Aktuálne: Arcibiskup: „’Homofóbia‘ má byť zločinom“ (a i.)

253

noviny1Triest, 6.2.2013 (kath.net/CWN/jg) 015 550 – Arcibiskup Triestu sa obáva, že homosexuálne hnutie sa pokúša kriminalizovať všetkých, ktorí odmietajú jeho požiadavky.

Skupina „ArciGay“ demonštrovala 12. januára proti biskupovi. Obvinila ho, že je netolerantný a rasista. Demonštranti mu dokonca bránili opustiť rezidenciu, ako informoval arcibiskup.

„Aktivisti chcú presadiť homosexuálne „manželstvo“ a všetkých, čo sú proti tomu, vyhlásiť za zločincov. To je nebezpečenstvo pre slobodu názoru. Ten kto – tak ako Katolícka cirkev – zastáva názor, že rodina sa zakladá na manželstve muža a ženy, by bol potom trestne stíhaný,“ ako sa obáva arcibiskup Crepaldi. –zg-

Nie“ homosexuálnemu „manželstvu“ znamená stratu práce

Kolín, 6.2.2013 (kath.net) 015 549 – Kto sa zastáva kresťanských hodnôt a  odmieta napríklad homosexuálne „manželstvo“, ten je v Nemecku diskriminovaný! Túto  katofóbnu skúsenosť prežil katolícky publicista Martin Lohmann (foto) Pozri aj predchádzajúci článok.

Ako Martin Lohmann dostal potvrdené, zosadili ho z funkcie docenta na inštitúte s názvom „Macromedia – vysoká škola pre médiá a komunikáciu“ v Kolíne. Z práce ho vyhodili už v decembri po jeho vystúpení v televíznej relácii „Hart, aber fair“, v ktorej Lohmann vystúpil s Birgit Kelleovou, zastával sa tam kresťanských hodnôt a vyslovil sa proti homosexuálnemu „manželstvu“.

„Martin Lohmann už nie je docentom na inštitúte „Macromedia – vysoká škola pre médiá a komunikáciu v Kolíne,“ uvádza sa v oficiálnom vyhlásení vysokej školy z počiatku februára. „Po jeho vyjadreniach sme rozhodli, že ho už nenecháme pôsobiť v pedagogickej práci.“ Oficiálne zdôvodnenie:

„Vysoká škola vo svojich základných hodnotách vyznáva obraz človeka, v ktorom sa rešpektujú rôzne sexuálne orientácie. Odmieta každý druh diskriminácie.“ A preveruje sa aj pôsobenie Lohmanna v čestnej funkcii poradnej rady školy.

Lohmann prejavil v stredu v rozhovore pre kath.net veľké počudovanie a toto vyhodenie z práce označil ako „pozoruhodný jav chýbania demokracie“. Povedal, že tu zrejme vládne strach z kresťanského presvedčenia. „Som užasnutý, že ľudia, ktorí požadujú toleranciu, nie sú v stave toleranciu praktizovať.“

O úžas na internete sa v súčasnosti postaral aj list vysokého funkcionára Biskupskej konferencie Nemecka diskutovaný na Facebooku, z ktorého vyplýva, že z vystúpení Lohmanna „šťastní nie sme“. V liste je reč o tom, že Lohmann „nám robí veľké starosti“ (pozn.: myslí sa Sekretariát BKN).

„Redakcia televízie s moderátorom Jauchom by očividne chcela v tejto téme na budúcu nedeľu pokračovať. Pritom hľadajú do diskusie biskupa. Nebudeme nikoho sprostredkovať, keďže je úplne zbytočné túto tému už druhý týždeň ďalej preberať,“ uvádza sa vo vyhlásení sekretariátu Biskupskej konferencie Nemecka.

Lohmann sa týmito výpoveďami iritovať nenechá. Na Facebooku k tomu napísal:

„Ako slobodný katolícky kresťan rád dvíham svoj hlas za pravdu a vydávam o nej svedectvo. Alebo je to teraz aj v ‚nemeckej cirkvi‘ problém, keď sme radi rímskokatolícki veriaci a verní pápežovi?“

Šéfredaktor katolíckej televízie K-TV v rozhovore pre kath.net ďalej zdôrazňuje, že on nie je cirkevným funkcionárom, ale „slobodným katolíckym kresťanom“ všeobecnej Cirkvi. A dodáva: „A naďalej mám veľkú radosť z toho, že som katolíkom.“ –zg-

Vraj boj proti terorizmu a organizovanému zločinu

Čierne skrinky u internetových operátorov majú tajným službám umožniť sledovanie ľudí na internete.

internetLONDÝN, BRATISLAVA. Britské spravodajské služby chcú mať kontrolu nad národným internetom. U mobilných operátorov a poskytovateľov internetu chcú nainštalovať čierne skrinky, ktoré by im umožnili neobmedzený odposluch.

Vyplýva to zo sumárnej správy agentúry MI5 určenej pre britský parlament.

Zistiť aj obsah

Spravodajské služby pri svojich plánoch hovoria o terorizme a organizovanom zločine. Práve tí by mali čoraz intenzívnejšie siahať po moderných technológiách. Verejnosť upokojujú, že odposluchy bude naďalej povoľovať prokuratúra – a to iba v prípadoch, v ktorých to uzná za nevyhnutné.

V súlade s agendou EÚ už dnes všetky členské štáty sledujú elektronickú komunikáciu svojich občanov. Archivujú však iba „obálky“, z ktorých je možné zistiť, kto, s kým a kedy komunikoval a na akom mieste sa nachádzal.

Čítajte viac: http://tech.sme.sk/c/6694217/briti-chcu-odpocuvat-narodny-internet.html#ixzz2KEbcL2q1

Aktivisti a poslanci vyzvali premiéra, aby nefinancoval aktivity gejov

TASR, včera 12:20

Je zarážajúce, keď štát nemá peniaze pre sestričky, lekárov, učiteľov a vydáva státisíce eur na podporu rôznych LGBTI lobistov, povedal Robert Mátéffy.

Bratislava 6. februára (TASR) – Aktivisti z Inštitútu Leva XIII. a Fóra života vyzvali vládu SR, aby nepodporovala aktivity homosexuálov, bisexuálov či transrodových ľudí. V programovom vyhlásení sa totiž kabinet podľa nich zaviazal chrániť tradičnú rodinu.

Na Úrad vlády SR dnes priniesli výzvu s 10.000 podpismi, premiérovi venovali aj tri štúdie o tejto problematike. Podporiť ich prišli aj poslanci Richard Vašečka a Branislav Škripek (obaja OĽaNO). Za výzvu sa postavila aj eurospolankyňa Anna Záborská (KDH) a poslanec za OĽaNO Štefan Kuffa.

„Je zarážajúce, keď štát nemá peniaze pre sestričky, lekárov, učiteľov a vydáva státisíce eur na podporu rôznych LGBTI lobistov, rodových aktivistov, feministky a podobné aktivity. Len za minulý rok dal štát pol milióna eur rôznym záujmovým skupinám, ktoré si hovoria, že sú neziskové,“ povedal dnes predseda inštitútu Robert Mátéffy. Ako príklad uviedol bábkové divadlo Na rázcestí, ktoré za minulý rok podľa neho dostalo 30.000 eur. „Divadlo robí homosexuálnu propagandu medzi deťmi. Malé deti nabáda, aby skúšali experimentovať so svojou sexualitou, aby sa dievčatká skúšali hrať na chlapcov a chlapci na dievčatá,“ upozornil.

http://www.teraz.sk/slovensko/aktivisti-poslanci-homosexuali-vyzva/36847-clanok.html