V Piešťanoch sa situácia vyostrila, Nesúhlasíme s tzv. „krampusom“! ! Správa z veľvyslanectva Ruskej Federácie na Slovensku, List prezidentovi Kiskovi – podpíšte! Idú na nás s démonmi – protestujme!

6665

Mesto Piešťany pochod čertov zakázalo, ale organizátori sa na pochod aj tak pripravujú, polícia je v pohotovosti
*****************************************
16.12.2017, Zatiaľ nie je jasné, v akej forme sa podujatie uskutoční, ale zrušené nebolo. Nákupné centrum Aupark prostredníctvom Facebooku avizuje, že sa uskutoční v nedeľu 17.12. o 17.00 h. Organizátori doteraz oficiálne neobdržali informáciu o zákaze zo strany samosprávy a na akciu sa pripravujú. Primátor Miloš Tamajka v piatok 15. decembra vyhovel vôli mestských poslancov a pochod čertov zakázal na základe obmedzenia verejnej dopravy. Jeho rozhodnutie však organizátori oficiálne neobdržali a podľa slov Jána Románeka z B&R Group sa na podujatie pripravujú.
Pochod má svojich odporcov, ale aj priaznivcov a tých nechcú organizátori sklamať. V akej forme sa podujatie uskutoční, nie je zatiaľ jasné. Podľa záujmu o túto udalosť na sociálnej sieti Facebook by zajtra podvečer mohli prísť do centra Piešťan stovky až tisícky ľudí. Organizátori si splnili ohlasovaciu povinnosť, povedal vo štvrtok poslancom primátor Tamajka. Zastupiteľstvo ho napriek tomu požiadalo, aby podnikol „patričné kroky, ktoré neumožnia konanie akcie Krampuslauf.“
Zákaz, ktorý na druhý deň podpísal, sa odvoláva na obmedzenie verejnej dopravy. Podujatie by sa preto nemalo konať na cestách, ale teoreticky iba na chodníkoch. Ak však príde očakávané množstvo ľudí, pochod sa iba na chodníky nezmestí. V pohotovosti preto budú mestská aj štátna polícia, ktoré do štvrtka s organizátormi na príprave podujatia v súvislosti s dočasným uzatvorením komunikácií spolupracovali.
https://www.zpiestan.sk/spravy/organizatori-sa-na-pochod-certov-pripravuju/

Kategoricky nesúhlasíme s konaním pochodu démonických bytostí v našich mestách!

Vážený pán primátor, vážený pán viceprimátor mesta Piešťany!

V správach som zachytila informáciu a videla ukážku, aké démonické bytosti sa objavili v Piešťanoch a chystajú sa prezentovať na verejnosti počas týchto dní.Prosím, nedovoľte takú dehonestáciu kultúry v svetovo známom kúpeľnom meste!  Vaše i naše mesto prirástlo väčšine Slovákov k srdcu a radi tam chodievajú za oddychom a načerpať telesné i duševné sily. 

Viackrát som Piešťany navštívila, trávila som tam niekoľkodňové pobyty, manžel sa liečil v kúpeľoch …  Som zhrozená, že už aj na Slovensku, kde žije prevažne kresťanské obyvateľstvo , dovolíme takýmto odporným a hnusným spôsobom vnucovať cudzie zvyky, či rozširovať pohanské kulty.  To chceme čakať aj na prinášanie ľudských obiet?!

Ja i moja rodina protestujeme proti tomu a kategoricky nesúhlasíme s konaním tejto a podobných podujatí v našich mestách a obciach! 

Prosím, zasaďte sa o to, aby bol pripravovaný pochod démonov 17. decembra (či čo to má byť), zrušený!  Nedovoľte šírenie odpornej propagandy zla v našej krajine! Myslite aspoň na deti a ich pokojný spánok – nech nie sú pod vplyvom hrozivých obrazov a nech im ľahostajnosť dospelých tak trestuhodne nespôsobuje zbytočné traumy.

Verím, že zvážite škodlivé následky podujatia a ako kompetentné osoby podniknete potrebné kroky na nápravu. Budem Vám ako občan a volič veľmi vďačná.  

S pozdravom

Ing. Anastázia Fellegiová, Lesná 55, Záhradné okr. Prešov

Na vedomie:  Kancelária ministra kultúry SR

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Embassy RF press service press@rusemb.sk

Vážení priatelia, prosíme Vás aby ste venovali pozornosť tomuto materiálu.

s úctou
Veľvyslanectvo Ruskej federácie 
v Slovenskej republike

Komentár hovorkyne Ministerstva zahraničných vecí Ruska M. V. Zacharovovej k záverom Benátskej komisie ohľadne zákona o vzdelávaní, ktorý nedávno prijali na Ukrajine

  1. decembra Európska komisia pre demokraciu prostredníctvom práva (známa tiež ako Benátska komisia Rady Európy) zverejnila svoje závery ohľadne hanebného ukrajinského zákona o vzdelávaní, ktorý už vyvolal množstvo kritických ohlasov zo strany celého radu krajín.

Experti Benátskej komisie vo svojom stanovisku poukazujú na to, že uvedený zákon „neposkytuje riešenie pre jazyky, ktoré nie sú oficiálnymi jazykmi Európskej únie, konkrétne pre ruský jazyk ako najviac rozšírený neštátny jazyk (na Ukrajine).“ Dôrazne sa konštatuje, že „nepriaznivý vzťah k týmto jazykom sa nedá nijako odôvodniť, v dôsledku čoho vyvstáva otázka o ich diskriminácii.“ Komisia teda prišla k záveru, že najlepším riešením by bolo zmeniť súčasné ustanovenia článku 7 zákona a nahradiť ich „vyváženejšími a jasne sformulovanými“ ustanoveniami.

Súhlasíme s uvedeným stanoviskom Benátskej komisie. Realizácia spomínaného zákona v praxi bude znamenať otvorenú diskrimináciu miliónov rusky hovoriacich občanov Ukrajiny. 

Za seba poznamenávame, že požiadavky ruskej strany v otázke ochrany jazykových práv väčšiny ruského obyvateľstva nepresahujú rámec toho, čo s veľkou nástojčivosťou odporúčajú Ukrajine urobiť renomované medzinárodné organizácie vo svojich stanoviskách, ktoré obsahujú kritické ohlasy na situáciu v oblasti ľudských práv na Ukrajine.

Vyzývame ukrajinskú vládu, aby zohľadnila odporúčania Benátskej komisie a uskutočnila konzultácie so zástupcami národnostných menšín a ďalšími zainteresovanými stranami za účelom dosiahnutia takého riešenia, ktoré by zabezpečovalo rovnaké jazykové práva pre všetkých občanov Ukrajiny bez výnimky.

Veríme, že Rada Európy bude neustále monitorovať, ako ukrajinská strana dodržiava odporúčania Benátskej komisie. Našej pozornosti neušli ani vyhlásenia vysokých predstaviteľov Európskej únie, ktorí prisľúbili, že budú trvať na tom, aby Kyjev splnil odporúčania v plnom rozsahu. Je to potrebné za tým účelom, aby sa účinne zabezpečilo právo národnostných menšín na Ukrajine na ich vzdelávanie v materinskom jazyku.

* * * * *

OTVORENÝ LIST PREZIDENTOVI ANDREJOVI KISKOVI

Pán prezident, prekážky sú odstránené!

02.000

 1.917 ľudí už podpísalo. Pomôž nám dosiahnuť 2.000 podpisov!

 

Protestné kroky veriacich v Piešťanoch
Vcera vecer som bol u pana dekana Gallovica v Piestanoch (bol pritomny
aj superior a rektor kaplnky jezuitov pan Benkovsky)
kde sme boli informovani ze sa v Piestanoch na 3.adventnu nedelu bude konat Pochod čertov tzv.Krampus pride/pochod.
Bude tam 38 masiek čertov a príšer – každá v hodnote 5.000.-eur.
Cielom je v komerčnom a oku lahodiacom balíčku propagovat zlo a šíriť
strach, hoci oficiaalne informacie tvrdia opak.
Bratislava a Trnava takuto akciu ODMIETLI a tak sa to bude konat v Piestanoch medzi 17-19 hodinou.
Dohodli sme sa ze urobime vsetko co je v nasich silach aby sa predmetna „show“ nekonala a to konkretne:
– kazdy jednotlivo zavolat, napisat e-mail ze s uvedenou akciou nesuhlasime a mesto ju musi zrusit
– znenie e-mailu napr.

S uvedenou akciou Pochod čertov v Piestanoch dna 17.12.2017 kategoricky ja aj moja rodina nesuhlasime. Zratame vam to vo volbach. Meno a priezvisko.

– denne sa modlime 3 x Zdravas s prosbou o pomoc Matky, ktorej sa ten zly boji…..
– v den konania akcie – ak ju nezrusia dovtedy – bude vylozena Najsvatejsia sviatost oltarna k poklone
– pristupme k sviatosti zmierenia – vtedy sa ten zly trasie najviac
Rozsirte prosim pisanie staznosti a e-mailov resp. telefonatov na co najsirsi okruh ludi – vtiahnime aj neveriacich ci politikov aby sme spolu na prihovor nasej Matky zvitazili a zabranili tak sireniu zla.
Budme akční a urobme to este dnes! Neodkladajme to, lebo zlo nespi.

linky o čo ide:
https://www.zpiestan.sk/spravy/organizatori-zverejnili-detaily-pochodu-certov-centrom-piestan/
www.zpiestan.sk/spravy/organizatori-zverejnili-detaily-pochodu-certov-centrom-piestan/>

<http://ttps://www.zpiestan.sk/spravy/organizatori-zverejnili-detaily-pochodu-certov-centrom-piestan/>
https://www.youtube.com/watch?v=v2ala0qblhg

<https://www.youtube.com/watch?v=LaKoqyM5u_c>
https://www.youtube.com/watch?v=LaKoqyM5u_c

Kontakt primator mesta Piestany *Miloš Tamajka*
primator@piestany.sk
milos.tamajka@piestany.sk
*Telefón: 033 – 77 65 301
Telefón:033 77 65 302*

Kontakt zastupca primatora*:Martin Valo*
martin.valo@piestany.sk
viceprimator@piestany.sk  

Telefón:033  77 65 305*

Démoni na piešťanských vianočných nákupoch

Piešťany 9. decembra 2017 (HSP/Foto:screenshot YouTube

Démoni pôjdu centrom mesta a obchodným domom Aupark

Dňa 17. 12. 2017 prejde ulicami kúpeľného mesta Piešťany sprievod čertov so všetkou démonickou symbolikou, ktorá k tomu patrí. Vo videu, ktoré neznámi organizátori dali ako upútavku na youtube.sk  je doslovne uvedené, že prvýkrát na Slovensku bude pochodovať: démonická bytosť, mýtická šelma, napol zviera napol človek… Démoni pôjdu centrom mesta a obchodným domom Aupark. Podľa organizátorov iste platí, že  ak tržby klesajú je užitočné sa spojiť doslova aj s čertom.

http://www.hlavnespravy.sk/piestanski-demoni-na-vianocnych-nakupoch/1234796

Poslali sme protest na e-mail primátorovi mesta  primator@piestany.sk  s prísľubom, že ak bude akcia napriek tomu umožnená, podáme na zodpovedných, teda aj na neho, trestné oznámenie. Ľudia, naozaj píšte protesty na uvedený e-mail, nebuďte pohodlní a ľahostajní, stačí veta, že protestujete proti akcii 17.12. Touto akciou organizátori testujú Slovensko a Slovákov, nakoľko sme už prístupní tomuto hnusu. Ak budeme ľahostajne mlčať, o rok budeme bojovať nielen o Piešťany, ale akcia sa uskutoční „pre veľký úspech“ v ďalších mestách Slovenska. A o dva roky už budeme takí zvyknutí, že satanistické orgie prekryjú advent a ľudia pôjdu na polnočnú div že nie potajomky, aby sa to nikto nedozvedel.

Vážený pán primátor a ctení poslanci,

s údivom aj bolesťou v duchu som sa dozvedel o chystanej pouličnej atrakcii Krampus v Piešťanoch dňa 17.12.2017.

http://www.pic-piestany.sk/podujatia/detaily/?tx_kioscosmotron_pi1%5Bdetail%5D=pim_un_auth*0160152

Z popisu podujatia je zrejme že nepôjde o oslavu sv. Mikuláša alebo posilnenie adventnej atmosféry týchto dní keď sa väčšina ľudí pripravuje na sviatky Narodenia Ježiša Krista.
Preto Vás ctení poslanci mesta touto cestou vyzývam zastavte túto bizarnú démonickú šou.
Počas komunizmu bol advent sústavne negovaný ateistickou propagandou; svätý Mikuláš bol ideologicky nahradený Dedom Mrázom; Narodenie Ježiša Krista premenované Sviatkami zimy. Dnes po rokoch od pádu totalitného režimu si kladiem otázku, či Piešťany sa stanú prvým mestom na Slovenku, ktoré dobrovoľne a z peňazí občanov kultúrne aj duchovne uviazne v plytčine neopohanských zvyklostí Krampusu?

Bolo by mi ľúto, ak by Piešťany zastihol takýto údel a z mesta plného slnka, vody a zdravia by sa stávala duchovná žumpa Slovenska. Apelujem na svedomie veriacich a zdravý rozum poslancov mesta zastavte túto nezmyselnú atrakciu. Pozývajte obyvateľov i kúpeľných hostí mesta k účasti na takých podujatiach ktoré budú hodnotne formovať cit pre kultúrne i duchovné dedičstvo našich predkov. Veď svojimi (ne-)múdrymi rozhodnutiami (de-)formujete spoločenské ale aj duchovné prostredie života občanov.

„Múdry vladár správne spravuje svoj ľud a vláda rozumného muža je pevná. Aký je panovník ľudu, takí sú aj jeho úradníci, a aký je správca mesta, takí sú aj tí, ktorí v ňom bývajú. Nemúdry kráľ privedie do záhuby svoj ľud: a mestá vzrastajú rozumnosťou mocnárov.“ (Sir 10, 1 – 3)
K múdrosti, odvahu a silu vyprosuje a žehná
Pavol Karoľ, katolícky kňaz

Toto nám chcú urobiť z Vianoc!

Čo je za démonickou tzv. KRAMPUS „show“a podobnými duchovnými tlakmi