Kauza Wikileaks

302

CNN, NBC, ABC, CNBC, Reuters, Bloomberg, Markiza, TA3, CT24, Slovenský rozhlas, SME, Pravda, zaplnené portále internetu….z každej strany sa na nás valia nové a nové informácie, úderneho charakteru, tu odhalenie, tam špekulácia, následne lacné zosmiešnenie Angely Merkel, ďalšie „šokujúce“ odhalenie plánov NATO, s premostením na údajné mučenie väzňov na Guantaname…masívne informácie z každého rohu o všetkom, a možno i o ničom

Ak hovoríme o Wikileaks, je dnes všeobecne prijímaný názor v spoločnosti, ze je to úder na Ameriku, že Julian Assange je posol pravdy, navyše bol ešte aj obvinený z údajného znásilnenia, kde by laik a nezainteresovaný čitateľ povedal ako prvé, že americká politika na neho niečo ušila za účelom jeho odstránenia..atď, atď… Je faktom, že tento názor je dnes širokými masami veľmi konzumovaný, a ľudia majú tendeciu mu veriť, mysliac si, že USA tým utrpela „diplomatickú porážku“.

Popravde povediac, každá záležitosť má dve stránky mince a domnievať sa, že americká mašinéria obdržala od záhadného nikým nepoznaného bielovlasého pána z Austrálie facku by som považoval až za hraničiace s naivitou. Ja zachádzam v mojich analýzach úplne iným smerom a s víziou podstatne ďalej do budúcnosti. Osobne vnímam a považujem kauzu Wikileaks za výrazne vykonštruovanú a zámerne vyvolanú akciu globálnou elitou. Možno ste už s týmto názorom koketovali, možno nie a vravíte si, že tento názor musí byť pritiahnutý za vlasy bez akéhokoľvek racia. Prostredníctvom nasledujúcich riadkov si však dovolím obhájiť moj pohľad na vec, ktorý môže byť ako jedna z variant, prečo je kauze Wikileaks venované toľko mediálneho priestoru.

Medzinárodné tajné služby (CIA, Mossad) sú dnes natoľko mocné a neochvejné, že zrealizovať nebodaj nejaký hackerský útok na ne je „takmer nemožné“ a únik informácii pod neustálou razantnou kontrolou všetkých kompetentných osôb o to tažšie…ale predsa…
Zatiaľ verejne vieme, že navonok sa údajne dostala iba malá časť informácii a tá zatiaĺ napáchala len skutočne malú škodu ak vôbec nejakú.

A tu sa dostavame k jadru veci…zamyslime sa spoločne: Za posledný cca. rok, nič z udalostí vo svete nedostalo väčšiu mediálnu podporu a pozornosť ako kauza Wikileaks. Politika svetových médií si totiž nezvykne potykať s týmto typom stratégie, je totiž úplne iná! Ak vypláva na povrch nejaká kauza, ktorá je namierená voči ním a voči globálnej elite vo všeobecnosti, letmo ju v médiach zvyknú spomenúť (ak vôbec) jeden max.dva dni, a následne zaujmú pozíciu mŕtveho chrobáka. Chytrá taktika pod názvom „premlčané pozvoľne prebolí„. Rýpanie sa v osiom hniezde zvyčajne neprináša vytúžené ovocie. Kauza Wikileaks však bola zo zásady iná! Dostávala toľko enormného priestoru v mainstreamových médiach, najväčších amerických i európskych kanálov ako aj novín, že žurnalisti šli „kariérne umrieť“, ktorí z nich napíše lepší článok o úniku informácii z Wikileaks. Takto to ale v praxi 21. storočia, kde drvivá väčšina svetových médii je vlastnených našimi „demokratickými“ priateľmi, nefunguje. Snažím sa zamyslieť sa reálne nad vecami a položiť sám sebe otázku, čo mi vlastne kauza Wikileaks priniesla? Okrem „ľahkých pejoratív“ na adresu európskych politikov, mučení väzňov v Guantaname (to sme vedeli i pred tým), zopár základnych klamstiev ohladne globálneho oteplovania (ktoré aj tak zaslepenci vôbec nepostrehli ako lož) a ďaľších pár káuz sa už ďalšia after party nekonala údajne pre Assangove obvinenia. Kauza Wikileaks sice zažila obrovskú mediálne podporovanú eufóriu, no ako čítam, tak čítam, pozvolne sa presúva na smetisko dejín bez toho, že by sa ľudia rozhľadení dozvedeli niečo viac, a tí zaslepení niečim obohatili.
Avšak pýtam sa: Čo ďalej? Neznela by zaujímavejšie úvaha IS FECIT, CUI PRODEST SCELUS (Zločin spáchal ten, kto mal z neho úžitok…)
Vyťažil z toho snáď niekto z nás? Ja? Moja manželka? Moji priatelia? Vyťažil z toho nejak špeciálne p.Assange okrem zaplnenia širokouhlých obrazoviek našich televíznych prijímačov a niekoľkých minút čí hodín mediálnej slávy? Robil to skutočne pre dobro a blaho nás všetkých bažiacich po ultra tajných informáciách zo sveta „smotánky“? Zverejnenie takto citlivých informácii štandardne znamená visiaci Damoklov meč nad každým kto sa opováži prekročiť prahy zakázaných komnát, no bielovlasý pán sa na každom zábere na obrazovke tváril pokojnejšie ako Dalajláma po obednajšej meditácii.

Táto kauza mi veľmi nápadne pripomína udalosť dvojičiek z 11. septembra, kedy akcia spustila protireakciu, i keď nie pochopiteľne v tak gigantickom rozmere! Vo svete je stále mnoho snílkov, ktorí dodnes veľkodušne konzumujú fakt, že za pádom dvoch mrakodrapov bola Al Qaida! V poriadku, ak by aj bola, čomu ja osobne neverím, a považujem to za najväčší podvrh 21. storočia, otázka znie inak: vyťažila z toho Al Qaida, alebo globálna elita pod rúškom budúcej plánovanej SVETOVEJ VLÁDY? Rozpútal sa totiž najvačší imaginárny boj proti TERORIZMU v histórii, ktorý nemá obdobu, ktorým postupne globálna elita potláča akékoľvek ľudské slobody zasahujúce do každodenného života bežných ľudí, ako sú násilné razie na bežných občanoch(najcitelnejsie v USA), násilim pretlačené letištné bioskenery (podľa odborníkov vyžarujúce 10 násobne vyššiu mieru radiácie ako je prípustné) s následnými brutálnymi kontrolami a osahávaniami náhodne vybraných cestujúcich, sledovanie informačných, mailových a finančných tokov všetkych ľudí tohto sveta a mnoho iných a to samozrejme všetko pod rúškom boja proti terorizmu.

Globálna elita však po novom zahájila obrovský tlak na cenzúru slobody prejavu prostredníctvom internetu! Jay Rockefeller (bývalý predseda výboru pre tajné služby US senátu) jasne deklaroval, že internet je najvačším nebezpečenstvom pre národnú bezpečnosť. Vyjadreniami mu kryli chrbát i bývalý riaditeľ národnej tajnej služby Mike McConnel a súčasný Obamov riaditeľ tejto inštitúcie Admiral Dennis Blair, ktorí sú toho istého názoru, že internet predstavuje najvačšiu hrozbu nového útoku na USA. V rámci „boja proti terorizmu“ Jay Rockefeller zachádza až do katastrofických scenárov, kde prehlásil: „Môže to ochromiť celú krajinu, elektrickú sieť, bankový systém, môže to jednoducho všetko odstaviť. Je to jeden gigantický problém, ktorý naháňa strach“. A demonštrujúc svoju silu povedal: „Skoro sa tu natíska otázka, či by nebolo bývalo lepšie, keby sme internet nikdy neboli vynašli?.

Áno, internet sa stal obrovskou IDEOLOGICKOU hrozbou pre globálnu elitu, ktorá sa podľa môjho názoru prerátala, keď ho v minulosti uviedli do praxe, aké nečakané rozmery moderného odboja to môže spôsobiť. Ako huby po daždi vznikajú nové internetové portále ukazujúce podstatne iný názorový smer, ako by si agenda NWO(New World Order) priala. Každý nový portál bojujúci proti NWO sa stáva svojim charakterom nevhodný, poburujúci verejnú mienku, verejné myslenie, a núti ľudí premýšľať, či naozaj správy vysielané komerčnými televíziami sú len fikciou alebo za pravdu bijúce sa médiá. Ľudia sa nemajú zamýšľať, ľudia majú podľa nich iba veriť. A práve preto dnes hľadajú všemožné spôsoby, ako internet obmedziť na maximum hlavne čo do obsahovo nevyhovujúcich stránok, neúmerne otvárajúcich oči masám.

Každou kauzou, podobných rozmerov ako Wikileaks, ktorá sa následne dlhé týždne šírila hlavne cez internet šlo o umelo vyvolávanú hystériu, a štvanie proti internetu a slobodným informáciám vôbec, aby sa toto informačné médium mohlo z dôvodov národnej bezpečnosti výrazne obmedziť.

Aj preto po novom spoločnosť Google nastavuje nové protokoly pre zobrazovanie tzv. „vhodných správ“. Prezident Obama tento plán podporil s vyjadrením, že „slobodné informácie sa stávajú rušivým elementom, dokonca sabotážou, vytvárajú na ľudí zbytočný tlak a vnášajú do našej zeme a demokracie zbytočný nepokoj. Prečo ľudia potrebujú toľko najrôznejších slobodných hlasov vyžadujúcich ich pozornosť na blogoch, káblových televíziách, v rádiu? Pre bežného občana sa potom stáva ťažkým si tým všetkým prejsť a zistiť kto píše pravdu a kto nie…“ (Zdroj Glenn Beck Show, 10.5.2010).

Wikileaks prišiel ako ďalší klinec do rakvy, útočiac údajne na národnú bezpečnosť a záujmy USA. Istý stupeň „úniku“ informácii samozrejme prebehol, ale len do tej miery, aby výrazne neohrozil už beztak na pevných nohách stojacu sionistickú mašinériu. Ak by informácie ktoré unikli boli až natoľko šokujúce, škandalózne a úmerné miere masívneho vysielania, svet by sa už dávno ocitol na prahu ďalšej vojny. „Ľahkosť“ informácii by som prirovnal riedenému pivu v tretej cenovej skupine, ktorých skutočným cieľom bolo určité „vyššie posolstvo“. Ako raz vyslovil prezident Roosevelt: nič v politike nie je náhoda“, a hĺbka týchto slov mi rezonuje v ušiach každým dňom, keď prijímam novú informáciu, pýtajúc sa.. “Kto mal z toho osoh?“.

Na povrch sa vyplavujú každým dňom špinavé budúce ciele našich elít, ktoré neúnavne určujú chod našich každodenných životov. A Wikileaks bol iba ďalším malým a možno „bezvýznamným“ medzi stupienkom k ďaleko väčšiemu cieľu. Globálna elita, pod rúškom agendy New World Order nespí, práve naopak, je aktívnejšia ako kedykoľvek predtým v napĺňaní vízií svojich predkov a zastaviť ich bude čoraz obtiažnejšie. V prípade, že z Wikileaks uniknú ďalšie informácie, čo nie je vylučené, každá jedna z nich bude len ďalším klincom do rakvy zvanej sloboda. Je teda skutočne Julian Assange nefalšovaným poslom pravdy alebo len ďalšou bábkou na ceste k obmedzeniu našich budúcich slobôd?