Aktualizované: Národný pochod za život, US army na Slovensku – boli sme pri tom, Medzinárodný protest proti cvičeniu NATO na Slovensku a i. KINO: Prežiť s vlkmi

437

Bratislava zajtra ožije Národným pochodom za život

Bratislava 19. septembra 2015 (TASR/HSP/Foto:TASR-Roman Hanc

Súčasťou pochodu bude bohatý sprievodný program nie len pre dospelých, ale aj pre najmenších 

Súčasťou Národného pochodu za život, ktorý sa v hlavnom meste uskutoční v nedeľu (20.9.) je aj viacero sprievodných podujatí. Už dnes večer sa napríklad v Dóme sv. Martina uskutoční otváracia pro-life bohoslužba, po ktorej bude program pred nedeľňajším Národným pochodom za život pokračovať viacerými, predovšetkým hudobnými podujatiami až do ranných hodín. TASR informoval jeden z organizátorov akcie Marek Michalčík.

Na snímke z roku 2013 účastníci prvého ročníka Národného pochodu za život
Na snímke z roku 2013 účastníci prvého ročníka Národného pochodu za život

Sprievodný program dnes podľa organizátorov pokračuje svojou najbohatšou časťou. Pre účastníkov si pripravili 19 workshopov na rozličné pro-life témy so zameraním najmä na radosť zo života a pomoc tehotným matkám v núdzi. Okrem nich čaká na ľudí divadlo, diskusie, hudobný, tanečný i duchovný program. Z hostí môžeme spomenúť napríklad českého psychiatra Maxa Kašparů, amerického výskumníka Patrika Fagana, Pavla Rankova, Daniela Pastirčáka, Evu Grey – Slovenku roka 2015 a Jozefa Mikloška.

Organizátori nezabudli ani na najmenších vo forme vystúpení pre deti. O 19.00 h sa v Dóme sv. Martina uskutoční otváracia pro-life bohoslužba, po ktorej bude program pred nedeľňajším Národným pochodom za život pokračovať viacerými, predovšetkým hudobnými podujatiami až do ranných hodín.

“Zatiaľ z uskutočnených programov máme výbornú spätnú väzbu, verím, že tomu bude aj naďalej. Dnes večer budú môcť ľudia zažiť napríklad hudobný projekt Michala Štofeja Dynamo team, Tante Else, Janais, Martina Haricha, ale vychutnať si budú môcť aj klasickú hudbu v podaní operných spevákov Pavla Remenára, Evy Šuškovej, Zuzany Szabó a kvarteta ZOE. Na svoje si prídu aj fanúšikovia gospelu a chvál. Ekumenický rozmer budú mať Taizé modlitby a tí, ktorí budú chcieť, môžu zostať bdieť až do rána na celonočnom modlitbovom bdení,” uviedol Michalčík.

Spomienka na Košice 2013

US ARMY na Slovensku (protest)

21.04 –   „Žiadame okamžité prepustenie predsedu strany VZDOR strana práce Políciou SR! Dnes pri blokáde hraničného prechodu Břeclav – Brodské došlo k zadržaniu Políciou SR predsedu legálnej strany VZDOR – strana práce. Žiadame okamžité prepustenie predsedu strany zo strany polície. Nepodieľajte sa na zrade národa a nechráňte prejazd kolóny platených žoldnierov krvavej organizácie NATO. Žiadame okamžité vystúpenie Slovenska z NATO a represívny prístup orgánov SR nás v tom nezastavia. Naďalej budeme pokračovať v bránení žoldnierom z NATO v prechode našou krajinou,“

píše sa v stanovisku strany VZDOR, ktoré práve rozposlal do médií jej podpredseda Jozef Vacula.

http://www.aktuality.sk/clanok/304143/online-na-slovensko-dorazi-konvoj-nato/

Noční vlci přijeli na Slovensko na akci proti cvičení NATO v Evropě
2015-09-19  (11:15) 

Zajtra na Slavíne (20.09.2015 ) o 15:00 hod uvítame Nočných vlkov, ktorí sem prichádzajú na čele kolóny mieru.

18.9.2015
Ruští motocyklisté z klubu Noční vlci překročili hranici Slovenska, aby se zúčastnili protestní akce proti vojskům NATO v Evropě, sdělil RIA Novosti zástupce motorkářského klubu Noční vlci Anatolij Vilkovyskij.
Akce, která začne 18. září v 18.00 ve slovenské vesnici Kalinov a skončí 20. září v Bratislavě na hoře Slavín u památníku na počest padlých vojáků, se zúčastní motorkáři ze Slovenska, Srbska, Polska, Česka, Německa a Ruska.
Již předtím se konal v centru Bratislavy protestní mítink, především levicových organizací, proti plánovanému tranzitu amerických vojáků a vojenské techniky z Německa přes Slovensko na cvičení NATO do Maďarska. Na třetí dekádu září je v zemi rovněž plánované cvičení NATO Slovenský štít 2015, kterého se zúčastní útvary OS USA, Slovenska, Česka, Polska a Maďarska.

Noční vlci v Prešove

© SPUTNIK/ VELERIJ MELNIKOV
Česko se bát Nočních vlků nemusí
 
„Akce na Slovensku se zúčastní kolem 500 motocyklistů z evropských zemí a Noční vlci, včetně evropských oddílů motoklubu“, řekl Vilkovyskij.
 
Na Noční vlky se obrátil předseda slovenské vlastenecké organizace Charta 2015 Andrej Janco, který „vyjádřil vážné znepokojení plánovanou operací, kterou budou provádět vojska NATO v Evropě“. Přitom „vlastenecky naladění slovenští motorkáři shromáždili přátele z celého světa, kteří nejsou lhostejní, s cílem nepropustit obrněnou kolonu vojsk USA“.
„Tento vojenský pochod považují Slováci za protizákonný akt agrese, jehož cílem je poštvat Evropu proti Rusku“, prohlásili organizátoři akce.
„Američané se budou pohybovat na tancích, vlastenci na motocyklech. Vojáci NATO jedou s cílem zastrašování, motorkáři — s mírovou misí a vděčností vojákům, kteří padli za mír“, uzavřel Vilkovyskij.

Zdroj: http://cz.sputniknews.com/svet/20150917/1161154.html#ixzz3m5B9BpJn

Komentár V.V. Pjakina o utečencoch 

Kto navádza imigrantov na pochod

Islamský štát versus Ježiš Kristus

KINO: Prežiť s vlkmi