Monitoring: Ruský vpád na Ukrajinu je klamstvo, Turci obviňujú pápeža, Patriarcha Gregor III. pozvaný na Slovensko, Antismatana zoznam, a i.

704

Francúzska rozviedka vyvrátila tvrdenie o ruskom vpáde na Ukrajinu

Rusko nikdy nepripravovalo vpád na Ukrajinu, ako o tom informovali špeciálne služby USA, povedal ešte 25. marca v parlamente šéf francúzskej vojenskej rozviedky generál Christophe Gomart. Nielen ruské médiá o tom informovali až teraz.

satelitPo tom, čo na tvrdenie generála reagovala počas víkendu Moskva. S tým, že Gomartove slová len potvrdzujú stále živú tradíciu založenú generálom Charlom de Gaullom. Podľa nej malo Francúzsko vždy osobitné postavenie v aliancii.

„Skutočne sme zistili, že Rusi nerozmiestňovali žiadne veliteľské stanovištia ani tylové orgány vrátane poľných nemocníc, ktoré by umožňovali uskutočniť vojenský vpád. Pritom jednotky druhého sledu sa ani raz nepohli z miesta,“ citujú médiá generála Gomarta, ktorého slová sú zaznamenané na portáli Assemblee-nationale.fr.

Podľa šéfa vojenskej rozviedky ak ruských vojakov aj videli na Ukrajine, tak išlo o manéver, ktorý mal za úlohu vytvoriť tlak na ukrajinského prezidenta Petra Porošenka, a nebol to pokus o vojenské vtrhnutie.

Gomart o. i. aj konštatoval, že americká rozviedka, ktorá má autoritu v rámci NATO, poskytla klamlivé informácie o vpáde ruskej armády na Ukrajinu.

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/351753-francuzska-rozviedka-vyvratila-tvrdenie-kolegov-z-usa/

Turecko: Pápež (vraj) zneužíva históriu na politické ciele

papez-frantisek-nestandard2Pápež František (vraj)ohováral a dopustil sa urážky na cti, keď v nedeľu pri omši označil masaker Arménov v Turecku pred sto rokmi za genocídu.

 V oficiálnom vyhlásení to v pondelok napísalo turecké veľvyslanectvo vo Vatikáne. Podľa neho hlava katolíckej cirkvi zneužíva históriu k politickým cieľom. Ankara kvôli tomu zvažuje ďalšie kroky, povedal v pondelok turecký minister zahraničia Mevlut Cavusoglu.

Pápežovo vyjadrenie vyvolalo v Turecku veľké rozhorčenie už v nedeľu, keď si turecké ministerstvo zahraničia kvôli protestu predvolalo vatikánskeho veľvyslanca. Masaker Arménov na sklonku Osmanskej ríše v rokoch 1915 až 1917 je v Turecku veľmi citlivou otázkou. To, že smrť 1,5 milióna ľudí bola genocídou, uznala asi dvadsiatka krajín vrátane Francúzska, Talianska či Slovenska.

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/351795-turecko-papez-zneuziva-historiu-k-politickym-cielom/

Dnes sa nám zdá, že sa nás to netýka. Zajtra bude neskoro

Bratislava 13. apríla 2015 (HSP/Foto:TASR-František Iván)

????????Máme ešte rešpekt pred detskou bezstarostnosťou? My všetci rodičia aj starí rodičia – bez ohľadu na náboženstvo, národnosť, či farbu pleti – dovolíme, aby sa siahalo na detskú nevinnosť? Mnohokrát som videla oči starších ľudí, ošľahaných skúsenosťami, s úľubou pozerať na maličké deti – na škôlkarov. Ten pohľad bol takmer vždy sprevádzaný úsmevom, zasiahnutý krásou videného obrazu a nádejou, ktorú prináša

A práve táto nevinnosť a nádej sú v ohrození. Ohrozujeme ju my sami, lebo nás nezaujíma, aké zákony sa teraz schvaľujú. Mlčaním prijímame neprijateľné. Možno si myslíme, že nemôžeme ovplyvniť aktuálnu situáciu. Často presviedčame samých seba, že na Slovenku to nie je až také zlé, a že sa nás to dokonca ani netýka. Ale raz, po rokoch, sa nám môže stať, že našej vlastnej dcére, či synovi systém ako Juvenilná polícia (prvý nájdený odkaz v Googli je: „Juvenilná polícia – Lov na deti„) zoberie deti, s tým, že sú vraj zlými rodičmi a dá ich na adopciu neznámym ľuďom.

Ilustračné foto

Naše deti sa nebudú môcť brániť a ani sa nedozvedia, či ich deti (naše vnúčatá) vychováva manželský alebo homosexuálny pár a či ich vôbec niekto miluje. Taktiež sa nám môže stať, že naše vlastné dieťa príde domov zo školy a povie, že sa na hodine sexuálnej výchovy mali hrať s umelohmotným penisom a zasúvať ho do umelohmotnej vagíny, lebo to boli učebné pomôcky (obsah sex-boxu používaného v Taliansku) a ako veľmi to bolo pre neho/ňu nepríjemné a zahanbujúce. A čo urobíme ak nám dieťa bude plakať, že to už nechce zažiť?  Psychologička Kristína Machová

http://www.hlavnespravy.sk/kristina-machova-dnes-sa-nam-zda-ze-sa-nas-to-netyka-zajtra-bude-neskoro/597126

Interview štátneho tajomníka – námestník ministra zahraničných vecí Ruska G.B.Karasina pre „Rossijskaja Gazeta“, zverejneného 07.04.2015

Embassy RF press service <press@rusemb.sk>??????????????????????????????????????????????????Otázka: Keď sa pozeráme na vykonávanie Kyjevom minských dohôd vzniká dojem, že ukrajinské úrady hľadajú spôsoby ako podviesť všetkých účastníkov týchto rokovaní. Je to naozaj tak?

Odpoveď: Nie všetci chápu zmysel Minských dohôd zo dňa 12. februára t.r. Je dôležité si uvedomiť, že to nie je len dokument pre vyriešenie krízy na Ukrajine,  ale sú to konkrétne opatrenia schválené lídrami Ruska, Nemecka, Francúzska a Ukrajiny a takisto Bezpečnostnou radou OSN. Má 13 článkov. Každý článok má svoj význam, počínajúc s pozastavenia paľby, režimu ticha a odsunu ťažkých zbraní až po politické urovnanie a ústavnú reformu.

Otázka: Venujme sa stručne každému článku. Prvý z nich znie – okamžité a úplné prerušenie paľby znepriatelenými stranami. Tento článok je splnený?

Odpoveď: V tomto smere kľúčová úloha kontroly situácie bola od samého začiatku priradená Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe. Zakladáme na tom, že všetky požadované podmienky pre monitorovanie a analýzu situácie v teréne by mali poskytovať obe strany. Misia pozorovateľov OBSE by mala splniť svoju pozitívnu rolu v situácii na juhovýchode Ukrajiny ako faktor vytriezvievania a zamedzovania. Toto uznáva kyjevská vláda rovnako ako vedenie Doneckej a Luganskej republík. Realizácia tohto bodu je zložitá.

Po tom, ako bolo dojednané, že najprv sa nastolí prímerie a následne sa uskutoční odsun ťažkých zbraní, povstalci – ľudové milície, splnili všetky svoje zmluvné záväzky už na začiatku marca. Kým kyjevská vláda s odvolávaním sa na rôzne, často umelo vykonštruované dôvody vyhlásila, že nezačne odsun zbraní kým kľud zbraní nepotrvá najmenej dva dni. Ale čo to znamená – dva dni úplného kľudu zbraní?

Ak zaznejú dva výstrely, začne sa znovu odpočet ďalších dvoch dní? Nateraz môžeme považovať, že tento článok minských dohôd sa vcelku realizuje. Ale poltóny, samozrejme, zostávajú. Čas od času počuť výstrely. Ostreľuje sa donecké letisko, Širokino a iné obce. Preto sa nedá povedať, že otázka prímeria je úplne vyriešená…   Celé interiew tu:   Interview štátneho tajomníka

S úctou

RUSKOVelvyslanectvo Ruskej federacie  v Slovenskej republike

Godrova 4, 811 06, Bratislava,  tel. +421254415823; +421254414436 fax: +4212544 34 910

http://slovakia.mid.ru   https://www.facebook.com/ambasadarus

kanal.

 

RUSKO: Prvý kanál
spravodajstvo   

http://www.1tv.ru/

http://www.1tv.ru/ 

nemckoPápež František ohlásil Svätý roka milosrdenstva

Vatikán 11. apríla – V predvečer Nedele Božieho milosrdenstva pápež František predsedal vešperám vo Vatikánskej bazilike.
Na symbolickom mieste pred Svätou bránou baziliky pred začiatkom slávenia vešpier o 17.30 zverejnil bulu ohlásenia mimoriadneho jubilea Svätého roku milosrdenstva.
Ten sa začne 8. decembra na slávnosť Nepoškvrneného počatia Panny Márie, pri príležitosti 50. výročia ukončenia Druhého vatikánskeho koncilu.
Text bulyMisericordiae vultus (Tvár milosrdenstva) od Svätého Otca prevzali arcikňazi štyroch pápežských bazilík Ríma a ďalší zástupcovia kontinentov a oblastí života Cirkvi.
Aby Boh bol a zostal tretím vo zväzku! 
Akcia za synodu o rodine v NemeckumodlitbaMníchov, 11.4.2015 (kath.net) 017 817 – S úžasom vnímali mnohé katolícke rodiny v Nemecku správy médií o synode biskupov o rodine na jeseň 2014. Aj keď mnohé bolo mediálne prekrútené, aj tak je jasné, že útoky na katolícke rodiny sa rozhodne neviedli iba z prostredia mimo synody. Markus Reder k tomu v katolíckom denníku „Tagespost“ napísal:„Ak to takto pôjde ďalej, budú sa katolícke manželské páry čoskoro pýtať, či sa musia stať ešte väčšou menšinou, aby ich so všetkými ich starosťami a núdzou dostatočne vnímali a brali vážne.“Katolícki laici už teraz nechcú mlčať a do prichádzajúcej synody o rodine 2015 v Ríme začali veľkú akciu B&B: „Beten und Briefe schreiben“ – (Modliť sa a písať listy). Pozývame vás, aby ste sa na tejto akcii zúčastnili. Tento týždeň uverejňujeme list Štefana Fleischera zo Švajčiarska:Svätý Otec,
Prosím Vás pre Krista Ježiša, zabráňte tomu, aby vznikol dojem, že naša Svätá Cirkev bezpodmienečnú záväznosť manželského sľubu, nech už z akéhokoľvek dôvodu, čo len trocha spochybňuje. Moja vzácna žena a ja sme už 46 rokov zosobášení. Mali sme mnohé šťastné obdobia, ale aj niektoré krízy. Nikdy nezabudnem, ako jedného dňa sa naša najmladšia pred nás postavila so slzami v očiach a povedala: „Prosím, zmierte sa znova a znášajte sa!“. Ultima ratio však, ktoré nás vždy znova nútilo hľadať cesty zmierenia a kráčať nimi, to bol náš pred Bohom a ľuďmi daný sľub: „až kým vás smrť nerozdelí.“ Z takýchto kríz tak vychádzala naša láska ako nová, posilnená a akosi prehĺbená. Nech nás všetkých táto synoda znova naučí, že Boh je tým tretím vo zväzku nášho manželstva a zostane ním, nech sa deje čokoľvek. To je naša viera. To je naša nádej. V tom nachádzame odvahu a silu vo všetkých situáciách nášho manželstva a nášho života.
Spojení v Kristovej láske, Štefan Fleischer a manželka, Švajčiarsko.   Zúčastnite sa na tejto akcii a modlite sa denne s nami desiatok ruženca za synodu. A prosím píšte v budúcich týždňoch listy pápežovi Františkovi a (!) predsedom vašej biskupskej konferencie. Čo si vy ako katolícka rodina želáte od Cirkvi? Čo očakávate od synody 2015? Prosíme, pošlite nám kópiu svojho listu mailom na adresu: familie@kath.net.Z vašich mailov vylosujeme ako ceny krásne knihy. Len odvahu! Teraz prišiel čas modlitby a čas konania. Poznámka: Prosíme pošlite list pápežovi Františkovi:Jeho Svätosť pápež František, 00120 Città del Vaticano, Taliansko a tiež cez apoštolskú nunciatúru s prosbou postúpiť ho Svätému Otcovi! Pošlite aj kópiu predsedovi biskupskej konferencie a na adresu familie@kath.net . –zg

Patriarcha Gregorius III. z Damasku má prísť na Slovensko

Bratislava 11. apríla (TASR/HSP/Foto:HSP)

gregor-IIINávšteva melchidského patriarchu prinesie ľuďom na Slovensku priame a osobné svedectvo o krutom prenasledovaní kresťanov

Patriarcha Gregorius III., najvyšší predstaviteľ melchidských kresťanov z Damasku, prijal nedávne pozvanie podpredsedu NR SR a predsedu KDH Jána Figeľa a 19. mája tohto roku by mal pricestovať na Slovensko. K pozvaniu sa pripojil aj metropolita Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku, prešovský arcibiskup Ján Babjak. TASR o tom informovala hovorkyňa KDH Nataša Žembová.

Na snímke patriarcha Gregorius III.

Obidve pozvania sú vyjadrením nielen záujmu o dianie v Sýrii, ale najmä vyjadrením solidarity s prenasledovanými kresťanmi na Blízkom východe, zvlášť na území Sýrie a Iraku. Podľa Figeľa návšteva melchidského patriarchu prinesie ľuďom na Slovensku priame a osobné svedectvo o krutom prenasledovaní kresťanov na územiach, kde pred 2000 rokmi kresťanstvo začínalo a vytváralo súčasnú kultúru.

Slovensko, napriek tomu, že patrí k menším krajinám, má dnes možnosť ovplyvňovať medzinárodný vývoj viac než kedykoľvek predtým. Aj preto Ján Figeľ na summite politických lídrov v Bruseli navrhol vytvoriť post osobitného predstaviteľa EÚ pre náboženskú slobodu vo svete, uviedla Žembová.   ru

http://www.hlavnespravy.sk/najvyssi-predstavitel-melchidskych-krestanov-z-damasku-ma-prist-na-slovensko/596764

NigerCírkev v Nigeru pozastaví činnost škol i další apoštolát

S odvoláním na rozsáhlé ničení kostelů a dalších katolických institucí a obecné nebezpečí pozastavili biskupové Nigeru činnost všech katolických škol, zdravotních středisek, charitativních a rozvojových agentur na neurčito.

Biskupové řekli, že toto pozastavení činnosti jim umožní modlit se a zamyslet se nad „bolestnými událostmi, kterými právě procházíme“. Biskupové požádali o dary a z ničení obviňují řádící mladé lidi, kteří reagovali na karikatury proroka Mohameda, jež se objevily v Charlie Hebdo.

http://res.claritatis.cz/afrika/7101-Cirkev-v-Nigeru-pozastavi-cinnost-skol-i-dalsi-apostolat

Píšete nám: Raráškov zoznam agentov, užitočných idiotov a trollov Západu

nedeľa, 12. apríla 2015

Raráškov zoznam západných agentov zakázali

Prednedávnom nás šokoval insitný kontrarozviedčik Juraj SMATANA, keď sa stotožnil s názorom Pavla ŠAFRA ohľadom kritérií označenia nejakej osoby za „agenta Putinovho Ruska“. Bez ohľadu na to, či osoba podpísala „nějaký vázací akt ruské tajné službě“, podľa mienky SMATANU a ŠAFRA je možné označiť ju za ruského agenta, a to na základe prezentácie určitých názorov. Medzi takéto web-snimkanázory patrí presvedčenie, že Krym nebol anektovaný, keďže tam prebehlo referendum; že na Ukrajine prebieha občianska vojna bez priamej účasti Ruska; že za vojnu na Ukrajine je zodpovedný Západ; že Ukrajinu ovládajú fašisti a že kam príde americká armáda, tam umierajú ženy a deti.

Inšpirovaní metodikou SMATANU a ŠAFRA, Smatanovým zoznamom webov, ktoré „šíria proruskú propagandu“ a tiež (dnes v istom prostredí mimoriadne populárnym) pojmoslovím zahrňujúcim termíny „ruský agent“, „užitočný idiot Putina“ a „ruský troll“, podujali sa členovia kolektívu pod vedením Slavomíra RARÁŠKA zostaviť vlastný zoznam agentov a užitočných idiotov Západu. Ocitli sa na ňom nielen osoby, ktorých konanie v prospech tajných služieb členských štátov NATO a západných mocností vo všeobecnosti bolo stanovené obdobnou metodikou, ako používa SMATANA a ŠAFR, ale aj osoby, o ktorých máme informácie spoľahlivejšej a serióznejšej povahy. Zoznam bol vypracovaný v spolupráci s kolektívom záujemcov o zodpovedajúcu problematiku, ktorí, podobne ako v prípade Smatanovho zoznamu, navrhovali zaradiť do zoznamu ďalšie mená v diskusii pod poznámkou na Facebooku. Diskusia bola živá a plodná, pričom zahrňovala 75 diskusných príspevkov.

Pozornosť, ktorú vzbudil náš zoznam, nás prekvapila: kým Smatanov zoznam za niečo vyše mesiaca zdieľalo 427 ľudí, náš zoznam mal v priebehu len 48 hodín 129 zdieľaní na Facebooku. Ďalšie zdieľania pritom rýchlo pribúdali a zdalo sa, že sa z nášho zoznamu stane facebookový trhák. Žiaľ, po útoku trollov Washingtonu Petra FARÁRIKA, Mariana JASLOVSKÉHO a kol., ktorí zrejme neporozumeli našim predchádzajúcim zdvorilým upozorneniam, že o komunikáciu s osobami ich typu jednoducho nemáme záujem, Facebook Raráškov zoznam spolu s jeho profilom na Facebooku zakázal. Neradi by sme však verejnosť ukrátili o jeho obsah a preto ho zatiaľ sprístupňujeme aspoň touto cestou a cestou zverejnenia identického príspevku na blogu na Pravde. Uvidíme, ako dlho sa príspevok na blog.pravda.sk ohreje. Naďalej platí naša výzva, aby v diskusii pod ním prípadní záujemcovia o rozšírenie zoznamu navrhovali ďalšie mená s odôvodnením buď v diskusii pod zoznamom alebo mailom na adresu slavo.rarach (zavináč) gmail (bodka) com. Nižšie uvedený zoznam stále aktualizujeme.

Neúplný, ale stále aktualizovaný zoznam agentov západných tajných služieb a užitočných idiotov Západu 

  1. apríl 2015 o 17:03

Boston Marathon ExplosionsNasledujúci zoznam bol vytvorený tímom ľudí, ktorí sa zaujímajú o problematiku ovplyvňovania verejnej mienky na Slovensku zo strany tajných služieb členských štátov NATO. Zoznam, ktorý zatiaľ obsahuje prevažne osoby činné v SR, sa postupne rozširuje predovšetkým o osoby aktívne v záujmovom priestore ČR. Priamou inšpiráciou pre vytvorenie zoznamu bolo dielo Juraja SMATANU a kol. Neúplný, ale stále aktualizovaný zoznam webových stránok, ktorých linkovaním si koledujete o moju odbornú starostlivosť“ a tiež stránka Seznam ruských agentů na českém internetu“. Zoznam vzniká z vlasteneckých motívov ako reakcia na zvýšenú intenzitu vedomej či nevedomej spravodajskej aktivity zo strany prevažnej časti nižšie menovaných osôb v súvislosti s prebiehajúcou ukrajinskou krízou. Menované osoby v mene „spojeneckých záväzkov“ a snahy dosiahnuť súdržnosť obyvateľstva čo do postojov k „jednotnej pozícii Európy voči RF“ de facto pracujú v prospech cudzích záujmov. Konajú pritom proti záujmom ľudu ich vlastnej krajiny, ktorý si z prevažnej časti želá udržiavať stredovú pozíciu v aktuálnom konflikte Západ – RF.

Časť menovaných osôb sa venuje zhromažďovaniu informácií k predstaviteľom občianskych hnutí v ich vlastných štátoch. Iná časť zhromažďuje citlivé informácie k dianiu v záujmovom priestore RF a východnej Ukrajiny alebo sa usiluje toto dianie ovplyvniť prostredníctvom spravodajských aktivít. Ďalšia časť týchto osôb sa prostredníctvom spravodajských hier, diskreditačných kampaní, mediálnych manipulácií a dezinformovania spoločnosti usiluje ovplyvniť verejnú mienku v ich štáte v neprospech protistrany. Navrhnúť zaradenie osoby do zoznamu možno prostredníctvom diskusie k tejto poznámke „Neúplný, ale stále aktualizovaný zoznam agentov západných tajných služieb a užitočných idiotov Západu“. Riadne zdôvodnenie návrhu je nutné buď otvorene v diskusii alebo v rámci súkromných správ.

Súčasne chceme vyhlásiť, že zodpovednosť za dopady zverejnenia tohto zoznamu a diskusných príspevkov pod ním nesie osoba

juraj-smatana-nestandard2Juraj SMATANA, trvale bytom Nábrežná 999/13, POVAŽSKÁ BYSTRICA, tel.č.: 0907 034 666.  (na obr.)

Aktivity menovaného indivídua viedli k verejnému osočeniu osôb s odlišným názorom na zahraničnopolitické dianie a k šíreniu a ďalšiemu prehĺbeniu polarizácie a atmosféry nevraživosti v našej spoločnosti. Na nami zverejnený zoznam sa dostávajú osoby, ktoré konajú nepriateľsky a zradcovsky voči záujmom svojho štátu a jeho obyvateľstva.

* * *

Keďže pán Juraj Smatana je bývalým poradcom  predsedníčky vlády Slovenskej republiky  Ivety Radičovej, ukazujú sa nám ďaľšie prepojenia do  tímu  „squadra azzura“ – „modrej spoločnosti“. 

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/169123-nedam-sa-zastavit-odkazuje-aktivista/

Tu stiahni:   Osvietená kandidátka alebo Modrá hra so Slovenskom

**************************************************************************************************

Agenti slovenských (Vojenské spravodajstvo, SIS) a zahraničných (ČR, USA a i.) tajných služieb medzi tzv. politickými a bezpečnostnými analytikmi

meno a priezvisko  krytie poznámka
Alexander DULEBA SFPA SR
Ivo SAMSON IBOŠ SR
Robert ONDREJCSÁK CEENA SR
Juraj MARUŠIAK SAV SR, Poľsko
Oľga GYARFÁŠOVÁ UK, IVO SR
Marián MAJER SAS, CEPI SR
Jaroslav NAĎ CEPI, SAC SR
Rastislav KÁČER SAC USA, SR
Milan NIČ SAC USA, SR
Pavol DEMEŠ GMF, MZV SR USA; financovanie a koordinácia činnosti NGOs
Martin BÚTORA IVO, KP SR USA
Grigorij MESEŽNIKOV IVO USA, Izrael
Marek KAPUSTA OSF USA
Adam ČECH EH ČR
Ivana SMOLEŇOVÁ PSSI USA, ČR

 

*************************************************************************

Agenti spomínaných služieb a užitoční idioti Západu medzi tzv. občianskymi aktivistami a blogermi

meno a priezvisko poznámka
Juraj SMATANA „Zmena zdola“, zastupiteľstvo TSK
Juraj MESÍK Svetová banka, manžel feministky a bojovníčky za práva deviantov Oľgy PIETRUCHOVEJ
Elena GLUSHKO rozpracovaná a získaná na spoluprácu v prospech služieb členských štátov NATO počas štúdia na Central European University, BUDAPEŠŤ
Ľubica KOTMÁNIKOVÁ Smatanova spolupracovníčka, podporovateľka všetkého ukrajinského
Juraj RIZMAN Greenpeace Slovensko
Marian JASLOVSKÝ hudobník, bloger
Andrej LÚČNY informatik, „občiansky aktivista“
Vladimír SKOKNA cyklista, „občiansky aktivista“ a známy checker ideologických protivníkov
Peter WEISSENBACHER IĽP, homolobista podporujúci extrémistické skupiny FEMEN a PUSSY RIOT
Hana FÁBRYOVÁ homolobistka podporujúca extrémistické skupiny FEMEN a PUSSY RIOT
Martin C. PUTNA český „literárny vedec“
Peter FARÁRIK bloger, Dennik N
Ján BENČÍK bloger, Dennik N

 

********************************************************************************

Agenti spomínaných služieb a užitoční idioti medzi politikmi

meno a priezvisko krytie poznámka
Mikuláš DZURINDA poradca P. POROŠENKA USA
Eduard KUKAN poslanec EP SR
Ivan MIKLOŠ poradca ukrajinskej vlády USA
Daniel LIPŠIC NOVA USA, Izrael
Jana ŽITŇANSKÁ NOVA USA
Robert ŽITŇANSKÝ NOVA USA
Juraj PETROVIČ OKS USA
Ondrej DOSTÁL OKS USA
František ŠEBEJ poslanec za MOST-HÍD USA, Izrael
Peter OSUSKÝ poslanec za SAS USA
Magda VÁŠÁRYOVÁ nezávislá poslankyňa USA, Poľsko, v minulosti SR
Iveta RADIČOVÁ SAV USA, Izrael
Martin POLIAČIK poslanec za SAS USA
Jaromír ŠTĚTINA poslanec EP USA
Lubomír ZAORÁLEK ČSSD, MZV ČR USA
Karel SCHWARZENBERG TOP 09 USA
Alexandr VONDRA ODS USA
Andrej KISKA prezident SR USA
Miroslav LAJČÁK MZV SR kariérny diplomat
Miroslava NĚMCOVÁ poslankyňa za ODS užitočný 
Richard SULÍK SAS užitočný 
Ivan ŠTEFANEC poslanec EP užitočný 

**********************************************************************

Agenti spomínaných služieb a užitoční idioti Západu medzi tzv. novinármi

meno a priezvisko poznámka
Tomáš KYSEĽ Aktuality.sk
Petra PROCHÁZKOVÁ SME.sk
Mirek TÓDA SME.sk, Dennik N
Jana SHEMESH SME.sk, Dennik N
Martin ŠIMEČKA SME.sk, Dennik N
Michal HAVRAN ml. jeToTak.sk, RTVS
Braňo DOBŠINSKÝ RTVS
Štefan HRÍB .Týždeň
Andrej BÁN .Týždeň
Andrej MATIŠÁK Pravda.sk
Jozef RYBÁR Aktuálne.sk
Juraj ČOKYNA SME.sk, Dennik N
Konštantín ČIKOVSKÝ SME.sk, Dennik N
Tomáš GÁLIS SME.sk, Dennik N
Matúš RITOMSKÝ priestori.sk, SME.sk
Mikuláš KLANG Aktuálně.cz
Pavel BAROCH Aktuálně.cz
Martin FENDRYCH Aktuálně.cz
Simona KRÁLOVÁ BBC
Vladimír ŠEVELA ECHO24.cz
Věra ŽILKOVÁ iDnes.cz
Pavel ŠAFR Svobodné fórum
Miroslav KARAS ČT

*********************************

Z diskusie na Facebooku:

Oznam v súvislosti s množiacimi sa otázkami a ponosmi zo strany dotknutých osôb. Vo vzťahu k ľuďom, ktorí majú výhrady či otázky týkajúce sa svojho zaradenia do zoznamu, budeme uplatňovať obdobný postup, ako v minulosti podľa dostupných informácií volil Juraj SMATANA. Máme na zreteli jeho postoje v čase, keď sa naňho obracali predstavitelia webov, ktoré sa chtiac či nechtiac ocitli na jeho zozname. Touto cestou „nespokojencov“ en bloc informujeme, že je našou vecou, s kým si prajeme udržiavať komunikáciu. Nech sa na nás nehnevajú za to, že o komunikáciu s osobami ich typu jednoducho nemáme záujem.

Čo sa týka Jaroslava NAĎA, Roberta ONDREJCSÁKA a ďalších absolventov UMB v BANSKEJ BYSTRICI, považujeme za vhodné podotknúť, že povaha akademického pracoviska, z ktorého vzišli, čoby náborovej bázy SIS, determinovala aj ďalšie životné osudy menovaných pánov.

http://raraskovzoznam.blogspot.sk/2015/04/raraskov-zoznam-zapadnych-agentov.html

Kto, ako a prečo vyvoláva vojnu

Rossija-24

 

RUSKO – TV ROSSIJA

NAŽIVO:

http://www.vesti.ru/onair/