Aktualizované – Monitoring: Slobodomurári spolu s Vatikánom? Národné sily na vzostupe, Podpíšte petíciu Ministerstvu Vnútra SR!, Správy – ČNTV, KINO: Prichádza Jessica Tate

499

************************************************************************************

Šok z Vatikánu: Vatikán a (slobodomurárska) Svetová banka sa spojili v klimatickej propagande

Rím 8. decembra 2015 (HSP/lifesitenews/foto:lifesitenews)

Rok milosrdenstva Vatikán začne svetelnou šou, premietnutou na Bazilike sv. Petra, ktorá má varovať pred klimatickými zmenami

Dnes večer na sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie a v rámci otvorenia Roku milosrdenstva sa svetlá a zrak celého sveta upriami na Baziliku sv. Petra. Pápež František dovolil eko-propagátorom, ktorí bojujú proti klimatickým zmenám aj prostredníctvom kontroly populácie, nasvietiť svetlá na fasádu a kupolu Baziliky, aby “inšpirovali ľudí ohľadom krízy životného prostredia a klimatických zmien”.

Ukážka svetelnej projekcie na bazilike sv. Petra v Ríme
Ukážka svetelnej projekcie na bazilike sv. Petra v Ríme

http://www.hlavnespravy.sk/sok-z-vatikanu-vatikan-a-svetova-banka-sa-spojili-v-klimatickej-propagande/718703

Poznámka:  Slobomurári si často na svoje „vystúpenia“ alebo zavádzanie protikatolíckych zákonov  volia mariánske sviatky. Otázka teda znie: Koho „Rok milosrdenstva“ to vlastne bude? 

„Show“ Na fasáde Chrámu sv. Petra

na sviatok Nepoškvrneného Počatia Panny Márie

Homília pápeža Františka  pri slávnosti otvorenia Roku Milosrdenstva

http://sk.radiovaticana.va/news/2015/12/08/hom%C3%ADlia_p%C3%A1pe%C5%BEa_franti%C5%A1ka_pri_otvoren%C3%AD_roku_milosrdenstva/1192774

Zopakujme si:  Zvolenie kard. Bergoglia za pápeža potešilo aj slovenských rotariánov

Bratislava 29. marca (TASR/HSP/Foto:TASR)

Rotary-InternationalPápež bol členom Rotary klubu v Buenos Aire.  Nedávno zvolený pápež František je už od roku 1999 čestným členom Rotary klubu Buenos Aires. Správa o zvolení argentínskeho kardinála Jorge Bergoglia za pápeža potešila členov Rotary klubov vo všetkých častiach sveta, vrátane slovenských a znovu dokazuje, že táto organizácia uznáva a rešpektuje všetky viery. Uviedli to vo vyhlásení poskytnutom TASR zástupcovia Rotary International Distrikt 2240 pre Českú republiku a Slovenskú republiku.

“Pápež pri inauguračnej omši zdôraznil, že jeho úlohou je hlavne slúžiť, aj keď dostal moc, vyzval aj k ochrane životného prostredia a k ochrane najslabších a najchudobnejších. Tiež tým má blízko k ideám Rotariánov, ktorí pripravujú a uskutočňujú množstvo projektov humanitárneho, vzdelávacieho alebo kultúrneho zamerania a usilujú sa o obohatenie života svojich spoluobčanov na miestnej i medzinárodnej úrovni”, píše sa vo vyhlásení.

http://www.hlavnespravy.sk/zvolenie-kardinala-bergoglia-za-papeza-potesilo-aj-slovenskych-clenov-rotary/84646/

Pope Francis is Honorary Rotarian of RC Buenos Aires.

Directly from Evanston, home of Rotary International President 1996/97, Argentinian Luis Vicente Giay, tells us that Pope Francis is Honorary Rotarian of Rotary Club of Buenos Aires since 1999. The news of great honor for us and demonstrates once again how Rotary International recognizes and respects all faiths, his followers and leaders, as having dignified and useful to society, as well as the leaders and followers of the Roman Catholic religion. 

PápežBoty
Indeed, it is a mistake to say that Rotary is a secular organization. No, Rotary is not secular, our organization simply welcomes, respects and recognizes all faiths, believing in the existence of God, our higher self, that governs everything.
Our founder Paul P. Harris makes clear his personal position, to demonstrate through quotes and thoughts be a monoteísca, is, “that person who follows and believes in one God.”
Rotary International rejoices and rejoices in their ranks by having a companion as special as the new helmsman of the barque of Peter, His Holiness Pope Francisco.

 Citát:  „Rotary International sa raduje vo svojich radoch, že majú takého mimoriadneho spoločníka, ako je nový kormidelník Petrovej bárky, jeho svätosť pápež František.“

********************************************************************************************

Pápež František je čestný rotarián Rotary klubu Buenos Aires (preklad)

Priamo z Evanstonu, domova prezidenta Rotary Inernational 1996/97, nám Argentínčan Luis Vicente Giay hovorí, že pápež František je čestný rotarián Rotary Klubu Buenos Aires od roku 1999. Je to správa veľkej cti pre nás a  znovu demonštruje, ako Rotary International uznáva a rešpektuje všetky viery, jej nasledovníkov a vedúcich, ako vyznamenaných a užitočných pre spoločnosť, ako aj vedúcich a nasledovníkov Rímskokatolíckej viery.
Je skutočne chybou povedať, že Rotary je sekulárna organizácia. Nie, Rotary nie je sekulárna, naša organizácia jednoducho víta, rešpektuje a uznáva všetky viery, ktoré veria v existenciu Boha, nášho vyššieho ja, ktoré všetko riadi.
Náš zakladateľ Paul P. Harris vysvetľuje osobný postoj, aby demonštroval, že je monoteista, “tá osoba, ktorá nasleduje a verí v jedného Boha.”
Rotary International sa raduje vo svojich radoch, že majú takého mimoriadneho spoločníka, ako je nový kormidelník Petrovej bárky, jeho svätosť pápež František.

rota2
Rotary International (tiež známy ako Rotary Club ) je medzinárodnáservisná organizáciaktorej  činnosť  je spojiť podnikanie  s cieľom poskytovať humanitárne služby, podporovať vysoké etické štandardy vo všetkých povolaniach, a pomáhať budovať porozumenie  a mier vo svete.
 
 Je to sekulárnajorganizácia,  otvorená všetkým osobám, bez ohľadu na rasu, farbu pleti, vyznania, náboženstvo, pohlavie, alebo politickú príslušnosť. Existuje 34 282 kluby a viac ako 1,2 milióna členov po celom svete. 
Členovia Rotary klubov sú známi ako rotariáni 

Chápanie slobodomurárstva, tak odporcov, ako stúpencov, sa líši podľa kultúrnych i politických tradícií. V USA sa, napríklad, chápe takmer ako prestížna spoločenská organizácia. Nie náhodou sú americkí slobodomurári otcami Rotary Clubu, ktorý vznikol z potreby väčšej charitatívnej, respektíve filantropickej činnosti. Je prakticky bez pôvodných slobodomurárskych rituálov, ale zato s oveľa vyšším “členským príspevkom” ako bežne.

“Neexistujú slobodomurári bez demokracie a neexistuje demokracia bez slobodomurárov.”  Jacques Orefice  (Veľmajster  Grand Orient de France)
*****************************************************************************

Repríza: Kardinál Bergoglio a „multireligiózna Chanuka“

kotleba0xNEUVERITEĽNÉ- Raketový nástup Kotlebu – ĽSNS 

Hlasujte: Parlamentné voľby 2016: Anketa, už viete koho budete voliť? M. Kotleba šokuje Slovensko

http://alianciazanedelu.sk/?p=8172

********************************************************

Podpíš ešte dnes!

Hromadné pripomienky Aliancie za rodinu k k Akčnému plánu predchádzania a eliminácie rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným formám intolerancie na roky 2016-2018.

7. december 2015 – Hromadné pripomienky
Hromadné pripomienky Aliancie za rodinu k k Akčnému  plánu predchádzania a eliminácie rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným formám intolerancie na roky 2016-2018.

Ministerstvo vnútra SR predložilo do skráteného pripomienkového konania Akčný plán predchádzania a eliminácie rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným formám intolerancie na roky 2016-2018.  (ďalej aj „plán“)

Aliancia za rodinu k nemu dáva tieto zásadné pripomienky:

  • žiadame, aby Ministerstvo vnútra SR v Pláne riadne definovalo, čo považuje a čo nepovažuje za homofóbiu a transfóbiu.
  • na Slovensku sa podľa našich informácií nerozmáhajú trestné činy či násilné trestné činy z dôvodu homofóbie a transfóbie a preto, žiadame, aby Ministerstvo vnútra SR doplnilo riadnymi dôkazmi tvrdenia o takýchto trestných činoch.
  • žiadame o definovanie, či sa za homofóbiu a netoleranciu považuje aj obrana súčasného zákonodarstva vo vzťahu k výnimočnosti manželstva a  rodiny, adopciám detí do rodín s otcom a mamou, či právam rodičov na výchovu svojich detí. Ak nie, žiadame, aby plán vyslovene uviedol,  že takéto konanie za homofóbiu a transfóbiu sa nepovažuje.
  • žiadame doplniť, že akákoľvek multikultúrna výchova  bude rešpektovať prioritnú úlohu rodičov pri vštepovaní hodnôt rodiny, manželstva, vzťahu k deťom, našu Ústavu a kultúrne dedičstvo našej krajiny.

http://www.podpisem.sk/hromadne-pripomienky-aliancie-za-rodinu-k-k-akcnemu-planu-predchadzania-a-eliminacie-rasizmu-xenofobie-antisemitizmu-a-ostatnym-formam-intolerancie-na-roky-2016-2018/

Zabráňme tomuto…

Česká Nezávislá Televízia, správy 7. decembra 2015

http://ubunturadio.cz/

Program vysílání:

  • Pondělí: Přehled událostí kolem nás – zpravodajstvíÚterý: TV Magazín – dopisy diváků a host ve studiuStředa: Přehled událostí kolem nás – zpravodajstvíČtvrtek: V tento den zatím ještě nevysílámePátek: Studio REPORT – reportáže z domova i ze světaUvedené pořady v uvedený den můžete sledovat na kanále YouTube již od 15:00 hodin.
    Případné živé vysílání bude vždy předem avízováno !

Rodina v Nórsku prišla o päť detí násilným odobratím. Dôvodom má byť “príliš kresťanská výchova”

Naustdal 5. decembra 2015 (HSP/chm/Foto:facebook)

Kresťanská rodina prišla o právo vychovávať svojich 5 detí po tom, čo riaditeľ školy, ktorú deti navštevovali, uvážil, že “deti sú vychovávané príliš kresťansky”. Verejnosť je v šoku

Rumun Marius Bodnariu a jeho nórska manželka Ruth, bývalí členovia letničnej cirkvi v Bukurešti, sa presťahovali do nórskeho mestečka Naustdal pred 10 rokmi, kde aj vychovávali svojich 5 detí. Ako povedal pre médiá Mariusov brat Daniel, 16. novembra tohto roku nórska sociálna služba odobrala manželom dve najstaršie deti (dcéry) priamo zo školy, bez upovedomenia rodičov. Polícia neskôr ešte v ten deň prišla do domu Bodnariusových a násilne odobrala dvoch mladších synov a nechala Ruth s jej trojmesačným dieťaťom, ktoré odobrali nasledujúci deň.

Na snímke Ruth a Marius Bodnariu so svojim deťmi tesne pred tým, ako im ich odobrali
Na snímke Ruth a Marius Bodnariu so svojim deťmi pár mesiacov pred tým, než ich štát rodičom odobral

http://www.hlavnespravy.sk/rodina-v-norsku-prisla-o-pat-deti-nasilnym-odobratim-dovodom-ma-byt-prilis-krestanska-vychova/717631

Británia dobrovoľne odvrhla kresťanstvo

Baronka Butler-Sloss

Tak tento článok bude dobré si niekam odložiť, ako významný mílnik deštrukcie Európy a celej Západnej civilizácie. Symbolicky okolo tradičného Mikulášskeho sviatku sa možno Veľká Británia vzdala svojich kresťanských koreňov.

Podľa záverov dvojročnej práce na čele s barónkou Butler-Sloss, Veľká Británia už dávno nie je kresťanskou krajinou. Komisia, ktorej členmi sú náboženskí vodcovia z niekoľkých cirkví rozhodla, že vzhľadom na pokles záujmu Angličanov o kresťanské cirkvi, Británia stráca kresťanský charakter a je nutné začať so systematickou dekresťanizáciou.

Musí sa dať priestor aj ďalším náboženstvom, tým je myslený samozrejme najmä islam, rovnako ako aj nenáboženským názorom. Toto rozhodnutie veľmi pobúrilo ministrov vlády, ale aj samotnú anglikánsku cirkev. Rozhodnutie komisie ďalej požaduje, aby sa znížil počet kňazov anglikánskej cirkvi a na ich miesta nastúpili imámovia, rabíni a ďalší, hlavne z evanjelických cirkví.

Komisia tvrdí, že náboženské školy rozdeľujú spoločnosť a preto majú byť postupne ukončené školy s náboženským prístupom

Prakticky žiada ďalšie posilnenie právomoci islamských šaria súdov, keď sa zamýšľa nad právnou ochranou ľudí, ktorí vstupujú do vzťahov na základe výrokov týchto súdov.

Majú sa zmeniť aj podmienky korunovácie pre budúceho monarchu, aby bolo možné zvoliť aj niekoho s iným náboženstvom

http://www.telegraph.co.uk/education/12036287/Britain-is-no-longer-a-Christian-country-and-should-stop-acting-as-if-it-is-says-judge.html

Čo to „odobrovali“ aj naši politici, vrátane A. Kisku?:

Novinky ukrajinskej armády: “Ukrajinské amazonky” 

Kyjev 9. decembra 2015 (HSP/Foto:Facebook)

Hrdinovia brániaci svoju vlasť, ukrajinskí vojaci a príslušníci dobrovoľníckych bataliónov bojujúci na juhu krajiny dostali aj ďalšiu výhodu. Odteraz im oficiálne budú poskytovať „špeciálne služby“ príslušníčky nového sex-komanda „Ukrajinské amazonky“

http://www.hlavnespravy.sk/novinky-ukrajinskej-armady-ukrajinske-amazonky-alebo-sexualny-vysadok-poskytujuci-specialne-sluzby-vojakom/718778

Kijevský majdan očami  D. Lipšica

KINO:  Prichádza Jessica Tate

Příběh o odpuštění, přátelství a víře v akci. 13letá Jesse zjišťuje, že splynout s „davem“, není tak důležité jako opravdové přátelství a láska své rodiny a Boha. Ve světě teenagerů dělá zdánlivě všechno správně, navzdory tomu se ale vše zhoršuje. Je těžké rozeznat pravdu, ale s pomocí svých přátel,  a víry se učí, jak se zorientovat ve složitém období dospívání. Jesse tak zjistí, že má přátele o kterých nevěděla a víru, která mění všechny okolo ní.

Chvíľa pre pesničku:  The Cats

One way wind  

Povedala si, že niektoré vetry dujú večne, a ja som nerozumel.
Ale ty si videla, že moje oči sa pýtajú, a smejúc sa si zobrala moje dlane.
Tak sme sa prechádzali popri mori, kde stromy rastú len jedným smerom,
ktorým veje vietor deň za dňom.
Priamy vietor, snažíš sa viať do mojej mysle. Je ona tou, čo dúfam – že nájdem?
Prečo prinášaš každý deň chlad, povedz, čo sa mi snažíš odovzdať… Povedz, čo sa snažíš vysloviť…
Nie, neviem o tebe všetko, a možno nikdy nebudem, ale pamätám si každé slovo z nášho rozhovoru na kopci.

A kedykoľvek ťa uvidím, čo len jeden krát, som si istý, že dostanem odpoveď, že máš stále v hlave ten vietor.
Priamy vietor, snažíš sa viať do mojej mysle. Je ona tou, čo dúfam – že nájdem?
Prečo veješ každý deň chlad, povedz, čo sa mi snažíš odovzdať…