Kráľovná pokoja, Medžugorie, 25. novembra 2014: Buďte ľuďmi nádeje, Správy, Pravda o Kryme

392

 

 „Drahé deti! Zvláštnym spôsobom vás dnes pozývam k modlitbe. Modlite sa, deti moje, aby ste pochopili, kto ste a kam máte ísť. Buďte nositeľmi radostnej zvesti a ľuďmi nádeje. Buďte láskou za všetkých tých, ktorí sú bez lásky. 

Deti moje, budete všetkým a uskutočníte všetko, iba keď sa modlíte a ste otvorení Božej vôli, Bohu, ktorí vás chce viesť k večnému životu. Ja som s vami a prihováram sa za vás deň čo deň pred mojím Synom Ježišom. Ďakujem vám, že ste prijali moje pozvanie!“

Prostredníctvom Marije Pavlovičovej – Lunettiovej, Medžugorie, 25. Novembra 2014

Pápež nevylučuje rozhovory s teroristami IS

 islammyPápež ku škandálu zneužívania v Španielsku: Pravda musí na svetlo!

Vatikán, 25.11.2014 (KAP) 017 496 – Pápež František nechce vopred úplne vylúčiť rozhovory s teroristickými militantmi „Islamský štát“, ak sa tým dá vyhnúť ešte väčšiemu utrpeniu.

„Myslím si, že sa nesmieme nikdy vzdávať. Možno sa naozaj nedá viesť nijaký dialóg, no nikdy nesmieme dvere k rozhovoru zatvoriť,“ povedal pri spiatočnom lete zo Štrasburgu v utorok žurnalistom. Otvorené zostáva, či pápež tu hovoril o Vatikáne, alebo o medzinárodnom spoločenstve štátov.

Súčasne potvrdil, že terorizmus zostáva veľkou hrozbou. Proti teroristickému násiliu nespravodlivých agresorov sa musí bojovať. Základom toho musí byť podľa jeho slov spoločný postup medzinárodného spoločenstva. Nijaká krajina nesmie konať na vlastnú päsť.

Správy Gloria TV, 26. november 2014

justicZneužívanie: „Nezakrývať pravdu“

František potvrdil aj správy, že v súčasnom škandále zneužívania v Španielsku osobne naliehal na rýchle vyšetrenie.

„Dostal som správu obete, zatelefonoval som príslušnej osobe a povedal som jej: Zajtra pôjdeš ku svojmu biskupovi. Potom som biskupovi oznámil: Začni okamžite s vyšetrovaním. Aféra spôsobuje veľkú bolesť. Ale my nesmieme pravdu skrývať.“

V pondelok zatkli v juhošpanielskej Granade troch kňazov a jedného učiteľa náboženstva s podozrením sexuálneho zneužitia viacerých mladistvých. Obvinenia zverejnil dnes už dospelý muž. Tento 24-ročný muž v liste pápežovi napísal, že ako mladistvý bol sexuálne zneužitý viacerými duchovnými.

Španielske médiá informovali, že František potom mužovi osobne zavolal a v mene Katolíckej cirkvi ho poprosil o odpustenie.

Pápež si okrem toho povolal arcibiskupa Granady, Francisca Javiera Martineza Fernandeza, na nedeľu do Vatikánu, aby sa s ním osobne o situácii pozhováral. –zg-

Betlehem na Námestí sv. Petra s opernou scénou

vatikan23-jpgVatikán, 25.11.2014 (KAP) 017 495 – Tohtoročné vianočné jasličky na Námestí sv. Petra uvádzajú do sveta talianskej opery. Kulisou prezentácie narodenia Ježiša je scéna z opery „L’elisir d’amore“ (Nápoj lásky) Gaetana Donizettiho (1797-1848), ako oznámil Vatikán v utorok. Pritom sa však zvlášť zohľadňuje talianska tradícia stavby betlehema.

Betlehem je darom súkromnej nadácie z Verony, ktorá napomáha operné predstavenia a koncerty na tamojšej scéne Arena.

„Betlehem v opere“ – tak znie jeho názov. Skladá sa z 20 až 25 terakotových postáv v životnej veľkosti. Oficiálne odovzdajú betlehem Vatikánu 19. decembra spolu s osvetlením vianočného stromčeka.

Vianočný stromček pochádza tento rok z juhotalianského regiónu Kalábria. Podľa Vatikánu je to 25 metrov vysoká nádherná jedľa, ktorú sťali v Passo dell’Abate v obci Fabrizia. Aj strom je tento rok zvláštny: má dva spolu zrastené kmene. Jedľa je darom regiónu Kalábria. Do Ríma ho dopravia v noci 4. decembra.  –zg-

 

Ferguson: Arcibiskup slávi omšu za pokoj a spravodlivosť

fergu4Saint Louis, 25.11.2014 (KAP) 017 494 – Po novej vlne násilia v americkom mestečku Ferguson slávil arcibiskup Robert Carlson svätú omšu za pokoj a spravodlivosť. Carlson ohlásil omšu cez twitter. Slávenie v utorok v katedrále Saint Louis sa prenášalo aj naživo cez internet.

Po súdnom rozhodnutí v pondelok, že bieleho policajta, ktorý zastrelil 18-ročného černocha Michaela Browna nepostavia pred súd, vypukla vo Fergusone vlna násilia. Podľa amerických médií zhorelo asi 12 budov a viaceré policajné autá. Polícia uviedla, že zo strany demonštrantov vypálili až 150 výstrelov, 61 osôb zatkla.

„Dnes je nový deň,“ napísala Arcidiecéza Saint Louis, do ktorej patrí Ferguson. „Urobme ho dňom plným pokoja, modlitby, rozhovorov a spoločenstva.“ Arcibiskup Carlson predtým vo video-posolstve odsúdil vyčíňanie na uliciach a napomínal k zachovaniu pokoja.

Napriek výzvam k pokoju, ku ktorým sa pridala aj rodina zastreleného Browna, „časti našej spoločnosti“ sa nechceli vzdať násilia, ako uviedol arcibiskup Carlson. „Zaprisahám každého z vás: Zvoľte si pokoj!“ a citoval z príhovoru pápeža Jána Pavla II. v r. 1979 v Írsku: „Násilie je človeka nedôstojné. Násilie je lož.“

Carlson vyjadril pochopenie pre hnev mnohých z rozhodnutia súdu, že bieleho policajta Darrena Wilsona nebudú súdiť. No dodal, že toto rozhodnutie treba prijať ako súčasť „riadneho fungovania nášho justičného systému“. –zg-

Pravda o Kryme
Americký filmár na Kryme, a čo z toho vzišlo