Aktuálne: Obrovský pochod PRO LIFE v USA

552

USA1WASHINGTON, D.C., 25. januára.  2013,  

Zababušení  po uši  pred nástrahami zimy, zato s jasným posolstvom  pre politikov Kapitolu a celú krajinu, zhromaždili sa stovky tisíc  aktivistov za život vo Washingtone DC.

Umelé potraty sa musia skončiť! Napriek mrazivému januáru bol dav pozostávajúci prevažne z mladých ľudí čulý, opakoval slogany za život a za pochodu spieval hymny.

USA5

Tento rok znamenal absolútny nápor.  Hotely v okolí boli beznádejne obsadené a kvôli tomu, aby každý v dave videl čo sa deje na pódiu  bolo potrebné nainštalovať dva megaprojektory.  Minulý rok sa washingtonského pochodu za život zúčastnilo 400 tisíc ľudí, tento rok sa predpokladá prelomenie hranice pol milióna účastníkov.  Popularitu dokresľujú sociálne siete, ktoré priam explodujú fotografiami a statusmi účastníkov.

USAMalleyOtvárajúcu modlitbu pred pochodom viedol kardinál Sean O’Malley (na obr.) , ktorý oznámil, že pápež Benedikt práve „zatwítoval“  podporu pochodu zo svojho účtu s @Pontifex . „Jedného dňa sa tu bude sláviť víťazstvo pretože láska a pravda zvíťazia vždy. Táto krajina hľadá pravdu a veľa z nej vo Washingtone D.C nenachádza.“ Uviedol bývalý senátor Pensylvánie, p.  Santorum. „Môže krajina vydržať bez toho, aby rešpektovala posvätnosť života? Môže národ počatý v slobode niesť hlavu vztýčenú hore, keď odmieta  chrániť najmladších a najzraniteľneších občanov? “, pokračovali prejavy.

March For Life Marks 40th Anniversary Of Roe v. WadeKatolícka Národná bazilika Nepoškvrneného počatia  v DC bola počas štvrtkovej nočnej vigílie pred pochodom  bola totálne nabitá a stihla pojať  13 tisíc veriacich, 5 kardinálov, 42 biskupov 395 kňazov, 80 diakonov a 520 seminaristov . Kardinál  O’Malley  z Bostonu zdôraznil : „Potrat nie je nutné zlo, je to jednoducho zlo. ”  Zúčastnila sa opäť najmä mládež stredných a vysokých škôl naprieč krajinou.

USA3

Kardinál pokračoval:  „Od roku 1973  sa uskutočnilo približne 55 miliónov   potratov. Toľko ľudí žije  Taliansku, Veľkej Británii a Francúzsku dokopy.  Potrat, tak ako otroctvo nie je len náboženskou témou. Je témou ľudských práv.   Hlavný útok na Evanjelium  života pochádza od priaznivcov asistovanej samovraždy a eutanázie. Keď spoločnosť dovolí rodičom zabíjať deti, potom dovolí aj deťom zabíjať rodičov. “  Vigília pokračovala celú noc až do ranných modlitieb a skončila svätou omšou o 7.30.

V homílii dal kardinál  O’Malley  do súvislosti rok viery , ktorý je výzvou na  konverziu  v apoštolov Evanjelia života, novej evanjelizácii.  Sväté omše sa striedali a pokračovali i po skončení . Bazilika ubytuje 30 000 pútnikov.

http://www.lifesitenews.com/news/santorum-to-march-for-life-love-and-truth-always-triumph

USA6

 

Z posolstiev Our Lady of America:

USA7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na sviatok Severoamerických mučeníkov 25.9. 1956 sa zjavuje prvýkrát Panna Mária pod obrazom Panny Márie Lurdskej.  26. 9. 1956 hovorí:

“Som Our Lady of America. Túžim, aby si ma moje deti ctili a to predovšetkým čistotou svojho života.“ (ten istý deň neskôr pokračuje) . „Moje dieťa, posilňujem ťa týmto posolstvom , ktoré musíš dať na známosť mojim americkým deťom. Želám si, aby sa táto krajina oddala mojej čistote.

Zázraky, ktoré vykonám budú zázrakmi duše. Musia mať vieru a pevne veriť v moju lásku k nim. Túžim, aby boli deťmi môjho Čistého srdca. Túžim cez moje americké deti rozšíriť vieru a čistotu medzi všetkými ľuďmi a národmi.

Nech idú ku mne s dôverou a jednoduchosťou a ja, ich Matka ich naučím ako mať srdcia čisté ako moje , aby viac mohli tešiť srdce môjho Syna.“ (Denník str. 10-11.)

Amerika, špeciálne USA dostali nebývalú šancu viesť ostatné národy v duchovnej obnove , nikdy predtým nie takej žiadúcej a takej dôležitej. (Denník s. 24-25.)

Krátko na to prišiel sv. Michael k s. Mildred znovu, držiac horiacu pochodeň a hovoriac:

“Moja malá sestra , musíš niesť túto pochodeň svetom“. Nasledujúci deň dostala na známosť, že špeciálne tí mladí, ktorí budú ochotní nasledovať Pannu Máriu v jej veľkej bitke proti diablovi budú nosiť špeciálny titul „Nosiči pochodní Kráľovnej.“ . Touto pochodňou, samozrejme, je Božia Láska , ktorá keďže je láska sama porazí nenávisť a všetko, čo táto so sebou prináša. (Denník s. 25.)

Podpora pápeža

benedikt-xvi1

 

Ako sme už uviedli,

pochod vo Washingtone svojím vyhlásením podporil

aj pápež Benedikt XVI.     

 http://www.hlavnespravy.sk/vatikan-papez-benedikt-xvi-moralne-podporil-manifestaciu-proti-interrupciam/66720/

 

 

 

Dezinformačná kampaň

Hlavé mesto USA teda puká  na všetky strany vo švíkoch pod náporom nosičov pochodní Kráľovnej, denník Sme však vidí realitu úplne inak:

http://www.sme.sk/c/6681112/tisice-stupencov-kontroly-zbrani-pochodovali-washingtonom.html

Pokojne dajme jednu nulu účastníkov dole a hlavne porovnajme počet obetí: milióny zabitých potratom , vyhladené priam celé národy oproti necelým dvom stovkám obetí streľby. Okrem toho že by bolo samozrejme zaujímavé sledovať celú genézu vývoja strelcov, zaiste by sa vynoril  nejaký ten tajný program na ovládanie vedomia, isté je okrem iného  jedno: prezident Obama  a jeho angažovaná slovenská hlásna trúba potrebujú  občanov  v prvom rade odzbrojiť.