Ruská TV i poslanec EU parlamentu: Svet je v rukách zopár jednotlivcov bez mandátu

325

Na doleuvedenom videu je záznam spravodajstva, ktoré v pondelok odvysielala televízia RT (Russia Today), čo je štátny spravodajský kanál, šíriaci v angličtine oficiálne názory Ruska, rozhovor s argentínskym odborníkom na Bilderberg Group , Adrianom Salbuchim, ktorý obviňuje z vyvolania prevratov v arabských krajinách skupiny globálnej dominancie, z ktorých vymenoval skupinu práve Bildeberg.

Skupina Bildeberg je uzatvorená komunita európskych a severoamerických elitárov, disponujúcich mocou, ktorí na uzavretých stretnutiach diskutujú o problémoch sveta a ich následných riešeniach. Skupina pod rúškom odborných debát dohaduje riešenia najrôznejších politických problémov, bez toho aby:

1, mali k tomu demokratický mandát,

2 o svojich rozhodnutiach informovali médiá,

3, niesli si za tieto rozhodnutia zodpovednosť.

28.2.2011, Moskva, (rosblat.ru /magnificat.sk) – Čo čaká Rusko, Európu, USA a Čínu v najbližšej budúcnosti porozprával pre Rosblat poslanec Europarlamentu a antiglobalista Giulietto Chiesa, ktorý pricestoval v rámci medzinárodného mediaklubu Format3 na Krym.

Chiesa hovorí:

Nachádzame sa na začiatku prechodného obdobia, ktoré nemá v histórii obdobu. Pre koho bude tato epocha výhodná je ťažké povedať, no už dnes je jasné, že história posledných troch storočí sa chýli ku koncu. Dnes je jasné, že je nemožné ďalšie rozvíjanie uzatvorenej schémy zdrojov. Svet dosiahol zlom rozvoja. Všetci, ktorí tvrdia, že predchádzajúci systém sa udrží, klamú. Uhlie, ropa a takisto urán, všetky zdroje planéty sú takmer vyčerpané, a je len otázkou času, kedy sa ich zásoby vyčerpajú definitívne. Všetky naše reálie sa budú meniť. Civilizácia peňazí je práve na odchode.

RB: Nie je priskoro zachraňovať civilizáciu, pán Chiesa? Kritici dnešnej spoločnosti neraz zveličujú rozsah krízy, nezdá sa vám?

Chiesa: Nie, jedná sa o skutočnú globálnu krízu. V tomto zmysle ide o energetickú krízu. Dnes spotrebúvame takisto viac vody, ako je príroda schopná dať. Čo prinesie v budúcnosti jej nedostatok? Zmenili sme kurz samotnej prírody.

RB: O ekológii hovoria mnohí. Vlády na ňu utrácajú obrovské balíky peňazí. Občania hlasujú za ekologické programy tej alebo onej politickej strany.

Chiesa: Je treba pochopiť, že bývalá demokracia zomiera. V Európe nechodí polovica ľudí k voľbám kvôli svojej apolitickosti. Veľkému počtu ľudí nepostačuje zastupovanie ich záujmov. Nie som všeobecne proti parlamentom, miestnym zastupiteľstvám atď. Treba jednoducho zostaviť nový systém vládnutia, nové stany a hnutia. A toto hnutie musí ísť zdola.

RB: Pod akou vlajkou?
Chiesa: Pod zástavou sebaohraničenia. Dnes treba začínať so sebaohraničovaním , meniť seba a svoj štýl života. Je potreba kultúrnej, organizovanej, politickej revolúcie. Je treba zmenšovať energetické straty.

RB: Predpokladáte, že sa vo svete nájde dostatok ľudí, ktorí z vlastnej vôle začnú seba samých ohraničovať? Vo svete, ktorého veľká časť trpí elementárnym nedostatkom?

Chiesa: Nie je reč o hladujúcich. Ale ani tí, čo by seba samých mohli ohraničovať, o tom ešte nezačali rozmýšľať. Pretože nás manipulujú a menia na prostriedky nákupu.
Mozgy absolútnej väčšiny sú pod kontrolou. Žijeme pre trh keď pracujeme i vtedy keď oddychujeme. On nám diktuje naše činnosti. Nie sme slobodní ľudia. Novinári sú povinní o tom ľudí informovať. Ale všetci o tom mlčia. Televízia 24 hodín hovorí, že treba nakupovať veci, že naša škála potrieb je naša kúpyschopnosť. Reálne informácie nezaberú ani 8 %. priestoru. Ostatné tvorí reklama a zábava. A formujú človeka teda na 92%.

RB: Ale televízia z reklamy žije. Kto ju bude potom financovať, čo navrhujete?

Chiesa: 50 rokov dozadu formovali osobnosť rodina, škola alebo cirkev. Dnes mládež formuje televízia. Na celom svete je tou najzávažnejšou kultúrnou štruktúrou. Ale sú tu fundamentálne práva ľudí a tieto nemôžu byť sprivatizované. Treba ich vrátiť štátu a národu. Povedať o situácii na planéte bez účasti televíznych kanálov. Tie nás namiesto toho nahovoria kúpiť si ďalší prístroj. Som presvedčený, že treba znárodniť všetky banky, ktoré púšťajú do obehu peniaze. Strácame kontrolu nad peniazmi.

RB: „Мy“ — znamená kto?

Chiesa: Štáty a občania štátov. V polovici decembra New York Times publikoval na prvej strane článok o tom , že každý mesiac sa predstavitelia 9 svetových bánk Goldman Sachs, Deutsche Bank, Bank of America a podobných stretávajú v nejakej reštaurácii na Wall Street a prijímajú tam riešenia týkajúce sa 6 miliárd ľudí. Aké bude percento nezamestnanosti vo svete, koľko ich umrie od hladu, koľko vlád bude zvrhnutých , koľko ministrov treba kúpiť a pod. Majú vplyv na ktoréhokoľvek svetového lídra. No ich skutočnou vlasťou je krajina peňazí.

RB: Súhlasíte s tým, že hlavná hrozba pre planétu je Čína?

Chiesa: Nie. Tým je newyorská Wall Street. Dolár už prakticky zomrel. USA je jeden bankrot. No je to dobre vyzbrojený bankrot. Ekonomické útoky proti Grécku a Írsku sú namierené na to, aby zmenšili hodnotu európskej meny a Európy ako celku.