Veľká Británia: Boj Ivany Boorovej pokračuje, Rodičia s deťmi na úteku pred SS (Social Service)

329
Milí priatelia, pred niekoľkými mesiacmi rozbúril verejnú mienku prípad Ivany Boorovej a jej matky Eleonóry, v ktorom TV JOJ odokryla neľudské praktiky britských úradov ohľadne rodín, ktorým na základe aj vykonštruovaných dôvodov odnímajú deti.   Prípad Ivany Boorovej chvíľu zamestnával naše médiá aj slovenskú spoločnosť. Avšak ako sa zdá – nič sa vo veci nepohlo, aj keď sám minister Miroslav Lajčák sľúbil pomoc, a zo sľubov, že deti Ivany Boorovej aj s matkou na Vianoce budú doma na Slovensku, zrejme nič nebude.
 Prípad opäť utíchol, ale treba naň neustále upozorňovať, pretože ináč uspávacia taktika úradov  bude sláviť úspech a veci zostanú po starom.  Preto je ohlásená opätovná demonštrácia dňa 13. decembra 2012 na Župnom námestí v Bratislave, aby bol prípad ( a viaceré podobné) doriešený do úspešného konca.
Ivana Boorová a jej matka Eleonóra na facebooku píšu:  

PRAVDA MUSÍ VYJSŤ NAJAVO… alebo inak –  NENECHAJME SA UMLČAŤ, priatelia !!!

Ahojte,  prosiiiim uverejnite na FB,
naši priatelia a slovenská verejnosť má právo na informácie.

Najskôr krátke vysvetlenie

Včera sa v našom prípade skutočne konalo iné pojednávanie súdu na High Court/Vyšší  súd, o ktoré požiadali opatrovatelia, aby znova súd rozhodol o zotrvaní našich detí v ich starostlivosti a v Británii. Ignorujú odvolacie konanie na Kráľovskom súde ako aj vyjadrenie najstaršieho kráľovského sudcu, že deti budú vydané do mojej starostlivosti s umiestnením na Slovensko do Vianoc.

Teda prebieha paralelne konanie. Toto konanie na High Court skončilo zatiaľ zastavením do rozhodnutia piatkového kráľovskeho súdu , teda do 14.12.2012

 

Je to z ich strany a SS však tiež legálny krok, ako sa zbaviť účasti slovenskej strany Cipc-u na konaní High Court-u!

Bohužiaľ , podrobnejšie info nemôžeme v tejto chvíli dať, preto prosím, netrápte sa úvahami na FB.

Verím, že už čoskoro budeme môcť podrobnejšie vysvetliť absurdnosti britského právneho a sociálneho systému ohľadom rodinného práva.

 Dovoľte mi však podať jednu mimoriadne dôležitú správu.

P. Cisarová bola práve v Londýne v súvislosti s riešením ďaľšich 3 prípadov, vrátane nášho a boli sme svedkami ako

HNEĎ RÁNO RIADILA TELEFONICKY ZÁCHRANNÚ AKCIU ÚNOSU DIEŤAŤA NA VIEDENSKOM LETISKU.

Samozrejme, že ona osobne nechce byt medializovaná, je v úrade krátko, buduje si dôveryhodny kolektív a útoky na jej úrad a jej prácu PRESAHUJÚ MIERU ÚNOSNOSTI, /Kto sme čítali výsledky kontroly ambasády, audit, a správu ombudsmanky, rozhovor s jej predchodkyňou, nedivíme sa, však?/

Koordinovala postup svojich kolegýň na okamžitú pomoc matke a zabezpečenie cesty na viedenské letisko.

Vyjadrujem preto pochvalu nielen p. riaditeľ ke Cisárovej, hlavne p. Kristine Rogers a ich kolegyniam Centra, policajtom z Úradu boja proti kriminalite, a bleskovému konaniu slovenského súdu k vydaniu predbežného opatrenia.

Ak by takúto pomoc poskytli úrady aj Martine Gajdarovej , jej deti mohli zostať na Slovensku!

A že sa tam okamžite objavili aj jojkari-záchranari niet divu. Tak ako vy, ani oni od pripadu Čonkovej nemôžu spávať pre všetky deti v ohrození/ Podrobnosti o prípade únosu a jojkároch sme sa však dozvedeli až zo spravodajstva.

Aj keď riesenie nášho prípadu môže byť ešte nekonečné, je príjemne počuť a vidieť, že sa úradnici zobudili a začali konať.

A verme, že konanie nepodmieňujú iba politicky strachom o svoje stoličky, ale aj ľudsky. Snaha pomôcť a ľudská spolupatričnosť má obrovskú silu. Vďaka za všetky nešťastné rodiny, bez ohľadu na dôvody traumy.

S vďakou za podporu a silu Váš všetkych pozdravujú

Eleonóra a Ivana

http://www.facebook.com/IvanaBoorovaChceSvojeDeti

 

Demonštrantom preplatia cestovné

Dňa 13 decembra o 18.30 sa uskutoční demonštrácia na Župnom námestí v Bratislave (horný koniec námestia SNP) za vrátenie detí Ivane Boorovej a proti praktikám britských úradov vo veci neľudského odnímania detí rodičom.  K tomu na facebooku Ivana Boorová píše: 

Milí priatelia,
všimli sme si, že mnohí z vás vyjadrili ľútosť nad tým, že z dôvodu väčšej vzdialenosti sa protestu na Župnom námestí dňa 13. decembra o 18,30 hod. nemôžete zúčastniť, aj keď by ste veľmi chceli.

Vďaka jednej pani s mimoriadne veľkým srdiečkom, máme pre vás riešenie:

Tým z vás, ktorí nás prídete podporiť na protest z iných miest Slovenska, preplatíme cestovné. Podmienky preplatenia cestovného účastníkom protestu budú nasledovné:

1. po skončení protestu (resp. v jeho priebehu) treba osloviť jednu z organizátoriek (budú označené menovkami) a nahlásiť svoje meno, priezvisko + mesto, z ktorého ste pricestovali.
2. svoj cestovný doklad si starostlivo uchovajte, po návrate domov nám na náš email zašlite zoskenovaný cestovný doklad spolu s vašim menom a číslom účtu, na ktorý vám pošleme plnú sumu cestovného
3. cestovné sa bude preplácať výlučne po splnení prvých dvoch podmienok.EŠTE RAZ VEĽKÁ VĎAKA ŠTEDRÉMU ANJELOVI, KTORÝ SA SÁM ZÚČASTNIŤ NEMOŽE, NO NAPRIEK TOMU CHCE, ABY SA ZIŠLO ČO NAJVIAC ĽUDÍ Z CELÉHO SLOVENSKA ♥ ♥ ♥

Dokument o metódach britskej sociálky: Rodičia unášajú vlastné deti, cez tajnú organizáciu!

Proti praktikám britských úradov protestovali aj Bratislavčania pred budovou britskej ambasády.

BRATISLAVA – Prípad Slovenky Ivany Boórovej, ktorej britské úrady vzali deti, nedávno pobúril celé Slovensko. Zďaleka však nie je ojedinelý. Aktuálny reportážny film britskej televízie Channel 4 News svedčí o tom, že Ivana zďaleka nie je jediná a desiatky britských mám sú aj so svojimi deťmi na úteku pred tamojšími sociálnymi úradmi.

Britská sociálka už neberie deti iba cudzinkám, ale aj rodeným Britkám. Často bezdôvodne, iba na základe predpokladu, že deti by sa u rodičov mohli stať obeťou citového zanedbávania, alebo zneužívania. Napríklad ak matka trpí depresiami. Desiatky rodín radšej opúšťajú Veľkú Britániu a sú na úteku pred vlastným štátom, ktorý sa odtrhol z reťaze. Aj takto sa v skratke dá prerozprávať obsah investigatívnej reportáže, ktorú odvysielala britská stanica Channel 4.

Podľa krátkeho filmu v Británií dokonca vznikla sieť organizácií, ktoré viac, či menej tajne pomáhajú matkám na úteku pred štátnymi úradmi. Väčšina matiek uteká do Írskej republiky, kde ich síce tiež preverujú sociálni pracovníci, no majú pre situáciu oveľa viac citu a pochopenia ako tí v Británií. „Len za minulý rok tristo až šesťsto rodín utieklo pred sociálnymi pracovníkmi,“ povedala v reportáži Jenny, mladá matka, ktorej úradníci tiež vzali deti. Sama je členkou zhruba tisícčlenného klubu, ktorý si vzájomne vymieňa informácie a pomáha rodinám naplánovať útek pred štátom. Za jednou z takýchto skupín stojí bohatý podnikateľ Ian Josephs, ktorý žije v Monaku a rodinám na úteku je dokonca ochotný poskytnúť peniaze. Osemdesiatročný boháč už pomohol stovkám rodín. „Každý deň sa mi ozvú dve-tri matky. To neznie ako veľa, ale keď to rozrátate na celý rok, je to dosť. Radím im aby ušli, kým je čas,“ hovorí Josephs, ktorý si je istý, že pomáha dobrej veci.