Česko uznalo vládu líbyjských „rebelov“

255

Prechodnú národnú radu doteraz uznalo ako legitímneho predstaviteľa krajiny okolo 50 krajín.

PRAHA. Česká republika uznala líbyjskú povstaleckú Prechodnú národnú radu za jediného legitímneho politického predstaviteľa Líbye. Povedal to dnes český minister zahraničných vecí Karel Schwarzenberg (na obr) .

„Vývoj situácie potvrdil rastúcu váhu Prechodnej národnej rady do tej miery, že sa reálne stala jediným legitímnym politickým predstaviteľom líbyjského ľudu,“ citoval ministra server novinky.cz.

Česko je podľa Schwarzenberga pripravené poskytnúť Líbyi rýchlu humanitárnu pomoc. „Rovnako sa chceme podieľať na povojnovej obnove Líbye, a to bilaterálne, aj v rámci EÚ, OSN, NATO a tak ďalej. Ponúkame najmä našu neopakovateľnú skúsenosť s prechodom na demokratický systém vládnutia,“ dodal minister.

Vôbec ako prvé uznalo prechodnú vládu v marci Francúzsko. Minulý týždeň ju uznala aj Liga arabských štátov. Africká únia sa vyjadrila, že čaká na ukončenie bojov.

http://www.sme.sk/c/6033923/cesko-uznalo-vladu-libyjskych-povstalcov.html

Posledné správy Nezávislej internetovej  TV CzechNews   http://www.czechnewstv.cz/

Kto je knieža Karl Schwarzenberg?

9. ledna 2007 byl Karel Schwarzenberg jmenován ministrem zahraničních věcí ČR, do vlády byl nominován Stranou zelených. Dne 8. července 2008 v této funkci podepsal s americkým ministryní zahraničních věcí Condoleezzou Riceovou smlouvu o umístění radarové základny USA na území Vojenského újezdu Brdy.

Ve dnech 5.-8.června 2008 se zúčastnil v Chantilly ve Virginii v USA zasedání tzv. klubu Bilderberg (anglicky Bilderberg Group). (Táto skupina Iluminátov, čo je špička slobodomurárskej pyramídy – je považovaná za nastupujúcu Svetovú vládu, a zhromažďuje vybraných mocných politikov a finančníkov – pozn.) Byl proto interpelován poslanci z KSČM a ČSSD, kteří po něm požadovali vysvětlení důvodu a financování jeho účasti.

http://www.budicek.hovnet.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=23