Pripomíname si: 12. september – Meno a Víťazstvo Panny Márie

867

O druhém srpnovém víkendu roku 2014 vysvětlil mosulský chaldejsko-katolický arcibiskup Amel Nona (na obr.)  ve svém arbílském exilu italskému novináři:

nona

 

„Naše současné utrpení je předehrou toho, co v blízké budoucnosti čeká evropské a západní křesťany.“

„Musíte být vnímaví k tomu, co se děje zde na Blízkém východě, neboť muslimů, jež přijímáte do svých zemí, je stále víc.

Vaše liberální a demokratické zásady zde nemají žádný význam.“

Při pohledu na miliony muslimů v Evropě tento sedmačtyřicetiletý muž zvolal:

„Budete muset sáhnout k odvážným rozhodnutím s použitím síly, i když to bude znamenat zradu vašich vlastních zásad.“

“Ak tomu neporozumíte  dost rychle, tak budete obětmi nepřítele, kterého jste si přivítali u vás doma:”

A meno Panny bolo Mária

MáriaDnešný radostný sviatok mena Preblahoslavenej Panny Márie bol ustanovený v roku 1684 pápežom Inocentom XI. z vďačnosti za skvelé víťazstvo kresťanských vojsk proti Turkom v boji pri Viedni.

Celý katolícky svet sa modlil, aby Všemohúci Boh  na príhovor Božej Rodičky daroval kresťanom víťazstvo nad nepriateľskými mohamedánmi. Poľský kráľ Ján Sobieski povzbudzoval svoje vojsko pred bojom: Dôverujme v Božiu pomoc a ochranu preblahoslavenej Panny Márie! Meno Mária nech je v boji našim heslom!“ A Boh zachránil Európu pred katastrofou tureckej expanzie.

Meno Mária si kresťania majú ctiť, pretože skrze ňu prišiel na túto zem náš Vykupiteľ a Spasiteľ, Ježiš Kristus, ktorý nám Ju dal pod krížom za duchovnú matku a ochrankyňu na ceste spásy.

Meno Mária má viac významov. V sýrčine znamená Pani. Iný výklad mena je Morská hviezda. Ďalší význam Máriinho mena je horkosť, vzbura (voči hriechu), či Bohom milovaná. Svätý Richard od sv. Vavrinca píše: „Tvoje meno, Mária, pochádza z pokladu božstva, lebo Najsvätejšia Trojica dala ti, Mária, toto meno, ktoré je po mene tvojho Syna nad všetky mená.“

Veľmi krásne opisuje silu Máriinho mena tiež sv. Bernard:

 „A meno Panny bolo Mária,“ hovorí evanjelista. Chceme niečo povedať aj o tomto mene, ktoré v preklade znamená Hviezda morská a veľmi priliehavo pristane panenskej matke. Veď ju možno tak výstižne prirovnať k hviezde! Lebo ako hviezda vysiela lúč a neporuší sa, tak aj Panna porodila Syna bez porušenia svojho panenstva.

Lúč neumenšuje jasnosť hviezdy, ani Syn Panny jej neporušenosť. Ona je teda tá vznešená hviezda, ktorá vyšla z Jakuba, a jej lúč osvecuje celý svet a jej jas sa skvie na nebesiach, preniká do hlbín a rozjasňuje celú zem. Ale ona rozohrieva viac myseľ ako telo, podporuje čnosti a spaľuje neresti.

Ona je, hovorím, tá prejasná, neobyčajná hviezda, nevyhnutne vyvýšená nad týmto veľkým a šírym morom, kde sa trbliece svojimi zásluhami a osvetľuje svojím príkladom.
Keď zbadáš, že sa v tomto pozemskom živote viac zmietaš uprostred víchric a búrok, ako kráčaš po pevnej zemi, neodvracaj oči od svetla tejto hviezdy, ak nechceš, aby ťa zavalili vlny.
 Keď sa strhnú víchrice pokušení, keď sa dostaneš medzi úskalia súžení, pozri na hviezdu, volaj Máriu. Keď tebou zmietajú vlny pýchy, ctibažnosti, ohovárania, žiarlivosti, pozri na hviezdu, volaj Máriu. Keď loďkou tvojej duše otriasa hnev alebo lakomosť alebo žiadostivosť tela, pozri na Máriu.

Keď ťa desí veľkosť výčitiek, keď ťa ľaká špinavé svedomie, keď sa hrozíš prísneho súdu a už ťa chce pohltiť pažerák zármutku a priepasť zúfalstva, mysli na Máriu.
V nebezpečenstvách, v úzkostiach a v pochybnostiach mysli na Máriu, vzývaj Máriu. Jej meno nech nezíde z tvojich úst, nech nevymizne z tvojho srdca. A aby si získal podporu jej príhovoru, nezabúdaj na príklad jej života. Nasleduj ju a nebudeš blúdiť. Ju pros a nikdy nebudeš bez nádeje. Na ňu mysli a nikdy sa nezmýliš. Jej sa drž a nepadneš. Pod jej ochranou nebudeš poznať strach. Keď ťa bude ona viesť, neunavíš sa. Keď ti bude ona milostivá, dosiahneš cieľ. A tak na sebe samom skúsiš, ako správne evanjelista hovorí: A meno Panny bolo Mária.“

ružaAko Boh zachránil vtedajšiu Európu pred Turkami na príhovor Prečistej Bohorodičky, tak Pán Ježiš túži i dnes zachraňovať tých, ktorý Ho skrze Máriin príhovor žiadajú o vypočutie konkrétnych prosieb v ťažkostiach.

Všetkým Máriám, Marienkam a Majkám  želáme mnoho Božích milostí, požehnanie a stálu ochranu Panny Márie, ich Patrónky!  

K poplašnej správe


http://www.gospa.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=59&Itemid=72
 

V týchto dňoch sa prostredníctvom internetu šíri falošná výzva a výstraha pod názvom „Urgentné posolstvo Panny Márie – Vojna sa blíži“. Prosíme vás, aby ste túto správnu nerozširovali, nerozosielali, pretože ide o falošnú správu nepochádzajúcu z Medžugoria.

Vizionár Ivan sa od tohto ´posolstva´ dištancuje. Podľa jeho slov sa mnohé falošné posolstvá objavujú okolo 25-ho v mesiaci alebo 25. júna pred výročím zjavení v Medžugorí. Panna Mária nás vždy pozýva k modlitbe, pokoju, k tomu, aby sme žili päť kameňov a zasväcovali sa Ježišovmu a jej Nepoškvrnenému Srdcu.

Svetlo Máriino

 PS: Niektorí túto správu spájajú so zjavením, ktoré mal Ivan v Michigane 31. 1. 2012, čo je rovnako zavádzajúce. Čoskoro bude k dispozícii záznam z tohto zjavenia na www.marytv.tv  .

Mili priatelia,    predpokladame, ze mnohi z Vas dostali cez sms alebo e-maily tzv. „posolstvo z Medjugorja od vizionara Ivana“, ktore vyzyvalo k modlitbe 3x Zdravas o 18.30 za odvratenie svetovej vojny.

Ak ste pozorne citali obsah sms, urcite ste si vsimli blud – „…v tuto chvilu aby zanechali ine cinnosti“. Ako by mohla Panna Maria vyzadovat, aby kazdy nechal vsetko tak?- Ak je napr. v sluzbe lekar – prestal by vari operovat v tu chvilu? Alebo pracovnik v nepretrzitej prevadzke – napr. stojaci za pasom, pri ktorom musi mat „oci na stopkach“ – by si jednoducho povedal, teraz nemozem robit?
 
Vaznost situacie vo svete sledujeme uz davno. To neznamena, ze sa nemame modlit. Modlime sa, ale v pokoji. Napokon, k pokoju nas vyzyva aj Kralovna pokoja.
Poplasne spravy neprinasaju pokoj, a ani krestania, ktori robia poplach. 😉
 
Vdaka vsetkym, ktori ste nepodlahli panike a tieto spravy ste dalej nepreposielali! 
 
Cerstve upozornenie na falosne posolstvo najdete na stranke www.gospa.sk – od spolocenstva Svetlo Mariino -, ktore pravidelne zasiela posolstva z Medugorja. Ak ich od nich odoberate, uz aj to Vas mohlo zastavit, ze nieco nie je „koser“. 😉