Aktuálne: Pochod za život o(c)hromil Bratislavu

250

Bratislava:  Presun okolo 10000 (odhady boli aj na 15 000) účastníkov pochodu Bratislava za život včera  13. apríla 2014 prekvapil obyvateľov Hlavného mesta a na  približne hodinu ochromil dopravu v strede mesta.  Okolo 15.30 sa v priestore Hviezdoslavovho námestia pred veľvyslanectvom USA začal program pochodu.  Počas celého jeho trvania (90 min.)  prúdili na miesto stretnutia davy Bratislavčanov.

pochod8Po prejavoch predsedníčky Fóra života Marcely Dobešovej a JUDr. Patrika Danišku sa prítomným prihovorili ďalší hostia. Atmosféru podujatia  zelektrizovali speváci Robo Opatovský a Sima Martausová.   Účastníkov  neustále pribúdalo a  do začiatku samotného pochodu už prítomní predstavovali úctyhodné číslo okolo 10 000, ktoré prekvapilo samotných usporiadateľov.  Následne Bratislavčania  disciplinovane prešli určenú trasu až do Medickej záhrady, kde pokračoval program pre rodičov s deťmi. Vysoký počet  účastníkov zastavil na takmer hodinu električkovú aj trolejbusovú dopravu na trase pochodu.  Samozrejme, ako to je už zvykom, niektoré médiá sa pokúšali vysoké číslo pochodujúcich  „skresať“ na minimum.

Po Košiciach 22. septembra 2013 sa tak na Slovensku uskutočnil druhý najmasovejší pochod v súčasnej dobe. Účastníci takto rázne dokumentovali smerovanie slovenskej spoločnosti a jasne dali najavo, že  Slováci  neprijímajú čoraz nátlakovejší trend homo a gender – ideológie. A to navzdor tomu, že práve nedávno predstaviteľ socialistov Hannes Swoboda na adresu premiéra Roberta Fica vyhlásil, že „radikálne a nátlakové náboženské skupiny “ na Slovensku potláčajú práva  „iných“ a  že  vedúca  gender-lobby Oľga Pietruchová dostala vyznamenanie od veľvyslanca USA na Slovensku Teodora Sedgwicka.  Napokon, tento pochod Bratislavou práve na Kvetnú nedeľu 2014  preukázal, že Slováci sa mienia svojho „radikalizmu“ a viery držať aj napriek zodvihnutému prstu z Bruselu.  A že život,  ľudská prirodzenosť  a Božie zákony sú im prednejšie ako strach pred  hrozbou  amorálnych „ľudských práv“.     Pochodu sa zúčastnil okrem iných politikov aj náš kandidát do Europarlamentu Marko Semeš.  Video prinesieme v najbližších dňoch.  Čo dodať?  Slováci už v Košiciach prekonali „zvukovú bariéru“, včera v Bratislave. Či to prinesie aj riadne hrmenie,  to závisí od chuti nepoľaviť v tomto zápase.  Nezabúdajme však ani na tých, ktorý začínali heslom „Slovensko, prebuď sa“ a na časy, keď  sa ostatným ľuďom do ulíc veľmi nechcelo.  Anton Selecký

pochod14

pochod5

pochod11

pochod7

podchod2

IMG_0601

***********************************************************************************************

Z Pochodov Združenia pre ochranu rodiny (Žlina) – budíček prvej línie