Monitoring: 6000 migrantov mesačne – povinne!

398
La HMS Bulwark impegnata nei soccorsi ad un barcone . ANSA /ET WE(CIS) LOUISE GEORGE / BRITISH MINISTRY OF DEFENCE / HANDOUT MANDATORY CREDIT: CROWN COPYRIGHT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES

Dáni stavajú domobranu, Anton Čulen sa stáva disidentom vo vlastných radoch…(!), MUDr. Grausová o vlastenectve, správy, KINO:  Letisko…

23 členských štátov musí začať prijímať 6000 migrantov mesačne 

Systém prerozdeľovania je podľa Európskej komisie kľúčový pre zvládnutie prílevu migrantov do Európy. Eurokomisár Avramopulos dnes zdôraznil, že „ak relokácia nebude fungovať, potom sa zrúti celý tento systém“.

Komisár EÚ pre migráciu Dimitris Avramopulos dnes vyhlásil, že 23 členských krajín únie musí začať prijímať každý mesiac 6000 utečencov z Grécka a Talianska, aby sa tak zmiernila migračná záťaž pre Európu. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Krajiny EÚ sa vlani v septembri dohodli, že v priebehu dvoch rokov si prerozdelia 160.000 utečencov z Grécka a Talianska, pomohli týmto juhoeurópskym štátom, ale po siedmich mesiacoch je takto v skutočnosti prerozdelených menej než 900 ľudí.

http://www.konzervativnyvyber.sk/rozhodnute-23-clenskych-statov-musi-zacat-prijimat-6000-migrantov-mesacne/40836/

Norsko nabízí uprchlíkům hotovost a letenku domů zdarma

Norské úřady nabízejí 30.000 norských korun (asi 90.000 Kč) žadatelům o azyl, kteří se rozhodnou dobrovolně opustit zemi, uvedla ministryně pro integraci Sylvi Listhaugová.

„Potřebujeme nalákat více lidí, aby dobrovolně odcestovali zpátky tím, že jim dáme trochu více peněz na jejich cestu pryč. To nám ušetří spoustu financí, protože lidé v azylových centrech nás stojí mnoho,“ citoval ministryni deník RT.

http://svobodnenoviny.eu/bonus-za-odchod-norsko-nabizi-uprchlikum-hotovost-a-letenku-domu-zdarma/

Dáni posielajú na hranicu s Nemeckom domobranu (že by sa „fašizovali“ už aj Dáni?)

Dánsko 27. apríla 2016 (HSP/Foto:TASR/AP-Ernst van Norde/Polfoto via AP)

Nie armáda, ale miestna domobrana bude strážiť dánsku hranicu s Nemecko. Domobrana tak vypomôže výrazne preťaženej polícii. Domobrane boli už skôr poskytnuté dve lietadlá s vyspelým systémom infračervených kamier, pomocou ktorých kontrolujú vzdušný priestor nad oblasťou hraníc, zverejnil server Echo24.czs odvolaním sa na The Local.

Dánski bezpečnostní pracovníci kontrolujú občianske preukazy pasažierov na cestnom hraničnom priechode na nemecko-dánskych hraniciach v Padborgu
Dánski bezpečnostní pracovníci kontrolujú občianske preukazy pasažierov na cestnom hraničnom priechode na nemecko-dánskych hraniciach v Padborgu

Dánska ľudová strana (DF) pôvodne navrhla, aby boli na hranicu poslané armádne zložky Forsvaret. Vládnuca strana Venstre však predložila vlastný návrh, ktorý spočíva v presune dánskej domobrany Hjemmeværnet na hranicu s Nemeckom.

Úlohou domobrany je pomôcť preťaženej polícií, ktorá uskutočňuje náhodné kontroly. Pôvodne išlo o dočasné opatrenie v reakcii na hraničné kontroly zo strany Švédska.

Podľa slov Prebena Bang Henriksena zo strany Venstre členmi domobrany sú odhodlaní dobrovoľníci, ktorí získali skúsenosti pri podobných úlohách. Dodal tiež, že domobrana nebude fungovať na princípe nezávislej autority, ale musí spolupracovať s políciou.

http://www.hlavnespravy.sk/dani-posielaju-na-hranicu-s-nemeckom-domobranu/773291

Kandidát za stranu Kotleba – Ľudová strana naše Slovensko – Mgr. Anton Čulen – opäť na  koberci!  Kvôli islamu!

Priatelia, odpustite prosím, ze Vas obťažujem,

 ale dnes som bol v jednej škole zase na koberci v riaditeľni. Normálne som zostal chvíľu bez slov stáť, ked som počul dôvod sťažnosti nejakého bližšie nešpecifikovaného rodiča. 
 
BilboardCulen3Na hodine náboženstva som vraj hovoril o islame!! A to sa vraj na hodine náboženskej výchovy nesmie. Rovnaký názor mal aj riaditeľ tej skoly, co ma asi najviac šokovalo!! Povedal som mu, ze to je aj v osnovách a je to súčasť Cirkevných dejín.
 
Tak to už je absurdné, aby sa ani na hodine NBV nemohlo spomenúť konkrétne náboženstvo. Mám to dokonca aj v osnovách „svetové náboženstvá“ a čo sa týka cirkevných (oslobodenie a ochrana Jeruzalema pred islamom) dejín ani nehovoriac. Bitka pri Lepante, o Viedeň, Španielsko + Francúzsko a Portugalsko – Mauri, sv. František, sv. Anton Paduánsky a islam, Fatimské zjavenie – Fatima názov islamského pôvodu, cirkvi na blízkom východe a v severnej Afrike; vznik islamského náboženstva ….atd. atd…..
Hovorili sme o cyrilometodskom kultúrnom dedičstve a kresťanských koreňoch Európy. Vyzýval som ich k znovuvybudovaniu vzťahu s Bohom a návratu ku Kristovi- čo potrebujeme všetci, aby sme si zachovali kresťanskú Európu a nezradili Ježiša Krista. Tiež som položil otázku do pléna: Nie je Islam trest Boží za to, ze Európa zradila Ježiša Krista?
Už idú aj diktovať, čo sa má na hodine náboženskej výchovy učiť? Ak to biskupi nezastavia, ked už to spustili, tak to čoskoro zomelie aj ich.
Anton Čulen
*****************************************************************************
Anton Čulen v kampani strany Kotleba – ĽSNS


Politický profil Anton Čulena

Boris Kollár: Výzvu proti fašizmu som nepodpísal ani nepodpíšem, mňa nebude žiadnych sto osobností zaväzovať, ako sa mám chovať!!!

Bratislava 27. apríla 2016 (HSP/Foto:Boris Kollár)

Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár sa vyjadril k výzve proti fašizmu a k iniciatíve, aby žiaci navštevovali povinne Osvienčim. Podľa neho návšteva Osvienčimu síce nijak neovplyvní nárast fašizmu a extrémizmu, ale žiakom aspoň rozšíri obzor. Iniciatívu preto podporil, ale skutočné riešenie nárastu extrémizmu a fašizmu, nevidí v návšteve koncentračného tábora, ale v tom, že sa konečne zbavíme štandardných politikov.

Na snímke predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár
Na snímke predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár

“To, že tu je pán Kotleba, to nie je kvôli tomu, že žiaci nevideli koncentračný tábor. On tu je preto, lebo štandardní politici kradnú, klamú a podvádzajú. A keď toto budú robiť ďalej, tak Kotleba bude mať 50 %. Títo štandardní politici tu naňho idú nadávať, že je fašista, že sa s ním nebudú baviť, idú podpisovať výzvy proti nemu, že nebudú zaňho hlasovať, keď príde s niečím rozumným. Oni ani do debaty s ním nepôjdu. Takto to robme a v budúcich voľbách bude mať 50 %,” povedal Boris Kollár a pokračoval:

“Milí štandardní politici, prestaňte kradnúť, klamať a podvádzať, začnite sa starať o ľudí a nie o vlastné vrecká. Keď nebudete rozkrádať túto krajinu, tak vás Kotleba strašiť nebude. Ak to tu budete naďalej rozkrádať a hovoriť, že za to všetko môže ten fašista, tak potom vás po budúcich voľbách bude Kotleba hnať svinským krokom.

Čo sa týka tej výzvy proti fašizmu, ja som to nepodpísal, ani nepodpíšem. Ja chcem byť v politike slobodný a mňa nebude ani sto osobností zaväzovať, ako sa mám chovať. Potom mi prídu diktovať mimovládky alebo nejakí šialenci a ja sa nebudem môcť ani slobodne rozhodnúť? Tak to určite nie, ja sa budem chovať podľa zdravého sedliackeho rozumu. Keď budem chcieť podporiť rozumný návrh od Kotlebovcov, tak ho podporím.”

Stratégiu nekomunikovania s kotlebovcami by podľa autorov iniciatívy Stop fašizmu mali zvoliť všetci poslanci Národnej rady. Zákonodarcom minulý týždeň navrhli verejne sa zaviazať k piatim základným krokom, ktoré by podľa nich viedli k oslabeniu Kotlebovho vplyvu.

Spoluautorka výzvy Stop fašizmu je aj Irena Bihariová – právnička a predsedníčka združenia Ľudia proti rasizmu. Medzi tvorcami a iniciátormi výzvy poslancom sú osobnosti, ako napríklad bývalá ministerka financií Brigita Schmögnerová, režisér Jakub Kroner, slovenský astrofyzik z Astronomického Ústavu Akadémie Vied ČR Jaroslav Dudík, forenzný psychológ Anton Heretik či psychiater Jozef Hašto.

Podľa autorov výzvy Stop fašizmu poslanci pristúpením k takejto stratégii vyšlú “spoločnosti odkaz, že fašistická politika, nech akokoľvek dobre maskovaná za vznešené sľuby a úmysly, nemôže byť na pôde parlamentu žiadneho demokratického štátu diskutovaná, vypočutá ani podporená”. Tým sa zároveň zaviažu, že skutočne prospešné návrhy a opatrenia dokážu iniciovať sami. Poslanci by teda návrh Kotlebovej strany nepodporili, ale vzápätí by ho podali ako svoj vlastný návrh a mohlo by dochádzať k situácii, že by sa museli uchádzať aj o podporu poslancov ĽSNS.

Zlodej kričí – chyťte zlodeja…

Záväzok poslancov, ktorí podpísali výzvu “Stop fašizmu”!

 • nepodporím žiadneho poslanca ĽSNS do žiadnej parlamentnej funkcie
 • nepodporím žiadny poslanecký návrh iniciovaný poslancami ĽSNS
 • nepodporím v rozprave žiadny návrh prednesený poslancom ĽSNS
 • nezúčastním sa na žiadnom podujatí ani diskusii v médiách, do ktorej bude pozvaný zástupca ĽSNS
 • pri každej možnej príležitosti budem upozorňovať na nebezpečenstvá fašizmu

israel-rainbow-flagVýzvu doteraz podpísalo 21 poslancov:

 • Ondrej Dostál, SaS
 • Béla Bugár, Most-Híd
 • Viera Dubačová, OĽANO-NOVA
 • Ľuboš Blaha, SMER-SD
 • Martin Poliačik, SaS
 • Miroslav Sopko, OĽaNO-NOVA
 • Lucia Nicholsonová, SaS
 • Andrej Hrnčiar, Sieť
 • Andrej Danko, SNS
 • Renata Kaščáková, SaS
 • Peter Osuský, SaS
 • Gábor Gál, Most-Híd                        rainbow-american-flag           
 • Natália Blahová, SaS
 • Jozef Mihál, SaS
 • Ján Budaj, OĽaNO-NOVA
 • Peter Kresák, Most-Híd
 • Jozef Viskupič, OĽaNO-NOVA
 • František Šebej, Most-Híd
 • Alan Suchánek, OĽaNO-NOVA
 • Juraj Droba, SaS
 • Emil Ďurovčík, SMER-SD

******************************************************************************

Poslanec za OĽANO-NOVA Jozef Lukáč si netrúfa povedať, či je Šaría zlá  (…!)

Bratislava 27. apríla 2016 (HSP/Foto:Screenshot:YouTube

Poslanec za OĽANO-NOVA Jozef Lukáč, ktorý o sebe tvrdí, že je kresťanským aktivistom, sa v reakcii na slová poslankyne za ĽSNS Natálie Grausovej pýtal, či si poslankyňa myslí, že islam a Šaría sú zlé, lebo on si to netrúfa povedať, hoc to vyštudoval…

Na snímke poslanec za OĽANO-NOVA Jozef Lukáč
Na snímke poslanec za OĽANO-NOVA Jozef Lukáč

Natália Grausová najskôr reagovala na jeho príspevok, kde porovnával migrantov z Afriky s našimi ľuďmi, ktorí odišli do zahraničia za lepším životom. V reakcii na jeho slová povedala: „Nemožno porovnávať našich občanov, ktorí vycestovali za prácou v rámci EÚ s migrantmi, ktorí sa sem valia do Európy. Naši ľudia neprišli do cudzích krajín, aby pýtali príspevky a nešli tam šíriť islam a právo šária. Išli tam pracovať, nedostávajú zadarmo ani ubytovanie, ani šatstvo, ani vreckové. Išli tam s vedomím, že si budú zarábať prácou a vlastnými rukami. Tak prosím neporovnávajte toto, lebo je to zavádzajúce.“

http://www.hlavnespravy.sk/poslanec-za-olano-nova-jozef-lukac-si-netrufa-povedat-ci-je-saria-zla/773296

MUDr. Natália Grausová o vlastenectve

Rotariáni  (slobodomurári) – vitajte v Ríme!

P O Z V Á N K A

stiahnuť (1)Drahí priatelia Rodiny rotariánov,

S veľkou radosťou vás pozývame do Ríma pri príležitosti 

„Jubilea rotarianov,” ktoré bude pápež František sláviť 30. apríla 2016.

Bude s nami aj Ravi Ravindran, náš medzinárodný prezident.

Jubileum prezentuje dobu odpúšťania a zmierenia, čas solidarity, nádeje a spravodlivosti. Je to záväzok slúžiť s radosťou a v pokoji našim bratom a sestrám.Tohoročná téma prezidenta znie „Buďte darom svetu“. Veríme, že posilníme naše priateľstvo a tak budeme napomáhať naše lepšie porozumenie a zlepšenie vzťahov.Spolu so všetkými klubmi Rotary dištriktu 2080 sme zaviazaní urobiť túto udalosť tak pamätihodnou ako bol 11. marec 2000, keď nás prijal pápež sv. Ján Pavol II. Rím s jeho históriou, umením, kultúrou, vedou, hospodárstvom bude ideálnym prostredím pre bohatý program, ktorý čoskoro všetkým sprístupníme. Dúfame, že sa tam s vami stretneme.

Dištriktová komisia pre Jubileum rotariánov

Oslavy sviatku svätého Juraja zrušené kvôli multikulturalizmu

Bristol 27. apríla 2016 (HSP/express/Foto:rfRecorder)

Mestské zastupiteľstvo mesta Bristol v Anglicku odmietlo oslavy Svätého Juraja kvôli tomu, že mesto je príliš multikultúrne.

Mestskí poslanci tvrdia, že by bolo veľmi zložité prispôsobiť sviatok všetkým kultúram, pretože v meste sa hovorí 91 rôznymi jazykmi.

http://www.hlavnespravy.sk/oslavy-sviatku-svateho-juraja-zrusene-kvoli-multikulturalizmu/773098

Sýrsky biskup: Sýria nutne potrebuje svojich občanov naspäť. OSN však dala utečencom podmienku 5 rokov sa nevrátiť domov!

Miláno 27. apríla 2016 (HSP/Foto: screenshot youtube)

Sýria nutne potrebuje svojich občanov naspäť. 

“Vstúpili sme do šiesteho roku vojny, a vyzerá to tu na apokalypsu: bez vody, bez elektriny a obkľúčení ozbrojenými skupinami, ktoré ak aj nie sú ISIS, sú všetci radikáli. Všetci totiž chcú islamský štát”, hovorí monsignor Georges Abou Khazen, apoštolský vikár, ktorý pred pár dňami vystúpil na konferencii v Miláne. Správu a prepis časti jeho reči prináša denník Tempi.

Na snímke sýrsky biskup Georges Abou Khazen
Na snímke sýrsky biskup Georges Abou Khazen

Hovoril predovšetkým o situácii v Aleppe, “mučeníckom meste” sýrskej vojny, ktoré je podľa neho “sýrske Miláno” a je rozdelené do dvoch častí – časť kontrolovanú vládou Bašára Asada a časť v rukách milícií rebelov

“Už vám neveríme!”. Omyly USA, EÚ a podmienka OSN

Čo sa týka úlohy Európy v tomto konflikte, Abou Khazen hovorí: “Sme susedia a máme mnohé kultúrne spojitosti, ale očakávali sme od vás viac…” Embargo, ktoré EÚ udelila aj na Sýriu je podľa neho “zločinom, ktorý škodí samotnej populácii. Obama na Kube povedal, že sankcie boli chybou. Prečo teraz opakujete rovnakú chybu so Sýriou?”

Na utečeneckú otázku má tiež opačnú odpoveď, ako súčasný mainstream: “Veď nám pomôžte ostať doma. Polovica populácie je evakuovaná, ale my dúfame, že milióny tých, ktorí ušli do zahraničia, sa vrátia domov. Potrebujeme opraviť a vyliečiť príčinu, aby sme sa zbavili dôsledkov. Vám však už neveríme! OSN povolilo víza Sýrčanom za podmienok, že sa v priebehu piatich rokov nevrátia domov!”

Čo sa týka kresťanov, podľa biskupa “práve prebieha genocída kresťanov, sme druhom, ktorý smeruje k vymretiu. Ale Západ nám vôbec nepomáha, nepočúvajú nás, aby radšej nič nevideli a mali svoje svedomia čisté.”

http://www.hlavnespravy.sk/syrsky-biskup-syria-nutne-potrebuje-svojich-obcanov-naspat-osn-vsak-dala-utecencom-podmienku-5-rokov-sa-nevratit-domov/773123

KINO:  LETISKO

Film s Burtom Lancasterom a Jacquelin Bissetovou podľa bestselleru Arthura Haileyho