Nádej na prahu vojny

419

„ Prosím Boha, aby zmiernil svoju Spravodlivosť, ponáhľate sa smerom  k príchodu  tretej svetovej vojny.“ (Panna Mária v Nikarague)

Európa sa premieňa na bojisko.  Kto chce vojnu?  Je to azda Grécko, Španielsko, Portugalsko, Maďarsko, a ďalej…?  Veľké manévre politikov, bankárov a policajných zložiek majú jednu oficiálnu tému: euro. Je to vlastne euro, alebo niečo iné?

 

Trecích plôch je však viac. Gréci, ktorých vláda údajne falšovala hlásenia o svojej ekonomickej situácii, už dlho masovo protestujú proti elektronizácii a čipovaniu dokladov totožnosti.  Na čele tohto odporu stojí Pravoslávna Cirkev.  Na nedávnej demonštrácii protestujúci volali:   Slobodomurári a sionisti, preč z Parlamentu!

Naozaj, kto to sedí v gréckej vláde, ktorá priviedla krajinu ku krachu, elektronizuje doklady, uväznila predstaveného pravoslávneho kláštora Jefrema a urobila zo sexuálnych deviantov postihnutých občanov, o ktorých sa treba postarať? Masový tlak EÚ na krajiny v naplánovanej finančnej kríze narastá. Začalo sa v Grécku. Pretože táto kolíska Pravoslávia, rodisko sv. Cyrila a Metoda, krajina, ktorú si slobodomurári vzali na mušku medzi prvými, je schopná odporu. Nečudo, je to krajina Sparty.

Zdá sa, že celosvetová globalizačná eutanázia, ktorú pripravili pre kresťanov, prirodzenú morálku a národné cítenie, má vážne trhliny. Ak sa tento plán zasekne, nastúpi urýchľovací plán B.

 

Z veľkej zlatej klietky, Európskej Únie, ktorá sa tvárila ako nevídaný pokrok, sa hrozí stať aréna, v ktorej zákerní politici nahnali a navzájom znepriateľujú krajiny. Krajiny, ktoré  skolonizovali a zruinovali v pyramídovej hre, nazvanej euro.  EÚ a celý svet už pripomína sud s pušným prachom. Zdá sa, že toto stačí iskra. Panna Mária nás neustále varuje. Ako budeme reagovať na jej volanie?  Je to naša  Nádej, ktorý nám Boh posiela.  Či Ju počúvneme, záleží len na každom jednom človeku. Na mne, na tebe, na nás všetkých…

Anton Selecký

 

 

 

 

V Grécku zatkli predstaveného kláštora

To, že řecká policie zatkla představeného kláštera Vatoped na svaté hoře Athosu, se dotklo citů mnoha věřících v Rusku. Moskva vyslovila oficiálně obavy v souvislosti s pronásledováním jednoho z nejvlivnějších duchovních Řecké pravoslavné církve, archimandrity Jefrema (na obr.). Ruská pravoslavná církev se obrátila bezprostředně na Atény a požádala je, aby duchovního propustili na svobodu.

Otce Jefrema obviňují z finančních machinací a nezákonných operací s nemovitostí.  Podle verze vyšetřování předali svého času mniši z Athosu státu jedny pozemky a náhradou za ně dostali jiné. Později prohlásily řecké úřady tuto transakci za nerovnocennou, protože stát tak údajně přišel nejméně o 100 milionů eur. Do případu je zapleteno 32 lidí, mj. i bývalí ministři řecké vlády. Zatknout se ale bůhvíproč rozhodli pouze představeného kláštera. Postoj Ruské pravoslavné církve vyjádřil předseda Oddělení zahraničních církevních styků Moskevského patriarchátu, metropolita volokolamský Ilarion:

Nastoluje to mnoho otázek a nutí nás to k zamyšlení nad tím, že v pozadí tohoto rozhodnutí stojí možná nějaká ne tak docela čistá politická hra. Budeme se samozřejmě brát o to, aby byl trest pro archimandritu Jefrema pozměněn, protože ho pokládáme za nespravedlivý a antihumánní.

Nedávno představený kláštera Vatoped přivezl do Ruska velkou křesťanskou svátost – Opasek Bohorodičky, Před tím přicházely žádosti o to, aby byla tato svátost vyvezena do zahraničí, i z USA i z evropských zemí. Přivezli ji ale do Ruska. Je dost dobře pravděpodobné, že Jefrem zaplatil za sympatie k Rusku, – soudí prezident dobročinného fondu Společnost přátel kláštera Vatoped   Sergej Rudov.

-Hlavní příčiny zatčení jsou dvě. První je starý kurz Evropské unie na to, aby Řecko zavedlo na Athosu svou správu, aby otevřelo hranice kláštera a zrušilo vízový režim při jeho návštěvě. Druhou příčinou je posílení vlivu Rusů na Athosu.

Další politickou verzí je, že řecká vláda tak možní tlačí na církev, aby se rozdělila o peníze a pomohla státnímu rozpočtu během krize.

Do Atén zavítal představitel Ruského fondu Ondřeje Prvně Povolaného. Fond působí spolu s advokáty otce Jefrema a je připraven poskytnout mu jakoukoli pomoc. Před tím už fond převedl peníze na to, aby se dala urovnat otázka propuštění starce na kauci. Řecké soudnictví je ale neúprosné.

http://czech.ruvr.ru/2011/12/29/63139656.html

 

Grécko opäť poburuje: Pedofili dostanú sociálne úľavy, na invalidoch šetrí!

ATÉNY – Grécka vláda značne popudila občanov, keď sa rozhodla zaradiť pedofilov a ľudí s ďalšími odchýlkami medzi zdravotne postihnutých. Takto budú mať nárok na sociálne úľavy, informoval v pondelok webový portál Greek Reporter.
Nová smernica rozhnevala najmä zástupcov zdravotne postihnutých ľudí, ktorým vláda zoškrtala dávky kvôli ekonomickej kríze. V skupine psychicky narušených osôb s čiastočnou invaliditou sa okrem pedofilov ocitli tiež exhibicionisti, kleptomani, fetišisti, sadomasochisti, chorobní hráči a pyromani.

Národná konfederácia osôb so zdravotným postihnutím (NCDP) reagovala protestným listom, v ktorom rozhodnutie označila za„nepochopiteľné“. Pedofili a iní sexuálni devianti by mohli od štátu získať viac výhod, než ľudia s transplantovanými orgánmi, uviedla.

http://www.topky.sk/cl/11/1295512/Grecko-opat-poburuje–Pedofili-dostanu-socialne-ulavy–na-invalidoch-setri-

V každé zemi bude líp než v Řecku, – tvrdila matka rodiny v jedné televizní diskusi v Aténách. Ve vlasti je pro ni naprostá beznaděj. Není tu práce, ani výdělek a ani se to nedá čekat.

http://czech.ruvr.ru/2011/12/26/62924207.html

 

V Európe začína vojna juhu a severu: Môže skončiť katastrofou!

BRATISLAVA – Rozhádané štáty Európskej únie sa nevedia dohodnúť na efektívnych riešeniach dlhovej krízy. Okrem krachujúceho Grécka desí lídrov aj zadĺžené Taliansko. Čoraz viac sa začínajú spomínať katastrofické scenáre.

Sever proti Juhu

Bývalý šéf americkej centrálnej banky Alan Greenspan upozorňuje na obrovskú priepasť medzi severnými a južnými štátmi EÚ. Prehĺbenie dlhovej krízy južných štátov podľa neho povedie k úplnému zastaveniu prísunu tovarov a služieb zo severu a poklesu životnej úrovne v regióne.

Architekti Európskej únie hrubo podcenili následky, ktoré so sebou prináša spolunažívanie rôznych kultúr, tvrdí ekonóm. Na jednej strane je južanská mentalita Grécka, Talianska, či Portugalska, na druhej sú krajiny ako Nemecko, Holandsko a Rakúsko so vzorným ekonomickým hospodárením. Tieto rozdielne krajiny spája spoločná mena – euro.

„Na samotnom začiatku projektu (menovej únie) sa predpokladalo, že sa juhoeurópske ekonomiky začnú chovať ako tie severné, že sa Taliani prispôsobia Nemcom. čo sa ale nestalo a namiesto toho sa sever ocitol v úlohe poskytovateľa dotácií pre nadmerné potreby juhu,“ dodal Greenspan.

Vojna?

V prípade, že sa krajiny, ktoré sa dnes v Bruseli hádajú o tom, ako zachrániť euro, v blízkej dobe nedohodnú, hrozia naozaj katastrofické scenáre. Prípadný krach eurozóny by podľa poľského ministra financií Jaceka Rostowskeho mohol skončiť až vojnou!

http://www.topky.sk/cl/1000048/1289938/V-Europe-zacina-vojna-juhu-a-severu–Moze-skoncit-katastrofou-

Prečo bude vojna

I když většina lidí na Západě stále žije v domnění, že pohodu posledních desetiletí ruší pouze nahodilosti a vzdálené bouře, pod mírovým povrchem doutnají čtyři nálože.

Přestože každá z nich se může jevit jako dílčí problém, ve své kombinaci vytvářejí prohlubující se tendenci k velké válce. Tedy válce, kdy na obou stranách fronty budou mocnosti schopné zasáhnout území protivníka.

Tato nebezpečí lze pojmenovat: výměna světového hegemona, zbrojení, způsob života středních vrstev, úroveň politických elit Západu.

http://www.noveslovo.sk/c/27016/Preco_bude_vojna