Aktuálne: V Rusku schválili zákon proti gayom. Tvrdo postupujú aj Poliaci

418

Na líbající se Rusky létala vejce

25. ledna 2013  16:10
homosexRuští poslanci schválili v prvním čtení zákon odsuzující „nezdravý způsob života“. Před jednáním se dvě Rusky před vchodem do budovy parlamentu demonstrativně políbily a okamžitě se staly terčem vajec vržených z davu asi stovky ortodoxních obhájců tradiční rodiny.

Před jednáním se dvě Rusky u vchodu do Dumy demonstrativně políbily dvě Rusky a snesla se na ně sprcha vajec (25. ledna 2013)| foto: Reuters

RuskoZákon zakazující propagaci homosexuality mezi mládeží, schválený už v deseti ruských regionech, by měl platit na území celého státu. Pro předlohu hlasovalo 388 poslanců, jen jediný se odvážil být proti a jeden zákonodárce se zdržel. Státní duma, dolní komora parlamentu, má celkem 450 členů.

Návrh zákona, který leží v ruské Státní dumě už od loňského března, předpokládá za šíření informací o homosexualitě mezi ruskou mládeží peněžité tresty až půl milionu rublů (téměř 320 tisíc korun).

Kolébkou tvrdého postupu proti homosexuálům, posvěceného vedením pravoslavné církve, je ruský Petrohrad, odkud se kampaň rozšířila do dalších ruských oblastí. Podle kritiků se nový zákon stane dalším nástrojem postihu homosexuálů, kteří dodnes žijí v Rusku na okraji společnosti.

Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/v-rusku-schvalili-zakon-o-homosexualite-libajici-se-rusky-zasahla-vejce-1o0-/zahranicni.aspx?c=A130125_154414_zahranicni_ipl

Poľsko tvrdo. Návrhy mimomanželským spolužitiam hetero či homo zákonodárci zamietli

Varšava 25. januára (TASR/HSP – Foto:TASR)

Liberálny Tusk sa domnieva, že zákony by dodali “dôstojnosti”

PoľskoPoľskí zákonodarcovia dnes zamietli tri jednotlivé návrhy zákonov, ktoré mali zaručiť zákonné práva nezosobášeným párom, vrátane homosexuálnych. Správu priniesla tlačová agentúra AP.

Poľský premiér Donald Tusk (na obr.) pred hlasovaním apeloval na zákonodarcov, aby návrhy schválili a premenili ich tak na platné zákony, pretože dodajú životom “mnohých Poliakov, aj homosexuálnych, viac dôstojnosti”.

Návrhy zákonov zaručovali dedenie majetku, prístup k informáciám o partnerovom zdravotnom stave a výživné.

http://www.hlavnespravy.sk/polsko-zamietlo-navrhy-zakonov-pre-nezosobasene-pary-aj-homosexualne/66588/

SUKL o registrácii potratových tabletiek klame

J_Tutkova-3Na oficiálnu žiadosť CBR o zrušenie registrácie potratových tabletiek pre ich nezákonnosť ŠÚKL odpovedal len reakciou na svojej webovej stránke, v ktorej zavádza a klame. Preto Centrum pre bioetickú reformu včera podalo Ministerstvu zdravotníctva SR, ako zriaďovaciemu a kontrólnemu orgánu Štátneho úradu pre kontrolu liečiv, oficiálnu žiadosť o prešetrenie zákonnosti postupu ŠÚKL pri udeľovaní registrácií potratovým tabletkám Medabon a Mifegyne.

 ŠÚKL tvrdí, že tabletky „sú viazané na lekársky predpis s obmedzením“, čo je pravda iba o tabletke Medabon. Tabletka Mifegyne je len „na lekársky predpis“ a teda bez obmedzenia.

Jana Tutková, riaditeľka CBR, (na obr.) konštatuje, že ŠÚKL klame, keď tvrdí, že tým je zabezpečený súlad so zákonom o umelom prerušení tehotenstva vykonávanom v zdravotníckych zariadeniach. Výkon umelého potratu zahŕňa odstránenie mrtvého človiečika z tela ženy, k čomu má dôjsť podľa potratového zákona v nemocnici. Pri požití potratovej tabletky sa žena svojho mŕtveho dieťaťa zbaví doma v toalete a väčšinu priebehu potratu si odtrpí bez lekárskeho dohľadu.

Zároveň je podľa riaditeľky CBR nehoráznosťou nazývať takýto umelý potrat „lekárskym ukončením vnútromaternicového tehotenstva“, ako uviedla hovorkyňa ŠÚKL pre STV, keď tehotenstvo si ukončuje žena sama požitím tabletky a zbavením sa svojho dieťaťa, a nie lekár

 

VÝZVA : STV a Markíza v prípade nelegálnych potratov RU 486

Milí priatelia života,

DechMatkaSdieťaťommédia naďalej manipulujú informovanie o potratových tabletkách, preto našim cieľom teraz musí byť zmobilizovať všetky sily a využiť zákonné cesty, ako sa proti týmto manipuláciam brániť.

Prosím, podporte sťažnosť CBR i na TV Markízu preposlaním tejto tlačovej správy (tu) na adresu: office@rada-rtv.sk. Keďže mnohí nás žiadali o stručné zhrnutie sťažnosti na STV, na konci tlačovej správy sú aj potrebné náležitosti k sťažnosti na STV. Preto do emailu, keď budete kopírovať našu tlačovú správu, resp. link z webstránky, uveďte, že ide o sťažnosti na Markízu i STV. Nezabudnite uviesť svoje meno a plnú adresu.

Monitorujeme mediálne výstupy a pripravujeme k tejto téme proti-potratovým politikom na základe tlačového zákona odpovede do novín, ktoré sú zákonom garantovanou cestou pre uverejnenie proti-potratových argumentov, ktoré by ináč vydavatelia tlače nezverejnili. Tiež sme boli oslovení opublikovať články k tejto téme na viacerých miestach, o čom Vás budeme informovať, keď budú už čoskoro zverejnené.

Ďalší ťah: generálna prokuratúra

OLYMPUS DIGITAL CAMERACBR pripravilo podanie na generálnu prokuratúru ohľadom registrácie potratových tabletiek, ktorú zvažujú podať poslanci OĽaNO (vrátane podpredsedníčky NR SR E. Jurínovej), ako ohlásili na včerajšej tlačovej konferencii. CBR finišuje aj podanie na generálnu prokuratúru ohľadom nelegálnej webstránky www.ru-486.eu a ďalšie podnety, ktoré tak isto budú o podozrení zo spáchania trestného činu navádzania na nelegálny potrat. CBR ich znova chce posunúť na niekoho s vyšším kreditom v spoločnosti, aby také podanie malo svoju váhu.

Ak by ste chceli finančne podporiť aktivity CBR aj v boji proti potratovej tabletke štedrým príspevkom na účet 8561196003/1111, veľmi by sme to ocenili. Ďakujeme vopred za podporu a za Vašu občiansku angažovanosť, keď pridávate svoj hlas proti nespravodlivosti na nenarodených a proti manipuláciam v údajne nezávislých médiach.

S úctou, Ing. Jana Tutková, M.A. riaditeľka

http://aktualityspravynovinky.wordpress.com/2013/01/24/vyzva-stv-a-markiza-v-pripade-nelegalnych-potratov-ru-486/

Putin odkazuje západu: V Mali žnete presne to, čo ste zasiali v Líbyi

Nestabilitu zasialo svojou politikou NATO

Ruský prezident Vladimir Putin dnes uviedol, že povstania v Sýrii a Líbyi Putinrozpútali na Blízkom východe a v severnej Afrike nestabilitu, ktorá si počas minulotýždňového útoku militantov na plynárenský komplex v Alžírsku vyžiadala “tragický počet obetí”. Informovala o tom agentúra Reuters.

Putin i ďalší ruskí politici sa vyjadrili, že USA a ich spojenec NATO obetovali stabilitu tohto regiónu pre svoje vlastné politické záujmy, čím nahrávajú v prospech radikálnym islamistom.

Alžírsky líder militantov Muchtár Balmuchtár uviedol, že jeho sily obsadili komplex na ťažbu zemného plynu v Ajn Amenáse odvetou za vojenský zásah Francúzska proti Balmuchtárovým islamistickým spojencom v susednom Mali. Pri oslobodzovacej akcii vedenej alžírskou armádou prišlo o život najmenej 38 zamestnancov.

http://www.hlavnespravy.sk/wp-content/uploads/2013/01/Vladim%C3%ADr-Putin.jpg

Propad Ameriky do podvodu a diktatury:  Agenda vítězí nad pravdou

Paul Craig Robertsvíce o autorovi > )24.1.2013

okoV západním světě již nemá pravda žádný význam. Její místo zaujala agenda. Agenda je nejdůležitější, protože je to způsob, jakým Washington dosahuje nadvlády nad světem a Američany. 9/11 byl „nový Pearl Harbor“, který neokonzervativci prohlásili za nezbytný pro své plánované války proti muslimským zemím.

Aby mohli neokonzervativci se svojí agendou pokročit, bylo nezbytné, aby byli Američané s touto agendou spojeni.

http://www.zvedavec.org/komentare/2013/01/5313-agenda-vitezi-nad-pravdou.htm

Takmer 130.000 ľudí podpísalo petíciu Za zachovanie sviatku patrónky Slovenska

Bratislava 24. januára (TASR) – Ukončenú petíciu za zachovanie OLSsviatku Sedembolestnej Panny Márie (15.9.) ako dňa pracovného pokoja podpísalo 128.765 občanov z celého Slovenska. Na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave o tom informovali členovia iniciatívnej skupiny podpisovej akcie.

„Teší nás, že do petície sa zapojilo takmer 130.000 občanov. Dnes sme jej hárky odovzdali na Úrade vlády SR v 12 banánových škatuliach.

Mrzí nás, že pán premiér ani po troch mesiacoch neprijal ani neodpovedal na našu výzvu na osobné stretnutie a diskusiu v médiách, ktorú sme odovzdali 24. októbra na Úrade vlády,“ konštatoval Martin Dilong z petičného výboru.

Podľa Márii Guregovej okrem 12.569 petičných hárkov k nim prichádzali z jednotlivých obcí i podporné listy s vyjadrením za zachovanie tohto sviatku. „Aj pri osobných stretnutiach s občanmi som zistila ich nadšenie a ľudia boli vďační, že sa môžu vyjadriť k tejto záležitosti,“ povedala Guregová, ktorá aj kontrolovala petičné hárky.

Dilong pripomenul, že tento sviatok má silný kultúrny, náboženský, historický a mravný význam pre občanov Slovenska. „O jeho zachovanie má záujem aj Konferencia biskupov Slovenska, čo potvrdil na našom stretnutí jej predseda, pán arcibiskup Zvolenský. Budeme sledovať, ako sa k tejto petícii zachová vláda SR,“ dodal Dilong.

http://www.hlavnespravy.sk/takmer-130-000-ludi-podpisalo-peticiu-za-zachovanie-sviatku-patronky-slovenska/66279/

Pápež Benedikt XVI. morálne podporil manifestáciu proti interrupciám

benedikt-xvi1Vatikán 25. januára (TASR) – Pápež Benedikt XVI. morálne podporil manifestáciu proti interrupciám, ktorá sa dnes konala vo Washingtone. Ako informovala agentúra AP, hlava katolíckej cirkvi prostredníctvom sociálnej siete Twitter zverejnila vyjadrenie, podľa ktorého by politici mali chrániť dosiaľ nenarodené deti a „propagovať kultúru života“.

Benedikt XVI. svoje dnešné posolstvo smeroval tisícom zhromaždeným na Národnej promenáde a pred Najvyšším súdom USA vo Washingtone, ktorí si takto pripomínajú 40. výročie prelomového súdneho rozhodnutia o ústavnom práve na umelé prerušenie tehotenstva.

Najvyšší pontifex v deviatich jazykoch napísal: „Na diaľku sa pripájam ku všetkým, ktorí pochodujú za život, a modlím sa, aby politickí lídri chránili dosiaľ nenarodených a propagovali kultúru života.“ Učenie katolíckej cirkvi hovorí, že ľudský život sa začína už pri počatí.

Ak Schwarzenberg nezíska s prezidentským úradom imunitu, čoskoro bude čeliť trestnému oznámeniu

Praha 25. januára (TASR/HSP – Foto:TASR)

Schwarzenberg3.Machinácie na ministerstve zahraničných vecí zrejme nie sú len údajné. Len čo sa skončia prezidentské voľby v ČR, bude Karel Schwarzenberg zrejme čeliť trestnému oznámeniu. S touto informáciou prišiel v týchto dňoch internetový server aktuálně.cz.

Podľa servera má trestné oznámenie súvisiace s údajnými machináciami na Ministerstve zahraničných vecí ČR podať niekdajší IT riaditeľ rezortu, držiteľ ocenenia Nadačného fondu proti korupcii Jakub Klouzal.

Ako s odvolaním sa na informácie spomínaného fondu píše aktuálně.cz, Klouzal prišiel na neštandardné procesy v oblasti verejných zakázok, ktorých kľúčovou postavou mal byť vrchný riaditeľ sekcie spracovania informácií Lidinský. O získané poznatky sa podelil aj so svojím nadriadeným, aby po jeho nečinnosti informoval samotného ministra, ktorým bol vtedy Jan Kohout.

http://www.hlavnespravy.sk/cr-schwarzenberg-bude-zrejme-coskoro-celit-trestnemu-oznameniu/66693/