Prinášame: Hon na web-bosorky pokračuje, Ukrajina – o čo ide, ISIS spolupracuje s USA, Ruženec kontra Boko Haram, Kino: Gróf Monte Christo, a i.

544

Milí priatelia, opäť sa vám hlásime po krátkej odmlke, sme nútení robiť opatrenia na zabezpečneie chodu nášho webového portálu. Ak nám zachováte svoju priazeň, môžme sa tu ešte dlho stretávať,  všetko závisí aj od vášho pochopenia pre pomoc  našej snahe.  Vďaka!  Anton Selecký

Reportérka odhaľuje klamstvá NATO

Juraj Smatana a jeho názor na alternatívne médiá

Mediálna poprava výrobcov „trollov a konšpirátorov“

Ako vznikala Ukrajina

V Malajzii moslimovia donútili kresťanov, aby sňali z kostola kríž
moslimoviab6Kuala Lumpur 22. apríla (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Lai Seng Sin)

Množia sa prejavy náboženského napätia vo všerasovej malajzijskej spoločnosti

Malajzijské úrady nariadili prešetriť okolnosti protestu skupiny moslimov, ktorí donútili správcu kresťanského chrámu v Kuala Lumpure, aby odstránil kríž. Informovala o tom dnes agentúra Reuters, podľa ktorej ide o posledný zo série množiacich sa prejavov náboženského napätia vo všerasovej malajzijskej spoločnosti.

Na snímke malajzijský premiér Najib RazakNa snímke malajzijský premiér Najib Razak
Prípadom sa zaoberala v utorok večer aj vláda, ktorej premiér Najib Razak upozornil, že ak sa potvrdí porušenie zákonov alebo nariadenia o zákaze poburovania, demonštranti budú potrestaní.

Miestne médiá informovali, že skupina približne 50 demonštrantov sa minulú nedeľu zhromaždila pred kresťanským chrámom na prevažne moslimskom predmestí Kuala Lumpuru Taman Medan, aby žiadali odstránenie kríža z chrámu. Tvrdili, že kríž by mohol zneistiť a odvrátiť mladých moslimov od ich viery. Niekoľko hodín po proteste kríž z budovy odstránil správca chrámu, spresnili médiá.

Tento protest znepokojil nemoslimov i umiernených mohamedánov, z ktorých mnohí vyjadrili obavy z množiacich sa prejavov náboženskej neznášanlivosti v krajine a smerovanie časti miestneho moslimského duchovenstva ku konzervatívnej forme islamu.

https://www.facebook.com/ThisIsChristianSyria

Nigerijský biskup: Ruženec Boko Haram porazí!

Oliver-Dashe-DoemeTeroristi z Boko Haram budú prekonaní ružencom. Biskup Oliver Dashe Doeme to videl vo vízii!

Maiduguri, 22.4.2015 (kath.net/CNA/jg) 017 855 – Radikálna islamistická teroristická organizácia Boko Haram bude prekonaná ružencom. „Videl som to vo vízii!“ hovorí Mons. Oliver Dashe Doeme, biskup nigérijského Maiduguri.

Koncom roku 2014 sa biskup vo svojej kaplnke modlil ruženec pred vystavenou Oltárnou sviatosťou.

„Zrazu sa mi zjavil Ježiš, Ježiš nič nepovedal a ponúkol mi meč. Ja som ho vzal a v tej chvíli, ako som ho vzal do ruky, stal sa z neho ruženec. Potom Ježiš trikrát povedal:Boko Haram zmizla,“ povedal biskup Doeme pre spravodajskú agentúru CNA.

Význam tejto vízie mu bol okamžite jasný, ako spomína biskup: „Bolo mi jasné, že s ružencom dokážeme Boko Haram vypudiť,“ povedal pre CNA.

Biskup sprvu o tom nechcel hovoriť, no potom cítil, že Duch Svätý na neho nalieha. Najprv o tom hovoril s kňazmi vo svojej diecéze na severovýchode Nigérie. Pred niekoľkými dňami porozprával o svojej vízii aj na kongrese o náboženskej slobode v Madride. Konferencia, ktorú organizovali organizáciehazteoir.org a CitizenGO, sa zaoberala otázkou, ako môžu kresťania prežiť v krajinách, kde sú najviac prenasledovaní. –zg-

Iránske úrady obvinili Spojené štáty z financovania a podpory Islamského štátu

Teherán/Washington 22. apríla 2015 (HSP/Vesti/Foto:AP-Khalid Mohammed)

Všetci medzinárodný hráči, vrátane Spojených štátov a Európskej únie by mali bojovať proti terorizmu a nie dodávať Islamskému štátu zbrane a obrovské množstvá peňazí, uviedol šéf generálneho štábu ozbrojených síl Iránu

Ilustračné fotoIlustračné foto

Vojenské lietadlá Spojených štátov uskutočňujú pravidelné lety na letisko kontrolované Islamským štátom a dodávajú rebelom zbrane, peniaze a jedlo. Túto informáciu priniesol denník Farsnews s odvolaním sa na náčelníka generálneho štábu iránskych ozbrojených síl generálmajora Hassana Firuzabadiho.

http://www.hlavnespravy.sk/iranske-urady-obvinili-spojene-staty-z-financovania-a-podpory-islamskeho-statu/603072

Americká letadla přistávají na letištích pod konrolou ISIL

isisNáčelník Generálního štábu íránské armády prohlásil: obdrželi jsme informace, že americká letadla pravidelně přistávají na letištích pod konrolou ISIL. Dopravují tam zbraně, peníze a potraviny. Pokud USA nevytvořily tuto dnes nejlépe placenou armádu, neměly by je ani podporovat. Krutá vlna terorismu zaplaví v nejbližší době Evropu a USA.

Před časem jsem zaregistroval informaci o tom, že žoldáci, pardon bojovníci ISIL jsou léčeni v Israeli, cvičeni v Jordánsku atd.

ISIL je podobný tah jako „contras“ v Nikaragui apod. To všechno jenom dokazuje, že ISIL a „arabské jaro“ je dílem USA a Israele. Posláním ISIL je rozpoutání šiitsko – sunitského konfliktu na úrovni světové války. Úplně stejný scenář i účel jako revoluce 19-20 století a 2 světové války v Evropě. Výsledek – kompletní zničena a podřízená do dnes Evropa, vzestup žido-zednářského výtvoru – USA. Dnes jde o udržení „leadership“ – čti možnosti nadále odírat beztrestně celý svět.

USA evidentně zapalují celý muslimský svět v okolí Evropy a Ruska. Politicky korektní evropští „politici“ neochvějně podporují naše americké „spojence“ v jejich bohulibem počinání. Tito lidí jsou tak vypatlani, že si nepřipouští možnost, že ten oheň přeskočí nakonec a zakonitě do Evropy. O toto nevědomky usiluje politicky korektní zakulisa. Asi doufají potom zmizet odsud tiše po anglicku. Zapominají, že USA nemají přátele, a již nepotřebné sluhy potká osud Němcova, Politkovské a podobných kreatur, ev Saddama, Kaddafi apod – to podle zásluh.

NATO1V Litve prehľadávajú byty aktivistov, ktorí sa odvážili protestovať proti NATO

Vilnius 23. apríla 2015 (HSP/Foto:TASR/AP-Yves Logghe)

Napriek hrozbe dostať sa „do prísnej pozornosti“ polície a tajných služieb stále viac obyvateľov Európy protestuje proti účasti ich krajín v aktivitách NATO. Mnohí Európania sú proti zvýšeniu počtu vojakov aliancie na kontinente a puta-vaezenie-vaezen-obvineny-nestandard2hádkam s Ruskom

Každý mesiac proti aktivitám NATO v EÚ pravidelne protestuje 40 – 70 tisíc ľudí. Odmietajú zvýšenie počtu vojakov na starom kontinente, protestujú hlavne proti prítomnosti amerických vojsk a ťažkej techniky na územní EÚ. Vystupujú proti čoraz väčšej účasti príslušníkov európskych ozbrojených síl vo vojenských operáciách na juhovýchode Ukrajiny. Nechcú žiadnu vojnu a ani konflikty s Ruskom.

Na snímke pohľad na vstup do sídla Severoatlantickej aliancie (NATO) v Bruseli

http://www.hlavnespravy.sk/v-litve-prehladavaju-byty-aktivistov-ktori-sa-odvazili-protestovat-proti-nato/605218

RUSKOEmbassy RF press service<press@rusemb.sk>

Komentár Splnomocnenca MZV Ruska pre ľudské práva, demokraciu a právny štát K.K.Dolgova v súvislosti so sériou politických vrážd na Ukrajine

V centre Kyjeva bola 16. apríla spáchaná ďalšia politická vražda – zákerne zavraždili Olesa Buzinu – známeho ukrajinského novinára a spisovateľa, otvoreného, čestného človeka, skutočného vlastenca svojej krajiny. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine a priateľom Olesju, vyjadrujeme sústrasť celej ukrajinskej novinárskej komunite.

Deň predtým sa v ukrajinskej metropole stal iný, nemenej zlovestný zločin – vedľa svojho domu bol z bezprostrednej blízkosti zastrelený bývalý poslanec Najvyššej rady Ukrajiny Oleh Kalašnikov. Bol známy pre otvorenú kritiku ukrajinských orgánov za glorifikovanie nacistov a ich pomáhačov na Ukrajine,  podieľal sa na príprave oslavy 70. výročia Víťazstva nad nacizmom a fašizmom.

Za posledné mesiace sa na Ukrajine prihodila séria podivných „samovrážd“ známych opozičných činiteľov.

Vidíme nebezpečné silnenie politického teroru na Ukrajine sprevádzané nespútanou kampaňou hanobenia v masmédiách tých ľudí, ktorí vyjadrujú vlastný názor, odlišný od postoja úradov. Pokračovanie politiky týmto smerom hrozí ďalším prehlbovaním rozdelenia krajiny z národnostných, etnických a náboženských dôvodov. Výsledkom môže byť len ešte výraznejšia dlhodobá destabilizácia situácie v bratskej Ukrajine.

Komentár informačného a tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí Ruska v súvislosti s popravou etiópskych kresťanov bojovníkmi „Islamského štátu“ v Líbyi

  1. apríla zahraničné masmédiá zverejnili video ktoré dokumentuje popravu 28. etiópskych kresťanov bojovníkmi teroristickej skupiny „Islamský štát“ (IS) v Líbyi. Z komentárov vyplýva, že obeťami barbarského zločinu boli dve skupiny Etiópčanov – jedna na východe, druhá – na juhu krajiny.

Sme hlboko šokovaní a pobúrení z tohto neľudského zločinu, ktorý nasledoval tohtoročný februárový masaker 21. egyptských Koptov spáchaný militantmi IS na líbyjskom území. Vyjadrujeme úprimný súcit a solidaritu s etiópskym národom.

Oživenie činnosti extrémistov a fanatikov v Líbyi a ďalších arabských krajinách uprostred pokračujúceho sa tam bratovražedného vnútorného konfliktu je dôvodom na závažne obavy. Neľudská krutosť činov teroristov z  Islamského štátu a podobných zoskupení musí naraziť na neodkladný a rozhodný odpor. Týmto teroristom sa nesmie dovoliť špekulovať s etnickými a konfesionálnymi odlišnosťami. Kresťania a moslimovia, všetci mierumilovní stúpenci všetkých náboženských vyznaní, po stáročia žijúci spoločne na Strednom východe a v severnej Afrike, by mali byť spoľahlivo ochránení od mučenia, ponižovania a prenasledovania, mať možnosť slobodne žiť vo svojej rodnej krajine.

Moskva znovu vyzýva všetkých členov medzinárodného spoločenstva poskytnúť pomoc zdravým silám tohto regiónu v boji proti terorizmu, ako to robia legálne vlády a vládne vojská v Iraku, Sýrii, Egypte a Líbyi. Zároveň sme i naďalej presvedčení, že je dôležité vylúčiť používanie „dvojakého metra“ a neschválených  BR OSN  jednostranných zásahov, ktoré, ako potvrdzujú skúsenosti, vedú iba k eskalácii násilia a destabilizácii vojensko-politickej situácie.

GospaStretnutia medžugorských skupín

ČAS  konania:  25. apríla 2015 od  8.45 hod. do 19.30 hod.

Miesto konania stretnutia: kostol Božieho Milosrdenstva na Hájiku- Žilina

DOPRAVA:  Žilina – zo zástavky z pred železničnej stanice, odchádza spoj číslo 6 smer sídlisko Hájik, zástavka blízko kostola sa volá Slnečné námestie. Spoj chodí každých 20 minút. Cesta trvá 15 minút a cestovné je 0,65€.

Autobusové spoje z východného i západného Slovenska. Je potrebné nahlásiť sa na dole uvedených číslach.

Autobus č.1 zo smeru Bratislava – Žilina na telefónnom čísle : 0905 254 742 M.Kečkéš

Autobus č.2 zo smeru Prešov, Lipany, Stará Ľubovňa, Poprad, Žilina : 0903 604 488 Mgr.Michal Šoltés

Autobus č.3 z Ružomberka: 0910 988 359 Marta Pincelová

Parkovanie: Osobné autá môžu parkovať pred Tescom na Hájiku. Praktická rada : podľa možností, priniesť si malú rozkladaciu stoličku

plagat_stretnutie_medjugorje

Talent z Neba

Kapucíni + Stanley 20 rokov „after“(trailer)

Celý dokument o hudobnom  účinkovaní Stanleya a Kapucínov uvidíte na DVD Stanley 20, ktorý si môžete objednať priamo u autora Michala Hirku: e-mail: michalhirko@gmail.com

KINO: Gróf Monte Christo
Viackrát sfilmovaná nesmrteľná dráma Alexandra Dumasa. V hlavnej úlohe tentokrát predstaviteľ Krista vo filme Mel Gibsona Umučenie, Jim Caviezel.

Chvíľa pre pesničku: Brontosauri

********************************************************************************************

Rossija-24

 

RUSKO – TV ROSSIJA

NAŽIVO:

http://www.vesti.ru/onair/

ewtn-logo

 

 

EWTN – naživo

(svetová katolícka televízia

matky Angeliky)

http://bcove.me/acto83ou