Kto páli kresťanské kostoly?

536

10.5.2011, (endoftheamericandream.com/magnificat.sk ) – Vedeli ste, že v roku 2011 bolo už na svete založených niekoľko stoviek požiarov kostolov? Pre mnohých je to informácia, ktorú počujú prvýkrát. A chceli by ste vedieť, prečo to počujete prvýkrát? Pretože správy o horiacich kostoloch a perzekúciách kresťanov nie sú „politicky korektné“. Všimli ste si, že väčšina správ, ktoré sa objavujú o kresťanoch sú negatívne správy? Zdá sa, že platí nepísané pravidlo, že sa nesmie písať o ničom, čo by kresťanstvo vykresľovalo v pozitívnom svetle. A taký horiaci kostol by sa niektorým mohol zdať silná káva a mohli by pocítiť ku kresťanom sympatie. Ak sa však človek nedokáže normálne stotožniť s tým, že vypáliť kostol do tla je proste zlo, je dosť pravdepodobné , že niečo v jeho myslení nie je celkom v poriadku.

Sloboda náboženského vyznania patrí k fundamentálnym právam človeka a mnohí si ešte pamätajú nekonečné horory perzekúcií najmä vo východnej Európe.

Dnes horia po svete stovky kostolov ako ceremoniálne fakle . Sú to všetko zločiny. Komu sa to nejaví ani ako niečo, čo by malo stáť za zmienku , pritom svojmu produktu dáva nálepku „spravodajstvo“, mal by sa vážne začať pýtať , v čom je jeho problém.

Len niekoľko príkladov z tohto roka:

Egypt

Po prepuknutí „Egyptskej revolúcie“ sú horiace kostoly pomaly bežnou súčasťou panorámy Egypta.

Sobotná Káhira, kostol Panny Márie:

Etiópia

Tucty kostolov horia v Etiópii. Len v marci tu spálili 69 kostolov! ! ! (Zdroj: Radio Netherlands Worldwide Africa). Išlo o evanjelicke chrámy.

Nigéria

Podľa www.persecution.org boli tento rok v Nigérii spálené stovky kostolov, ako aj kresťanských domov. Nikto nepozná skutočný počet obetí a následky škôd, ale zdá sa, že to absolútne nikoho ani nezaujíma.

A viete, čo je nové v USA?

Študent kalifornskej strednej školy menom Kenneth Dominquet bol vylúčený zo školy, pretože hovoril pred svojimi spolužiakmi o Ježišovi Kristovi. Nekričal, nemodlil sa, neevanjelizoval. Proste spomenul Kristovo meno.

A čo je nové na opačnej strane barikády? No tak napríklad americkí námorníci majú novú „kaplnku“. Sedí sa tam v kruhu okolo kameňov a slúži na uctievanie „Matky Zeme“. Aha, a kaplán Gordon James Klingenschmitt stojí pred súdom, pretože sa modlil v Ježišovom mene.