Monitoring: Už chcú eutanáziu „umožniť“ aj zdravým dôchodcom, a i.

175

 

Švajčiari prezrádzajú dôvod „eutanázie“  – dôchodcov treba likvidovať
P:3, 30. 05. 2014 10:05, ZAH

Bern 30. mája (TK KBS) Švajčiarska organizácia Exit, umožňujúca eutanáziu, sa rozhodla poskytovať svoje služby aj ľuďom, ktorí netrpia nijakou chorobou.

Doteraz spoločnosť Exit ponúkala pomoc ľuďom, ktorí chceli svoj život ukončiť kvôli závažným fyzickým alebo psychickým ťažkostiam. Na svojom výročnom stretnutí však organizácia pridala do štatútov klauzulu o tom, že asistenciu poskytne aj ľuďom, ktorí chcú odísť zo sveta kvôli starobe. Asistovaná samovražda je vo Švajčiarsku legálna.

Švajčiarska lekárska asociácia kritizovala zmenu stanov organizácie kvôli tomu, že starí ľudia sa môžu dostať pod tlak svojho okolia, aby ukončili svoj život.

Exit zmenil stanovy po obžalobe švajčiarskeho lekára, ktorý poskytol svojmu pacientovi “smrtiacu liečbu” bez toho, aby ho najskôr vyšetril. 89-ročný pacient, ktorému lekár umožnil zomrieť, síce trpel závažnou chorobou zažívacieho ústrojenstva, avšak odmietal podstúpiť vyšetrenia. Odvolací súd lekára napokon oslobodil.

Viceprezident spoločnosti Exit Bernhard Sutter v danej súvislosti povedal, že pre starých ľudí je potrebné urobiť výnimku z povinnosti absolvovať lekárske vyšetrenia pred poskytnutím smrtiaceho prípravku.

http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20140530024#.U4hViKaViJ0.twitter

 Luhanské milicie sebaobrany a rodičia vojakov zachránili asi 100 brancov 

Luhansk30. mája (/SP/novorus/Foto:TASR/AP)

 Keď kyjevská chunta nechcela prepustiť do civilu vojakov po uplynutí ich vojenskej služby, rodičia brancov sa rozhodli konať

Ilustračné fotoIlustračné foto

Demobilizovať brancov mali ešte pred dvoma mesiacmi, ale kyjevská chunta službu predĺžila. Rodičov zhromaždených pri bráne začali ostreľovať vojaci z jednotky – jeden človek bol ranený.

Rozhovory dlhý čas neviedli k požadovanému výsledku. Preto sa rodičia spolu so žurnalistami vydali do zákopov zachraňovať svoje deti. Väčšina brancov sa zabarikádovala v kasárňach a na rozkaz kapitána strieľali. Keď sa už milícia pripravovala na útok, rodičom sa podarilo presvedčiť vojakov, aby zložili zbrane.

Oslobodení obyvatelia Luhanska, Ivano-Frankovska a Ternopoľa odovzdali zbrane a boli prepustení domov.

Samozrejme, že ukrajinské média, po tom, čo milícia spolu s rodičmi zajali vojenskú jednotku a rozpustili brancov, informovali, že Národnej garde sa podarilo odraziť útok. Až potom, čo sa utajiť pravdu stalo nemožným, bývalý kandidát na prezidenta, člen Radikálnej strany a najznámejší poslanec – homosexuál Ljaško informoval Kyjev, že Luhanské milície (sebaobrana) zajali jednotku, „kryjúc sa rodičmi vojakov“.

http://www.hlavnespravy.sk/vcera-vecer-v-luhanske-milicie-sebaobrany-a-rodicia-vojakov-bojom-zachranili-asi-100-brancov-z-odielu-3035/272659

 Neúcta k  Ježišovi Kristovi

V príbehu Sodoma a Gomora, Abrahám požiadal Pána uchovať a nezničiť mesto, ak nájde 50 spravodlivých ľudí. Boh odpovedal Abrahámovi  „ak nájdem v Sodome päťdesiat spravodlivých,
potom ušetrím všetkých…Gen. 18:16-3

Film „Corpus Christi“ má prísť do kín tento rok v júni až
auguste. Je to nechutný film, ktorý líči Ježiša a jeho učeníkov ako homosexuálov!
Už to bolo v kinách na krátky čas. „Corpus Christi“ znamená v preklade
„Telo Kristovo“. Je to hnusný výsmech nášho Pána. Ale my kresťania, môžeme proti tomu niečo urobiť.
To je dôvod, prečo vám posielam tento e-mail. Ak ho rozpošlete vôkol svojim známym, mohli by sme prípadne zabrániť zobrazovaniu tohto filmu na Slovensku. Postavme sa za to, čomu veríme a zastavme
ponižovanie a výsmech Ježiša Krista, nášho Spasiteľa. Aké je naše stanovisko ako kresťanov?

Preposielam toto všetkým o ktorých si myslím, že budú  rešpektovať a oceňovať túto informáciu. Pomôžte nám zabrániť týmto útokom proti nášmu Pánovi. Toto nie je žiadna petícia, žiadny časový limit, alebo nutnosť nejakého počtu ľudí. Bude vám to trvať menej ako 2  minúty. Ak nemáte na to 2 minúty času, potom sa prosím nesťažujte, ak si
Boh snáď nenájde čas pre vás.

Predstavte si, čo by sa stalo keby tento film líčil Mohameda rovnakým spôsobom… islamský svet by bol v plameňoch!. Zdá sa, že niektoré regióny v Európe už úspešne zakázali premietanie tohto filmu. Čo teraz potrebujeme, je veľa modlitby a veľa e-mailov.

TREBA POSLAŤ TIETO SLOVÁ ĎALEJ!…Bude Boh schopný nájsť aspoň 50 spravodlivých ľudí, ktorí sú ochotní vyjadriť svoje obavy a vyjadriť svoj názor proti tomuto aktu rúhania?

Políbení od papeže

6. května 2014  přijal papež dona Michele De Paolis. Tento 93 letý kněz s ním koncelebroval a pak setrval „několik minut“ v rozhovoru. Nakonec se papež sklonil a políbil mu ruku. Komu to vlastně veřejně vyznal papež svou úctu?

Don Michele de Paolis je kněz salesián, který je na štíru se všemi pravidly a dogmaty a snaží se vytrvale plout proti proudu. Na konci světové války vstoupil k salesiánům a odešel jako misionář do střední Ameriky, kde se stal horlivým vyznavačem teologie osvobození a zařadil do extrémní politické levice. Vystupuje jako prorok církve typu „udělej si sám“, která je v opozici proti dogmatické úřední církvi, protože ta je pro něho nelidská a založená na moci. Je to jeho náboženská aplikace marxistického postoje ztělesněného revolučním dělníkem, který bojuje proti vykořisťování. „Nikdo z nás nevlastní pravdu“ je jeho heslo.

Na svých stránkách zveřejnil své Credo: „Cítím se laicisticky jako pokorný věřící, který je stále na cestě hledání a nezištně ve službách křesťanského společenství na straně těch posledních. Hledám světlo evangelia pro sporná témata jako je celibát, svěcení žen, pedofilie, homosexualita. Postoj církve k homosexuálům je nelidský a působí mnoho utrpení. Zakazovat homosexuálům, aby se milovali, je jako zakazovat rostlině, aby přinášela plody. To je proti přirozenosti“ ,říká homosexuálům. „Máte právo hledat si partnera. Buďte klidní, kde je agapé, tam je Bůh. Prožívejte svou lásku s radostí. S církví musíme mít trpělivost. Její postoj k homosexuálům se změní.“

„Musíme se osvobodit od fundamentalismu, který znamená brát Bibli doslova. Nová poslušnost k evangeliu je svobodnější, odpovědnější a uvědomělejší. Homosexuální láska je Boží dar stejně jako heterosexuální.“

To se Františkovi tak líbí, že tomuto anarchistovi pokorně políbil ruku.

 

http://www.katholisches.info/

 

 

 Sudánske veľvyslanectvo o treste smrti mladej ženy

Sudán 28. mája (HSP/DM/Foto:HSP)

 Mladá žena je obvinená z odpadlíctva a cudzoložstva

Sudánsky súd odsúdil mladú ženu na obesenie. Dôvodom bolo údajne konvertovanie na kresťanskú vieru. Organizácia Amnesty Internacional odsúdila trest vynesený sudcom v Chartúne ako „desivý a odporný“.

Podpisy petície, ktoré neustále pribúdajúPodpisy petície, ktoré neustále pribúdajú

Odsúdenou ženou je 27-ročná Meriam Yehya Ibrahim Ishagová, ktorá je aktuálne v ôsmom mesiaci tehotenstva. Podľa miestnych médií by rozsudok mal byť vykonaný dva roky po pôrode. Po tom, čo sa žena zotaví z pôrodu, by mala dostať sto rán bičom za cudzoložstvo, pretože sobáš s inovercom islamské právo neuznáva.

Meriam o sebe uvádza, že je ortodoxná kresťanka ako jej matka. Tá ju vychovávala v duchu kresťanstva, pretože ich otec – moslim s nimi počas detstva nežil.

Po medializácii trestu Citizen Go spustila petíciu s cieľom zachrániť život ženy. Doteraz sa pod ňu podpísalo viac ako 170 000 ľudí z celého sveta. Organizátori apelujú na vysokú komisárku OSN Navi Pollayovú a sudánskeho prezidenta Omala al-Bašíra, aby v danej veci zasiahli. V petícii sa tiež uvádza, že rozhodnutie o treste smrti je proti článku 18 Všeobecnej deklarácie ľudských práv, ktorý poukazuje na právo voľnosti zmeniť svoje náboženstvo.

Organizátori tiež argumentujú Medzinárodným paktom o občianskych a politických právach v Článku 6.5 v znení „rozsudok trestu smrti sa nebude ukladať za trestné činy spáchané osobami mladšími ako osemnásť rokov a nevykoná sa na ťarchavých ženách“.

Petícia sa zároveň odvoláva aj na paragraf 6 Sudánskej Ústavy, ktorý hovorí, že štát je povinný rešpektovať náboženské právo uctievania a zhromažďovania v súvislosti akýmkoľvek náboženským vyznaním alebo vierou.

Petíciu na podporu mladej ženy zorganizovala aj organizácia Amnesty Internacional. Podľa zverejnených informácií Daily Mail ju doteraz podpísalo viac ako 650 000 ľudí.

Stanovisko sudánskeho veľvyslanectva

Sudánske veľvyslanectvo v USA zverejnilo svoje stanovisko k doterajším medializovaným informáciám. Táto kauza je podľa veľvyslanectva stále právnym problémom a nie náboženským alebo politickým. Je nerozumné a nebezpečné politizovať problém a zároveň povzbudzovať náboženské napätie medzi dvoma mierovými náboženstvami, ktoré majú podobný základ, uvádza sa ďalej.

Vo vyhlásení sa tiež zdôrazňuje, že sloboda voľby je základným kameňom islamu a kresťanstva.

Podľa Daily Mail sa vo vyhlásení tiež píše, že oficiálne záznamy sudánskej vlády naznačujú, že skutočné meno ženy Meriam je Abrar Elhadi Mohamed Abdallah Abugadeen a žiadny oficiálny záznam nepoukazuje na to, že jej meno bolo zmenené na Meriam Yehya Ibrahim (Ishagová – stanovisko veľvyslanectva posledné meno neuvádza).

Žiarlivosť a chamtivosť?

Podľa ďalších informácii, ktoré zverejnil Daily Mail, príčinou udania mladej ženy bola žiarlivosť a chamtivosť nevlastných súrodencov Meriam. Podľa jej právnikov súrodenci na ženu podali žalobu z odpadlíctva a cudzoložstva, aby mohli prevziať jej prosperujúci obchod so zmiešaným tovarom.

ru

https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox/14642f3cdd1c033d

 

 

http://www.hlavnespravy.sk/bratislavskej-cirkevnej-skolke-hrozi-zanik-ocitne-sa-od-jula-60-deti-na-ulici-fakty-o-tvrdeniach-poslancov/271472

Bratislavskej cirkevnej škôlke hrozí zánik: ocitne sa od júla 60 detí na ulici? Fakty o tvrdeniach poslancov

Bratislava 28. mája (HSP/Foto:HSP)

Lamačskí rodičia sa nevzdávajú

V bratislavskom Lamači už viac ako 8 rokov funguje materská škola, ktorá vznikla z iniciatívy rodičov Lamača z dôvodu nedostatočnej kapacity existujúcej obecnej škôlky. Po štyroch rokoch fungovania sa škôlka transformovala na cirkevnú materskú školu. Počas svojej existencie si získala veľmi dobré meno a stala sa vyhľadávanou materskou školou aj za hranicami Lamača.

Materská škola sv. Filipa NerihoMaterská škola sv. Filipa Neriho

30. júna 2014 končí tejto škôlke nájomná zmluva a miestni poslanci za Smer-SD ju nechcú predĺžiť alebo ukladajú škôlke diskriminačné podmienky: od zriaďovateľa Materskej školy sv. Filipa Neriho – Arcibiskupského úradu v Bratislave – pýtajú menné zoznamy detí s udaním bydliska, chcú nariadiť zriaďovateľovi, koho má prijať a koho nie, čo je v príkrom rozpore so štátnou školskou legislatívou (Vyhláškou MŠ SR o materskej škole č. 306/2008 Z.z. v znení neskorších predpisov a Vyhláškou č. 308/2009). Hovoria o maximálnom predĺžení nájomnej zmluvy na 1 rok – a to v čase, keď v Bratislave chýba viac ako 1 000 miest v materských školách a aj táto škôlka každoročne musí odmietnuť viac ako jednu celú triedu. Predĺženie nájomnej zmluvy bolo na rokovaní MZ od marca 2014 už trikrát a poslanci za Smer-SD ju nepodporili.

Lamačskí rodičia sa však nevzdávajú: spustili petíciu za záchranu materskej školy, ktorú podporil Arcibiskupský aj Farský úrad a podpísalo ju viac ako 1 600 ľudí, čo je historicky najpodporovanejšia petícia v Lamači. Ďalej rodičia napísali list ministrovi školstva Dušanovi Čaplovičovi a informovali tiež predsedu vlády Roberta Fica. A keďže boli rodičia, Arcibiskupský úrad, ako aj cirkevná materská škola očiernení v lamačskom mesačníku, vydali vlastný bulletin, v ktorom uvádzajú veci na správnu mieru.

V stanovisku poslancov Lamača zverejnenom v lamačskom mesačníku sa okrem iného argumentuje aj údajným vyjadrením jednej z matiek: „priamo na zastupiteľstve sa nám sťažovala jedna mamička, že tri roky nevie dostať dieťa do cirkevnej škôlky, hoci má trvalý pobyt v Lamači“. Avšak v blogu Juraja Drobného sa údajnému sťažovaniu sa uvádza vysvetlenie samotnej matky Lucie Tužinskej: „Na zastupiteľstve som neveriacky sledovala diskusiu ohľadne škôlky. Moja otázka znela, parafrázujem: ‚Nechápem, prečo sa tu vôbec rieši, či sa predĺži nájom cirkevnej škôlke, keď táto škôlka má každý rok preplnenú kapacitu, moje dieťa sa tam už tretí rok nemôže dostať, prečo neriešime to, ako jej kapacitu zvýšiť?‘ Tu mi dovoľte spresniť ten “tretí rok”: ono je to v podstate tretí rok, čo sa tam nejaké moje dieťa nedostalo, mám ich štyri, z toho č. 1 a 2 sa dostalo až na druhý raz a č. 3 sa nedostalo minulý rok, lebo sme nestihli v termíne podať prihlášku, lebo sme dočasne žili v zahraničí a tento rok sa nedostalo preto, lebo čakacia doba v cirkevnej škôlke je v podstate 2 roky kvôli nedostatku miest. V zápale diskusie som povedala “tretí rok”, je mi ľúto, že sa to teraz takto prekrúca. Faktom je, že o škôlku je enormný záujem a celá táto “kauza” je na hlavu postavená.“

https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox/14642eccf91678f9