Aktualizované – Monitoring: Čo to na nás sypú?

291

Turci a homosexuálny Pride pochod: LGBTI-i – nebojte sa, moslimovia si to s vami „vybavia“ aj na Slovensku…

28.6.2015 Istanbul. Vodními děly policie. Ač muslimové mají postní měsíc Ramadán, podpořit homosexuální pochod přišli velvyslanci Ameriky a Velké Británie – Leigh Turner a Charles Hunter. Dne 27.6.2015 Amerika prohlásila, že bude prosazovat homosexuální zákonodárství na celé planetě, čili vyvážet tam tzv. demokracii i silou. Více zde: leva-net.webnode.cz/news/nova-americka-zbran/politikus.ru/events/53235-genkonsul…

Znova čudné čiary na oblohe

Košice 4. júla 2015 (HSP/Foto:HSP)

Stále častejšie nám naši čitatelia zasielajú fotografie čudných čiar na oblohe, ktoré sa nerozpadnú za niekoľko sekúnd ako bežné stopy, ktoré zanechávajú prúdové lietadlá, ale držia sa na oblohe mnoho hodín. O tom, čo spôsobuje tieto čiary, existuje množstvo teórií. Viac sme o tom písali TU.

Pretože momentálne nie je jasné, za akým účelom a akým spôsobom sa vytvárajú tieto dlho sa na oblohe držiace kondenzačné stopy, pokúsime sa získať stanovisko niektorého zo štátnych orgánov.

Dnes ráno nám zaslal čitateľ tieto fotografie z oblohy nad Košicami:

Relatívne čerstvé kondenzačné stopy nad Košicami z dnešného rána (približne 8:00 hod)
Relatívne čerstvé kondenzačné stopy nad Košicami z dnešného rána (približne 8:20 hod)


Vláda stopla nelegálne sťahovanie filmov a hudby

Bratislava 03. júla 2015 (HSP/živé.sk/Foto:TASR/AP-Jozef Poliak)

Vláda zatrhla sťahovanie nelegálneho materiálu chráneného autorskými právami aj pre osobnú spotrebu

Úprava autorského zákona, ktorú schválili poslanci, sa prispôsobila nariadeniu Súdneho dvora EÚ. Po novom vám bude hroziť postih aj ak si stiahnete audiovizuálny obsah len pre vlastnú potrebu.

Ilustračné foto
Ilustračné foto

Eurosúd rozhodol ešte v minulom toku, že sťahovanie autorsky chránenej hudby, respektíve filmov, je trestné aj v prípade, ak takto získaný obsah bude použitý len pre osobnú potrebu. Slovenský autorský zákon sa vykladal tak, že povolené bolo sťahovanie len z takzvaných legitímnych zdrojov.

Tichá tolerancia sťahovania autorsky chráneného obsahu neexistovala ani pri doterajších paragrafoch, nový autorský zákon platný od januára 2016 to len potvrdzuje. Sťahovanie bude možné jedine z autorizovaných zdrojov – teda zdroje, pri ktorých je jasne uvedený súhlas autora alebo držiteľa práva so šírením obsahu. Problém však môže nastať, ak časť používateľov nebude vedieť, či bol vydaný súhlas k dielu a môžu sa tak dostať do rozporu so zákonom.

http://www.hlavnespravy.sk/vlada-nadobro-zatrhla-nelegalne-stahovanie-filmov-a-hudby/641159