Aktuálne, monitoring: Gospa v Dubline, a i.

267

noviny1Ivan Dragičevič vyzdvihuje boj Írov proti potratom

Jakob Marschner, 8. január 2013

Panna Mária plače nad počtom potratov vo svete, povedal vizionár Ivan Dragičevič (na obr.) 7. januára okolo 1000 až 2000 ľuďom v Dubline.

Dragičevič3Ivanova návšteva sa udiala v čase, kedy verejná agenda potratov je v Írsku na prvom mieste, a zúčastnení povedali, že vizionárovo vystúpenie bolo nanajvýš aktuálne.

Medžugorský vizionár Ivan Dragičevič v pondelok vložil svoje stretnutia s Pannou Máriou v prebiehajúcej írskej debate o potratoch spomínaním hlbokého zármutku, ktoré potraty spôsobujú Panne Márii, a citoval niektoré predošlé posolstvá.

dublinKostol Najsvätejšieho Spasiteľa, Dublin

Poslucháčov bolo viac než plný kostol Najsvätejšieho Spasiteľa v Dubline. Niektoré zdroje uvádzajú viac než 1000, iné okolo 2000 alebo dokonca viac než 2000 zúčastnených. Pomimo tých, čo sedeli, viac ľudí stálo okolo kostola. Veľký zástup sa zhromaždil už hodinu a pol pred začatím.

 „Vo svojom svedectve Ivan zdôraznil dôstojnosť ľudského života od počatia až po prirodzenú smrť. Povedal, že veľké množstvo potratov vo svete vkladá slzy do očí Panny Márie, a že nás vyzýva k rešpektovaniu života od momentu počatia po prirodzenú smrť“, odkazuje Donna McAtee pre Medžugorie Dnes.

V tomto čase, kedy Írsko bojuje v debatách na tému potratov, posolstvo Panny Márie nemohlo prísť v lepšom čase“, hovorí zúčastnená Teuta Hasani.

Posolstvo Panny Márie

MariaOčiIvanovo zjavenie trvalo 9 minút. Potom Ivan oznámil posolstvo Panny Márie zúčastneným v Dubline:

 „Drahé deti, dnes je vaša Matka veľmi šťastná. Dnes vás vyzývam k modlitbe. Drahé deti, neochabujte v modlitbe, vedzte, že som vždy blízko vás, že som s vami a že za vás orodujem u svojho Syna. Preto sa modlite so mnou, modlite sa za uskutočnenie mojich plánov vo svete. Ďakujem vám, drahé deti, že ste prijali moje pozvanie.“   

********************************************************************

Prefekt Müller: Ordinariát pre luteránov?

Vatikán, 16.1.2013 (kath.net/CC/pl) 015 490 – Vo Vatikáne sa bude možno zvažovať otázka ordinariátu pre luteránov, ktorí sa chcú vrátiť do plného spoločenstva s Katolíckou cirkvou, podobného štruktúre, ktorú pápež Benedikt XVI. zriadil pre anglikánov. Povedal to prefekt Kongregácie pre náuku viery, arcibiskup Gerhard Ludwig Müller podľa „Catholic Culture“.

V rámci prezentácie svojej novej knihy o teológii pápeža Benedikta XVI. v rímskom kníhkupectve arcibiskup Müller poukázal na to, že „svet luteránov je trocha odlišný od sveta anglikánov, keďže u anglikánov bol vždy sektor, ktorý bol katolicizmu bližší“. „Napriek tomu niektorí luteráni dúfajú v opätovné nastolenie plného spoločenstva s Rímom,“ ako povedal prefekt, „a cirkev má byť pripravená týchto luteránov prijať“.

Arcibiskup Müller uviedol, že Katolícka cirkev by mohla luteránom dovoliť zachovať si ich „legitímne tradície, ktoré si vyvinuli a napriek tomu sa stať členmi Katolíckej cirkvi, ako je to dovolené aj anglikánom.“

„Podľa názoru niektorých luteránov Martin Luther nechcel spôsobiť rozkol medzi kresťanmi, ale chcel iba reformu Cirkvi,“ konštatoval arcibiskup  Müller fest. „Niektorí luteráni vidia tieto potrebné reformy dokonané Druhým vatikánskym koncilom.“ Dodal, že v jeho rodnom Nemecku „protestanti sa len tak jednoducho nestavajú proti katolicizmu, pretože si zachovali mnohé katolícke tradície“–zg-

**********************************************

Sorosův agent v Pchjongjangu

sorosrNa výlet do Pchjongjangu se k řediteli Googlu Ericu Schmidtovi a bývalému guvernérovi Nového Mexika Billu Richardsonovi připojil Jared Cohen, bývalý architekt lotusových a jasmínových revolucí v Tunisku a Egyptě, inspirovanými Georgem Sorosem/Genem Sharpem, a revolucí v dalších zemích, včetně té nepovedené “zelené revoluce” v Íránu.

Cohena do Personálu plánování politiky amerického ministerstva zahraničí přivedla Condoleeza Riceová. V takové pozici sloužil jako nejmladší osoba, tehdy mu bylo 24, sloužil jako poradce barevných revolucí Riceové a byl blízký poradce ministryně zahraničí Hillary Clintonové. Část Cohenova portfolia tvořil Střední východ/Jižní Asie a mládež/technologie.

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/2536-sorosuv-agent-v-pchjongjangu.aspx       (Riceová a Clintonová sú členky tzv. Bilderberg Group)

********************************************************************

CBR Aktuality

Milí priatelia,

Milí priatelia,

po tom, čo CBR odhalilo registráciu dvoch potratových tabletiek v SR, zburcovali sme všetkých zástancov života. Promptne reagovala europoslankyňa Anna Záborska i katolícki biskupi svojím protestom. Sekulárne média ich, žiaľ, použili na masírovanie verejnej mienky za potratovú tabletku. CBR preto poslalo sťažnosť na spravodajstvo STV k tejto téme. Sťažujte sa aj Vy na adresu office@rada-rtv.sk. Najskôr sa však inšpirujte našimi výhradami v sťažnosti.

CBR podniká všetky potrebné kroky na to, aby sa registrácia zrušila skôr než J_Tutkova-3tabletky budú zavedené do predaja.  Naša prvá sťažnosť bola na Štátny ústav pre kontrolu liečiv, ktorý tabletky zaregistroval v rozpore s platnou legislatívou. ŠÚKL odpovedal cez média klamstvami a zavádzaniami, na čo sme reagovali tlačovou správou a oficiálnou žiadosťou na prešetrenie zákonnosti postupu ŠÚKL pri udeľovaní registrácií potratovým tabletkám Mifegyne a Medabon adresovanej Ministerstvu zdravotníctva SR.

Pripravujeme ďalšie aktivity, o ktorých Vás budeme čoskoro informovať. Stojte pri CBR a nenarodených deťoch! Sledujte zápas o dodržiavanie zákonov a za zmenu verejnej mienky o potrate. Vďaka za Váš aktivizmus a podporu.

S úctou,   Jana Tutková  riaditeľka

Vytúžená EÚ, a vytúžený „Schengen“ – útek na Slovensko…

Môže letuška nosiť na krku krížik?

British Airways to zakázali, žena sa obrátila na európsky súd

kríž-na-krku

Európsky súd uznal diskrimináciu kresťanky zamestnanej v British Airways

Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) rozhodol, že britská letecká spoločnosť British Airways diskriminovala svoju zamestnankyňu, silne veriacu kresťanku, ktorej v práci zakázali nosiť na krku kríž.

Nadia Eweidaová, pracujúca pri priehradke pre registráciu cestujúcich na let, vyvolala v Británii celonárodnú diskusiu o akceptácii prejavov vierovyznania na verejnosti. V roku 2006 ju vedenie spoločnosti odvolalo zo služby, pretože odmietla splniť interné nariadenia firmy o zákaze nosenia náboženských symbolov.

Britské súdy rozhodli, že vnútorné predpisy zamestnávateľa boli v súlade so zákonom. Eweidaová sa odvolala na ESĽP, ktorý uznal, že bola diskriminovaná.

ESĽP so sídlom v Štrasburgu rozhodol, že letecká spoločnosť porušila právo svojej zamestnankyne na náboženskú slobodu. Ako upozornila agentúra AP, v troch iných prípadoch, keď sa britskí občania dožadovali uznania diskriminácie z náboženských dôvodov, ESĽP ich podania zamietol.

http://www.hlavnespravy.sk/europsky-sud-uznal-diskriminaciu-krestanky-zamestnanej-v-british-airways/63714/

***************************************************************

Reagujete:

Laudetur Iesus Christus,

p. Selecký, k tomu clánku o:

Božia vojna so sodomitmi/História najväčšieho hriechu

odporúčam tento dokument o Sodome:

http://www.b-a-n.cz/sodoma-a-gomora.html

Je to zaujímavé, ako v múroch naši sírové gulky a ktoré aj po zapálení horeli. A.H.

****************************************************************

Asad vraj už opustil Sýriu. Kvôli bezpečnosti sídli na vojnovej lodi uprostred Stredozemného mora

Rijád 15. januára (TASR/HSP – Foto:TASR)

AssadAsad žije na vojnovej lodi v Stredozemnom mori, chráni ho Rusko

Sýrsky prezident Bašár Asad a jeho rodina žijú na vojnovej lodi v Stredozemnom mori, pričom bezpečnosť im poskytuje Rusko. Uviedli to zdroje z tajných služieb pre saudskoarabský denník al-Watan, ktorý dnes citovala tlačová agentúra UPI.

Denník al-Watan dnes v správe napísal, že rodina, Asad a jeho spolupracovníci bývajú na lodi v Stredozemnom mori a že prezident cestuje v prípade potreby do Sýrie vrtuľníkom, napríklad na oficiálne stretnutia a prijímanie návštev.

Inak sa Asad zdržiava na lodi, povedali zdroje pre denník vychádzajúci v arabčine.

Keď Asad cestuje do svojej ťažko skúšanej krajiny, pristáva na utajených miestach a odtiaľ ho vždy za prísnych bezpečnostných opatrení prevezú do prezidentského paláca, dodali zdroje.

Asad-na-lodiViac dôveruje Rusom ako svojim vlastným

Ruskom strážená vojnová loď poskytuje Asadovi bezpečné prostredie, líder už totiž stratil dôveru vo vlastnú ochranku, napísal v správe denník al-Watan.

Asadov pobyt na vojnovej lodi naznačuje, že Rusko mu poskytlo politický azyl, ale Moskva to oficiálne neoznámila, uviedol denník.

Okolnosti podporujú nedeľné vyhlásenie ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova, že zosadenie Asada je “nemožné uskutočniť”.

Asadova prítomnosť na lodi my mohla byť aj znamením, že sa rysujú rokovania o sýrskom konflikte, dodali noviny.

“Je potrebné primäť každého vrátane opozície, ktorá stále kategoricky odmieta akýkoľvek dialóg, sadnúť si za rokovací stôl,” povedal Lavrov počas návštevy Ukrajiny, ktorého citovalo Rádio Slobodná Európa.

http://www.hlavnespravy.sk/syria-asad-zije-na-vojnovej-lodi-v-stredozemnom-mori-chrani-ho-rusko/63523/

************************************************

Milión katolíkov v uliciach Paríža

Podľa slovenských médií je toto „niekoľko desiatok tisíc demoštrantov“…

 

https://www.youtube.com/watch?v=jA6GHuBPDT4

https://www.youtube.com/watch?v=LUeFZcCdpGE

Na miliónovej demonštrácii katolíkov v Paríži proti homomanželstvám sa zúčastnili i členovia radikálnej mládežníckej, katolíckej, monarchistickej a vlasteneckej organizácie Renouveau francais s výzvami na odstránenie sekulárneho režimu v krajine a heslami ako: Francúzsko, mladí, kresťanstvo!…

Hollande je odhodlaný legalizovať homosexuálne manželstvá aj napriek protestu!

Holland-9Hollande a jeho vláda je aj napriek masovým protestom pripravená presadiť zákon o manželstvách homosexuálov a adopcii deti homosexuálmi

Paríž 14. januára (TASR/HSP/Foto:TASR)

 Hollande je odhodlaný masový protest občanov ignorovať

Obrovský víkendový protest (niekoľko stotisíc protestujúcich) proti legalizácii homosexuálnych manželstiev a adopcií neoslabil odhodlanie francúzskej vlády čoskoro schváliť plánovaný reformný zákon. Vyhlásili to dnes vplyvní ministri francúzskeho kabinetu, ktorých citovala tlačová agentúra Reuters.

parížPočas jedného z najväčších protestov za posledné desaťročia v krajine pochodovalo v nedeľu Parížom približne pol milióna ľudí. Požadovali od prezidenta Francoisa Hollanda, aby stiahol návrh reformného zákona a uskutočnil najprv celonárodnú debatu, kým sa zmení definícia manželstva.

http://www.hlavnespravy.sk/francuzsko-je-odhodlane-legalizovat-homosexualne-manzelstva-aj-napriek-protestu/63566/

********************************************************************

Kňaz vyznáva: Som čerstvo zaľúbený!

Viedeň, 14.1.2013 (kath.netpáter George Elsbett LC) 015 484 –

kríž2„V ostatných siedmych dňoch som bol 30 hodín sám s Pánom v modlitbe. Odslúžil som 10 svätých omší.

Bol som na 36 hodín v Medžugorí. Päť dní duchovných cvičení  počas týchto siedmych dní som mal homílie. Precestoval som asi 3000 km autom týmito krásnymi krajinami strednej Európy. Opäť som raz spoznal človeka, ktorý mi ukázal: svätci naozaj existujú, to o náuke sv. Terézie o Siedmych izbách, to nie je utópia! – a najlepšie na tom je – tento človek si vôbec neuvedomuje, kde vlastne stojí.

A už nehovorím o rozhovoroch v rámci prípravy na manželstvo. O dvoch mladých mužoch, ktorí ku mne prišli, pretože sa chcú stať kňazmi. O mnohých telefonátoch. O tak obohacujúcich stretnutiach. O čínskej sestričke, ktorá je už tento týždeň na ceste späť do podzemia Číny, ktorej svedectvo odovzdanosti bolo jednoducho ohromujúce.

Smieť byť kňazom je veľmi pokorujúce, pretože človek vie: na tento dar nedorástol, nezaslúži si ho. A napriek tomu: na tejto zemi nie je NIČ lepšie. Kto už smie, prosím vás, za jeden týždeň stráviť 30 hodín času exkluzívne s láskou svojho života? Kto smie byť Pánovi tak blízko na tomto svete ako kňaz, keď svojho Pána drží vo svojich rukách práve vo chvíli, keď Pán človeku hovorí: Toto JE moje Telo, ktoré sa odovzdáva za teba? Kto môže prežívať plnosť naplnenia, akú smie prežívať kňaz? Kto smie tak úplne zblízka dotykom cítiť, vidieť a zakúsiť, ako Boh pôsobí? Kto smie prežívať takú plnosť skúseností v takom krátkom čase?

Ďakujem, Pane! Som čerstvo zaľúbený. A to už 20 rokov.“  –zg-

*******************************************************************

Karel Swarzenberg, kandidát na prezidenta Českej republiky  obhahuje uznanie „nezávislého“ Kosova EÚ a NATO