Napätie na Ukrajine: Žiadosť o zásah ruských vojsk – Príchod sýrskych „džihádistov“! Možnosť hlasovať za pastiersky list našich biskupov

254

Poslanec městské rady Sevastopolu Sergej Smoljaninov vyzval k vstupu ruských vojsk na Ukrajinu. Požádal o to prezidenta RF Vladimira Putina.

Smoljaninov prohlásil, že v republice „byl západními tajnými službami a jejich agenty iniciován pokus o svržení legitimní vlády.“
V souvislosti s tím požádal ruského prezidenta, aby „zkoordinoval s ukrajinskou vládou vstup na území republiky ozbrojených sil RF, aby uhájily Ukrajinu před agresory z USA a NATO.“
EU pretláča  na Ukrajine vojnu

merkel2_2055042bStovky krymských Tatarů přijely do hlavního města Ukrajiny poskytovat vojenskou pomoc stoupencům EU. Jsou to mladí trénovaní zabijáci, kteří se přes Turecko právě naléhavě vrátili ze Sýrie, kde bojovali proti prezidentu Assadovi a proti syrským křesťanům. Zdroj: http://3rm.info/41625-vchera-damask-segodnya-kiev.html   V Kyjevě v těchto dnech probíhají masové nepokoje. Lidé, kteří chtěli vstup Ukrajiny do EU se bouří proti ukrajinskému prezidentu Janukovyčovi, který koncem listopadu na summitu ve Villniusu zatím odmítl podepsat asociační dohodu o přidružení Ukrajiny k EU.

Má jít o pokojné demonstrace za eurointegraci, ale jak je vidět na videu jde o strašné agrese a provokace ze strany demonstrantů proti policii. Amerika a EU (zednáři) se snaží skrze podplacenou ukrajinskou opozici a podplacené agresivní demonstranty v ulicích Kyjeva vyprovokovat konflikt podobný těm v Sýrii, Egyptě a Lýbii, usilují o svržení vlády a prezidenta. Na Ukrajině může dojít k občanské válce, východ a jih země je proti EU, západ a Kyjev je za každou cenu pro EU. Je jasné, že západní média, tzn. i česká a slovenská, pokud vůbec budou něco ukazovat, tak jedině zkreslené informace, např.že tu revoluci vyvolal prezident, aby mohl potlačit stávku, a že lidem upírá nějaká prá va, což není pravda… a záběry jako tyhle se v televizi nejspíš vůbec neukážou.

Do ulíc ukrajinskej metropoly Kyjev vyšlo v nedeľu (1. 12.) viac ako 100-tisíc stúpencov opozície, aby protestovali proti rozhodnutiu prezidenta Viktora Janukovyča nepodpísať kľúčové dohody s Európskou úniou a požadovali jeho odstúpenie.

Podľa agentúry Reuters išlo o najmasovejší protest v Kyjeve od prozápadnej oranžovej revolúcie spred deviatich rokov. Okrem nepodpísania dohôd k hojnej účasti dospelo aj násilné rozohnanie stoviek demonštrantov, ku ktorému došlo v noci z piatka na sobotu.  Údaje o počte účastníkov protestu sa rôznia. Agentúry AP a DPA udávajú číslo 100-tisíc, zatiaľ čo Reuters hovorí až o približne 350-tisíc účastníkoch.

http://aktualne.atlas.sk/aka-bude-nova-tvar-ukrajiny-janukovyc-sa-s-barrosom-dohodol-na-opraseni-asociacnej-zmluvy/zahranicie/europa/

Populárny Putin: Rusko je mnohem žádoucí zahraničněpolitický partner pro Srbsko, než Evropská unie.

Podle sociologického průzkumu, který provedl časopis Nové srbské politické myšlení, unii s Ruskem podpořilo 67,5 procent respondentů. Proti bylo 18,2 procent. Současně vstup do Evropské unie podpořilo 53,7 dotázaných občanů Srbska, proti byla více jak třetina.

Výzkum ukázal, že vstup Srbska do NATO nepodporuje více jak 70 procent Srbů. Nejpopulárnějším zahraničním politikem je podle respondentů ruský prezident Vladimir Putin.

http://czech.ruvr.ru/2013_11_22/Srbove-chteji-do-unie-s-Ruskem-vice-nez-clenstvi-v-EU/

Podpíšte podporu listu biskupov Slovenska!

kbsStúpenci kultúry smrti prichádzajú s novou gender ideológiou,v jej mene chcú presadiť tzv.rodovú rovnosť.Človek,ktorý tento termín prvýkrát počuje,si myslí,že ide tu o to,aby mužovi a žene boli uznané rovnaké práva a rovnaká dôstojnosť.Ale tie skupiny cez tzv.“rodovú rovnosť“ sledujú iné ciele,chcú na roveň manželstva chcú presadiť aj spoločenstvo dvoch mužov či dvoch žien.Tak vzniká akýsi sodomský paškvil odporujúci Božej vôli.

Hlasovať možno na nižšie uvedenej linke:

http://vybrali.sme.sk/c/Pastiersky-list-Konferencie-biskupov-Slovenska-na-prvu-nedelu-adventnu-2013/

 

Čítanie pastierskych listov a formálne deklarovanie správnych hodnôt a postojov nestačí

Bratislava 3. decembra (HSP/HSP/Foto:TASR)

V konzervatívnych kruhoch silnejú hlasy, ktoré by chceli chrániť inštitút manželstva  pred možnosťou  manželstiev medzi osobami rovnakého pohlavia

„Manželstvo, rodičovstvo a rodina sú pod ochranou zákona.“ Tento text  nájdeme v Ústave Slovenskej republiky. „Manželstvo je výlučné spojenie medzi jedným mužom a jednou ženou,“ sa však v základnom zákone nášho štátu nenachádza. V konzervatívnych kruhoch silnejú hlasy, ktoré by podobným vyjadrením chceli chrániť inštitút manželstva  pred možnosťou  manželstiev medzi osobami rovnakého pohlavia.  V katolíckom Chorvátsku si takúto formuláciu a jej zakotvenie v ústave vynútil samotný ľud aj napriek aktívnemu nesúhlasu vládnucej strany. Chorvátsko sa zaradilo medzi päť európskych krajín (Lotyšsko, Litva, Maďarsko, Poľsko a Bulharsko), ktoré jasne a zákonne deklarujú heterosexuálne manželstvá. Je možné, že sa v blízkej budúcnosti k spomínaným krajinám zaradí aj Slovenská republika? 

http://www.hlavnespravy.sk/vatikan-si-plne-uvedomuje-problemy-a-nedostatky-no-je-ich-pripraveny-aj-riesit/180663/

Súdruhovia, masky dolu,  už sú aj tak zbytočné…

logo (1)

  – vraj seriózne a  mienkotvorné noviny majú v rubrike  NAJZÁBAVNEJŠIE:

sme

http://cuhadinger.gulas.sme.sk/58285/heja-heja-chrum.html