ZBRAŇ DNEŠNEJ DOBY

446

Je mesiac ruženca a na myseľ prichádza spomienka na moderný ružencový zázrak. Skutočná udalosť opísaná v knihe S Máriou k Ježišovi , ktorú napísal o. Joseph M. Esper sa viaže k roku 1978, kedy ruženec zachránil vysokoškoláčku z rúk smutne známeho sériového vraha Teda Bundyho.

Zavraždil alebo osudovo zranil všetky ostatné dievčatá v študentskom internáte. Potom vstúpil do ďalšej izby, ale nevysvetliteľná sila ho prinútila aby zastal, zložil zbraň a utiekol. Toto dievča sľúbilo starej mame, že sa bude modliť každú noc ruženec a keď vošiel Bundy do izby, držala ho v ruke.

Bol 15. január, tretia hodina nadránom, kedy tento zabijak po úteku z väzenia vstúpil do dievčenského internátu, zabil dve spiace ženy, Lisu Levy a Margaret Bowman a hľadal ďalšie obete.

Nemenované dievča sa zobudilo na to, že nad ňou stojí muž s kriketovou pálkou v ruke. Keď ich roztvorila, Bundy pozrel na zrnká ruženca a utiekol. Taká je moc ochranného plášťa Panny Márie.

Toto dievča bolo príbuznou o.Williama Kerra z Tallahassee na Floride, ktorého privolala polícia, aby ich sprevádzal do dievčenského internátu pri Floridskej štátnej univerzite , kde našli dievča stuhnuté a schopné hovoriť len s kňazom /zomrel v máji 2009/.

Keď o. Kerr pristúpil k dievčaťu, povedalo mu, že idúc prvýkrát na internát, sľúbila svojej starej mame, že sa bude modliť ruženec pred posteľou každú noc kvôli ochrane , aj keby pri modlitbe zaspala. To sa stalo aj v osudnú noc, takže keď vrah vstúpil, mala zrnká ešte stále v rukách.

Bundy sa priznal k viac ako 30-tim vraždám, ich skutočné množstvo zostáva neznámou. Odhad sa blíži k stovke. Jeho postupom bolo obeť umlátiť a potom uškrtiť, čo sa niekedy spájalo so sexuálnym útokom.

Iróniou je, že keď sa blížila Bundyho poprava, požiadal o. Kerra ako svoju duchovnú podporu. Kňaz teda využil príležitosť spýtať sa na tú hroznú noc. Bundy vysvetlil, že keď vstúpil do izby dievčaťa, jeho úmyslom bolo zabiť ju a ani na sekundu o tom nepochyboval. Neznáma sila mu v tom však zabránila.

„V modlitbe ruženca sú veľmi silné prísľuby“, poznamenáva o Esper, „nielen čo sa týka nášho duchovného rastu. Jeho modlitbou je vlastne podmínované satanovo kráľovstvo.“

Vatikánsky exorcista , o. G. Amorth svedčí: „Jedného dňa počul môj kolega ako diabol počas exorcizmu povedal: Každý Zdravas Mária je ako dúchnutie do mojej hlavy. Keby kresťania vedeli aká je sila ruženca, bol by to môj koniec.“

P. Pio, ktorý nazýval ruženec mimoriadne silnou zbraňou proti satanovi povedal: „Ruženec je zbraň určená pre tieto časy. “

A tak sa modlime…