Monitoriong: Homo-trucpodnik – Dúhové Košice?! (a i.)

293

Pochod  homosexuálov už aj na východe!

 | Jozef Legéň

gayPochod za práva neheterosexuálnych ľudí sa tento rok po Bratislave uskutoční aj v Košiciach. Prvý ročník Pride Dúhové Košice 2013 sa bude konať v sobotu 28. septembra, týždeň po podobnej akcii v hlavnom meste.

„Chceme šíriť myšlienky prijatia nehetero ľudí aj tu, na východe. Pochod má tiež aktivizovať komunity, ktoré žijú i ďalej od hlavného mesta. Dať tým ľuďom nádej, že nie sú sami a že sa niečo dobré deje i tu, v Košiciach,“ uviedol riaditeľ pochodu Róbert Furiel. Akcia sa bude konať od 15.00 h, miesto zhromaždenia bude podľa neho upresnené v najbližších dňoch, plánované je centrum mesta.

http://kosice.dnes24.sk/pochod-za-prava-homosexualov-uz-aj-na-vychode-v-meste-zazijeme-pride-duhove-kosice-160325

Odporcovia  homosexuálov v Paríži: zmena taktiky

 Demonštranti sa strategicky zoskupili do malých skupiniek bez akýchkoľvek rozlišovacích znamení ako logo hnutia, zástavy, slogany

Mesiac august je pre Paríž zvláštne obdobie. Mesto je vyľudnené od svojich stálych obyvateľov, ktorí sa hromadne presúvajú na juh, mnohé firmy majú celozávodné dovolenky a k tomu sa pridáva aj časť štátnych inštitúcií a na nevôľu turistov aj reštaurácie a obchody, ktoré zatvárajú svoje prevádzky. Všeobecne sa Parížania do mesta vracajú v najneskoršom možnom termíne pred začiatkom nového školského roku, ktorý tentokrát pripadol na 3. september. Organizovať akékoľvek demonštrácie v priebehu tohto mesiaca nemá veľký význam a predsa hnutie “Veilleurs“, ktoré pôvodne vzniklo ako podpora hnutia La manif pour tous, ale ktoré už prekročilo hranice odporu proti konkrétnemu zákonu (loi Taubira) a ktoré upozorňuje na nutnosť hodnotových zmien v spoločnosti a ktoré počas celého leta “putovalo“ po Francúzsku, sa rozhodlo zakončiť túto akciu v Paríži na námestí Concorde.

Policajná prefektúra preventívne zakázala demonštrantom pochodovať z La Defense cez Champs –Elysées smerom ku Concordu vzhľadom k blízkosti prezidentského paláca a zákaz odôvodnila „zachovaním verejného poriadku“. Demonštranti sa preto strategicky zoskupili do malých skupiniek bez akýchkoľvek rozlišovacích znamení ako logo hnutia, zástavy, slogany… aby nemohli byť obvinení z porušenia zákazu a vydali sa smerom na námestie Concord. Autorka tohto článku bola osobne na La Défense a môže potvrdiť, že nič nenaznačovalo tomu, že sa v tých miestach stretávajú demonštranti. Okrem veľkého množstva policajtov a policajných antonov… Uzavreté boli aj niektoré stanice metra na trase medzi Porte Maillot a námestím Concord.

Podvečer sa námestie Concord zaplnilo “demonštrantami“ rôznych vekových skupín, kde sa miešali navzájom mladé rodiny, dôchodcovia, študenti. Ako obyčajne, organizátori a policajná prefektúra sa nedokázali zhodnúť na počte účastníkov. Podľa organizátorov sa akcie zúčastnilo niekoľko tisíc ľudí. Naopak policajné zdroje uvádzajú číslo 600 účastníkov. Účastníkov demonštrácie prišla pozdraviť Ludovie de la Rochére, nová prezidentka hnutia La manif pour tous, ktorá nahradila predchádzajúcu tvár hnutia Brigide Barjot. Denník Le Monde cituje niekoľko účastníkov demonštrácie, medzi nimi 66 ročného Francois Muller, ktorý prešiel poslednú časť putovania peši až z predmestia Saint-Saint-Denis, ktorý označil zákon Taubira za nespravodlivý a 19-ročnú študentku Espérance, ktorá vysvetľuje svoju účasť slovami: „Toto je občiansky odpor. Pochodovať spolu, to nás zjednocuje. Stretla som sa s mnohými negatívnymi reakciami. Ale nerobíme to preto, aby sme boli obľúbení. Robíme to preto, lebo si myslíme, že sú veci v tejto spoločnosti, ktoré je treba zmeniť. A nie je to iba zákon o homosexuálnych manželstvách…“

Demonštranti sediac na zemi, mnohí so sviečkami v rukách, spievali nádherný skautský hymnus l’Esperance (Nádej) . Pri počúvaní tejto skladby máte pocit, že doslova cítite temné mraky, ktoré vám visia nad hlavou a ťažia ramená a predsa tam niekde zospodu klíči nádej. Nádej, ktorá prekračuje hranice logiky a toho čo je “rozumné“. Nádej, ktorá prekračuje hranice času. Nádej, bez ktorej by ľudstvo nebolo ľudstvom….

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/137543/137543/

SyriaPred veľvyslanectvom USA v Prahe, ľudia protestovali proti vojenskému zásahu v Sýrii

Praha 3. septembra (TASR/HSP/Foto:TASR)

Ľudia držali v rukách transparenty, sýrske zástavy a nechýbali ani fotografie sýrskeho prezidenta Bašára Asada

Pred veľvyslanectvom USA v Prahe sa v pondelok popoludní zišlo asi sto ľudí, ktorí demonštrovali proti chystanému vojenskému zásahu v Sýrii. S prejavom vystúpila aj šéfka pražských komunistov a líderka kandidátky pre predčasné voľby Marta Semelová. USA a NATO pritom označila za masových vrahov, informoval spravodajský portál Novinky.cz.

http://www.hlavnespravy.sk/cr-pred-velvyslanectvom-usa-ludia-protestovali-proti-vojenskemu-zasahu-v-syrii/137698/

Schwarzenberg lavíruje v kauze kostela sv. Michaela

NUEVOS HABITOS DE LOS MIEMBROS DEL GREMIO DE MAREANTES PARA LA SEMANA SANTAAutor: -abb- | Publikováno: 3.9.2013 | Rubrika: U NÁS
 Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se pro Prvnizpravy.cz vyjádřil k vlekoucí se kauze kostela Sv. Archanděla Michaela (SAM), ve kterém jeho majitel Jerri Nowikovski provozuje erotické služby a pokleslé taneční párty pro zahraniční turisty.

Za záchranu kostela bojuje hned několik několik občanských sdružení a institucí, vyslovily se pro něj přední církevní i sekulární autority, byly využity snad všechny možné postupy, jak zabránit nápravě chyby z roku 1993, kdy kostel byl dán do dražby a následně prodán obchodníkovi s rakouským a izraelským pasem Jerri Nowikovskému. Zatím ale vše neúspěšně.

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/3238-schwarzenberg-laviruje-v-kauze-kostela-sv-michaela.aspx

bertoneOdstupujúci kardinál Bertone zaútočil na svojich spolupracovníkov: Udavači a zmije!

VATIKÁN – Kontroverzný kardinál Tarcisio Bertone, ktorého nový pápež František zbavil funkcie „šéfa diplomacie“ Vatikánu, v pondelok zaútočil na svojich bývalých spolupracovníkov.

Ako povedal v rozhovore pre talianske médiá, Svätá stolica je podľa neho plná „zmijí“ a „udavačov“. Bertoneho rezignáciu z de facto druhého najvyššieho postu vo Vatikáne pápež oznámil ešte v sobotu.

„Samozrejme, že sme mali množstvo problémov, predovšetkým počas posledných dvoch rokov,“ vyhlásil v narážke na obdobie, keď Svätou stolicou zmietal škandál okolo uniknutých tajných dokumentov v rámci kauzy známej ako Vatileaks.

„Bola tu sieť udavačov a zmijí. Ale to by nemalo zatemniť celkové pozitívne výsledky,“ dodal kardinál.

Štátny sekretariát, na ktorého čele stál Bertone, je najkľúčovejšia inštitúcia v rámci vatikánskej administratívy. Kritizovaného Bertoneho nahradí vo funkcii venezuelský nuncius Pietro Parolin. Jeho vymenovanie je naplánované na 15. októbra.

http://www.topky.sk/cl/11/1360416/Odstupujuci-kardinal-Bertone-zautocil-na-svojich-spolupracovnikov–Udavaci-a-zmije-

AZN touto cestou ďakuje rádiu Lumen za profesionálne pripravenú reláciu na tému ochrany nedele. Vďaka patrí aj pani redaktorke Janke Graňákovej.
Ešte raz veľmi pekne ďakujeme.

Rádio Lumen sa v relácii Zaostrené venovalo aj petícii za nedeľu- audio
Pozdravujem vás všetkých v rádiu Lumen a aj vašich poslucháčov. Aktivity Aliancie za nedeľu sú chvályhodne. Viacerí sa snažíme, aby nedeľa bola dňom pracovného pokoja. Čo je dôležité je jednota a práve petícia by mohla Slovákov zjednotiť. Veľmi ju podporujem. A ZÁBORSKÁ

Toddlers-and-Tiaras-MiaPedofili v USA oficiálne!  
Posielam  niečo šialené. Pozri si ten link  čo je na konci. V USA sa už pedofili jednoducho majú legálne svoj program.
Vlastné matky dávajú svoje „nemluvňata“  na obdiv hnusným zvrhlým odporným pedofilom.
Dávajú to v TV ako miss, ako úžasný program. Je to odporné, okrádajú deti o detstvo a o ich nevinnosť. Dávajú to pomaly
aj u nás s   nevinným názvom  Caparti a čelenky.   Aby sme to aj my jasne pochopili, že je to úplne normálne.
Urobiť z dvojročného dievčatka sexidol pre uslintaného odporného pedofila. Hnus!!!      Zana R.http://www.tressugar.com/Girl-Dresses-Dolly-Parton-Toddlers-Tiaras-18939182

Zfalšované fotografie k ospravedlnění útoku na Sýrii! 

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 1.9.2013 | Rubrika: Politika
 Vláda USA riskuje ztrátu „posledních“ přátel ve světě a to vše pouze kvůli snaze malé skupinky osob ve vládním aparátu, kteří chtějí útok na Sýrii. Paradoxem je, že mnozí z těchto bojechtivých osob jsou nejspíše agenti sunnitských islamistů a Saúdské Arábie.

Těmto lidem se daří dlouhodobě znepřátelovat kdysi skalní stoupence USA v Evropě. Kvůli snaze těchto osob docílit útoku na Sýrii si udělal před mezinárodním publikem ostudu i americký ministr zahraničí John Kerry.

Když Kerry hovořil o údajné odpovědnosti syrské vlády za údajný chemický útok, použil falešné fotografie. Například ukazoval jako důkaz chemického útoku tuto fotografii:

Tato fotografie totiž pochází z Al Musajjib, Iraq – květen 27, 2003.

Jenže jde o lež. Tato fotografie totiž nepochází ze Sýrie roku 2013, ale z Iráku roku 2003. Jejím autorem je fotograf Marco di Lauro, který veřejně vyjádřil rozhořčení nad zneužitím své fotografie.

Tato fotografie totiž pochází z Al Musajjib, Iraq – květen 27, 2003.

Ukazká scenu webu BBC s lživými informacemi:

Americký ministr Kerry se tak stal, ať již vědomě nebo nevědomě, obětí mediální manipulace, která začala u britské BBC – podrobnosti zde.

O tom proč zdůrazňuji, že za mnohými posledními selháními USA v muslimském světě nejspíše stojí strategie islamistických infiltratorů do státní správy a politiky USA, se rozepíši podrobněji později, ale již teď je víc než zřejmé, že kroky USA v muslimském světě nahrávají islamistům, některým skupinám ze Saudské Arábie a ohrožují zájmy a bezpečnou budoucnost nejen USA, Izraele, ale i Evropy.

Otázka infiltrace islamistů a jejich korupčních aktiv do politiky a státni správy není otázkou pouze USA či západní Evropy, ale stále více i naši vlasti …

http://eportal.parlamentnilisty.cz/Articles/6117-zfalsovane-fotografie-k-ospravedlneni-utoku-na-syrii-podivejte-se-na-ni-a-nekricte-u-toho-moc-nahlas-.aspx

syrSýria – posledná sekulárna arabská krajina

Damask 30. augusta (HSP/CNR/Foto:TASR)

Ilustračné foto: sýrske mesto Dará

Sýrski rebeli – džihádisti, ktorých podporoval Západ, sa chystajú zničiť jeden z posledných neislamistických arabských režimov

http://www.hlavnespravy.sk/syria-posledna-sekularna-arabska-krajina/135717/