Aktuálne: Zopakuje USA iracký scenár? Sýria vraj používa chemické zbrane.. (a i.)

440

Barack Obama Sýrska „opozícia“ vyzvala Západ, aby konal rýchlo.  Pozvú „spriatelené vojská“ na pomoc?

Bejrút 26. apríla (TASR/HSP/Foto:TASR)

Obamová administratíva poprela svoje predchádzajúce vyhlásenia a najnovšie tvrdí, že režim použil chemické zbrane

sýýria

 

Sýrska hlavná opozičná koalícia vyzvala dnes medzinárodné spoločenstvo, aby “naliehavo a rozhodne” konalo v súlade s verejnými vyjadreniami prezidenta USA Baracka Obamu o tom, že použitím chemických zbraní v Sýrii sa prekročí “hranica”.   Biely dom a viacerí predstavitelia Obamovej vlády predtým oznámili, že americké spravodajské služby dospeli “s rôznymi mierami istoty” k záveru, že sýrsky štát počas občianskej vojny v krajine dvakrát použil chemické zbrane, konkrétne bojový plyn sarín.

http://www.hlavnespravy.sk/syria-opozicia-vyzvala-zapad-na-rychle-konanie/93710/

 

Hollande presadil homomanželstvá silou. Protesty neutíchajú

hollandParlament bol počas prijímania zákona obkľúčený ťažkoodencami. Polícia proti demonštrantom používal tvrdé prostriedky vrátane slzného plynu a zatýkania

Paríž 26. apríla (HSP/Foto:TASR)

Aký zákon to vlastne vo Francúzsku prijali?

V utorok 23. marca prijal francúzsky parlament tzv. zákon Taubira. Konečné hlasovanie o zákone bolo síce naplánované až na koniec mája, ale vláda v obave pred vzrastajúcim odporom  verejnosti a v nádeji, že po prijatí zákona, demonštrácie  ustanú, pretlačila zákon v zrýchlenom konaní. O čo ide v tzv. zákone Taubira (nazvanom podľa jeho predkladateľky, ministerky spravodlivosti Christine Taubira)?  Napriek tomu, že vo francúzskej legislatíve už existuje možnosť uzatvárať oficiálne zväzky pre osoby rovnakého pohlavia,  tento zákon  ide ešte ďalej, aby ideologicky zrovnoprávnil tieto vzťahy s „klasickým“ manželstvom.

http://www.hlavnespravy.sk/hollande-presadil-manzelstva-silou-protesty-neutichaju/93647/

Slovenskí ateisti v ofenzíve. Žeby v rámci 1150 výročia príchodu vierozvestcov sv. Cyrila a Metoda?

logo  logom  hepy.jpg, 10kB  dvorana.jpg, 2kB  scitanie.jpg

Slováci bez náboženského vyznania

Fwd: logo logom hepy.jpg, 10kB dvorana.jpg, 2kB scitanie.jpg Slováci bez náboženského vyznania…dvorana…

Tu je naša ponuka, koho poznáte vy?

fulmek.jpgAlexej Fulmek je generálnym riaditeľom vydavateľského domu Petit Press. Podľa jeho názoru sa o niekoľko rokov stanú z novín niečo ako denné magazíny a budú potrební lepší novinári. O bohu si mysli: „Ja by som povedal, že boh je život. …bez nás ľudí by boh neexistoval.“ Tvrdí, že na Slovensku ľudia nečítajú a v porovnaní s Čechmi alebo Maďarmi je u nás nižšia čitateľská aktivita.

ruppeldtova.jpg Silvia Ruppeldtová je novinárka, občianska aktivistka a prekladateľka zo španielčiny. Žila na Kube a dlhodobo sa venuje problematike Kuby. Svoj postoj k náboženstvu a bohu vyjadruje takto: „Ja neviem čo je to boh a pravdupovediac je mi to úplne jedno. Pre mňa je otázka, či existuje, alebo neexistuje boh úplne, úplne irelevantná.“ Píše však i o súčasnej slovenskej politike, o politikoch vo všeobecnosti a o falošnej morálke.

fekete.jpgZačiatkom júna 2011 sa Bratislave uskutočnil druhý ročník podujatia Dúhový pride Bratislava 2011 – pochodu za zrovnoprávnenie gejov, lesieb, bi, transgender a intersex (LGBT) ľudí. Jedným z hlavných organizátorov akcie bol občiansky aktivista Richard Fekete. Človek ochotný podieľať sa na Slovensku pri organizovaní podobných akcií nemá obavy priznať svoj nenáboženský pohľad na svet. V ankete 100 názorov na Boha, cirkev a smrť povedal: „Ja neverím, že nejaký boh existuje.“

pietruchova.jpg Olga Pietruchová je známa svojim ateizmom, ku ktorému sa bez rozpakov priznáva ak dostane otázku na túto tému. Hovorí o tom i na videu v rámci projektu 100 názorov: „Nikdy som neverila v existenciu akýchkoľvek nadprirodzených síl…“ Olga Pietruchová bola jednou z iniciátoriek Iniciatívy za možnosť voľby, ktorá vznikla z podnetu ženských a ľudsko-právnych a FEMINISTICKYCH

MVO ako reakcia na pokus KDH o novelizáciu Ústavy SR s cieľom zákazu interrupcií. Je Humanistkou roka 2010 a jej ďalšie názory si môžete prečítať na jej blogu.

fabry.jpg, 4kB Queer aktivistka a publicistka Hana Fábry – zakladateľka a hovorkyňa Prvého lesbického združenia Museion, bývalá redaktorka Changenetu sa k svojmu ateizmu verejne príznáva v reakcii na príspevok Oľgy Pietruchovej na jej blobu: „Oli, skvelé, díky … za artikulaciu toho, čo v sebe človek nie celkom vypovedane vie a nosí – a niekto veci pomenuje presne a akoby aj zaňho. ZA MNA URČITE. Výborny text a teším sa na ateistické pondelky. Hana Fabry, ateistka“.

 

Církev není organizace, nýbrž příběh lásky

Vatikán. Svatý otec dnes slavil ranní mši sv. v kapli Domu sv. Marty společně se zaměstnanci Institutu náboženských děl (IOR). Také dnešní první čtení ze Skutků apoštolů (Sk 12,24-13,5a) vypráví o růstu křesťanské obce. To je samozřejmě dobré, podotkl papež , nicméně to může vést ke smlouvání se světem, aby se „do podniku zapojilo ještě více společníků“.

“Cesta, kterou Ježíš zamýšlel pro svou církev, je totiž jiná. Je to cesta nesnází, cesta kříže, cesta pronásledování. Přivádí nás to proto k myšlence : co tedy je tato církev? Zdá se totiž, že naše církev není lidský podnik“.

Církev nebudují učedníci, zdůraznil papež. Učedníci jsou vyslanci, které vysílá Ježíš. Kristus zase byl vyslán Otcem.

“Vidíme tedy, že církev začala již tam, v Otcově srdci…Bůh Otec měl tento nápad. Nevím ani, jestli to byl nápad, byla to láska. Tak začal příběh lásky, tento předlouhý příběh lásky v běhu časů, který ještě neskončil. My všichni – ženy a muži žijící v církvi – jsme vprostřed tohoto příběhu lásky. Každý z nás je článkem v řetězu lásky. Pokud to nechápeme, nerozumíme tomu, co je církev“.  Viac na:

http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=18182

Dúhový „Pride“ tento rok nebude – ústup alebo taktika?

aktualizované: 18:32

Lucia Krbatová | 25.04.2013 1

Pochod za práva ľudí s homosexuálnou orientáciou mal tento rok oslavovať už svoje štvrté výročie, no začínajúca sa tradícia sa predčasne skončila.

Organizátor pochodov 1. a 2. ročníka Pridu Peter Weisenbacher z Inštitútu ľudských práv bol z informácie prekvapený. „Považujem to za smutné a zároveň za zlyhanie organizátorov,“ hovorí. Dôvody, prečo sa tento rok pochod neuskutoční, však nepozná Pochod za práva ľudí s homosexuálnou orientáciou mal tento rok oslavovať už svoje štvrté výročie, no začínajúca sa tradícia sa predčasne skončila.

pride3Minuloročný dúhový pochod v centre Bratislavy.
Autor: Ivan Majerský
Podľa organizátorky Romany Schlesinger sa tento rok Dúhový pride neuskutoční, bližšie dôvody však zatiaľ odmietla komentovať. Napriek tomu, že Dúhový pride sa vo svete teší veľkej podpore, na Slovensku ho sprevádzali rozporuplné reakcie verejnosti. Kritizovali ju viaceré cirkevné a konzervatívne hnutia a pri každom ročníku musela zasahovať polícia proti nenávistným útokom radikálnych extrémistov. Minulý rok prišlo na pochod omnoho menej návštevníkov ako v predchádzajúci. Aktivisti to považujú za smutnú správu.

Na článok po jeho vyjdení reagovala Romana Schlesinger zo združenia Queer Leaders Forum, ktoré podujatie organizuje.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/278658-duhovy-pride-tento-rok-nebude/

Polícia vraj musela zasahovať proti nenávistným

extrémistom….  TU ich máte. pride2012

pride120

Inštitút ľudských práv Petra Weisenbachera: šokujúce pozadie a súvislosti

Domáce udalosti
12. 02. 2013
Napísal: EMIL KUDROŇ

Inštitút ľudských právPred vyše rokom vyletela na slovenské „mimovládkové“ nebo ďalšia hviezda – Inštitút ľudských práv (IĽP). Skupina ľudí okolo bývalého predsedu Amnesty International Slovensko, Petra Weisenbachera, sa po personálnych a ideologických nezhodách rozišla so svojou „materskou“ organizáciou a založila si svoju vlastnú. Popri svojej kontroverznej činnosti sa Inštitút teší obľube viacerých masmédií, politikov a dokonca aj politických strán. Cieľom tohto článku je poskytnúť širokej verejnosti často opomínané skutočnosti o Inštitúte ľudských práv a osobách, ktoré za ním stoja.

Otec zakladateľ – Peter Weisenbacher: aktivista alebo extrémista?

Ústrednou postavou a výkonným riaditeľom IĽP je Peter Weisenbacher (1980), označovaný v médiách ako občiansky aktivista a občasný novinár. Má za sebou zaujímavú kariéru: absolvent informačnej vedy na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského (od roku 2011 s titulom PhD.), v rokoch 2006 až 2010 predseda Amnesty International Slovensko, v rokoch 2010 – 2012 člen Výboru pre predchádzanie a elimináciu rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatných foriem intolerancie Rady vlády SR pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť na Úrade vlády SR a občasný novinár vo viacerých printových médiách.

Jeho najvýraznejšou verejnou aktivitou je nepochybne jeho angažovanie sa v oblasti ľudských práv. Tu sa však naskytá významný rozpor. Weisenbacher totiž celkom otvorene prezentuje svoje nenávistné názory voči každému, ktorý nesúhlasí s jeho názormi v určitých témach. Taktiež je známy svojím opovrhovaním slovenským národom (je autorom týchto slov: „Slováci sú malý a úbohý národ, nezaslúžia si nič lepšie ako majú“), sám je židovského pôvodu.

Mnohé jeho vyjadrenia by sa skôr hodili do úst extrémistu ako slovutnému ľudskoprávnemu aktivistovi, za akého je označovaný. Posúďte sami:

FEMENPeter Weisenbacher zdieľa a hlási sa k fotomontáži radikálnej feministickej skupiny FEMEN, na ktorej sú zobrazené odrezané hlavy ruského prezidenta Putina, bieloruského prezidenta Lukašenka, moskovského patriarchu Kirila I. a pápeža Benedikta XVI.

http://beo.sk/domace-udalosti/1649-institut-ludskych-prav-pozadie-a-suvislosti

Okultní sloupy Boáz a Jáchyn

Ilustrace

Ať už v umění nebo architektuře dva sloupy vždy reprezentují důležitý vstup do neznáma. Ve Svobodném zednářství se tyto dva sloupy nazývají Boáz a Jáchyn, a jsou jedním z nejdůležitějších symbolů této organizace.

 

Sloupy ve Svobodném zednářství

Jména Boáz a Jáchyn se odvozují od biblické zprávy z chrámů krále Šalamouna. Hlavním stavitelem Šalamounova chrámu je Hyram Abiff, který je prominentní osobou v zednářských rituálech.

Odkazují se na následující texty z Bible, aby si „potvrdili“ svoje učení a pravdy, kterým věří. Tedy – první Královská 6, 1 – 38, dále kapitola 7 a 8. V těchto kapitolách je popisována dimenze, konstrukce a věnování chrámu v době krále  Šalamouna.

Zpráva o Šalamounově chrámu je velmi důležitá ve Svobodném zednářství a každý detail této budovy má důležitý esoterický význam. Tyto dva sloupy fungují jako vstup do „mystérii“,tím že lemují vstup do tajného místa.

Podle dávnověkých rabínů byl Šalamoun zasvěcený v různých mystériích a chrám, který nechal vybudovat byl domem zasvěcení který, zahrnoval pohanské, fylozofické a falické emblémy. Granátová jablka, symboly palmových listů, sloupy přede dveřmi, babylonští cherubíni, seřazení místností a závěsy, to všechno nám naznačuje, že tento chrám byl postaven podle svatyně Egypta a Atlantýdy. (1)

Sloup na pravé jižní straně se jmenoval – dle židovského nám dochovaného překladu z Bible – Jachýn a ten levý Boáz. Naši překladatelé říkají, že to první slovo znamená „založit“ a to druhé „v něm je síla“. (2)

 

  1. Uvnitř zednářské lóže
  2. Zednářský monument v Izralei představující dva sloupy
  3. Dva sloupy na zednářské desce
  4. „Papežkyně“ znázorněná na tarotové kartě, sedící mezi Boázem a Jachýnem.

Esoterický význam

„Jména dvou sloupů Boáz a Jáchyn, stály u vchodu do Šalamounova chrámu. Na vrcholu každého sloupu byla velká nádoba – nyní falešně nazývána zeměkoule – pravděpodobně jedna tato nádoba znamenala oheň a druhá vodu. Tyty dva sloupy rovněž vyjadřují aktivní a pasivní výraz božské energie, slunce a měsíce, síru a sůl, dobro a zlo, světlo a temnotu. Mezi nimi jsou dveře, které vedou do božího domu, jsou bránou do svatyně a připomínají nám, že Jehova je jak androgenní tak antropomorfické božstvo. Sloupy také vyjadřují letní a zimní slunovrat, nyní Zednářům známé v moderní verzi jako dva svatí Janové.“  (3)

Spojením těchto dvou sloupů vzniká třetí sloup, který esotericky reprezentuje lidstvo.

Když dva sloupy najdou rovnováhu, tak to znázorňuje jednotu mezi Šušumou a Kundalini. Toto svaté manželství stvoří „ohnivou mlhu“, která vyzařuje skrze lidské tělo a naplňuje ho božským světlem. V tomto okamžiku se lidstvo stane třetím sloupem chrámu moudrosti, on – ona se stane sloupem, který je zformován kombinací síly Jáchyna a krásy Boaze. Tímto aktem se zformuje ztracený svět ve vibračním systému duchovně fyzikálního ztělesnění. (4)

Spojením dvou si protiřečících sil dvou pilířů vzniká prostřední pilíř – dokonalý člověk.

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/2849-okultni-sloupy-boaz-a-jachyn.aspx