Aktuálne: Boj sa stupňuje

470

košicePodivný prípad košickej sociálky: Dominika vzali rovno zo škôlky, matka nič netušila!

KOŠICE – Podivné odoberanie detí už aj na Slovensku? Erika z východu zažila niečo, čo by nepriala žiadnej matke. Zo dňa na deň prišla o dieťa a nemá ani poňatia, prečo. Jej bdelé noci a strach má na svedomí dokument, na základe ktorého jej slovenská sociálka odobrala syna Dominika (5). Je za tým jedna výchovná facka, či pomsta neprajníčky? Informovala o tom Tv JOJ. Podľa Asociácie prijímateľov sociálnych služieb je takéto konanie škandalózne.

Keď Erika prišla pre Dominika do škôlky, namiesto synčeka ju tam čakala riaditeľka so zdrvujúcou správou. Jej chlapca odviedla sociálka do centra pre obnovu rodiny. Vystrašená matka nemohla veriť vlastným očiam, riaditeľka sa oháňala súdnym rozhodnutím. „Riaditeľka škôlky musela v tomto prípade akceptovať rozhodnutie súdu a nemohla konať ináč,“ uviedla Linda Šnajdárová z košického magistrátu.

http://www.topky.sk/cl/10/1350705/Podivny-pripad-kosickej-socialky–Dominika-vzali-rovno-zo-skolky–matka-nic-netusila-

Sýrski rebeli zavraždili reportérku provládnej televízie

Damask 27. mája (TASR/HSP/Foto:TASR)

syriaRebeli zaútočili na auto v ktorom sa presúvali novinári a zabili ich

Sýrski povstalci zabili známu reportérku sýrskej televízie al-Ichbaríja, ktorá nakrúcala materiály o bojoch neďaleko hraníc s Libanonom.

Ako dnes uviedlo sýrske ministerstvo informácií, k útoku na Jaru Abbásovú došlo v blízkosti vojenskej leteckej základne Dabáa v stredosýrskej provincii Homs.http://www.hlavnespravy.sk/v-syrii-prisla-o-zivot-reporterka-provladnej-televizie/103107/

slobodomurarVesin2Francúzsky kňaz suspendovaný kvôli aktívnemu členstvu v slobodomurárskej lóži

Paríž, 27. mája (HSP/France24; foto: AFP)

Nemožno slúžiť dvom pánom  

Katolícky kňaz pôsobiaci v oblasti elitného lyžiarskeho strediska Megéve bol na žiadosť Vatikánu zbavený kňazského úradu kvôli aktívnemu členstvu v slobodomurárskej lóži.

http://www.hlavnespravy.sk/nemozno-sluzit-dvom-panom-francuzsky-knaz-suspendovany-kvoli-aktivnemu-clenstvu-v-slobodomurarskej-lozi/102957/

Novela trestného zákona povýšila homosexuálov

Bubny26. máj 2013Zdroj: noviny.sk/SITA

BRATISLAVA – Strany Smer-SD, SaS a poslanec Andrej Hrnčiar (Most-Híd) podľa Igora Matoviča (OĽaNO) povýšili homosexuálov nad zdravotne postihnutých, kresťanov a nezamestnaných. Matovič tým narážal na schválenú novelu trestného zákona, ktorá zaradila medzi osobitné motívy, ktoré zvyšujú tresty aj osobitný motív nenávisti sexuálnej orientácie.

Matovič: Nemali by sme robiť z homosexuálov nadradenú rasu

„Rešpektujem homosexuálov, sú takí, ako sú, zvolili si túto cestu. Ale nemali by sme ísť tou cestou, že teraz z nich urobíme ako keby nadradenú rasu nad všetkých ostatných,“ povedal Matovič v relácii Na telo TV Markíza.

http://udalosti.noviny.sk/politika/26-05-2013/novela-trestneho-zakona-povysila-homosexualov-tvrdi-matovic.html

protestclanokFrancúzsko sa nevzdáva. Viac ako milión ľudí protestovalo proti manželstvám homosexuálov

Paríž 27. mája (HSP/Foto:TASR)

Situácia vyzerala beznádejne. Zdalo sa, že Francúzi rezignovali

„Áno , Francúzsko sa prebudilo!“ To sú slová Ludovine de la Rochére, prezidentky La manif pour tous, hnutia proti zákonu Taubir. V nedeľu sa vo Francúzsku oslavoval Deň matiek a v tento symbolický dátum sa zároveň konala dlhoočakávaná demonštrácia  na podporu klasickej rodiny. Po tom, čo zákon legalizujúci homosexuálne manželstvá a umožňujúci adopciu týmto párom, schválila aj Ústavná rada, zdalo sa, že Francúzi rezignovali.

Odpor Francúzov voči homomanželstvám vyjadroval viac miliónový dav v uliciach

http://www.hlavnespravy.sk/102984/102984/

 

dzihadLe Monde: V Sýrii bojujú francúzski moslimovia

Paríž 26. mája (TASR/HSP/Foto:TASR)

Francúzsko sa obáva džihádistov s výcvikom a bojovými skúsenosťami, ktorí sa budú vracať z konfliktných oblastí, kde bojovali za Alaha

V uplynulom roku odcestovalo do Sýrie 180 až 200 francúzskych občanov, aby sa tam zapojili do dva roky trvajúceho povstania proti prezidentovi Bašárovi Asadovi, napísal dnes francúzsky denník Le Monde. Citoval údaje francúzskej kontrarozviedky DCRI a zahraničnej rozviedky DGSE. Asi dva tucty z nich sa už vrátili do Francúzska, citovala francúzsky denník agentúra Reuters.

http://www.hlavnespravy.sk/le-monde-v-syrii-bojovalo-180-200-francuzskych-obcanov-vyse-20-sa-uz-vratilo/102771/

70slnko300gHolandsko: Po homosexuálnych manželstvách prichádza prvý registrovaný zväzok troch ľudí v Európe so šalamúnskym názvom „trio“, aby sa “vyhli” polygamii.

Amsterdam, 26. máj (HSP/Tempi; foto: BJ)

 Ako z novej rozprávky?

„A žili šťastne až po tom, čo do ich manželstva vstúpila Mirjan…“ Takýto by mohol byť nový koniec rozprávky podľa holandského príkladu. Manželia cez internet spoznali Mirjan, a z tej sa nestala  len „obyčajná“ utajená milenka, ktorá by zviedla muža za chrbtom manželky – ako to býva v klasickom manželskom trojuholníku romantickej kinematografie západu. Vôbec nie. Tento manželský trojuholník predčil predstavy hádam všetkých filmov. Mirjan totiž tento čudný pár prijal ako tretieho stabilného člena rodiny.

http://www.hlavnespravy.sk/holandsko-po-homosexualnych-manzelstvach-prichadza-prvy-registrovany-zvazok-troch-ludi-v-europe-so-salamunskym-nazvom-%E2%80%9Etrio-aby-sa-vyhli-polygamii/102836/

ČT odvysiela hraný film o sv. Cyrilovi a Metodovi

Subject: i-RU.CZ – Česká televize odvysílá čtyřdílnou sérii Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů (Video)

http://www.irucz.ru/cz/zpravy/1-/102000000000-ceska-republika/000-/102000001000-jihomoravsky-kraj/406-kultura/24885-ceska-televize-odvysila-ctyrdilnou-serii/

„Zombie“ v uliciach Prahy  namiesto procesie Božieho Tela

Pokoj vám bratři a sestry i v této nepokojné době…

http://www.zombiewalk.cz/novinky/81-zombie-walk-2013-odhaluje-trasu

http://www.itv.com/news/2012-05-06/streets-of-prague-filled-with-zombies/

Je zvláštní, že když jsem se před pár měsíci dotazoval  jedno zkušeného poutníka, proč bylo zrušeno procesí Božího Těla, které v devadesátých letech směřovalo přes Staroměstské náměstí – srdce Prahy, bylo mi řečeno, že  to působilo rozpaky nic netušícím turistům  sedícím na zahrádkách “ luxusních“ restauraci na náměstí  a s všudy přítomným zmatkem to vypadalo spíše jako cirkus…!? Proto se před lety přesunulo procesí Božího Těla z této trasy do oblasti Hradčan.

Tam se chodívalo od Strahovského kláštera přes Loretu a Karmel u Sv. Benedikta  do Katedrály Sv. Víta…a dnes…??!  Dnes se už chodí pouze na Hradčanském náměstí, aby to lidi nepřivádělo v rozpaky ?! nebo aby to nebylo příliš dlouhé…..?!? A po Staroměstském náměstí chodí v podobném termínu mrtvoly…!!

Inu, kde uprázdníme místo určené Bohu, tam se nám nastěhuje Ďábel… to je stará známa věc….ale bohužel, jsem se z ní nepoučili…!    S prozbou o modlitbu za Prahu a celou ČR zvláště dne: 01. 06. 2013

váš br. Peter Chovanec