Reagujeme: Skvost zdravého rozumu Petra Breinera: Aliancia za rodinu je „fašistická“

750

Nastali nám také časy, že sa Slovák hrdo –  ku „fašistom“ hlási.

(Ivo Samsung, nebezpečný analytik)

 Čuduj sa svete, čo koluje po okršleku zemskom  (analýza Aliancie za rodinu od  hudobníka Petra Breinera):

Jasne definované vzťahy

Breiner-Peter-04Dnes nebude treba veľa slov. Stačí tento citát: Požadujeme posilnenie rodinnej jednotky, ako neodmysliteľného základu zdravej spoločnosti. K uskutočneniu tohoto cieľa ďalej požadujeme, aby bolo materstvo pozdvihnuté zo zneuznanej pozície do pozície, keď je materstvo najvznešenejším poslaním na ktoré môže žena ašpirovať.

Veríme, že zdravá a usporiadaná spoločnosť vyžaduje stabilnú rodinnú jednotku, s jasne definovanými vzťahmi medzi pohlaviami, ako aj medzi rodičmi a deťmi. Rovnako veríme, že muži a ženy majú v spoločnosti odlišné, ale vzájomne sa doplňujúce úlohy a tak ako je muž živiteľom rodiny, matka je udržiavateľkou domova.“

 Skúste uhádnuť, odkiaľ som citoval tieto slová. Nie, nie je to Aliancia za rodinu. Nie je to ani blog či kázeň niektorého z duchovných, či parlamentný diskusný príspevok nejakého penzistu. Nie je to vystúpenie jemne nepríčetného lyrizovaného právnika, ktorý ignoruje fakty. Dokonca to nie je ani programové vyhlásenie niektorej z slovenských religióznych či národných strán.

Je to platforma Americkej nacistickej strany. Myslím, že historické exkurzy o tom, ako sa dve organizácie, na prvý pohľad možno odlišnézhodnú v ideových východiskách, nie sú potrebné. Na stránke majú americkí nacisti oslavné ódy na Adolfa, Mein Kampf, klasickú nacistickú literatúru a požiadavku, aby sa rodina skladala z otca a matky a nijako inak. A ak je niekto homosexuál, má si to nechať pre seba. Len ako kuriozitku chcem uviesť, že vodcom nacistickej strany je Rocky Šuhajda.

Pozoruhodné je, že niektoré formulácie na stránke Aliancie za rodinu sú takmer doslovným prekladom nacistických platforiem, opísaných, samozrejme, z vyššie uvedených prameňov.

Slovensku by na prvý pohľad oveľa viacej pomohli aliancie za spravodlivosť, či za likvidáciu korupcie, ale na to asi treba rozmýšľať nejako inako. Alebo možno len rozmýšľať. Pochodovať je oveľa ľahšie.

Tak teda, veselo a odhodlane do volebných miestností! Určite vás posmelí a osvieži vedomie, že árijskí nacisti by sa takéhoto referenda zjavne zúčastnili s veľkým nadšením a volili by rovnako ako vy, bratia a sestry.  (koniec citátu)

 http://pbreiner.blogspot.sk/2014/12/jasne-definovane-vztahy-precisely.html

 

Milý brat Peter Breiner, skutočne úžasné.  Som nadšením úplne vedľa,  to čo čítam od vás,  je totiž úplný skvost. 

GabiNiekde som kedysi čítal zaujímavú vetu:  „Veci nie sú také, akými sa zdajú byť.“   Prvýkrát som na tento fakt výraznejšie narazil asi pred 16-timi rokmi. Robil som interview s MUDr. Gabrielom Hoffmanom,  (na obr.) ktorý ako katolík židovského pôvodu bol počas  II. svetovej vojny  internovaný v koncentračnom tábore Sereď.  Nuž a doktor  Hoffman mi rozprával, že poradca šéfa táborovej polície v Seredi  bol slávny Šimon Wiesenhthal,  neskorší „lovec nacistov“. Tento neskorší „lovec nacistov“ podľa svedectva MUDr. Gabriela Hoffmana  v seredskom tábore smrti   osobne vraždil, resp. dal vraždiť  svojich súkmeňovcov.   

Ja som chcel na túto tému zorganizovať stretnutie Wiesenthala (sídlil vo Viedni) s dr. Hoffmanom v Slovenskej televízii, kde by si to navzájom  skonfrontovali,  ale pán Wiesenthal sa akosi neunúval.  Neskôr mi MUDr. Hoffman povedal, že ho navštívili „chlapci“ z Mossadu a chceli, aby svoje interview odvolal.    Bolo totiž uverejnené. Tento statočný muž  neodvolal.  Teda – fakt veci niekedy nie sú také, akými sa zdajú byť, vrátane „lovcov nacistov.“. 

Či je Aliancia za rodinu fašistická alebo nie, môžete študovať – brat Breiner – aj naďalej.  Len, prosím vás, nepríďte náhodou na to, že Mein Kampf sú parafrázované zvitky zo starovekej knižnice na Strednom východe.  To by sme potom museli zrejme urýchlene odsúhlasiť v Národnej rade SR  nový zákon  proti popieraniu zdravého rozumu, porušenie ktorého by bolo trestané nepodmienečne.  Možno že by tento zákon prešiel aj do druhého čítania…

Apropo,  určite si rád spomínate na časy, keď ste ako zväzák pôsobil vo Vojenskom umeleckom súbore  v Bratislave  a s kolegami vymetal v bývalom socialistickom Československu  vtedajšie Festivaly politickej piesne. Trocha nostalgie teda nezaškodí….     Anton Selecký

Pochod veselých detí: Autori – Izák Dunajevský a Jan Noha

Svedectvo MUDr. Gabriela Hoffmana

http://necenzurovane.sk/12/hofmann.html