USA: Bombový útok na modlitbovú skupinu

355

20.3.2011, Montana, (thomasmoresociety.org/magnificat.sk) – Spoločnosť  Thomasa  Mora organizujúca pri príležitosti Veľkého pôstu modlitbové vigílie za život pred potratovými klinikami na celom svete podala podnet na kanceláriu  FBI v meste  Helena, štát Montana (USA).

Spoločnosť žiada okamžité vyšetrenie zlomyseľného útoku podomácky vyrobenou výbušninou, ktorý sa stal 17.3.2011 o 6.15 miestneho času pri klinike All Family Health Care  v meste Kalispell.

Karen Trierweiler, koordinátorka  uviedla, že výbušnina bola hodená na jednu z účastníčok, staršiu ženu, v momente keď prechádzala po chodníku  vedľa kliniky, keď za ňou vybuchol „Molotovov koktail“ .  Útok sa obišiel bez zranenia.

Trierweilerová privolala políciu, ktorá dorazila so značným oneskorením. Namiesto toho, aby preskúmali zvyšky výbušniny alebo zabezpečili dôkazy poznamenali, že polícia nikdy nemôže snímať odtlačky prstov z pozostatkov výbušnín a že by si mali zavolať mestskú likvidáciu odpadu. Takisto poznamenali, že keď sa modlia vigíliu 40 dní,  takúto reakciu mohli očakávať, keďže protestujú  vonku.  Tom Brejcha, prezident Spoločnosti  Thomasa Mora , vyjadril zhrozenie nad takýmto násilím a vďačnosť Bohu za to, že účastníčku ochránil pred vážnejšími zraneniami. Reakciu  polície pokladá za urážajúcu a neprofesionálnu hlavne v rámci vyhlásených téz o boji proti domácemu terorizmu.

Voči policajtom podali podnet na disciplinárne stíhanie a dúfajú v radikálnejší postup FBI.