sobota, 18 január 2020
Monitoring: Riešenie problému „imigranti“ rozporuplné a v nedohľadne, Slovenská „Anticharta“

Monitoring: Riešenie problému „imigranti“ rozporuplné a v nedohľadne, Slovenská „Anticharta“

295

*********************************************************************************

Zúfalé (ne)riešenie migračnej krízy

Bratislava 17. marca (TASR) – Lídri európskej dvadsaťosmičky by na summite Európskej rady mali prijať konečnú dohodu o riešení migračnej krízy s Tureckom. Dvojdňové rokovanie, na ktoré odcestoval aj slovenský premiér Robert Fico, sa začne dnes v Bruseli. V piatok 18. marca sa k vedúcim predstaviteľov členských štátov 3scuw6920oy4zzfq38tkq5gch8xicztrve1pridá turecký predseda vlády Ahmet Davutoglu.

Davutoglu prišiel na minulotýždňový mimoriadny summit EÚ-Turecko s niekoľkými novými požiadavkami, ktoré vyvolali rozporuplné reakcie. Európska rada k nemu prijala iba vyhlásenie. Predseda rady Donald Tusk príde na aktuálny summit už s konkrétnymi návrhmi.

Tie sa majú týkať návratu všetkých nových nelegálnych migrantov, ktorí sa preplavili na grécke ostrovy späť do Turecka. Únia má v rámci existujúcich záväzkov tiež prijať jedného Sýrčana z Turecka za každého Sýrčana, ktorého Ankara prijme späť z gréckych ostrovov. Nemecká kancelárka Angela Merkelová avizovala, že má ísť o nový systém národných kvót pre členské krajiny EÚ.

http://www.teraz.sk/zahranicie/brusel-summit-eu-turecko-migracia/187391-clanok.html

Dohoda o nedohode: EÚ – Turecko

„Osídľovanie“ Česka moslimami

Benjamím Kuras: Bráňme sa!

Moslimovia: Neveria v Allaha – do pekla s nimi!

Som s vami

andrejbanVážení spoluobčania muslimského vierovyznania, ale aj muslimovia, ktorí ste na Slovensku na návšteve. V prvom rade, ste tu vítaní. Verím, že spoznávate Slovensko ako krajinu dobrých a pohostinných ľudí, že to nie je iba mýtus. Pochopiteľne, nepíšem vám práve teraz bezdôvodne. S hrôzou sledujem čoraz väčšiu radikalizáciu niektorých našich politikov, najmä predsedu vlády Roberta Fica.

Hanbím sa za to, že máme premiéra, ktorý má extrémistický jazyk a slovník. Nemôžem tvrdiť, že je extrémista, no hovorí tak a vyjadruje sa tak. A je mi úplne jedno, či to robí najmä alebo iba preto, že tým získa pred voľbami ďalšie hlasy voličov a v skutočnosti to tak nemyslí — predstaviteľ štátu EÚ tak nesmie hovoriť. O to viac, že pán Fico je vzdelaný a inteligentný človek, právnik, rešpektuje ho množstvo občanov Slovenska, pre ktorých je vzorom. A je si vedomý dôsledkov svojich činov.

„Nechcem čakať na to, že sa budú stupňovať útoky, verbálne aj fyzické, voči vám, muslimom na Slovensku“
Andrej Bán

Viac na:   http://www.islamonline.sk/2016/01/andrej-ban-pise-muslimskej-komunite-na-slovensku-som-s-vami/ 

„Anticharta“ SK: Kresťania upozorňujú petíciou na „rozpor ĽSNS s vierou“

Podpora niektorých kresťanov pre Kotlebovu politickú stranu je podľa signatárov petície prejavom zaslepenosti, nie autentického kresťanstva.

komunizmus-symbol-dreamstimeKotlebova strana podľa organizátorov petície agresívnym slovníkom podnecuje hnev a nenávisť najmä voči Rómom, cudzincom a politickým predstaviteľom.

BRATISLAVA 19. marca (WebNoviny.sk) – Kresťanské Spoločenstvo Ladislava Hanusa organizuje petíciu proti strane Mariána Kotlebu Ľudová strana Naše Slovensko.
Strana podľa nich agresívnym slovníkom podnecuje hnev a nenávisť najmä voči Rómom, cudzincom a politickým predstaviteľom, odmieta akúkoľvek solidaritu s núdznymi utečencami a ponúka falošné vlastenectvo zakrývajúce si oči pred tragédiami obyvateľov Slovenska Cieľom politického života má byť podľa signatárov občianske priateľstvo všetkých členov spoločnosti. V tomto podľa stiahnuťnich spočíva pravá láska k vlasti. „Skutočná snaha o spravodlivosť si nebude zakrývať oči pred nespravodlivosťou, no nikdy neskĺzne k odoberaniu ľudskej dôstojnosti druhým. Rovnako sa nebude uchyľovať ku kolektívnemu obviňovaniu niektorých skupín obyvateľstva. Takéto zmýšľanie a konanie nám bráni vidieť vlastnú nespravodlivosť, ako aj potreby druhých, roztáča špirálu nenávisti a sťažuje možnosť budúceho zmierenia a vzájomného spolužitia,“ píše sa v petícii  

Petíciu podpísali známe osobnostičaorejnica-Photo

Pod petíciu sa medzi prvými podpísala novozvolená poslankyňa NR SR Veronika Remišová„Autentické kresťanstvo spočíva v šírení lásky, nie nenávisti. Marián Kotleba sa zaštiťuje heslom Za Boha a za národ, no jeho program nie je ani národný, ani kresťanský. V národe rozsieva nevraživosť a namiesto súdržnosti delí ľudí na kategórie. Hovorí o Bohu, no jeho slovník je plný nenávisti,“ povedala Remišová                             (krátené)

Pod petíciou je napríklad podpísaný spisovateľ Daniel Hevier, bývalý disident František Mikloško, herec Štefan Bučko, ale aj viacero aktivistov a novinárov.

http://www.webnoviny.sk/parlamentne-volby-2016/clanok/1049387-krestania-upozornuju-peticiou-na-rozpor-lsns-s-vierou/  (ilustračné snímky Magnificat Slovakia)

Niečo nám to pripomína…

sme Veľmi zlý vtip

BRATISLAVA. Slovenské nadbytočné mlieko možno poputuje utečencom na migračnej trase. Brusel podľa informácií agentúry ČTK zvažuje, že vykúpené mlieko európskych farmárov a spracovateľov bude distribuovať práve migrantom.

Pomôcť tak chce ľuďom v ťažkej životnej situácii aj európskemu mliekarenskému priemyslu. Ten totiž po zrušení mliečnych kvót a uvalení ruského embarga bojuje s nadbytkom mlieka.

Na výkup mlieka by malo byť vyčlenených 30 miliónov eur. Malo by pritom ísť o viacero tendrov, do ktorých by sa mohli zapojiť dodávatelia z celej Únie, vrátane tých slovenských. Ak by uspeli, ich mlieko by skončilo v krajinách, kde je utečencov najviac.

Slovenskí mliekári by toto opatrenie uvítali a do tendra by sa určite zapojili.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/20117987/s-nadbytkom-mlieka-by-nam-mohli-pomoct-utecenci.html#ixzz43NW0eu4e

Médiá: ‚Zavrieť ústa kresťanským utečencom?‘

Berlín, 12.3.2016 (kath.net) 018 913 – Kresťanskí utečenci z Iránu vyslovili vážne obvinenia proti hovorcovi berlínskej sociálnej správy. V utečeneckom domove v Berlíne-Tempelhofe pre svoju kresťanskú vieru prežívajú diskrimináciu až po vyhrážky usmrtenia. Vyšetruje to už aj policajné oddelenie ochrany štátu.

Dvaja kresťanskí Iránci teraz pre verejno-právny rozhlas  „Rundfunk Berlin-Brandenburg“ (rbb) vyhlásili, že po týchto incidentoch sa zapojil do veci hovorca senátora pre sociálne veci Mária Czaju. Osobne im hovorca Langenbach prisľúbil bezpečné ubytovanie, no spojil to s výzvou: „Potom ale už nijaké interview so žurnalistami z televízie, či novín.“ Iránci tomu dôverovali a nasledujúci deň ich previezli do novej ubytovne v ulici Colditzstraße. No tam ich po dlhšej dobe čakania odmietli a odviezli naspäť do pôvodnej ubytovne.

Redaktor „rbb“ sa potom na to podrobne vypytoval. Najprv neboli ochotní vyjadriť sa ani Czajov hovorca, ani správa senátu, no potom predsa len prišla odpoveď. Sacha Langenbach konštatoval , že tento príbeh spočíva na nedorozumení. On sa vraj pokúšal Iráncom vysvetliť, že „iba komunikácia s tlačou riešenie ich problému neprivedie k cieľu.“ „No aby sa tieto výpovede takto obrátili, nebolo mojím úmyslom. Veď tlač bola už o nich rôznymi kanálmi informovaná. Ja som sa iba pokúšal sprostredkovaním zmenu ubytovne urýchliť. Svoju pomoc som však nikdy neviazal na podmienku, ani som im neposkytol nejaké záruky.“ -zg-

U.S. Republican presidential candidate Donald Trump speaks at the Family Leadership Summit in Ames, Iowa, United States, July 18, 2015. REUTERS/Jim Young   - RTX1KTWT
U.S. Republican presidential candidate Donald Trump speaks at the Family Leadership Summit in Ames, Iowa, United States, July 18, 2015. REUTERS/Jim Young – RTX1KTWT

Donald Trump: Islam nás nenávidí

Washington, 11.3.2016 (kath.net/KNA) 018 910 – Sporný  republikánsky kandidát na prezidenta USA Donald Trump sa stará o titulky v médiách novými kritickými vyjadreniami o islame. Na otázku moderátora CNN, či sa Západ nachádza vo vojne s islamom, miliardár 9. marca odpovedal: «Myslím si, že islam nás nenávidí. Je tu obrovská nenávisť. A my tomu musíme ísť na koreň.»

USA musia byť veľmi «ostražité» a nesmú osobám, ktoré v sebe nosia nenávisť voči Spojeným štátom, v nijakom prípade povoliť vstúpiť do krajiny, ako povedal Trump. Na otázku, či sa odvoláva na radikálne moslimské prúdy, alebo na «islam samotný», miliardár odvetil: «To je veľmi ťažko rozlíšiť, pretože nevieme, kto je kto.» -zg-

Česká Nezávislá TV  18. marca 2016

 

Chvíľa pre pesničku: Les Brigandes