Vyhlásenie JUDr. Andrey Cisarovej, Kino: Príbeh jednej poroty

467

Riaditeľka Centra pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže pri Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky reaguje na petíciu za jej odvolanie z funkcie.

Milí priatelia, pred niekoľkými dňami sa na internetovej sociálnej sieti objavila výzva vláde Slovenskej republiky na odvolanie riaditeľky Centra pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže, JUDr. Andrey Cisarovej.

http://www.peticie.com/otvoreny_list_na_odvolanie_judracisarovej_riaditeky_cips

Vo výzve, ktorá je zároveň petíciou na uvedený účel,  je JUDr. Cisarová obvinená z  nekonania vo vážnych kauzách, týkajúcich sa odňatých slovenských detí úradmi v zahraničí. Prinášame vám jej reakciu a zhodnotenie vzniknutej situácie.  Anton Selecký

Kino: Príbeh jednej poroty

Príbeh jedného čečenca, muslimskeho chlapca obžalovaného z úkladnej brutálnej vraždy ruského otčima, ktorého súdi porota, zložená z dvanástich Rusov (tovarišč, nacionalist, jevrej, novyj russkyj, akťjor, chudožnik, imigrant, afficer atď) . V tom príbehu ma zaujal ten neúprosný boj z predsudkami a nenávisťou, zdanlivo nemožne ho vyhrať ale predsa, príde prekvapenie na záver…
A kto si tipne výsledok? Je ten chlapec vinný alebo nevinný??
Podľa zloženia poroty vyzerá to jednoznačné, avšak v porote je ešte niekto ďalší, niekto,  kto otočí pôvodne krátky niekoľko  minútový scenár rozsudku.  Jeden členov poroty si na pomoc a obhajobu čečenského chlapca pozval NIEKOHO, KTO sa ujal zdanlivo beznádejného prípadu a premohol všetky ľudské predsudky a nenávisť v srdciach porotcov….

Aj beznádejnosť mojej krajiny je možné zvrátiť, a pripraviť sa na tento  rok Sedembolestnej Božej Matky, keď boj za spravodlivú vec zverí človek do Jej rúk.  Vtedy môže vysloviť slova tejto modlitby k nej,  s úprimnosťou v srdci:

Spomeň si, svätá Panna Mária, že nikdy nebolo počuť, žeby bol niekto opustený, kto sa utiekal pod tvoju ochranu, teba prosil o pomoc a žiadal o tvoje orodovanie. Povzbudený touto dôverou aj ja sa utiekam k tebe, Matka, Panna panien; k tebe prichádzam, pred tebou stojím ako úbohý a kajúci hriešnik. Matka večného Slova, neodmietni moje slová, ale ma milostivo vypočuj a vyslyš.  Amen.   (gloria.tv)