Aktuálne: Boj sa začal – v komunistickom štýle – zlá je najmä Katolícka Cirkev!

1652

„Perly“ posledných dní:  Oľga Pietruchová:  Markíza šíri poplašné správy! Juvenilná justícia je nezmysel!“  

Deník PRAVDA: Jediný, kto živí tento spor, (o LGBTI) je katolícka cirkev a najnovšie aj Matica slovenská.“

Komunistka  Katarína Zavacká o Matici Slovenskej:  „Nemá žiadne kompetencie na to, aby žiadala o prepracovanie stratégie a jej úlohou nie je ani sa k tejto téme vyjadrovať. “ „Slovenská spoločnosť v žiadnom prípade nie je konzervatívna.. (!) 

Historička Katarína Zavacká (na obr.) : Katolícka cirkev je totalitná

zavackaAngažovane vystupuje proti zmluvám s Vatikánom. …odhaľuje, že ide o identický text, ako podpísala Svätá Stolica s Benitom Mussolinim.(!)    Ako si predstavujete odluku cirkvi od štátu?  Tak, ako inde. Bezodkladne treba zrušiť zmluvy s Vatikánom a prijať zákon o tom, aby sa cirkvi financovali samé. A s výnimkou cirkevných škôl treba zrušiť náboženstvo na školáchMal by štát financovať cirkevné školy?  V žiadnom prípade, však to sú súkromné školy.     http://sudor.blog.sme.sk/c/57748/

JUDr., Katarína Zavacká   CSc.  samostatná vedecká pracovníčka Ústavu štátu a práva SAV

Kontakty:   usapzava@savba.sk   tel.:   02/52962325 kl. 108

Organizácie, ktoré popierajú akceptovanie inakosti, často argumentujú tým, že aj pre Slovákov je ochrana tradičnej rodiny prioritou. Sociologička Sylvia Porubänová: . „Stále sa odvolávajú na nejakú konzervatívnu povahu slovenského národa, ktorá však nie je ničím preukázateľná,“

porubanova (1)

Inštitút pre výskum práce a rodiny

Pracovné zaradenie – riaditeľka,  životopis SK,  telefón: 00421 2 20 442 411

e-mail: Silvia.Porubanova@ivpr.gov.sk

http://www.sspr.gov.sk/IVPR/index.php?option=com_content&view=article&id=55&Itemid=28&lang=sk

 

Kvôli veľkej kritike chce však Lajčák ešte predtým viesť širokú celonárodnú diskusiu, kde sa pokúsi nájsť kompromis prijateľný pre väčšinu.

Spor o práva homosexuálov vraj živí len Cirkev…

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/288167-spor-o-prava-homosexualov-zivia-len-cirkevni-funkcionari/

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/291217-kto-zivi-spor-o-prava-homosexualov/

Poďme po poriadku: 

Pietruchová: Juvenilná justícia: demagógia (nielen) v Markíze

Koľko demagógie sa zmestí do 13 minútového príspevku? TV Markíza nedávno ukázala, že takmer neobmedzene. V Reflexe venovanom tzv. juvenilnej justícii – nebezpečenstvu šíriaceho sa Európou – dokázala Markíza vyrobiť ukážkový príklad, ako sa ani objektívna ani kvalitná publicistika nerobí. Niežeby to pri slovenskom súkromnom médiu prekvapovalo. Tento príspevok  však ide nad rámec obyčajných bulvárnych vrakov a napĺňa charakter šírenia poplašnej správy

pietruchováírOľga Pietruchová –  vizitka

pietruchova.blog.sme.sk   KONTAKT   olga@olga.sk

Môj blog je o témach spoločenských ako humanizmus a ateizmus, sociálny liberalizmus, feminizmus, trochu okorenený cestopismi a fotografiami.

Názory vyjadrené v článkoch sú mojimi osobnými postojmi a nereprezentujú názory môjho zamestnávateľa.     

Možno ste už aj vy dostali mail s varovaním, ako sa na Slovensku začína šíriť nebezpečná juvenilná justícia. Určité skupiny šíria takto konšpiračné teórie a strach medzi rodičmi, ktorým hrajú na najcitlivejšie miesta. A práve o tom bol príspevok v Reflexe. Vraj sa svetom šíri systém, ktorý násilne a bez príčiny odoberá deti milujúcim a starajúcim sa rodičom a dáva na ich výchovu iným. Napríklad homosexuálnym párom.

Čítajte viac: http://pietruchova.blog.sme.sk/c/336137/Juvenilna-justicia-demagogia-nielen-v-Markize.html?utm_source=sme-widget-hp&utm_medium=web&utm_campaign=blog#ixzz2dS0MdgCi

Takto ironizuje vo svojom článku jedna z vedúcich osobností propagácia genderovej rovnosti Oľga Pietruchová juvenilnú justíciu. Genderovci konečne pochopili, že ľudia sa začínajú zobúdzať a aj vďaka informáciám sa začínajú stavať na odpor. Na čo sme tak dlho čakali, mŕtvy chrobák sa začína mrviť.

Nuž pozrime si „poplašnú správu“ TV Markíza. Ináč – markízáci – ďakujeme! 

Ďaľší pohyb nastal na Ministerstve zahraničných vecí. Miroslav Lajčák zareagoval na list pani Evy Kristínovej (Matica Slovenská), v ktorom ho otvorene vyzvala na prehodnotenie tzv. Stratégie a ochran ľudských práv (rozumej ochrany najmä všetkých úchyliek a perverzností)

Keď bolo treba, bol dobrý aj sv. Cyril a Metod

a Matica Slovenská, a dokonca aj Cirkev.

A toto je už zo súdka:  Rodová rovnosť, Inakosť…

Len tak na oživenie z nedávnej minulosti

Podľa denníka PRAVDA:

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák, pod ktorého spadá agenda ľudských práv, dostáva nenávistné maily. V nich ministra vyzývajú, aby nepresadzoval ochranu práv homosexuálov.

Čítajte viac: http://pietruchova.blog.sme.sk/c/336137/Juvenilna-justicia-demagogia-nielen-v-Markize.html?utm_source=sme-widget-hp&utm_medium=web&utm_campaign=blog#ixzz2dRywE7IX

Nedávno sme uverejnili list pani Evy Kristínovej, ktorá vyzýva ministra Miroslava Lajčáka na prehodnotenie tzv Stratégie podpory a ochrany ľudských práv .  Prosíme všetkých Slovákov, ktorým zostal ešte v tele kúsok cti a národnej hrdosti,  podpisujte tento list, ak si chceme zachovať dôstojnosť Slovenska!!!  

Miestny odbor Matice slovenskej Bratislava 1, Grösslingova 23, 811 09 Bratislava

Podpis možno poslať emailom:  e-mail: matica.moba1@gmail.com

Iva Vranská Rojková,  predsedníčkou MO poverená koordinátorka akcie,   členka MO MS BA1  tel.: 0948 056546

https://www.magnificat.sk/2013/08/aktualne-matica-slovenska-bratislava-list-evy-kristinovej-ministrovi-lajcakovi/

Kovaná komunistka predsa nebude kritizovať v tomto režime Katolícku Cirkev a Maticu Slovenskú, ani pani Evu Kristínovú, a bývalý komunistický denník PRAVDA predsa nebude tvrdiť, že nie sme konzervatívny národ  a nebude vyzývať Maticku Slovenskú, aby sa ospravedlnila komunistom a slobodomurárom!!

kristínováEva Kristínová (* 5. august 1928 Trenčín) slovenská herečka

Jej otec  bol odsúdený na smrť  na smrť nemeckým vojenským súdom (ako veliteľ vojenského okruhu v Trenčíne odmietol r. 1939 Nemcom vydať vojenské sklady), bol povýšený na brigádneho generála v roku 1946 až po degradovanie a prepustenie z armády, keď v 1948 odmietol vstúpiť do komunistickej strany.

Pridala sa k SNP, kde slúžila ako spojka. Roku 1950 absolvovala Odborný divadelný kurz v Bratislave. Množstvo zaujímavých postáv vytvorila aj v rozhlase, televízii, a filme. Je známou dosiaľ činnou recitátorkou (aj v rozhlase a televízii), s obľubou sa venuje najmä slovenským baladám. Činná aj ako šansonierka.

Jej repertoár poézie je veľmi široký, ovláda spamäti značnú časť Hviezdoslavovej tvorby. K 80. narodeninám spísal Ján Čomaj jej pamäte vydané pod názvom Spomienky herečky.

Je Nositeľkou  Rádu SNP II. tr., Čs. medaily Za chrabrosť a Čs. Voj. Medaily Za zásluhy; vyznamenaná Cenou mesta Bratislavy, menovaná zaslúžilou umelkyňou. V roku 2008 jej prezident Ivan Gašparovič prepožičal štátne vyznamenanie Rad Ľudovíta Štúra I. triedy.

http://sk.wikipedia.org/wiki/Eva_Krist%C3%ADnov%C3%A1

Tu je reakcia pani Ivy Rojkovej, koordinátorky  

 Otvoreného listu Evy Kristinovej v mene MO MS BA1  (Matica Slovenská)

Reakcia bola odoslaná do redakcie PRAVDY, u nás však právo na odpoveď zrejme existuje len pre vyvolených. PRAVD odpoveď neuverejnila. 

Kto živí spor o práva homosexuálov 2?

 Kráľ je síce nahý, ale budeme vymýšľať, aké má šaty. Ktosi povie, že katolícke, iný povie že matičné. Pravda je však iná, než ju vidia viacerí respondenti Lucie Krbatovej, i ona sama vo svojom článku Kto živí spor o práva homosexuálov? zverejnenom v Pravde dňa 28. 8. 2013

Predovšetkým zo štvorstranového Otvoreného listu MO MS BA1 signovaného Evou Kristinovou, nemožno vytrhávať jedinú myšlienku, a to navyše takú, ktorá v liste v podstate ani nie je. Čo v ňom je sú obavy. „So znepokojením sledujeme nastupujúci trend dehonestácie rodiny, neetické zásahy do výchovy a vzdelávania detí a ďalšie tendencie, ktoré k nám prenikajú zo Západu a, žiaľ, premietli sa aj do návrhu nového strategického programového dokumentu pre oblasť ľudských práv,“ – taká je hlavná myšlienka listu spolu so žiadosťou o zásadné prepracovanie dokumentu.

A aká je podstatná idea listu o právach homosexuálov? Aproximácia nových umelých, vymyslených a lobisticky presadzovaných ľudských práv, ohrozí tradičné ľudské práva väčšiny občanov a zasiahne do ich rodinného života, výchovy a vzdelávania detí… Videli ste, čo tieto trendy narobili vo Francúzsku: vyhnali do ulíc milióny ľudí a rozpútali občiansku vojnu medzi národom a jeho „demokratickou reprezentáciou“ … Myslíte, že sa tým vo Francúzsku nastolil sociálny pokoj? Nenávisť voči LGBTI ľuďom sa násilným presadzovaním ich údajných práv len vyhrocuje a to, čo spoločnosť predtým potichu tolerovala, začína nahlas odmietať.“

To sa píše v liste. Áno, pani sociologička, homosexuálov u nás tolerujeme, ale prestaneme ich tolerovať, ak siahnu na práva našich detí. Napríklad na právo sa o nich od škôlky neučiť. A dostávame sa k podstate. Nezaodievajme ju do katolíckych či matičných šiat. Pravdou je, že pod otvorený list sa podpísali v priebehu 10 dní už dve tisícky prevažne mladých ľudí – rodičov, ktorí sa boja o svoje deti, o svoje rodiny, o normálny ľudský život.

Ruku na srdce, kto z nás chce, aby sa deťom od narodenia poskytlo právo zvoliť si rod – teda či je chlapec, alebo dievča? Aby sa vychovávalo v duchu rodovej nedefinovanosti – aby mu rodičia neprezradili, že je dievča či chlapec, ale aby sami čakalo, ako sa bude cítiť, ktorý rod si vyberie. A potom takémuto napr. napohľad dievčaťu, ktoré sa však cíti ako chlapec, dáme právo navštevovať pánske toalety a pánske šatne. No super demokracia, jasajme! Vo Švédsku ju už majú. Zašli tak ďaleko, že zakázali klasické rozprávky pre ich neprípustné rodové stereotypy. Hitom sú tam rozprávky, kde princ hľadá princa, aby žili šťastne až do smrti. Trojročný drobček pri takejto idylke na dobrú noc sladko usne.

Alebo kto z nás od srdca túži po tom, aby sme v rámci tolerancie voči LGBTI ľuďom namiesto „netolerantného“ mama – otec, začali používať pojmy rodič 1 – rodič 2 (vo Francúzsku rodič A – rodič B)?

Nemúťme si preto zdravý rozum podľa tých, ktorí ho už nemajú – lebo ktorým ho nedopriali. V otvorenom liste je príkladov oveľa viac. Ostaňme radšej tým našim hlúpym Janom, aby sme boli napokon múdrejší nad všetkých mudrlantov. Takto totiž v praxi vyzerajú ľúbivé pojmy rodová rovnosť a práva LGBTI osôb.

A ak sa tieto práva po novom doplnia i o právo na informácie a o západné vnímanie dieťaťa ako sexuálnej bytosti, ruku na srdce, komu z nás sa nezježia vlasy z predstavy, že by vaša deväťročná ratolesť našla v učebnici sexuálnej výchovy obrázky, aké poskytovala od roku 1991 nemeckým školákom učebnica Woher kommst Du, z ktorej obrázky do redakcie posielam, len neviem, či si trúfne ich zverejniť.

Prestaňme sa preto hrať na cisára v nových šatoch, vážme si tie naše staré a radšej sa pýtajme, prečo v zložení pracovnej skupiny vypracovávajúcej strategický ľudsko-právny dokument, je neobvykle vysoký počet ľudí – minimálne jedna tretina – zastávajúci práve spomínaný úpadkový, u nás marginálny hodnotový systém. Hoc´ je možno z bruselskej perspektívy pokrokový. Ako to, že aj predstavitelia ministerstiev vnútra a práce sociálnych vecí a rodiny, pán Milo a pani Pietruchová, sú takéhoto názorového zafarbenia?

Ak pani Pietruchová sedí vo Výbore pre rodovú rovnosť s pani Mesochoritisovou z Možnosti voľby, potom slovenský občan už logicky možnosť voľby nedostane, ale tieto dve dámy mu nadiktujú povinnú rodovú rovnosť, a bodka. Takže čo? Budeme sa musieť báť povedať našej dcérke, že je dievča, čím ohrozíme jej právo na rodovú rovnosť? Detto vo Výbore pre intoleranciu pán Milo (za MV SR) s pani Biháriovou z Ľudí proti rasizmu. Akáto náhoda, že jeden z bývalých predsedov Ľudí proti rasizmu sa volal tiež Daniel Milo! Pýtajme sa, ako to, že vláda, či jej Rada pre menšiny pripustila takýto prienik jednej mimovládky do svojho výboru!

Do výboru čo pripravuje strategický dokument a nikto tretí v ňom nesedí len dvaja predsedovia Ľudí proti rasizmu!

Žiaduce by bolo, aby redakcia uverejnila celý list Evy Kristinovej, aby si čitateli rozšírili obzor i o ďalšie potenciálne novinky, čo nás môžu čakať, ak nepostavíme zo seba „barikádu voči prieniku neželaného bahna na naše územie“. A to už bol citát z dnešného listu Evy Kristinovej ministrovi zahraničia. Listu, v ktorom ho žiada o stretnutie, a to i v mene 2000 mladých ľudí, ktorí sa k nej obracajú v obave o budúcnosť, pričom hlasov stále pribúda.

Iva Vranská Rojková,

koordinátorka Otvoreného listu Evy Kristinovej v mene MO MS BA1

PS: Na tejto adrese je obrazový materiál k textu spomínaný v článku:

http://www.welt.de/politik/deutschland/article115526137/So-schoen-ist-dass-es-schoener-nicht-werden-kann.html

Spolusignatári Otvoreného listu (prvých 1100, ďalšie mená spracovávame):

Ing. Iva Vranská Rojková, publicistka a spisovateľka, MO Matice slovenskej BA1

PaedDr. JÚLIUS LOMENČÍK, PhD., vysokoškolský učiteľ, člen Výboru Matice slovenskej

Roman Michelko, člen predsedníctva Matice slovenskej

Marian Kňažko, člen Výboru Matice slovenskej

Mgr. Laťák Peter, predseda Miestneho odboru Matice v Babíne

Adriana Kubíková, MO Matice slovenskej Ľubeľa

Ing. Katarína Kalanková, riaditeľka Domu Matice slovenskej v Žiline

Teodor Križka, básnik, podpredseda Spolku slovenských spisovateľov, šéfredaktor Kultúry

Anton Selecký, predseda politickej strany Magnificat Slovakia

Ľudmila Mušková, bývalá poslankyňa NR SR

Štefan Kuffa, poslanec NR SR

Richard Vašečka, poslanec NR SR

Jozef Mikloško, poslanec NR SR

Prof. PhDr. Ábel Kráľ, DrSc., predseda Spoločenstva Kresťanské Slovensko

Spoločenstvo Kresťanské Slovensko – kolektívny spolusignatár

Slovenskí rodičia proti juvenilnej justícii – kolektívny spolusignatár

Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania, o.z. – kolektívny spolusignatár

Občianske združenie Politickí väzni Zväz protikomunistického odboja (PV ZPKO)

Akademický maliar Viliam Hornáček, predseda SSI Korene

Anton Čulen, predseda AZN

Eva Zelenayová, publicistka

Rudolf Zelenay, diplomat, pedagóg a publicista

jerej Mgr. Pavol Bobák, pravoslávny duchovný

Prof. ThDr. Mgr. Helena Hrehová, PhD, Kat. etiky a morálnej filozofie, Trnavská univerzita

doc. PhDr. Karol Orban, Katedra žurnalistiky, FF UKF, Nitra

Ďalší podpísaní