Aktualizované: V Bratislave dobodal imigrant dvoch mužov, Pravá tvár islamu, Kandidát na ombudsmama SR Anton Čulen, Tlačovka M. Kotlebu ku zásahu proti členovi strany, Slovo ku boju s „extrémizmom“, Ideme do toho, NATO PREČ ZO SLOVENSKA!, Schulz pripravuje pre obyvateľov Európy šok?Česká nezávislá TV, Mail ambasády Ruskej Federácie v SR, Správy, KINO: Naháňačka

3986

Už to máme tu! Vyčíňanie Afganca v Devínskej Novej Vsi v Bratislave: Dvoch ľudí bodol nožom 

V nedeľu v poobedňajších hodinách privolali policajtov k prevádzke rýchleho občerstvenia SULTÁN v Devínskej Novej Vsi na Eisnerovej ulici k bitke, pri ktorej boli zranení dvaja muži.

„Hliadka  na základe zistených skutočností na mieste obmedzila na osobnej slobode 22-ročného muža Afganskej islamskej republiky a eskortovala ho na príslušné policajné oddelenie. Zranených mužov na mieste ošetrili pracovníci rýchlej zdravotnej služby,“ informovala policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Vyšetrovateľ už muža obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu v súbehu s prečinom výtržníctva a nebezpečného vyhrážania.  Po vykonaní všetkých potrebných úkonov bol obvinený umiestnený na oddelení policajného zaistenia.

„Obvinený mal podľa doposiaľ vykonaného vyšetrovania dňa 05.02.2017 v čase krátko pred 16.30 hod. pred prevádzkou rýchleho občerstvenia na Eisnerovej ulici po predchádzajúcom verbálnom konflikte nožom napadnúť dvoch mužov vo veku 22 a 20 rokov, pričom obom poškodeným mal spôsobiť bodné zranenie s predpokladanou dobou liečenia do sedem dní. Počas fyzického útoku sa mal obvinený poškodeným mužom zároveň vyhrážať ich zabitím,“ dodala Mihalíková. Zranení muži boli podľa doterajších zistení tiež cudzinci.

V prípade preukázania viny hrozí obvinenému trest štyri až desať rokov nepodmienečne. (ts, ms Foto: googlemaps)

http://www.hlavnespravy.sk/afganec-zautocil-nozom-na-dve-osoby-drama-sa-odohrala-v-bratislave-pred-stankom-rychleho-obcerstvenia/895250 

Pravá tvár islamu

Voľba ombudsmana SR, Kandidát Mgr. Anton Čulen za stranu Kotleba – ĽSNS

*******************************************************


NRSR napokon zvolia za ombudsmanku 75-timi hlasmi bývalú členku KSČ Máriu Patakyiovú

Mgr. Anton Čulen píše premiérovi Robertovi Fifovi ohľadne Prof. Ďuricu a vdp Jána Košiara:

ČulenList

Anton Hrnko si overuje informácie u „kpt. Danka..?

(5. februára, relácia RTVS  Za 5 minút 12)

Predseda Banskobystrického kraja k vyšetrovaniu štatutára nadácie “Naše Slovensko pomáha”: Policajt pri otváraní bytu trafil na prvýkrát jeden z ôsmich kľúčov

Slovensko 7. februára 2017 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto: TASR – Branislav Račko)

Dnes ráno prišli do domu Martina Žáčika policajti z novovytvorenej Národnej jednotky boja proti terorizmu a extrémizmu, ktorá je súčasťou Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Žáčik po zásahu skončil v nemocnici. K domovej prehliadke sa vyjadrila trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Ilustračné foto
Ilustračné foto

 Policajti z novovytvorenej jednotky prišli k Žáčikovi približne o 6. hodine ráno. Dôvodom bola domová prehliadka. Podľa našich informácií počas prehliadky došlo ku konfliktu, ktorej následkom Žáčik skončil v nemocnici.

Z predbežných informácií vyplýva, že dôvodom domovej prehliadky zo strany Národnej jednotky boja proti terorizmu a extrémizmu sú názory Žáčika na sociálnej sieti.

Samotný Žáčik je štatutárom neziskovej organizácie ‘Naše Slovensko pomáha’. Organizácia si za hlavný cieľ kladie “pomáhať slušným slovenským občanom, ktorí sa dostali do ťažkej životnej situácie“.

K zadržaniu Žáčika sa vyjadril aj predseda Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) a predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Marián Kotleba, ktorý nazval novovzniknutú jednotku gestapom: „Gestapo ráno prepadlo štatutára občianskeho združenia ‘Naše Slovensko pomáha’ Martina Žáčika, ktorý zastrešuje pomoc ťažko skúšaným a mnohopočetným rodinám. Martin Žáčik skončil v nemocnici“.

http://www.hlavnespravy.sk/mimoriadna-sprava-narodna-jednotka-boja-proti-terorizmu-a-extremizmu-vysetruje-statutara-nadacie-nase-slovensko-pomaha/895111

Matica slovenská vyjadruje znepokojenie

Kvôli šikanovaniu uznávaných slovenských historikov zo strany špeciálnej jednotky na boj proti extrémizmu.

Čítajte ďalej

Predsedníctvo Matice slovenskej, demokratickej ustanovizne, jednoty milovníkov národa a života slovenského, ktorej úlohou je spájať a nie rozdeľovať, so znepokojením prijalo správu, že hneď po ustanovení  špeciálnej protiextrémistickej jednotky došlo k šikanovaniu uznávaných slovenských historikov.

Vo verejnosti vznikajú oprávnené otázky, či to má znamenať, že vydávanie historických prameňov, smerujúcich k objasňovaniu slovenských dejín a ich nikým neusmerňovaná interpretácia je prejavom extrémizmu? Či my, Slováci, sme na rozdiel od ostatných civilizovaných národov Európy povinní sústavne sa bičovať svojimi dejinami? Či nesmieme dospieť a pravdivo uzavrieť svoju minulosť, ako predpoklad slobodnej budúcnosti?

Sme presvedčení, že konečne musíme začať hľadať cestu k sebe a nie od seba ako dediči SNP, ale i marca 1939, lebo obe tieto udalosti úzko súvisia a naša prítomnosť je aj ich výsledkom. Máme len jeden dom, Slovensko, a v ňom by sme mali všetci žiť svorne a spokojne, a spoločne si projektovať svoju budúcnosť. Ak sme my, Slováci rovnakí, ako všetci normálni Európania, dovoľte nám nezakrývať si oči pred ničím a nikým z vlastnej minulosti! Dovoľte nám poučiť sa zo všetkých svojich prežitých dejov, zo svojich víťazstiev i pádov. Aby sme sa niektorým vyhli a v iných pokračovali.

Ak Matica slovenská má právo či dokonca povinnosť vyslovovať kritické súdy na adresu rôznych počinov, ktoré sa na Slovensku dejú, potom upozorňujeme na nebezpečnosť radikalizácie spoločnosti, k čomu môžu prispieť aj nepremyslené kroky štátnej moci.

  1. februára 2017.

Za Predsedníctvo MS

Marián Tkáč, predseda

http://slovenskeslovo.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=920:matica-slovenska-vyjadruje-znepokojenie&catid=11:z-domova&Itemid=362

Slovo ku boju s „extrémizmom“

Proti základniam NATO s bohatým programom už 9. februára 2017!

Vo štvrtok 9. februára 2017 o 17.00 hod. zaznie Hviezdoslavovým námestím v Bratislave razantná kritika tých, ktorí sa snažia urobiť z našej vlasti cudzím vojskom obsadenú kolóniu.

Pripomeňme si, že obsadenie Slovenska nedovolili 12. 11. 2015 len traja poslanci NR SR: Štefan Kuffa, Igor Hraško a Helena Mezenská z klubu OĽaNO. V mene celého zhromaždenia sa im za tento ich postoj verejne poďakujeme.

Druhou kritikou, ktorá zaznie Hviezdoslavovým námestím, je vyslanie našich vojakov do Lotyšska. Zo 141 prítomných poslancov NR SR za vyslanie vojakov na vyprovokovanie vojny s Ruskom hlasovalo 116 poslancov, proti bolo 24 a 1 sa zdržal. Kto ako hlasoval nájdete TU.

Potešiteľné je, že vo štvrtok jedného z tých statočných privítame aj medzi našimi rečníkmi. Je to poslanec Peter Marček, momentálne nezávislý, ktorý kandidoval za stranu SME RODINA – Boris Kollár.

Treťou našou témou sú otázky, na ktoré by sme mať viac informácií. Pripravujú sa o nich pohovoriť:

predseda Slovensko-ruskej spoločnosti Ján Čarnogurský,

– podpredseda KSS Jalal Sulejman,

Róbert Švec, predseda Slovenského Hnutia Obrody,

– hovorca Stálej konferencie radikálnej ľavice Juraj Jánošovský, ktorý napísal otvorený list podpredsedovi vlády R. Kaliňákovi: (viac TU) a ďalší.

http://www.hlavnespravy.sk/proti-zakladniam-nato-s-bohatym-programom-uz-9-februara/894387

Martin Schulz z EU připravuje na obyvatele děsivý tah. Konečné a totální zotročení zřejmě přijde brzy

Únor 05, 2017, Z určitých zdrojů unikly velice důležitá data, která se týkají veškerých občanů celé „SLAVNÉ EU“. My Vám je ve zkratce přinášíme. Bývalý prodejce knih a dnešní předseda EU MARTIN SCHULZ (na obr.) se vyjádřil v rozhovoru s kolegy, že připravují na obyvatelstvo celé Evropy vynikají tah. Je to pro občany ŠACH MAT, protože se ocitnou na konečné a totálně zotročeni. Gigantické dluhy,které nemohou platit žádné banky a ani vytunelované státy, bude muset přeci jenom někdo zaplati. K tomu přispěl i odliv majetku z jednotlivých států. Itálie, Řecko, Francie a mnoho dalších států dostaly půjčky, které nemohou být zplaceny. Vymysleli proto přímo ďábelský plán, který by měl všechno eliminovat. Bude postupně zavedeno odstranění hotovostní platby a všichni lidé budou používat jenom banky a kreditní karty. Potom přijde další krok. Krok, který je zotročením všech pracujících občanů. Veškeré dluhy EU, které udělala za svého vládnutí EU šlechta se sečtou. Celková suma se podělí počtem občanů a to i nepracujících a nově narozených dětí. Na jejich konta se potom převedou dluhy, které musejí do konce života splácet, aby „smetánka“ rozuměj totální žumpa a bahno, oddlužila údajnou EU a nahrabala si opět peníze pro své důchody. Důchody v budoucnu nebudou, jsou totiž dávno vytunelované, jenom obyčejní lidé to nevědí. Budou pracovat do té doby, než odejdou do jiné dimenze.
https://www.lajkit.cz/zpravy/item/1008-martin-schulz-z-eu-pripravuje-na-obyvatele-desivy-tah-konecne-a-totalni-zotroceni-zrejme-prijde-brzy

Česká Nezávislá TV (Studio report 6. februára 2017)

Embassy RF press service <press@rusemb.sk>

Vážení priatelia, prosíme Vás aby ste venovali pozornosť tomuto materiálu.

s úctou Veľvyslanectvo Ruskej federácie  v Slovenskej republike

 Komentár Úradu pre informácie a tlač MZV RF v súvislosti s mínometným ostreľovaním Veľvyslanectva RF v Damasku

Druhého a tretieho februára došlo dva razy k mínometnému ostreľovaniu Veľvyslanectva RF v Damasku. Paľba šla priamo z oblasti Djobar, v ktorej sú usadení teroristi.

Jedna z mín explodovala na území veľvyslaneckého komplexu medzi kancelárskymi a obytnými budovami, druhá – dvadsať metrov od hlavného vchodu do Veľvyslanectva. Nikto nebol zranený, ale boli spôsobené materiálne škody.

Kategoricky odsudzujeme nové teroristické útoky proti ruskému diplomatickému zastupiteľstvu v Damasku. Konštatujeme, že tentoraz k ostreľovaniu nášho Veľvyslanectva dochádza v podmienkach stabilizujúceho sa prímeria s jasným cieľom narušiť režim zastavenia bojových operácií a znevážiť úsilie na začatie politického procesu.

Tento zločin nesmie zostať nepotrestaný. Principiálna línia na rozhodný a nekompromisný boj proti teroristom v Sýrii bude pokračovať.

Očakávame, že medzinárodné spoločenstvo na nebezpečnú provokáciu teroristov patrične zareaguje. Rozhodne žiadame, aby sa plnili protiteroristické rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN, aby sa skoncovalo s podporovaním teroristov zbraňami a finančnými prostriedkami. Opätovne vyzývame na zjednotenie úsilia na čo najrýchlejšiu likvidáciu nebezpečného ohniska terorizmu v podobe ISIL, Nusry a ich podporovateľov v Sýrii a v celom regióne.

http://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/2623773

‚Prichádzam neveriacim hlásať Alahovo posolstvo‘ Moslim farárovi: „Preklínam teba aj tvoje náboženstvo!“

Schnaittach, 4.2.2017 (kath.net) 020 171 – „Prichádzam v mene proroka, aby som neveriacim hlásal Alahovo posolstvo.“ Týmito slovami prerušil muž v nemeckom Schnaittachu pohrebný príhovor farára. Informoval o tom magazín „Welt“. Farár Wilfried Römischer sa pokúšal narušiteľovi mierne dohovoriť a ponúkol mu rozhovor po pohrebe. Na to sa muž posadil do zadnej lavice kostola a začal prednášať arabské verše.  „Predpokladám, že to boli súry z Koránu“, povedal farár. Muž opustil kostol, až keď evanjelický farár požiadal pracovníčku pohrebného ústavu, aby zavolala na políciu.

Zo západného Balkánu pochádzajúceho 33-ročného moslima neskôr polícia zadržala. Vyšetruje ho pre rušenie výkonu náboženstva a rušenie pohrebného obradu. Zatiaľ nie sú poukazy na to, že by muž patril k islamistom. V Nemecku žije už mnoho rokov a bol viackrát zadržaný pre ublíženie na tele a majetkovým prečinom.

Farár Römer zdôraznil, že muž nepoužil fyzické násilie a nedošlo ani k potýčke, no zdôraznil: „V pohrebnom obrade, kde sa ľudia lúčia s milovaným človekom, je však takéto narušenie veľmi traumatickou záležitosťou, jednoducho nie je možné, aby niekto zneužil takúto situáciu.  Je však možné, že muž si vôbec nevšimol, že sa dostal na pohreb,“ predpokladal farár. Farský zbor v Schnaittachu je členom Evanjelickej luteránskej cirkvi Bavorska.

Drastickejšie však prezentoval incident „Nordbayern“ – internetový portál novín „Nürnberger Nachrichten“. Podľa neho 33-ročný muž povedal farárovi podľa jeho svedectva:

„Preklínam teba aj tvoje náboženstvo. Zostal asi tri metre pred mnou stáť a potom moslim vyhlásil: Vy, neveriaci! Ja tu mám čo povedať, čo musia všetci počuť.“

Farárovi sa potom podarilo vsunúť sa medzi mikrofón a narušiteľa. Farár hodnotil incident ako „absolútne prekročenie medzí“. „Tento spôsob prístupu nehľadá dialóg, chce iba vyhlasovať to svoje,“ konštatoval farár Römer.  

Trump ďakuje katolíckym školám USA

Washington D.C., 4.2.2014 (kath.net) 020 168 – Nový americký prezident Donald Trump sa poďakoval katolíckym školám v USA. Oznámil to Biely dom 3. februára v tlačovom vyhlásení. Pri príležitosti „Národného týždňa katolíckych škôl“ prezident „vyjadril zo srdca vychádzajúce uznanie všetkým oddaným katolíckym rektorom, učiteľom, kňazom a podporným organizáciám, lebo neúnavne pracujú na tom, aby budovali a udržiavali kvalitné katolícke školy v celých USA“.

Trump ďalej vyhlásil, že „si veľmi cení aj mnohé možnosti, akými katolícke školy svojim dvom miliónom žiakov, ktorí denne vstupujú do ich priestorov, sprostredkujú zbožnosť a múdrosť“. „Blahoželám k tomuto veľkolepému dielu, ktoré školy vybudovali, aby mládež nášho národa deň čo deň vzdelávali. Ich trvalé úsilie je životne dôležité pre náš úspech a rozkvet našej krajiny.“

*****************************************************************

Finančnou podporou  webu magnificat.sk  

nás pomôžete udržať a rozšírite naše spravodajstvo, aj videový obsah. Môžete tak urobiť prevodom ľubovoľnej čiastky na náš účet

ZUNO 1129555503/8410.  Ďakujeme!

************************************************************

Biskupi USA: Kritika, že Trump neodvoláva „gender“

 Washington D.C., 3.2.2017 (kath.net) 020 167 – Za Biskupskú konferenciu USA vyjadrili dvaja biskupi hlboké sklamanie, že nový prezident Donald Trump rozhodol, že exekutívne nariadenie svojho predchodcu Baracka Obamu proti diskriminácii pre sexuálnu orientáciu a identitu podľa genderu zachová. Uviedla to BK USA v tlačovom vyhlásení. Arcibiskup Charles Chaput z Filadelfie a arcibiskup William Lori z Baltimore, obaja predsedovia komisií pri BK USA (pre laikov a manželstvo a pre náboženskú slobodu), v spoločnom vyhlásení uviedli, že Trumpovo rozhodnutie „vyvoláva starosti a je sklamaním“. Arcibiskupi vyhlásili, že Obamovo nariadenie „Executive Order“ má „obrovské nedostatky“, ako sa to už uviedlo v r. 2104 vo vyhlásení.

„Cirkev síce rozhodne odporuje všetkej nespravodlivej diskriminácii a my musíme pokračovať v budovaní spravodlivosti a férovosti v zamestnaní. No exekutívne nariadenie 13672 skôr problémy rozmnožuje, ako by ich riešilo. Zatiaľ čo sa pokúša riešiť prípady diskriminácie, prináša nové formy diskriminácie veriacich. Nie je riešením toto nariadenie zachovať. Dúfame, že vláda bude otvorená pre pokračovanie rozhovorov, aby sa našli cesty ako napomáhať spravodlivosť a rešpektovať slobodu svedomia všetkých ľudí.“  

Arcibiskup Iraku: „Kresťania oslavovali, keď Trump zvíťazil“

Irak, 3.2.2017 (kath.net) 020 166 – „Kresťania oslavovali, keď Trump zvíťazil vo voľbách.“ Z Iraku prišla pre amerického prezidenta podpora. Arcibiskup Bašar Warda z Erbilu v interview pre „Crux“ oznámil, že kresťania v Iraku voľbou Trumpa majú nádej, že už nebudú zanedbávaní. Arcibiskup povedal, že dokáže úplne pochopiť Trumpov príkaz rovnako, ako že chce odvrátiť teror od USA. Želal by si však, aby sa okrem kresťanov prednostne chránili aj iné obete IS.

„Podporujem to. Niektorí ľudia rýchlo pritom zabúdajú, že Európa sa pokúsila znížiť vlnu utečencov. EÚ urobila to najlepšie čo mohla, aby zadržala utečencov v Turecku a Turecku za to aj zaplatila. Očividne si v čase terorizmu ľudia robia starosti o to, kto vstupuje do ich krajiny a to je pochopiteľné.“ Katolícka cirkev je však vždy na strane imigrantov nezávisle od viery a pôvodu. „Sú to veľmi zložité časy v brutálnej dobe. Skutočnou otázkou je, čo je povinnosťou celého svetového spoločenstva, nielen USA, voči nevinným obetiam tejto brutality.“ Arcibiskup sa obáva, že touto diskusiou v médiách sa úplne zabúda na tých, ktorí chcú vo svojej krajine naďalej žiť.

Arcibiskup Warda potom kritizoval protesty proti Trumpovi kvôli jeho zákazu. „Divím sa, kde boli všetky tieto protesty, keď IS vraždil kresťanov, jezídov a iné menšiny v Iraku.“ Vtedy neboli nijaké protesty, keď z jeho arcibiskupstva museli ujsť desaťtisíce kresťanov. Nebola nijaká finančná podpora od vtedajšej americkej vlády, ani z OSN. Arcibiskup kritizuje aj médiami šírenú falošnú správu, že je to „muslim-ban“ (zákaz pre moslimov). To prináša pre kresťanov ešte väčšie riziko.

Warda kritizoval aj ľudí na Západe, „ktorí si žijú v príjemnej situácii“ a vážne si myslia, že kresťanské spoločenstvá, ktorým hrozí úplne vymiznutie, by nemali dostať mimoriadnu pomoc“. Preto veľmi oceňuje, že sa americká vláda usiluje prednostne chrániť najviac utláčaných ľudí. „U nás sa stali obeťami IS mnohé tisíce kresťanov. Mnohí stratili domov, ale aj nádej. Títo ľudia stratili všetko na tejto zemi, čo mali, okrem viery v Ježiša Krista.“  Preto dokáže pochopiť, že mnohí chcú tiež odísť.

 „Bratstvo katolíckeho kléru“ žiada objasnenie ‚dubia, 

Chicago, 3.2.2017 (kath.net/jg) 020 165 – „Confraternities of Catholic Clergy“, bratstvo vyše 1000 kňazov a diakonov vo Veľkej Británii, Írsku, Austrálie a USA vo vyhlásení žiadalo odpovede na päť bodov „dubia“ k apoštolskej exhortácii „Amoris laetitia“. Informovalo o tom internetové vydanie Catholic Herald.

Objasnenie otázok postavených kardinálmi (Brandmüller, Meisner, Caffarro a Burke) je naliehavo nutné „aby sa skorigovalo zneužívanie apoštolskej exhortácie, ktorá podkopáva svätú Tradíciu Cirkvi“. V nebezpečenstve je jednota Cirkvi ako aj spása duší pre rôzne čiastočne si odporujúce výklady exhortácie. Duchovní preto štyrom kardinálom výslovne ďakujú za ich prosbu Františkovi o objasnenie dokumentu.

Pastoračné sprevádzanie ľudí v „zložitých situáciách“ je podstatná úloha. Tá sa uľahčí, ak Cirkev bude svoju náuku prezentovať „odvážne a jasne“, ako sa uvádza vo vyhlásení kňazov. Musí byť jasné, že pastorácia sa musí riadiť náukou. To platí aj v tom, že nikto, kto žije v sexuálnom vzťahu s osobou, s ktorou neuzavrel sviatostný sobáš, nebude pripustený ku svätému prijímaniu, ako sa uvádza vo vyhlásení.

 Turecko vyšetruje návštevu Gülena vo Vatikáne 

Vatikán-Ankara 2.2.2017 (kath.net/KAP) 020 164 – Pri vyšetrovaní pokusu o puč v Turecku ide očividne dokonca aj o stretnutie kazateľa Fethullaha Gülena s pápežom Jánom Pavlom II. (1978-2005). Pápež prijal Gülena vo Vatikáne 9. februára 1998. Podľa správy vatikánskej tlačovej služby Fides vyšetrovacia komisia tureckého parlamentu sa v týchto dňoch zaoberá touto návštevou. Turecký prezident Recep T. Erdogan robí hnutie tohto kazateľa zodpovedným za puč.

Ministerstvo v Ankare poskytlo komisii rozsiahle informácie o spomínanom stretnutí, pri ktorom sa Ján Pavol II. rozprával s Gülenom 30 minút. Gülen priniesol pápežovi aj pozvánku vtedajšieho prezidenta Süleymana Demirela na návštevu Turecka. Podľa Fidesu tieto informácie neobsahovali nijaké tajomstvá.

Turecké médiá v r. 2016 dokonca špekulovali, že moslima Gülena Ján Pavol II. menoval za kardinála „in pectore“ !!!

Chvíľa pre pesničku: Spiritual kvintet

KINO: Naháňačka