Minister Borec: Vraj „lepšia ochrana!“ Pride pochodom…

509
pride1Dňa 9. júna 2012 sa v Bratislave uskutočnili takmer vojnové manévre.  V niektorých uliciach sa nedalo vôbec prejsť, chodníky zahradili kordóny ťažkoodencov. Z neba striehol vrtuľník  na možných extrémistických snajperov  zo striech, psi behali ako na svetovom výstavisku.   Kvôli čomu?
Uprostred toho  odušu bubnovali „zrejme na nové časy“  asi dve tisícky z celej Európy  poznáňaných diskriminovaných zázrakov prírody.   Opodiaľ tohto cirkusu sa krčilo niekoľko vraj „extrémistov“, ktorí boli údajne príčinou tohto takmer  stanného práva – so slovenskou vlajkou a Hlinkovým portrétom, vytesnení za železné zátarasy.
Nuž, zdá sa, že sa nič nemení, a to aj napriek kozmetickému pozdržaniu homoagendy v  Národnej rade Slovenskej Republiky. Okrem toho sa vraj  budú definovať  „nové extrémistické prejavy“ – doposiaľ nepostihovaných prejavov čudných trestných činov, ktoré akosi doposiaľ čudne  nie sú známe.
Po minuloročnom PRIDE, keď som svojím niekoľkonásobným  podnetom na prokuratúru protestoval proti obmedzovaniu mojej novinárskej slobody pri zaznamenávaní „sobášov“ gayov – (jeden usporiadateľ mi vtedy znemožňoval nakrúcanie), dostal som od  prokuratúry siahodlhý elaborát s vysvetľovaním, že tento čin usporiadateľa bol „zanedbateľnej spoločenskej nebezpečnosti“.  Takže zase tu máme ako za socializmu „rovných“ a „menej rovných“.
odposluchNuž zdá sa, že sa dostávame trocha do obrazu. Po minuloročnom viacnásobnom atakovaní   našej webovej stránky prišiel aj 11. február 2013, kedy jednu hodinu(!)  po oznámenom odstúpení pápeža Benedikta XVI.  bol na web magnificat.sk  opäť podniknutý masívny útok.  Keby som to prirovnal k  bombardovaniu, tak jedna celá letecká armáda asi dva dni kobercovým náletom bombardovala náš web v stálych vlnách.  Výstraha?
Na odpočúvanie som si už zvykol.  Pravidelne pozdravujem súdruhov  „odpočúvajte v pokoji“  alebo „zdravím vás z jazera Odpočúvadlo.“  Napokon, čo narobíte. Aj tak vedia aj to, čo ste večerali na Silvestra v roku 2005. Nebyť tej nepríjemnej ozveny ako v Demänovskej jaskyni by som si to už dávno nevšímal. Súdruhovia sa však rozhodli byť dôslední, a to podľa smerníc EÚ, ktoré sú pružné ako guma na gatiach, ale napokon sa zmenia na železné reťaze.  Poďme však už ku správe:                                         Anton Selecký
*********************************************************************

Vláda chce ísť po extrémistoch tvrdšie. Nasadí agentov, aj odposluchy.

odpočúvanéBRATISLAVA – Vláda zavelila do boja s extrémizmom. Aj tak by sa dali popísať zmeny v Trestnom zákone, ktoré schválil kabinet Roberta Fica na svojom stredajšom rokovaní. Polícia by vďaka nim mala od leta získať nové nástroje na boj s extrémistami – aj v podobe agentov či odpočúvania.
„Vychádzame v podstate z európskej legislatívy, ktorú transponujeme do nášho právneho poriadku. Očakávame, že sa budú odkrývať aj tie trestné činy, ktoré doposiaľ neboli pokryté, a ktoré budú nanovo zadefinované v tomto rámci,“
Odpočúvaniepovedal o zmenách po rokovaní vlády minister spravodlivosti Tomáš Borec.
Lepšej ochrane sa bude po zmenách tešiť aj Dúhový Pride, ktorý každoročne pochoduje ulicami Bratislavy za práva LGBT komunity. Upravená legislatíva už totiž nebude postihovať len rasovú či národnostnú nenávisť, ale aj nenávisť pre sexuálnu orientáciu.
tomas_borecJUDr. Tomáš BOREC
Funkcia:  Minister spravodlivosti SR 
 Dátum narodenia:  17. január 1967
Vzdelanie:  United Kingdom Central European Legal Scholarship London (1993)
Duke University School of Law – Summer Institute Brussels, Belgium (1992)
Právnická fakulta Univerzity Komenského, Mgr. (1989)
Právnická fakulta Univerzity Komenského, JUDr. (1990)
*********************************************************************

Takto to začalo: 

Čo by asi nasadilo Ministerstvo vnútra SR na tento miliónový pochod proti homoagende v Paríži?