Monitoring: Pápež František blahoslavil bývalú otrokyňu, a i.

523

Františka2Blahoslavená otrokyňa „teta Františka“ vedela len ruženec.

Bola afro-brazíslkou otrokyňou, a celý jej život bol kráčaním za slobodou. V sobotu 4. mája ju v Brazílii vyhlásili za blahoslavenú. Františka de Paula od Ježiša, známa ako Nha Chica, alebo jednoducho teta Františka.

Nemala priezvisko, lebo podľa zákona ako dieťa otrokyne priezvisko nedostala. Otcom bol asi vlastník farmy, kde jej mama pracovala. Bola úplnou analfabetkou. Mama ju naučila jedno – modliť sa ruženec. Ako dospievajúca potom mamu stratila. Pred smrťou jej zanechala iba odporúčanie milovať Ježiša a Máriu, a praktizovať lásku ku všetkým. Františka zostala celý život sama, napriek ponukám na manželstvo. Vo svojom chudobnom dome zhromažďovala denne ľudí k modlitbe.

Postupne začali za ňou prichádzať mnohí chudobní, s prosbou o duchovnú radu. V istom momente sa teta Františka stala bohatou, lebo jej zosnulý brat jej zanechal veľký majetok. Do chudoby sa však vrátila veľmi rýchlo, všetko rozdala biednym, a jediné čo si ponechala, bola malá suma peňazí na stavbu kaplnky Nepoškvrnenej Panny Márie. Zomrela v roku 1895, ako vyše osemdesiat ročná.
Pochovali ju v kaplnke, ktorú postavila. Ešte i dnes tam mnohí prichádzajú, aby hľadali prvú vnútornú slobodu v príklade života tejto blahoslavenej otrokyne Františky.

Daniel Solis: Spiknutí za účelem válečných konfliktů

Autor: Daniel Solis | Publikováno: 10.5.2013 | Rubrika: ZISKY & ZTRÁTY
Nejnovější přednáška na téma Konspirační teorie pro studenty politologie. Tentokrát především na téma spiknutí za účelem válečných konfliktů.

Merkelová byla v NDR ambiciózní reformní komunistkou

Merkel110. května 2013

BERLÍN – Německá kancléřka Angela Merkelová se v komunistické Německé demokratické republice projevovala jako ambiciózní reformní komunistka a byla funkcionářkou odborů i komunistické mládežnické organizace FDJ. Vyplývá to z nové životopisné knihy, která má v Německu vyjít příští úterý.

Günther Lachmann a Ralf Georg Reuth, redaktoři deníků Die Welt a Bild, v knize Das erste Leben der Angela M. (První život Angely M.) odhalují dosud téměř neznámé stránky života mladé Angely Kasnerové (později Merkelové) v NDR. Na základě nových dokumentů a rozhovorů s dobovými svědky ukazují, že nebyla jen nepolitickou vědkyní a nebyla zastánkyní německého znovusjednocení, jak se dosud jevilo.

http://www.lidovky.cz/merkelova-pry-byla-v-ndr-ambiciozni-reformni-komunistkou-p3f-/zpravy-svet.aspx?c=A130510_172509_ln_zahranici_jv

V Ríme zadržali Slováka napodobňujúceho Jána Pavla II.

SITA | 10.05.2013 20:58

falosny-papez-slovak_01-clanokRímska polícia v piatok potvrdila zadržanie 55-ročného muža, ktorý bol oblečený ako zosnulý pápež Ján Pavol II.

Polícia v Ríme potvrdila zadržanie 55-ročného muža, ktorý bol oblečený ako zosnulý pápež Ján Pavol II.
Autor: Reuters

Podľa dostupných informácií ide o Slováka, ktorý sa dopustil priestupku prisvojenia si titulu, za čo mu hrozí pokuta vo výške niekoľkých stoviek eur. Muž, ktorého medzitým prepustili, sa údajne pohyboval blízko rímskeho Kolosea niekoľko týždňov. Polícia však začala konať až vo štvrtok na podnet anonyma, ktorému sa nepozdávala jeho priveľká podobnosť so zosnulou hlavou katolíckej cirkvi.

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/280231-v-rime-zadrzali-slovaka-napodobnujuceho-jana-pavla-ii/

Emeritný pápež  Benedikt pozýva veriacich na sociálne siete – pre vieru mladých

 „Niekedy nám v tejto oblasti chýbala odvaha, tvorivosť a výchovno-pastoračná vízia,“ povedal pre vaticaninsider.it hlavný radca saleziánov pre komunikáciu, don Filiberto González Plascencia. A ako najdôležitejšie kritérium, prečo by mali byť jeho spolubratia saleziáni prítomní na facebooku, či twitteri uviedol spásu mladých. „Aby sme komunikovali Božiu lásku miliónom mladých, ktorí žijú na digitálnom kontinente“.
Benedikt..iAko teda môžu byť sociálne siete – facebook, twitter, a iné – dverami pravdy a viery? Ako sa médiá spájajú s témou Roka viery – Porta fidei? Takmer 86-ročný Benedikt XVI. v posolstve ku Svetovému dňu spoločenských komunikačných prostriedkov (tu v slovenčine), tento rok 12. mája, vedie Cirkev vpred a ukazuje, že toto je priestor novej evanjelizácie. Pretože sociálne siete sú „súčasťou každodennej reality mnohých ľudí, osobitne mnohých mladých.“ Benedikt citlivo namiešal niektoré základné postoje, presvedčenia, a niektoré vízie a výzvy.

http://rokviery.blogspot.co.at/2013/05/vekom-stary-benedikt-pozyva-veriacich.html?spref=fb

Obama: nenarozené děti jsou pokusný materiál

pokus118. březen 2009 | 14.55 | rubrika: Kultura smrti

Barack Obama splnil další ze svých předvolebních slibů a v pondělí 9. 3. 2009 zrušil zákaz federálního financování výzkumu kmenových buněk, při kterém jsou zabíjeny nenarozené děti.

Baracka Obamu nezajímají základní vědecká fakta o začátku lidského života. Baracka Obamu nezajímá, že jednat s nenarozenými dětmi, jako by to byl pokusný materiál, je zcela evidentně zločinem proti lidskosti. Baracka Obamu nezajímá názor milionů Američanů, kteří si nepřejí, aby se něco tak nemorálního platilo z jejich daní.

Barack Obama se nechal slyšet, že věda a etika se vůbec nemají míchat dohromady.  Prý jde o naprosto nesouvisející věci.

Myslím, že doktor Mengele by se pod vaše slova okamžitě podepsal, pane Obamo.

http://pro-zivot.pise.cz/76-obama-nenarozene-deti-jsou-pokusny-material.html

Kresťanskú učiteľku zatkli za pohŕdanie islamom

Káhira 12. mája (TASR/HSP/Foto:TASR)

islam Žiaci ju obvinili, že počas výkladu učiva v triede pohŕdala islamom

Ľudskoprávna organizácia Amnesty International vyzvala egyptské úrady, aby prepustili na slobodu koptskú kresťanskú učiteľku, ktorú zadržali za údajné pohŕdanie islamom.

Amnesty International ostro odsudzuje zadržanie 24-ročnej učiteľky Dimiany Abdel-Nourovej, ktorú zatkli minulý mesiac v dedine neďaleko mesta Luxor. Obvinenie voči nej vzniesli študenti, podľa ktorých žena počas výkladu učiva v triede pohŕdala islamom. Ako dnes informovala agentúra AP, tamojší prokurátor vydal na mladú učiteľku zatykač pre podozrenie z “hanobenia náboženstva” a získavania stúpencov pre svoju vieru.

http://www.hlavnespravy.sk/egypt-amnesty-international-vyzyva-na-prepustenie-krestanskej-ucitelky/98289/

Mafia ho zavraždila, Cirkev bude blahorečiť

Pino_Puglisi Autor: Cyril Šebo – 12 May, 2013 – 14:47

Septembrový podvečer 1993 na Sicílii. Pre palermského kňaza Dona Pina Puglisiho to bol taký obyčajný deň. Slúžil dva sobáše, vybavil nejaké povinnosti, stretol sa s rodinami, ktoré si chceli dať pokrstiť deti, absolvoval ešte jednu narodeninovú oslavu (mal v ten deň 56 rokov!). Keď sa o pol deviatej večer vracal domov, len čo vystúpil z auta, vrah najatý mafiou ho postrelil guľkou priamo do hlavy.

V bezvedomí ho previezli do miestnej nemocnice, ale lekárom sa už nepodarilo oživiť ho. Miestni bosovia mafie, bratia Filippo a Giuseppe Graviano, ktorí si vraždu objednali, dostali v roku 1998 doživotný trest. Jeden z nájomných vrahov polícii povedal, že posledné slová kňaza boli: ,,Čakal som vás“.

……………………………………………………………………………………………………………………………

O dva týždne, 25. mája bude Don Pino v Palerme vyhlásený za blahoslaveného, uznaný za mučeníka za vieru. Jeho životný príbeh je popretkávaný každodenným bojom s talianskou mafiou a tragickým koncom. Bude to znamenať aj významný akcent vo vnímaní mučeníctva v katolicizme a antikresťanského prenasledovania vôbec. Veď podľa údajov Centra pre štúdium svetového kresťanstva až 100 tisíc kresťanov je ročne zabitých v situácii, keď svedčili o svojej viere. Iné údaje sú rezervovanejšie, ale aj podľa nich denne údajne zomiera za svoju vieru až 20 ľudí.

Pápež vyhlásil za svätých stovky mučeníkov, dali prednosť smrti pred islamom

dnes 14:34 0
 Pápež František v nedeľu vyhlásil za svätých stovky mučeníkov z Otranta počas svojej prvej kanonizačnej omše na Námestí sv. Petra vo Vatikáne.
Pápež vyhlásil za svätých stovky mučeníkov, dali prednosť smrti pred islamom

Pápež František vyhlásil za svätých stovky mučeníkov. Foto: ČTK

Pápež František vyhlásil vo Vatikáne za svätých stovky mučeníkov.  Svätorečenie sa týka viac ako 800 mučeníkov z talianskeho mesta Otranto, ktorí si radšej vybrali smrť ako by mali prestúpiť na islam. Stalo sa tak v roku 1480 po invázii vojsk Osmanskej ríše.

Keď Turci vtrhli do mesta, zabili arcibiskupa a povedali obyvateľom, aby sa vzdali a konvertovali. Keď odmietli, osmanský veliteľ nariadil popraviť všetkých mužov starších ako 15 rokov, väčšinou sťatím hlavy, pripomína agentúra Reuters.

http://www.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/papez-vyhlasil-za-svatych-stovky-mucenikov-dali-prednost-smrti-pred-islamom.html

Barack Obama – bez slitování nad bezbrannými

5. březen 2009 | 14.50 | rubrika: Kultura smrti

Obama

Změna, změna, změna, skandují nadšené davy pod pódiem, na kterém řeční Barack Obama. Obrázek, který jsme si zvykli vídat nejpozději od loňského února. Američané si zvolili změnu, křičely novinové titulky loni v listopadu. Do Bílého domu přichází změna, volaly  titulky před měsícem.

Ale kdo ví, jak taková změna vlastně vypadá? Co konkrétně hodlá Obama prosadit?

Jeden z Bushových zákonů, které chce Obama změnit (tj. zrušit), je zákaz tzv. partial-birth abortion (potrat částečným porodem).

Tuto mimořádně surovou metodu zabíjení nenarozených dětí v USA zavedl Bill Clinton. Prováděla se od 20. týdne až do konce těhotenství. (Ano, čtete správně, v USA až do nedávna neexistovala žádná věková hranice, po které už se nenarozené dítě nesmí zabít. Žena mohla jít na potrat klidně ještě v den termínu porodu.) Protože zákon přiznával dítěti lidská práva až od okamžiku, kdy se narodí jeho hlava, byl vymyšlen následující postup:

Potrat č. p.

Potratář nejprve pomocí ultrazvuku zjistí polohu nohou a chodidel dítěte. Pokud je dítě otočené hlavičkou dolů, potratář ho pomocí nůžek nebo kleští obrací opačným směrem. Hlavička dítěte nesmí být během zákroku spatřena, protože pak už by se dítě zabít nesmělo.

Potrat č. p. II

Potom potratář táhne dítě za nožičky z těla matky. Zachází s ním velmi nešetrně, ale na tom nikomu nezáleží, protože dítě stejně nemá přežít.

Potrat č. p. III

Rodí se celé kromě hlavy, která zůstává v děloze

Potrat č. p. IV

Potom potratář nůžkami udělá díru do zátylku dítěte. . .

Potrat č. p. V

. . . a  vysaje dítěti mozek. Až do tohoto okamžiku dítě žilo a vše vnímalo. Připomínám, že se jednalo o děti od dvacátého týdne. Dvacet týdnů je čirou náhodou také věk, od kterého má dítě šanci přežít, pokud by se narodilo předčasně.

Jak už bylo řečeno, tuto metodu v USA zavedl prezident Bill Clinton; „zpátečnický“ George Bush ji zakázal a „pokrokový“ Barack Obama ji chce opět povolit. Není to překvapivé, Obama vždy prohlašoval, že se zákazem potratů částečným porodem hluboce nesouhlasí.

obama

„Obama proti mučení“  

Během doby, kdy se potraty částečným porodem prováděly, bylo zaznamenáno několik případů, kdy dítěti vyklouzla hlavička z porodních cest dřív, než mu stačili vysát mozek, a tak si zachránilo život. I to je ale podle Obamy špatně.

Když byl Barack Obama ještě senátorem v lokálním parlamentu amerického státu Illinois, byl projednáván zákon, podle něhož dítě, které přežije nezdařený pokus o potrat a narodí se živé, má být považováno za občana. To znamená, že by mu lékaři museli poskytnout stejnou zdravotní péči jako kterémukoli jinému dítěti. Do té doby nebyla tato věc nijak právně upravena a záleželo jen na libovůli jednotlivého lékaře, zda poskytne dítěti první pomoc. Na mnoha klinikách se děti, které pokus o potrat  nedopatřením přežily, nechávaly umřít v odpadcích hladem nebo podchlazením – a to naprosto legálně, v souladu se zákonem.

Tento návrh zákona, podle něhož má narozené dítě mít právo na život, prošel americkým Senátem jednohlasně; hlasovaly pro něj i levicové feministky z Demokratické strany (včetně Hillary Clintonové), které jsou jinak jednoznačně pro potraty; a akceptovala ho i největší americká pro-potratová organizace NARAL. Když byl tentýž zákon předložen v lokálním parlamentu státu Illinois, jeho tehdejší zákonodárce Barack Obama hlasoval proti. Byl pro to, aby při potratu omylem narozené dítě bylo i po narození zabito.

Obama III

„Jednou z nejdůležitějších věcí, za které neseme zodpovědnost, je zajistit našim dětem co nejlepší život.“

Zákon byl v Illinois nakonec schválen, ale až poté, co odtud Barack Obama odešel. Stejný zákon zákon nyní platí na federální úrovni (tzn. v celých USA). Jedná se o Born Alive Infant Protection Act (Zákon o ochraně živě narozených dětí) a na jeho přijetí má rovněž zásluhu nenáviděný prezident George W. Bush.

Gianna Jessen

Loni na podzim, v době vrcholící prezidentské kampaně, vystoupila proti Obamovi Gianna Jessen, žena, která sama jako miminko přežila pokus o potrat.

Dokážete si představit, že by děti nedostaly základní lidská práva, bez ohledu na to, jak přišly na svět? Jmenuji se Gianna Jessen a narodila jsem se před 31 lety po nepodařeném potratu. Jsem ta, která přežila, stejně jako mnoho dalších… ale kdyby Barack Obama prosadil svou, nebyla bych tady.

Celé Giannino video, Obamova (značně agresivní) reakce a její rozbor je k vidění například tady.

 

Je zajímavé, že naše média tuto událost naprosto ignorovala. Já jsem se například hned z několika novin dozvěděla, kolik šálků kávy vypil John McCain během prezidenské kampaně (to si fakt nevymýšlím), ale o této nesrovnatelně závažnější věci nikde ani řádka. Asi by to Obamovi příliš pošramotilo pověst velkého humanisty, kterou mu média uměle vytvořila. . .

Kdyby někdo chtěl vidět to, co Obama před pár lety tak zuřivě hájil, má možnost třeba na této stránce.  ALE VARUJU VÁS PŘEDEM.

Obama a survivor

Jsem přeživší oběť potratu. Vím, že podporujete zabíjení dětí, které přežijí potrat.

Ále holka, neber si to tak osobně!

Barack Obama dále podporuje celou řadu dalších pro-potratových iniciativ. Brzy má být projednáván zákon FOCA (Freedom Of Choice Act), který má opět zavést potraty naprosto bez omezení. Obama několikrát deklaroval, že si přeje, aby byl zákon schválen. Obama také chce nutit k potratům i ty lékaře a sestry, kteří s nimi nesouhlasí. Hodlá snížit dotace centrům pro krizová těhotenství a naopak chce zavést financování potratů z peněz daňových poplatníků – opět i těch, kteří s nimi nesouhlasí. Chce zrušit zákony zakazující pokusy na nenarozených dětech. Některé změny už prosadil – krátce po svém nástupu do úřadu obnovil americké financování potratů v rozvojových zemích, které po svém nástupu do úřadu zrušil George Bush. Takže peníze amerických daňových poplatníků, určené pro pomoc strádajícím lidem ve třetím světě, teď jdou na jejich zabíjení. Jedna z těchto organizací, UNFPA (United Nations Population Fund), také sponzoruje nucené potraty v Číně. 

Jeden pro-life bloger nazývá Obamu pro-potratovým megalomaniakem. Má pravdu, Obamovi příznivci to koneckonců říkají taky. Jenomže oni to myslí pochvalně.

 

obama II

 Od diskriminace jsme ušli pořádný kus cesty. Opravdu? 

http://pro-zivot.pise.cz/69-barack-obama-bez-slitovani-nad-bezbrannymi.html

desatoro