Kráľovná pomoci, 15. augusta 2015, Dechtice: Zanechajte hriech

585

Moje milované deti!
Objímam celý svet svojim materinským Srdcom, aby som ho naplnila láskou a nežnosťou, veľmi vás ľúbim a želám si, aby ste zakúsili radosť, ktorá pra-mení zo žitia živej viery, preto zanechajte hriech, ktorý ničí vaše životy a rozhodnite sa kráčať cestou čistého srdca. Modlite sa denne svätý ruženec a v jednote sŕdc prosme Ducha Svätého, aby zostúpil a prežiaril každé srdce svojim svetlom, potom dokážete vyznať Ježiš je môj Pán. Moje deti, otvorte svoje srdcia svetu lásky Ducha Svätého, aby Ježiš môj Syn bol vami milovaný. Ponáram vás do lásky Ježišovho a môjho Srdca.   (15. augusta 2015, Dechtice, vrch Svätodušnica)

8-9

 

9MaňásekRadek Maňásek (Brno): „Hľadám hlbšie priblíženie sa k Bohu a táto Mariánska cesta mi v tom veľmi pomáha.

Keď ma sem Panna Mária pozvala, nechám sa od nej prekvapiť, čo Ona má pripravené pre mňa – prijmem to z lásky.“

9ZoubekMirek Zoubek, ( Boskovice): „O tomto mieste zjavenia Panny Márie som sa dozvedel v Medžugorí, kde som už bol 25 krát , tak sem chodím, už 3 roky.

Úmyslom mojej púti je spoznať Božiu vôľu v mojom živote.

*******************************

9MasárováEmília Masárová, (Jablonica): „Do Dechtíc chodíme celých 20 rokov. Považujem ich za úžasné požehnanie a veľký Boží dar. Panna Mária sa na týchto stretnutiach zúčastňuje ako najláskavejšia Mama, ktorá učí svoje deti.“

**************************
9KrchňaváIng. Magdaléna Krchňavá, (Jablonica): „Vieru v Boha mi odovzdala moja matka, keď som mala 3 roky otecko nám zomrel a my sme sa tak viac primkli k Bohu.

Môj úmysel, ktorý som si sem priniesla mám vo svojom srdci.“
(Mária Víziková)

Nikdy sa nebojte!

Citát: „Prijmite moju materinskú lásku a starostlivosť, ktorú vkladám do každého posolstva.“  ( Kráľovná pomoci, 15. augusta 2014)

Študujem učiteľstvo výtvarného umenia a pedagogiky. Blížili sa štátne skúšky v auguste 2014. V júni som sa nestihla pripraviť na štátnice pre ešte veľa iných povinností, preto som si ich odložila na august.

dechMala som stres, nepokoj a obavy ako to v auguste dopadne. Nikdy som si nemyslela, že sa budem musieť učiť ešte aj v lete. Odovzdávala som to Panne Márii a do Božích rúk. Bolo pre mňa ťažké zbaviť sa stresu a sústrediť sa na učenie. Bola však pri mne Mária, ktorá ma pozvala do Dechtíc trikrát počas tohto leta. Bola som tiež v Levoči prosiť o pomoc.

dechtisved3Blížil sa 15. august 2014. Bol to čas tesne pred štátnicami, a preto som na chvíľku aj váhala či ísť. Rozhodla som sa s mamkou, že pôjdeme. Autobus už bol ale plný. Až tesne pred púťou nám pani Barnášová oznámila, že sa uvoľnili dve miesta.

Na skromnom kopčeku Svätodušnica v Dechticiach 15. augusta 2014, na sviatok Nanebovzatia Panny Márie, som všetko odovzdala Panne Márii. Neviem slovami opísať môj vnútorný pokoj a radosť, ktorú som tam pocítila. Veľmi ma oslovujú dechtickí vizionári, Martinko, Adrianka, Simonka, Majka a Jožko, ktorí sú pre mňa vzorom. Oni sú príkladom nielen pre mladých, ale pre všetkých ľudí. Od tohto dňa mi je ruženec najmilšiou modlitbou.

Po dechtickej púti za Máriou som dostala veľkú silu a chuť do učenia. O pár dní som mala 3 štátne skúšky za sebou a obhajobu bakalárskej práce. Štátnice mi dopadli úspešne. Pohodu a pokoj, čo som cítila, boli veľmi zvláštne a vedela som, že to nie je samozrejmosť, ale že to Duch Svätý ma posilňoval, a že Panna Mária bola so mnou.

Za všetko som sa išla poďakovať znovu do Dechtíc dňa 13. 9. 2014, kedy sme so všetkými prešovskými pútnikmi dostali zvláštne milosti. Spojili sme púť ku Kráľovnej pomoci  s návštevou baziliky v Šaštíne. Tento deň bol veľmi výnimočný a znovu som zažila silu, lásku, pokoj, radosť a požehnanie.

Týmto chcem povzbudiť nielen mladých študentov, ale všetkých ľudí, aby sa nikdy nebáli, ale aby dôverovali Bohu. Veď On nám posiela svoju Matku Máriu, ktorá sama hovorí, že chce nám pomáhať. Toho roku 15.augusta 2015 sme s mamkou opäť putovali do Dechtíc. Na námestí pri prameni sme sa občerstvili, a ešte sme dostali  na pamiatku aj  túto fotku, kde spolu s mamičkou si naberáme požehnanú vodu.  Jej – našej Kráľovnej pomoci – môžeme odovzdať naše ťažkosti a Ona ich premení na kvety. Andrea Blizmanová, Prešov  (na obr.)