Voľby, voľby, voľby…

341

Prichádzajú voľby. Už sa zaužíval bonmot, že voľby sú jediným okamihom,kedy sa politické strany zaujímajú o občana. V deň volieb má totiž každý občan výsostný pocit dôležitosti. Voľby sú slávnosť občana. Má sviatok a zdá sa mu, že zmení beh dejín…
A tak si ide hodiť svoj lístok so svojom vôľou (nádejou) občana do urny (skôr truhly). Jeho hlas zmiešajú so státisícimi inými hlasmi. A počítače vypľujú výsledok – vôľu ľudu. No prosím.
Tzv. demokratické voľby majú oproti tým komunistickým (teda totalitným) jednu prednosť. Vtedy sme vedeli, že situácia sa nezmení. Nabetón. Dnes v to dúfame po každých voľbách – samozrejme tiež márne. Dokonca sa volá po zmene, a noví tvrdia, že tá zmena sú oni. Ľudia však nechcú zmenu. Chcú pokoj. Chcú myslieť na úplne iné veci. Nechcú vedieť, kto vládne. Chcú, len aby vládol dobre. Chcú pokoj od strán, od hádok, od hystérie, od volieb a celého cirkusu. A majú železnú trpezlivosť nechať sa opäť a opäť klamať.
Apropo, Jásir Arafat, vodca Palestínčanov (už je mŕtvy) hovorieval: Viete aký je v USA rozdiel medzi republikánmi a demokratmi? Asi taký, ako medzi Coca-colou a Pesi- colou. Obidve škodia zdraviu… Anton Selecký

Správa z tlače:
Licenčná rada začala riešiť, či televízne šoty 99 percent porušujú zákon.
BRATISLAVA. Aj Slovensko má svoje hnutie hackerov Anonymous, ktorí na webe bojujú proti politikom.
Hovoriaca maska s fúzami od pondelka na YouTube varovala, že zaútočí na stránku novej politickej strany
99 percent.
„Vykradli myšlienku hnutia Occupy a tento čin nesmie zostať nepotrestaný. Žiadna politická strana nám požadovanú zmenu neprinesie. Sme légia. Neodpúšťame. Nezabúdame. Očakávajte nás,“ hovorí strojový hlas v krátkom klipe.

Popoludní bol web 99 percent nedostupný.

Čítajte viac: http://volby.sme.sk/c/6230246/hackeri-napadli-web-99-percent.html#ixzz1kPsV6Xrl