TV OROL: Memento aj pre teba (nedovoľme zničiť naše rodiny)

302

Takmer dvojročná trauma rodiny Spáčilových z Viesky pri Radošovciach je u konca. Maloletá adoptovaná Anetka je konečne doma. Dievčatko, ktoré si prežilo kvôli bezcitnému a primitívnemu postupu pracovníkov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny doživotný zásah do svojej psychiky, je u svojich rodičov, o ktorých hovorí:  „Najradšej by som dala Ježiškovi pusu za to, že mi ich dal.“ Zdá sa, boj manželov Spáčilových je u konca.

spáčilovci3Avšak maloletý Timotej, ktorý sa rodine zásahom sociálky odcudzil, je naďalej v Detskom domove a ktovie, aký osud ho očakáva.
spačilovci2Je teda prípad rodiny Spáčilových skutočne uzatvorený? Kde je nejaká zodpovednosť, kde je priznanie si viny kompetentných? Ako to, že sa pracovníci Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny  zatvárajú, utekajú, mlčia, resp. sa vyhovárajú na „súkromné a citlivé“  informácie? Kde bola ich „citlivosť“, keď dňa 23. decembra 2011 surovo vtrhli do rodiny, tesne pred Štedrým dňom  a vzali deti od pripravovaného vianočného stromčeka? Kde to žijeme? V demokracii? Alebo sme zase v systéme, kde sa uplatňujú ľudia bez chrbtovej kosti, citu a ľudskosti? Ktorí sú len bezcitnými „vykonávateľmi“ rozkazov? Kde je nejaká reflexia takej inštitúcie, ako je Ministerstvo, resp. Vláda Slovenskej republiky? Verme, že sa ľady pohnú a že ľudskosť a spravodlivosť dostane „zelenú.“ Ak nie, môžeme len konštatovať, že sme od roku 1989 nielenže nikam nepokročili, ale dostali sa do oveľa nebezpečnejších vôd…  A to je sktočne menetom pre každého z nás, mementom aj pre teba…   Anton Selecký

Memento aj pre teba

http://www.orol.tv/videos/orol-tv-ukradnute-vianoce/

http://www.orol.tv/videos/pripad-rodiny-spacilovych-ziadame-opatovne-vysetrenie-pripadu/

http://www.orol.tv/videos/stastny-den-anetky-spacilovej/

Tell me why – Povedz mi, prečo?