Aktuálne: Kvázyrevolúcie na muške Ruska a Číny, i., Novinky z Medžugoria, KINO: Po stopách rybára

338

Rusko a Čína o  postupe proti tzv. „farebným revolúciám“

Moskva 19. novembra 2014 (HSP/Ria Novosti/Foto:TASR)

farební2Farebné revolúcie – tieto experimenty západných politechnológov môžu ohroziť vládu ktorejkoľvek krajiny

Ukrajina Majdan február 2014

Farebné revolúcie ohrozujú Rusko aj Čínu, preto čeliť tejto výzve musia spoločne, povedal novinárom zástupca ministra obrany Ruskej federácie Anatolij Antonov. Farebné revolúcie však neohrozujú len tieto dve krajiny. Bezpečná pred nimi nie je žiadna. Momentálne sa o takejto revolúcii hovorí v súvislosti s práve prebiehajúcimi protestami v Maďarsku. Podozrenie, že sa práve používa rovnaká schéma organizovaná rovnakým organizátorom, existuje aj v Čechách a na Slovensku.

Na konci septembra sa v Hongkongu, jednom z najväčších finančných centier Ázie ale i celého sveta, začali masové protestné akcie Occupy Central. V rámci protestov aktivisti blokovali obchodné centrum mesta a pokúšali sa vniknúť do komplexu miestnej vlády, desiatky ľudí boli zadržaní, niekoľko ich utrpelo ľahké zranenia v potýčkach s políciou.

http://www.hlavnespravy.sk/rusko-a-cina-sa-dohodli-na-spolocnom-postupe-proti-takzvanym-farebnym-revoluciam/441133norskomi1

Odoberanie detí: Nórske úrady vytiahli ďalšiu zbraň

Česká republika 19. novembra 2014 (HSP/Foto:FB)

Únos alebo diplomatická cesta

Eve Michalákovej, matke dvoch synov, (na obr.)ktorých odobrali nórske úrady, sa túžba o ich návrate rozplýva. Európsky súd jej sťažnosť proti nórskym súdom zamietol. Nórske úrady situáciu opäť skomplikovali – matka musela vysvetľovať, že sa chlapcov nechystá uniesť.

Podľa ďalších informácií zverejnených na českom portáli Týden.cz sa pani Michaláková rozhodla zmeniť advokáta. Kvôli tomuto kroku sa odložilo stretnutie so sociálnou službou, ktoré bolo pôvodne naplánované na utorok. Istú nádej však prinieslo jednanie posklankyne Jitky Chalánkovej s veľvyslankyňou Nórska.

Únos?   Zdá sa, že Michalákovej v boji o synov niekto zámerne hádže polená pod nohy. Niekto ju totiž udal, že plánuje únos svojich detí. Podľa vyjadrení matky na facebookový profil jej prišli tipy, ako by mohla situáciu vyriešiť. Prišli tiež návrhy ohľadne únosu. Avšak podľa jej slov polícii vysvetlila, že nič také neplánuje a situáciu chce riešiť diplomatickou a právnou cestou. http://www.hlavnespravy.sk/norske-urady-vytiahli-dalsiu-zbran-ceska-musela-vysvetlovat-ze-synov-nechce-uniest/441967

Tlak na Medžugorie?

7mullerPodľa správy v talianskom časopise Medžugorie, nedávny zákaz medžugorských  modlitebných stretnutí v diecéze Anagni-Alatri (biskup Lorenzo Loppa)  inicioval kardinál Gerhard Müller (na obr.), prefekt Kongregácie pre náuku viery. 

Správa Maurizio Caverzana v Il Giornale potvrdzuje, že kardinál Müller poslal list biskupom dvoch susedných diecéz, z Angani-Alatri a Palestrina, porovnateľný s listom, ktorý poslal biskupom USA vlani v októbri nuncius Carlo Maria Vigan. Nuncius sa v liste sa postavil proti prítomnosti vizionára Ivana Dragičeviča a jeho svedectvu o Medžugorí v USA.

Vicka-Ivanković-Mijatovic-01Kardinál Müller tiež kontaktoval biskupa Domenica Sigalliniho v susednej diecéze rovnakým listom, ale biskup Palestriny nevydal žiadny zákaz,  a namiesto toho dal svoje požehnanie usporiadateľom zabezpečiť medžugorské modlitbové stretnutie vo svojej diecéze 9. Novembra 2014. 
Modlitbové  akcie boli podporované  organizáciou Centro Regina Pacis Frascati ale spochybnené potom, čo biskup Mons. Lorenzo Loppa vydal oznámenia všetkým farností v jeho Anagni-Alatari diecézy, ktorá zahŕňa aj  Fiuggi,  miesto na plánované stretnutie, a kde zakázal  modlitby, konferencie a oslavy spojené s fenoménom Medžugorie ,

„Bez ohľadu na to, či fenoménu Medžugorie bol uznaný ako nadprirodzený, alebo nie, mám záujem o stretnutie s Máriou a vierou ľudí,“ povedal biskup Mons. Domenico Sigallini pre  Il Giornale. 
Mons. Sigallini už dvakrát navštívil Medžugorie. Hosťom v obidvoch diecézach, v ktorých sa napokon stretnutia uskutočnili, bola Vicka Ivankovičová – Mijatovičová. (na obr.)     ( Crown of stars)

s7JakovaNovinky z Medžugoria

Po búrlivej diskusii okolo zakázaného modlitebného stretnutia v Fiuggi v Taliansku dňa 8. Novembra 2014,  Panna Mária dala mimoriadne verejné posolstvo prostredníctvom vizionárky Vicky Ivankovičovej – Mijatovičovej. V nadväzujúcom stretnutí vo svojom zjavení Vicke 9. novembra 2014  v talianskej Palestrine Kráľovná pokoja pozvala prítomných k modlitbe za Cirkev.

Vizionár Jakov Čolo (na obr.)sa zúčastnil v poľskom Piotrkówe Trybunalskom 14. – 16.  novembra 2014.  na mládežníckej akcii. Sprevádzal ho Fr. Stanko Čosić OFM, a členovia modlitebného hnutia mládeže FRAM.  Ďalšie stretnutie má Jakov naplánované v Mediolanum Forum v Miláne na Národný deň modlitby, a to 18. januára 2015 spolu s  o. Petarom Ljubičičom, OFM.

Ludovico Creta, 13- ročný taliansky spevácky talent,  navštívil Medžugorie po dobu piatich dní od 10. novembra a účinkoval v kostole sv. Jakuba. Mladý Talian bol  porovnávaný s Andrea Bocellim a verejnosti stal sa známym svojím účinkovaním v speváckej súťaži na talianskom televíznom kanáli RAI 1.

V Medžugorí sa konal spomienkový deň pre mesto Vukovar, a to 18. Novembra  2014 zapálením sviečok pri soche Panny Márie. Vukovar bol počas vojny v roku 1991 ťažko poškodený , kedy asi 2000 dobrovoľníkov bránilo mesto počas  87 dní pred zhruba 36.000 srbskými vojakmi,

Posolstvo Panny Márie 2. Novembra 2014, prijaté Mirjanou Dragičevičovou – Soldovou, bolo prvým od roku 2011, v ktorom sa nespomínajú kňazi.   V 37 po sebe nasledujúcich posolstvách  Mirjane od januára 2012 Panna Mária zdôraznila osobitnú dôstojnosť a význam kňazov.

(Zdroj: Medžugorie dnes)

Život Cirkvi vo svete 46 * 2014     

Správy pripravuje Mgr. Zuzana Gluchichová, zakladateľka TK KBS a týždenníka Život Cirkvi,

 z rímskej anglickej a nemeckej agentúry Zenit a z ďalších katolíckych agentúr a internetu.

 Tieto správy možno nájsť aj na webovej stránke www.modlitba.sk pod „SPRÁVY ZO SVETA“.

 IBAN SK2311000000002919930077  SWIFT: TATR SK BX

Obsah

 Vatikán stavia na Námestí sv. Petra sprchy pre bezdomovcov

Psychiater varuje pred nemanželským spolužitím

Moskva: Cirkev chce aj ekonomickú nezávislosť od Západu

Ukrajinský patriarcha Filaret: Agresor môže začať 3. svetovú vojnu

Synoda o rodine bez biskupa s kompetenciou v oblasti rodiny

Kardinál Kasper uráža ‚prívržencov‘ Benedikta XVI.

Islamisti rabovali v nemeckých kostoloch na pomoc džihádistom

Berlín: Od r. 2012 vyše 50 útokov na veriacich

Rakúsko: Zneuctenie chrámu pornofilmami je na súde

Vedúci dikastérií sa radia s pápežom o reforme kúrie

Kolégium kardinálov urýchli riešenie prípadov zneužívania

Pápež varuje pred klerikálnym stuhnutím

Pápež: Aj v Afrike hrozí rozmáhajúca sa sekularizácia

Psychiater: Kontemplácia je ‚psycho-hygiena v čistej kultúre‘

Lekárka pred súdom pre potraty kvôli pohlaviu

Farár: Írske univerzity netolerantné voči katolíkom

Pápež a evanjelici: Spoločné nasadenie za biblické manželstvo!

Nemecko: Homosexuáli chcú vyvíjať tlak na biskupov

EÚ musí lepšie chrániť náboženskú slobodu

Dominique Mamberti – nový prefekt Apoštolskej signatúry

Ostrá kritika médií kardinála Tagleho po synode

Rakúsko: Biskupi za zákaz eutanázie v ústave

Naša príloha

Burke: Mnohým to pripadá, akoby Cirkev stratila kompas

Tu stiahnuť:

Život Cirkvi vo svete 46 14

Miguel-SantiagoAmeričan hľadal ruskú armádu na Ukrajine. Nenašiel

Ukrajina 19. novembra 2014 (HSP/Foto:HSP)

Americký filmár a režisér Miguel Francis Santiago uviedol premiéru svojho druhého filmu o tom, čo sa deje na juhovýchode Ukrajiny. Vycestoval do tejto oblasti a na podnet svetových médií tam hľadal ruskú armádu. Nenašiel…

Absolvent filmovej školy v Kalifornii Miguel Francis Santiago sa hneď preslávil svojim veľkým debutovým filmom Krym očami Američana, keď pred pár mesiacmi navštívil Krym a nakrútil film o tom, čo sa tam vlastne deje. Hovoril, že sa snažil nájsť odpovede na otázky, ktorými sú preplnené svetové média: Rusi anektovali Krym, bola to agresia, vojenský konflikt alebo mierové pripojenie poloostrova k Rusku po referende? Film plný vzácnych objavov a emócií sa hneď stal hitom.

http://www.hlavnespravy.sk/american-hladal-rusku-armadu-na-ukrajine-nenasiel/442263

perie„Spravodlivosť“ nastoľovaná ulicou  na Ukrajine

Ukrajina 19. novembra 2014 (HSP/vesti.ru/Foto:TASR)

Bandy mladých ľudí, najmä z Pravého sektora, si nastoľovanie spravodlivosti vysvetľujú po svojom

Spravodlivosť ulice – lynčovanie na Ukrajine, ako sa zdá, sa stáva národným športom. Posledný prípad mal však iný charakter: bývalú šéfku správy vnútornej politiky Záporožskej mestskej rady Irenu Komissarovú (na obr.) poliali olejom a posypali perím.

http://www.hlavnespravy.sk/spravodlivost-nastolovana-ulicou-sa-na-ukrajine-stala-normou-vytrznici-vsak-po-hadzani-ludi-do-smetnych-kosov-vymysleli-novy-sposob/442157

KINO: Po stopách rybára

Kyril Lakota (Anthony Quinn), arcibiskup z Lembergu, je po dvacetiletém věznění propuštěn z jednoho sibiřského pracovního tábora a smí vycestovat do Vatikánu. Při příští papežské volbě je překvapivě vybrán do Petrova úřadu právě on. Svět je na pokraji konfliktu mezi Čínou a Sovětským svazem. Nový papež se mu snaží zabránit ze všech sil… Velkorysé zfilmování bestselleru Morrise L. Westa.

Chvíľa pre pesničku: Hana Hegerová