Aktuálne: Referendum o rodine zrejme „v koši!“ Slovenskí katolíci „porušili ľudské práva inakších“ – Začnú trestne stíhať Alianciu za rodinu?

245

UPOZORNENIE: Ako sme už oznámili, OROL TV bol serverom vimeo.com, veľmi pravdepodobne na niečí pokyn,vyradený z prevádzky. Boli sme takto zrejme „potrestaní“.  Videá, ktoré vidíte už bez loga TV OROL, sú z iných  zdrojov, a to ešte nevieme, koľko „vydrží“ stránka www.magnificat.sk ako taká. Každopádne nejaký čas žiadne naše filmy a dokumenty na OROL TV neuvidíte. Situáciu sa pokúsime riešiť, so všetkým budete včas oboznámení. 

PRAVDA: Ľudské práva v referende byť môžu, tvrdí Ústavný súd

TASR, dnes 9:12

 Ilustračné foto

Bratislava 24. novembra (TASR) – To, čo sa doteraz považovalo za absolútny zákaz, už tak celkom neplatí. Podľa denníka PRAVDA bariéru prelomil Ústavný sud Slovenskej republiky (ÚS SR). Ten tvrdí, že referendum sa môže pýtať aj na ľudské práva, ak nedôjde k ich okliešteniu. 
Zhruba o takéto zdôvodnenie sa súd oprel, keď posudzoval ústavnosť štyroch referendových otázok, ktoré sa týkajú rodiny. Podľa ústavy doteraz striktne platilo, že na ľudské práva sa v referende pýtať nemožno.
Denník má k dispozícii časť písomného rozhodnutia, ktorým ÚS SR odobril tri referendové otázky. Prvá sa pýta, či ľudia súhlasia s tým, aby sa manželstvom nazýval len zväzok muža a ženy.
Druhá sa týka zákazu osvojovať a vychovávať deti pre páry rovnakého pohlavia.
Tretia otázka dáva možnosť odmietnuť účasť detí na školských hodinách, kde sa vyučuje sexuálna výchova či eutanázia.
Podľa ústavného právnika Jána Drgonca ide o revolučné rozhodnutie. Absolútny zákaz v ústave, ktorý sa týka oblasti ľudských práv, sa totiž podľa neho prvýkrát uvoľňuje, píše denník na druhej strane v článku s názvom„Ľudské práva v referende byť môžu, tvrdí Ústavný súd“.

http://www.teraz.sk/slovensko/pravda-ludske-prava-referendum-ustavny-s/107721-clanok.html

Správy Gloria TV 25. novembra 2014

Kto nám to tu vládne..(?)

Kto robí „revolúcie“ a o čo mu ide

Tak to vidíte sami. Možno hodiny www.magnificat.sk sú už spočítané.   Ak bude treba, pokúsime sa vám ozvať z iných zdrojov.

Ukrajina naživo

https://www.youtube.com/watch?v=UDBZVMWoh0U

Nepohodlní disidenti
Jeden z  materiálov, ktorý mohol byť príčinou „spacifikovania“ TV Orol

KINO:  Tri dni Kondora