Aktualizované: : Prosba o pomoc, Z pádu ruského lietadla sa vykľúva akcia USA? Dr. Bill Warner: História džihádu, alebo – islam je politická doktrína

317

Prosba o pomoc!
Deti sú to najúprimnejšie a najdrahšie, čo v živote máme…. 14 ročná Paťka Marková z Priepasného, dievčatko, ktoré sa vždy s veľkou láskou púšťa do každej výzvy v živote, miluje folklór, hudbu, kone, priateľov a ľudí, bojuje s ťažkou chorobou, kvôli ktorej práve teraz potrebuje našu a vašu pomoc. 03.12.2015 ju čaká náročná operácia chrbtice.
Prosíme preto práve Vás, ktorí máte krvnú skupinu B rh negatív, darujte ju pre Paťu. Odovzdať krv je možné na hociktorej transfúznej stanici na Slovensku, pričom je potrebné uviesť údaje, pre koho je krv určená:

transfúziasmeno: Patrícia Marková
dátum operácie: 03.12.2015
miesto operácie: Detská fakultná nemocnica s poliklinikou v Bratislave na ortopedickej klinike
narodená: 19.11.2001

Darovaná krv nemôže byť staršia ako dva týždne pred operáciou, t.j. darovať krv pre Paťku je možné od 18.11.2015 do 01.12.2015.
Pri darovaní krvi dostanete potvrdenie, ktoré rodičia potrebujú 02.12.2015 odovzdať do nemocnice. Preto kontaktujte rodičov: 0905/349 047, nikola.markova11@gmail.com
Prosíme, zdieľajte túto informáciu čo najväčšiemu počtu svojich známych a priateľov.
Zo srdca Vám ďakuje Paťka a jej blízki.
Veríme, že aj vďaka Vašej pomoci bude Paťka zdravá
Ďakujeme.

Pápežský teológ: Biskupi nemôžu meniť náuku

Rím, 6.11.2015 (kath.net/LSN/jg) 018 478 – Páter Wojciech Giertych OP, teológ pápežského domu v interview pre LifeSiteNews zaujal postoj k niektorým sporným témam:

Decentralizácia

Cirkev sa vždy hlásila k princípu subsidiarity, hovorí páter Giertych. To sa však vzťahuje na vedenie Cirkvi, nie na teológiu. Úlohou biskupov je, riešiť individuálne problémy svojich diecéz tým, že aplikujú Evanjelium, náuku a Tradíciu Cirkvi. Nemajú autoritu rozhodovať v otázkach náuky, ako doplnil teológ

Svedomie

Svedomie je „okno k pravde“ a nesmie sa zamieňať s pocitmi, alebo impulzami. Rozhodnutie vo svedomí je aktom praktického rozumu, nie emócií. Aby sme mohli spoznať pravdu, musí sa svedomie vzdelávať. S ideou subjektívneho svedomia páter Giertych vôbec nesúhlasí. Je nesprávne a absurdné chcieť si rozvinúť svoje vlastné morálne princípy. Svedomie musí skúmať koreň vecí, aby mohlo správne posúdiť  alternatívu konania, zdôrazňuje páter.

Eucharistia

Správne chápanie svedomia úzko súvisí s dôstojným prijímaním Eucharistie. Iba ten, kto je presvedčený, že prijíma Ježiša Krista v podobe chleba a vína a nie je si vedomý ťažkého hriechu, smie pristupovať ku svätému prijímaniu, pripomína páter Giertych.

Eucharistia je dar Boha, ktorý musí byť príslušne ocenený a vďačne prijímaný. Ak by sme však Božie dary prijímali so zoznamom požiadaviek, stratili by sme čistotu nášho vzťahu s Bohom. Často používaná fráza, že Eucharistia je medicínou pre chorých a nie cenou pre tých dokonalých, na tom nič nemení, ako zdôraznil páter Giertych. -zg-

‚Vaše deti sa budú modliť Alah, alebo zomrú‘

Hilden, 6.11.2015 (kath.net) 018 477 – „Vaše deti sa budú modliť Alah, alebo zomrú.“ Toto si mohli prečítať vodiči na nemeckej diaľnici A 46 smerom do Düsseldorfu v Höhe Hilden na plagáte na moste pre peších nad diaľnicou. Informoval o tom spravodajský magazín „Focus“ a ďalšie médiá. Polícia plagát zhabala a prezrela okolie. Úrad pre ochranu štátu prípad vyšetruje. 

Podľa „Focusu“ takéto plagáty sa objavili aj v iných spolkových krajinách ako v Sindelfingene v Baden-Württembersku. Očividne ide o tú istú vetu v chybnej nemčine.

Už v polovici júna neznámi páchatelia podľa rozhlasu „Südwestrundfunk“ (SWR) v Kirchharde v Baden-Württembersku vyvesili rovnaký plagát. Policajný hovorca k tomu vtedy povedal, že je ešte nejasné, či naozaj ide o skutok s náboženským motívom, alebo iba o zlý vtip. Aj tu pre istotu zapojili Úrad pre ochranu štátu. -zg-

Islam  je ideológia (historický exkurz)
(české titulky – kliknite vpravo dolu na obdĺžnik)

Keď moslim „miluje“ ženu

Správne moslimské dieťa…

USA: Satanisti sa postarali o vyhodenie veriaceho trénera

Seattle, 6.11.2015 (kath.net/KNA/red) 018 476 – Americké „náboženské“ spoločenstvo «Satanský chrám» (TST) sa v americkom okrese Bremerton v blízkosti Seattle postaralo o rozruch. Príčinou škandálu bol podľa správ v médiách futbalový tréner stredoškolského mužstva. Za to, že sa tento po záverečnom odpískaní na štadióne pomodlil, satanisti vyhlásili, že tam takisto budú robiť „náboženské“ ceremónie.

Aby sa zabránilo plánovanému «satanistickému sprisahaniu“, školské orgány zakázali každý náboženský prejav na trávniku. Futbalový tréner, ktorý sa zákazu nechcel podrobiť, bol preto suspendovaný. «My máme povinnosť chrániť práva všetkých žiakov,» znelo odôvodnenie školskej správy.

Prípad sa postaral o rozhorčenie v celej krajine, no satanisti sú s výsledkom spokojní: «Správa vyslala jasné posolstvo, že sa pevne pridŕža oddelenia štátu od náboženstva,» uviedli vo vyhlásení.

„Satanský chrám“ neverí v nadprirodzenú bytosť, ale vo vedu, zdravý ľudský rozum a spravodlivosť. Doug Mesner opakovane vyhlasoval, že svojou iniciatívou chce zosmiešňovať predovšetkým evangelikálnych a katolíckych kresťanov. Za satanistickou rétorikou, ako sa zdá, sa skrýva ateistický alebo agnostický duchovný postoj. Na internetovej stránke TST čítame: „Satanista má aktívne pracovať na tom, aby sa zlepšilo kritické myslenie a má prejavovať rozumný agnosticizmus vo všetkých veciach“. -zg-

Rusko odvážným letem do Jemenu zadrželo „spolupracovníky“ CIA, kteří sestřelili letadlo v Egyptě

 7. listopadu 2015
Sorcha Faal v novém článku dále rozvádí verzi „sestřelení pozemní raketou“. I když mně osobně dává více smysl sestřelení izraelským letadlem, ty „ruské šachy“ mě baví; a poslední odstavec článku mimo to naznačuje, že věci se v příslušný čas mohou ukázat i jinými… 

Povšimněte si v článku odkazu na pravděpodobné použití meteorologické zbraně ze strany Ruska, které mohlo vytvořit onen extrémní cyklón nad Jemenem, kdy napršelo za dva dny tolik, co normálně za 10 let… (to by mohla být pomsta Jemenu za poskytování prostoru teroristům a agentům CIA) … a právě jde do Zálivu další obrovský cyklón – dva cyklóny za sebou jsou tam prý bezprecedentní … že by pořádná meteorologická válka? (I když klidně to mohli rozpoutat i Američané, těm by se to tam taky hodilo…)  (Orgonet)
http://www.whatdoesitmean.com/index1937.htm
November 6, 2015
By: Sorcha Faal, and as reported to her Western Subscribers
Překlad: OrgonetRuská Zahraniční výzvědná služba (SVR) dnes oznámila, že vyslání letadla za účelem odvezení dvou zajatých příslušníků CIA, o nichž se domnívá, že zorganizovali sestřelení letu 9268 nad Egyptem minulou sobotu za využití teroristů Islámského státu, bylo „vysoce úspěšné“; jakmile se „chráněné/řízené“ letadlo Leteckých sil opět vrátilo do vzdušného prostoru Ruské federace, president Putin okamžitě na radu ředitele Federální bezpečnostní služby Alexandra Bortnikova zakázal veškeré přelety v té oblasti.Jak jsme již rozebrali v předešlých dvou zprávách (Islámský stát sestřelil ruské letadlo a Ruské letadlo sestřeleno za asistence CIA, česky http://orgo-net.blogspot.cz/2015/11/ruske-letadlo-bylo-sestreleno-islamskym.html a http://orgo-net.blogspot.cz/2015/11/ruske-letadlo-sestreleno-za-asistence.html), funkční hypotéza ruské SVR o této tragédii, která se stala nejvražednější v ruské historii, což je fakt ignorovaný západními novináři, snažícími se při každé příležitosti vyvolávat rozruch, je, že let 9268 byl sestřelen raketou země-vzduch britské výroby, poskytnutou Saudské Arábii a jí předanou teroristům Islámského státu; ti ji použili a přihlásili se k odpovědnosti za tento čin; letadlo bylo předtím dvěma příslušníky CIA a jejich zařízením navedeno, aby letělo v nižší výšce než mu ukazovaly přístroje. Tito příslušníci CIA byli za několik hodin po útoku zadrženi ruskou speciální jednotkou Specnaz operující v Jemenu.

Po zadržení těchto dvou agentů a jejich vysoce sofistikovaného zařízení vyslalo ruské Ministerstvo pro naléhavé záležitosti (EMERCOM) do jemenského hlavního města Sanaa „speciální let“, který tam úspěšně přistál pod rouškou jednoho z nejsilnějších cyklónů, jaký se kdy vyskytl v historii tohoto státu.Po přistání tohoto speciálního letu EMERCOMu v Sanaa nastoupili na palubu oba agenti CIA i jejich zařízení, společně s jednotkou Spetznz, která je zadržela, ale saudským letectvem jim bylo odmítnut odlet; saudskoarabské letectvo ovládané Obamovým režimem blokuje a bombarduje tento stát až do úplného a naprostého vyhladovění.Avšak během několika hodin dosáhla úspěchu protiopatření ruských Leteckých sil použitá proti Saudům, což umožnilo speciálnímu letu EMERCOM odletět ze SANAA a bezpečně se vrátit do ruského vzdušného prostoru.

Zpráva dále uvádí, že president Putin nemohl zakázat všechny lety do této oblasti dříve, než byli dnes ráno úspěšně z Jemenu „vyzvednuti“ příslušníci CIA a jejich zařízení, jejichž speciální let byl chráněn/maskován rovněž iránským dopravním letadlem Herkules C-130 letícím do Sýrie, které zmátlo radarové systémy západních armád.

Ruská federace se obávala, že Obamův režim se pokusí tento speciální let ENERCOMu zničit, poté, co Američané vyslali na svou leteckou základnu v Turecku letku bojových letounů vzduch-vzduch F-15, jejichž jediným posláním v této oblasti má být svévolné zaměřování ruských letadel útočících na teroristy Islámského státu.

Jak pokračuje zpráva, je velice udivující, že do 72 hodin od sestřelení letu 9268 nad Egyptem jak CIA, tak Saudové ohlásili, že poskytnou islámským teroristům operujícím v Sýrii více přenosných raket schopných sestřelit civilní letadlo.

Britská vláda je si dle zprávy plně vědoma, že let 9268 byl sestřelen jejich raketou, a Obamův režim plně ví o spoluvině CIA; proto není překvapením, že tito západní spojenci nyní zaplavují svůj propagandistický tisk „historkami“ o tom, že tato katastrofa byla způsobena bombou. Toto prohlášení ruská SVR nepřijala a ruské Ministerstvo vnitra bylo nuceni k prohlášení, že je šokováno tím, že tito západní válečníci mají tajné informace o nebezpečí pro letadla, ale nehodlají je sdílet.

Je velmi důležité, i když to není součástí zprávy, že Rusko nyní pokládá zničení letu 9268 za politickou událost, na niž jsou aplikována „pravidla studené války“. To znamená, že celou pravdu o katastrofě se svět doví poté, co pachatele stihne pomsta ruských sil.

Nemecko: Slobodomurári  sa rozrastajú

Berlín, 9.11.2015 (kath.net/idea) 018 481 – Po desaťročia trvajúcom poklese počtu členov zaznamenávajú slobodomurári v Nemecku znova prírastky. Informuje o tom Evanjelické centrum pre svetonázorové otázky (EZW) v Berlíne. Odvoláva sa na údaje Spojených veľkých lóží v Nemecku aj jednotlivých veľkých lóží v Berlíne. Počet slobodomurárov v krajine je 15 500 a tým asi o 1300 viac ako v r. 2011 (plus 9 percent).

Poverenec pre sekty a svetonázor bavorskej krajinskej cirkvi, Matthias Pöhlmann z Mníchova, odôvodňuje prírastok okrem iného tým, že veľké lóže a jednotliví slobodomurári silne vybudovali svoju prítomnosť na internete. Cez špeciálne fóra vyhľadávajú rozhovor so záujemcami aj s celou verejnosťou. Jednotlivé lóže sa podieľajú na každoročnom „Dni otvoreného pamätníka“. Pritom otvárajú svoje domy pre verejnosť, ponúkajú prednášky a prehliadky.

Podľa Pöhlmanna slobodomurári boli pôvodne etický zväz mužov. Od polovice 20. storočia sa však aj v Nemecku ujalo „ženské slobodomurárstvo“. V r. 1982 vznikla ženská veľká lóža Nemecka. Počet slobodomurárok sa od r. 1982 zvýšil z 380 na 520. Oveľa viac ich je vo Francúzsku (14 000) a Belgicku (2100). Vo Švajčiarsku ich je 450. 

Slobodomurárstvo pôsobí vo svete už takmer 300 rokov. V r. 1717 sa v Londýne spojili prvé 4 lóže do veľkej lóže. Svojím názvom pripomínajú slobodomurári pôvod hnutia v stredoveku, keď sa kamenári a stavitelia chrámov spojili do bratstva, aby si ďalej odovzdávali tajomstvá staviteľstva. Tajné stretnutia sa považujú za „rituálnu prácu“, ktorou sa má ďalej budovať „chrám humanity“. Počet slobodomurárov vo svete sa odhaduje na 3-4 milióny.

Rozdielne postoje  cirkví k slobodomurárstvu

Podľa EZW cirkvi nemajú jednotný postoj k slobodomurárstvu. „Rím“ sa pevne drží toho, že katolík nemôže byť slobodomurárom. No Evanjelická cirkev Nemecka (EKD) od rozhovorov s veľkými lóžami Nemecka v r. 1973 už nemá nijaké výhrady.

Podľa EZW cirkvi by si mali pri styku so slobodomurárstvom byť vedomé, že v tomto zväzku bratstva nájdeme široké spektrum rozdielnych postojov k náboženstvu, kresťanstvu a k Cirkvi. Popri ľuďoch z nekresťanských náboženstiev sú aj slobodomurári, ktorí sa označujú ako kresťania a angažujú sa vo svojej cirkvi, iní zaujímajú dištancovanejší postoj, ale nie nepriateľský. Popri tom sú lóže s čisto sekulárnym postojom, ktoré sa chcú sústrediť zvlášť na etiku. -zg-

TV NOE:  Ako pôsobí diabol

KINO: Alexander Nevský

****************************************************************************

Milí naši návštevníci!

peniaze-euro-zobrak-bezdomovec-minceAk chcete, môžete nás podporiť!  Tým, ktorí tak už urobili, vyslovujeme svoju vďaku. Stále však máme príliš veľký finančný deficit.

Kým ešte nám “dovolia”  fungovať,
máte ešte možnosť poskytnúť  pomoc pre náš ( a veríme že aj váš) magnificat.sk!  

Možno tak urobiť prevodom ľubovoľnej čiastky  na náš účet

ZUNO 1129555503/8410.  ĎAKUJEME!
Podporiť nás možno aj poslaním zloženky na adresu  Magnificat Slovakia, Belinského ul. č. 24, 851 01 Bratislava, do správy pre prijímateľa je potrebné uviesť  magnificat.sk