Ako sa financuje vojna, kde, a kým…

440


Od tzv. „arabskej jari“ už síce prešiel rok, ale pohyb rôznych „protestov“, demonštrácií či ďalšie pokusy o revolúcie sa tu vyskytujú aj naďalej. Nevynímajúc ani Českú republiku, Slovensko (Gorila), či protesty ruskej „opozície“ proti novozvolenému prezidentovi Putinovi.
Pred niekoľkými dňami som mal telefonát s našou sýrskou dopisovateľkou, ktorá potvrdila, že „demonštranti a nespokojenci“ v Sýrii sa grupujú z prišelcov z Líbye, Egypta a iných arabských krajín a účelovo rozdúchavajú v Sýrii prevrat. V uplynulých dňoch prinieslo sýrske domáce spravodajstvo informáciu, podľa ktorej domácich – či vlastne dovezených „rebelantov“ cvičia francúzski dôstojníci. Okrem tých ochotných „bojovníkov“, ktorí z nejakých dôvodov neznášajú súčasné režimy kdekoľvek, hrajú tu veľkú rolu aj peniaze, ktoré má niekto nielen nazvyš, ale takmer na miliardy, aby nimi podplácal rebélie, demonštrácie či štátne prevraty. Hovorí o tom aj video Ako sa financuje vojna. (anse)

Čo sa to vlastne deje v Sýrii?

Komentár Ľubomíra Huďa k februárovým udalostiam

Posolstvo Alex Jonsa Angeline Jolie

Čo je to KONY 2012?

Kony 2012, kampaň charitatívnej organizácie Invisible Children (Neviditeľné deti), ktorá sa šíri sociálnymi sieťami a ktorú spustili minulý týždeň, dostala vojny v strednej Afrike do zorného poľa svetových médií. Video vytvorené organizáciou Invisible Children dosiahlo za necelý týždeň okolo 71 miliónov unikátnych prístupov. Zameriava sa na Josepha Konyho, vodcu ugandskej vzbúreneckej skupiny Božia armáda odporu (Lord´s Resistance Army, LRA). Tridsaťminútové video hlása, že Kony je „najnebezpečnejší človek na svete“. Viac na…

http://utopia.sk/liferay/rss-feeds/-/asset_publisher/Gjz3/content/id/511948

K čomu vlastne slúži Zákon prezidenta Baracka Obamu o „bezpečnosti“ v USA