Irán: Bin Ládin je mŕtvy už dávnejšie

320

8.5.2011 (presstv.ir/magnificat.sk) – Iránsky minister informácií Heidar Moslehi (na obr.) uviedol, že krajina má relevantné informácie, ktoré potvrdzujú, že bývalý vodca Al-Kajdy , Usama bin Ladin, zomrel na chorobu pred istým časom.

“Máme presné informácie o tom, že bin Ladin zomrel pred nejakým časom na chorobu. „, uviedol Heidar Moslehi na nedeľňajšej tlačovej konferencii iránskeho vládneho kabinetu.
Washington tvrdí, že bin Ladin bol zabitý americkými jednotkami 1. mája tohto roku, potom, čo ho objavili v Pakistane.

“Ak americké jednotky skutočne zabili bin Ladina, prečo neukázali telo, prečo ho hodili rovno do vody? ”, pýta sa  Moslehi .

“Keď sme my zatkli Rigiho (bývalý vodca Jundallahu), ukázali sme ho a takisto sme s ním urobili rozhovor. “ Vypúšťaním takýchto falošných správ sa Biely dom snaží zatieniť regionálne prebúdzanie.

Moslehi povedal, že predstavitelia USA robia len PR kampaň , aby odvrátili pozornosť od domácich problémov a krehkej ekonomickej situácie.

Ako neskôr oznámili USA, hodenie tela do vody je v súlade s islamským právom, ak sa uskutoční do 24 hodín po smrti. Takýto pohreb však nie je islamskou praktikou a islam nestanovuje časový rámec pohrebu.

Predstavitelia USA ďalej uviedli, že rozhodnutie o pohrebe do mora padlo, pretože žiadna krajina nechcela prijať  Ladinove pozostatky. Analytici ale vzniesli vážne otázky,  ako napríklad – prečo predstavitelia USA nedovolili uskutočniť DNA test, ktorý by oficiálne potvrdil identitu tela pred rýchlym pohrebom.

http://www.presstv.ir/detail/178898.html

——————————————-

Náš komentár:

Zaujímavá správa  o zabití Usámu Bin Ládina doznieva veľmi rozpačito, tak ako aj bola oznámená.  Po fotografiách, na ktorých polovica americkej vlády na čele s Obamom a zhrozenou šéfkou diplomacie Hillary Clintonovou sledujú priamy prenos megaakcie storočia, nastáva akási neschopnosť dokázať smrť Usámu, ktorého vraj zabili v pyžame, no proste Usámu v nočnej čiapočke sa nedalo zatknúť.  Ak by však o tom bol dôkaz, vysielala by ho americká vláda určite  nonstop ako zhodenie  WTC dňa 11. septembra 2001.

Dokazovanie zabitia Bin Ládina „internetovými hláseniami“ Al Káidy vyzerá ako oneskorený aprílový žart. Aby sa učinila neschopnosti (alebo klamstvu?) akási zadosť, je tu „strach“, že fotografie mŕtveho vodcu Al Káidy údajne vyvolajú „vášne“. Nájdené plány Usámu, ktorý vraj „chystal útoky na vlaky“, znejú na druhej strane ako rozpačité ospravedlnenie postupu najelitnejšej  jednotky z elitných amerických síl.  Žiadne fotografie, žiadne zábery, žiadne dôkazy. Neuveriteľné písomné podrobnosti o zabití Usámu znejú ako texty Julesa Vernea, pričom sme doposiaľ v žiadnej televízii  nevideli mimoriadny  „live“ prenos akcie, v ktorom prezident USA Barack Obama sleduje údajnú smrť Bin Ládina. Pakistan, ako sa zdá, sa stal slávnym. Vieme, o čom si Usáma písal, čo pozeral v televízii, čo plánoval, ale nevideli sme ho mŕtveho.  Takže Fantomas Usáma asi zomrel tak, ako žil, ak zomrel…  Proste ako Fantomas.

My tu máme list pakistanského občana Szandora Blestmana, ktorý píše veľmi zaujímavé postrehy, ktoré (azda) môžu navodiť isté súvislosti:

Sme práve križovatke

Pamätám si na rozhovory, ktoré som si vypočul, keď som mal asi 6 rokov. Odohrávali sa medzi dvom mladými mužmi, ktorých som si veľmi považoval. Boli veľmi inteligentní, takmer na hranici geniality a ja som to dobre vedel. Hovorili o podstate svetovej vlády. Neviem či si uvedomovali, že mám nastražené uši a asi by si na to dnes už ani nepamätali. Čo hovorili bolo , že bude uskutočňovaná najmúdrejšími z najmúdrejších, a títo vraj povedú ľudstvo po lepšej ceste. Už v tom veku som šípil, že za tým bude niečo čo je svojou prirodzenosťou zlé, ale na nič som sa nepýtal, lebo som sa vtedy hanbil.

Teraz som dospelý a môžem hovoriť. Nemám pocit, že by som mal skrývať svoje myšlienky a pocity. Nemám pocit, že by som mal dodržiavať takú úctu voči tým, čo samých seba považujú za vrcholne inteligentných. Mám svoj úsudok, nie len tušenie. A viem, že aj veľmi inteligentní ľudia, s priam ohurujúcimi a rozumne znejúcimi argumentami sa môžu proste mýliť a ich argumenty môžu skrývať niečo, čo je priam diabolské.

Vysoké IQ nie je konečná a neznamená to, že dotyčný je lepší než my ostatí. Nerobí ho to dokonca ani múdrejším. Je proste len dobrý v istých typoch testov. Všetci sme inteligentní svojím spôsobom. Schopnosť argumentovať je len jedna z foriem inteligencie. Iná inteligencia je emócia, iná empatia. Je aj inteligencia pocitová, ktorá ide za hranicu emočných a fyzických možností. Byť človekom znamená mix týchto vecí a ešte veľa iných kvalít.

Dnes sa svet mení a zdá sa že teraz prebieha vlna hlavných udalostí vo fyzickej i duchovnej ríši. Niektorí sa pýtajú, či sa dejú samé, alebo ich niekto projektuje. Ja neviem. Myslím si, že to čo sa deje dnes je mix oboch vplyvov. Ľudia na celom svete sú unavení statusom quo a hľadajú pozitívnu zmenu. Za tvrdú prácu sa im nedostáva ničoho. Hľadajú niečo, čo nikdy nemôžu mať. Hľadajú slobodu a možnosť vziať do rúk svoje osudy a nie nechať ich v rukách bezcitných byrokratov.

Tí čo sú na vrchole nechcú, aby zvyšok ľudí dostal slobodu po ktorej túži. Tieto elity ako sa nazývajú viedli vždy privilegovaný život. Myslia si, že sú nad každým, že vedia všetko najlepšie. To čo robia, robia pre seba a nie pre ostatných. Majú strach, že ak stratia kontrolu, prídu o majetok. Neviem ktoré revolúcie presne riadia a kde je pohyb zdola a oni sa ho snažia uchopiť ako a dá. Viem ale, že ľudia majú zotročovania už plné zuby a čo určite nechcú je nabehnúť na nejaký riadený centralizovaý NWO.

Je mojou nádejou, že ľudia v pravú chvíľu vlka v rúchu baránka spoznajú a všetci budeme zapojení či už v pokojných protestoch, organizovaných skupinách vyjadrujúcich otvorený nesúhlas s estabisilshmentom alebo inak. Treba odhaľovať fakt, že kto je tu násilný, sú agenti štátu a násilím si udržiavajú svoje pozície.

Keď človek nazrie do ich myslí, keď študuje ich materiály, mnohí obhajujú eugeniku, chcú menší počet obyvateľov, veria že ich poslaním je určovať kto sa má narodiť, kto môže mať deti, ako má ľudstvo žiť aké bude triedne rozdelenie.

Myslia s, že im patria všetky prírodné zdroje a nás vidia ako nejaký hlúpy dobytok, ktorý je treba ochočiť a podriadiť si.

Mieru korupcie v ich temných dušiach si môžeme len domyslieť.

Sme práve križovatke. Buď sa podvolíme ešte silnejšej centralizácii, alebo vytvoríme elitám prekážky a konkurenciu. Môžeme sa začať správať proste ako slobodní ľudia. Lebo pravá revolúcia sa ešte nikdy neodohrala na ulici. Pravá Revolúcia sa začína v srdci každého jedného človeka. Presne tak ako jeho pravé zotročenie.

Szandor Blestman, občan Pakistanu