Ja som s vami! (Sme aj my s Ňou?)

307


Padla vláda. Je kríza. Hľadajú sa osobnosti. Kto s kým, a ako… Doprava? Doľava? To sú otázky týchto dní. Nádeje a očakávanie strieda sklamanie. Rezignácia. Za zrútenou zodpovednosťou vidíme už iba úbohé osobné záujmy. „Drahé deti! Otec vás neprenechal vám samým…“ Nie sme teda sami. Položme si otázku: Komu sme prenechaní? Vianoce nám dávajú najjasnejšiu odpoveď:  „Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život.“ (Jn 3,16).
Snaž si to v tom zhone uvedomiť, pretože nevieš, či pre teba ešte budú nejaké budúce Vianoce. Dnes nám Otec posiela Máriu, aby nás na to opäť a opäť upozorňovala. Hľadáme východiská a zúfalo dychtíme vidieť na konci tunela problémov svetlo. Ak však neuzrieme svetlo vo svojom srdci, nič nespoznáme. Preto si prajem, aby ste boli svetlom môjho Syna… Ak hľadáme tých, ktorí sú zodpovední, sme to predovšetkým my sami. Pretože „Tí, ktorí nasledujú môjho Syna, myslia na brata v Kristovi ako sami na seba a nepoznajú sebectvo.“ Myslím na svojho brata v Kristovi? Boh dal svojho jednorodeného Syna. Čo dávam ja pre svojho brata, svoju sestru? Mária nás upozorňuje, aby sme im boli svetlom „…a svojím životom im ukazovali Božiu lásku.“ Ona Je tou prvou, ktorá to robí. Ak Jej nenechám vo svojom srdci priestor, nedám jej svoje áno, ak Jej nedám ani len svoj podpis, čo ma stojí 15 sekúnd, nadarmo sa budem spoliehať na tých druhých. Pretože mám začať od seba.

Nie je to ľahké, ale – priatelia, nič iné ani tebe, ani mne nezostáva. Malý Ježiš v jasliach prichádza aj v tento vianočný čas, aby tebe i mne ukázal príklad a cestu obety, cestu spásy. A naša drahá Nebeská Matka nás s láskou utvrdzuje: „Ja som s vami! Keď otvoríte svoje srdcia, povediem vás!“ Potrebujeme azda niečo jasnejšie? Anton Selecký

 

Republikánski kandidáti USA: Národ sa musí vrátiť k Bohu!

Volebný boj v USA: Občianske právo musí byť v súlade s „vyšším právom“,
spoločnosť musí žiť podľa Božích princípov! …“ hovorí katolík Rick Santorum

Washington, 23.11.11 (kath.net) 014 793 – „Amerika musí znova začať dôverovať Bohu, aby mohla obstáť ako národ.“ To vyhlásili šiesti kandidáti republikánov na úrad prezidenta USA na spoločnom stretnutí 19. novembra. Týmito kandidátmi sú: Rick Santorum, Ron Paul, Herman Cain, Rick Perry, Michele Bachmann a Newt Gingrich. Dvaja kandidáti Mitt Romney a John Huntsman sa stretnutia vo „First Federated Church“ v Des Moines, v štáte Iowa, na „Thanksgiving Family Forum“ (Rodinnom fóre vďakyvzdania) nezúčastnili. Informovali o tom CNA a EWTN News. Kandidátov tam požiadali, aby nehovorili o politike, ale o náboženstve a hodnotách v ich vlastnom živote a v americkej spoločnosti.

„Naše práva pochádzajú od nášho Stvoriteľa“, povedal Rick Santorum. Tento princíp je vystavený nebezpečenstvu, že sa na neho zabudne. Občianske právo musí byť v súlade s vyšším právom, spoločnosť musí žiť podľa Božích princípov. Dokiaľ budú legálne veci ako potrat, nebudeme mať nikdy pokoj“. –zg-