Invázia v Iráne – vojna s „ľudskou tvárou“?

338

Relatívne silné slová najnovšie povedal Michel Chossudovsky, riaditeľ Centra pre výskum globalizácie. Podľa neho by konflikt v Iráne mohol znamenať začiatok tretej svetovej vojny!
„Sankcie voči Iránu sú navrhnuté tak, aby rozpútali globálnu vojnu od Stredomoria do Číny s nepredvítateľnými dôsledkami. Západ si myslí, že všetko zlo je koncentrované práve v Teheráne,“ domnieva sa Chossudovsky.
Autor mierne konšpiračnej knihy „Smerom k scenáru tretej svetovej vojny“ povedal, že „otázka jadrových zbraní v Iráne je falošná stopa, no môže viesť k rozpútaniu tretej svetovej vojny.“ Okrem toho podotkol, že všetky americké vojenské základne s jadrovými zbraňami sú v blízkosti hraníc s Iránom, píše spravodajská RT.
Chossudovsky tiež pripomenul, že to, o čo sa teraz USA so svojimi spojencami snažia, je „dať zelenú vojne, ktorú sa snažia prezentovať s ľudskou tvárou“.
Irán stále argumentuje, že rokovania s Medzinárodnou agentúrou pre jadrovú energiu dospejú do bodu, že sa nakoniec ukáže mierová ambícia jadrového programu z Teheránu.
„Vojna v Iráne už začala. Útoky bezpilotných lietadiel sa už stali, existujú špeciálne americké zložky operujúce v Iráne a okrem toho je tam finančná vojna,“
podotkol kanadský ekonóm. Prípravy na zásah sa podľa neho začali už okolo roku 2005, takže v súčasnosti je už všetko pripravené na vojenskú inváziu.
Irán môže podľa Izraela vyrobiť štyri atómové bomby
Izrael najnovšie argumentuje, že ak sa Teherán rozhodne vyrobiť jednu atómovú bombu, bude schopný to stihnúť do roka od momentu, kedy sa tak rozhodne.
Podľa slov izraelského generálmajora Aviva Kochaviho „Irán veľmi aktívne pokračuje vo svojom úsilí o rozvoj svojej jadrovej kapacity a my máme dôkaz, že stále vyvíja nové zbrane“. Olej do ohňa prilial aj izraelský premiér Benjamin Netanjahu, ktorý vyhlásil, že Iránu sa tiež podarilo vybudovať rakety dlhého doletu. Posledné správy hovoria, že „izraelská vláda zastaví Irán tak či onak“.
„Irán nahromadil viac než 4 tony uránu na 3,5%-nú úroveň a okolo 100 kg na 20%-nú úroveň obohatenia. Toto množstvo materiálu už stačí na výrobu 4 jadrových bômb,“ prehlásil Kochavi.
Už pred niekoľkými týždňami prišli ruské bezpečnostné sily s informáciou, že Izrael začína so silnou vojenskou loby v USA. Apeluje na Washington, aby urýchlili rozhodnutie o zásahu v Iráne.

http://www.aktuality.sk/clanok/201154/s-invaziou-v-irane-sa-zacina-sklonovat-tretia-svetova-vojna/