Prejav viceprezidenta USA na Pochode za život, Marián Kotleba: Výzva premiérovi Ficovi, Nedajme si svoju slobodu, Správy Veľvyslanectva RF na Slovensku

2117

Viceprezident USA Mike Pence prisľúbil boj za nenarodené deti až do skončenia

USA 28. januára 2017 (HSP/lifenews/youtube/Foto: reu/Bernstein)

Ústredné postavy Bieleho domu hovoria o “novom úsvite” pre pro-life hnutie v USA

Viceprezident Mike Pence a poradkyňa prezidenta Trumpa KellyAnne Conwayová vystúpili včera na 44.ročníku národného Pochodu za život vo Washingtone, na ktorom stovkám tisícom odporcom potratov (podľa organizátorov účasť dosiahla takmer počet 700.000) potvrdili, že pro-life hnutie získalo nový mocný hlas v Amerike, rovno na najvyššej politickej úrovni a že Trumpov biely dom bude stáť za nimi.

Ženy a dievčatá na pochode za život včera vo Washingtone, na ktorom prvýkrát v histórii USA vystúpil aj viceprezident USA so silnou podporou Bieleho domu
Ženy a dievčatá na pochode za život včera vo Washingtone, na ktorom prvýkrát v histórii USA vystúpil aj viceprezident USA so silnou podporou Bieleho domu

“Toto je nový deň, nový úsvit života,” povedala Conwayová. “Život v Amerike opäť vyhráva,” povedal Pence.

Viceprezident Pence vystúpil už viackrát na pochodoch za život v minulosti, terajší jeho prejav je však príznačný tým, že Pence vystúpil po prvýkrát ako viceprezident USA a vôbec, po prvýkrát v histórii USA na pochode za život vystúpil viceprezident:

;

“Som hlboko pokorený, že môžem byť prvým viceprezidentom, ktorý má tú česť vystúpiť na pochode za život. Pred viac ako 240 rokmi naši predkovia spísali slová, ktoré roky rezonovali. Deklarovali pravdy, ktoré sú zjavné samy o sebe. Pravdy, že nás všetkých Stvoriteľ obdaroval neodcudziteľnými právami, a medzi ne patrí život, sloboda a túžba po šťastí.

http://www.hlavnespravy.sk/je-toto-najdojimavejsi-prejav-v-dejinach-prolife-viceprezident-usa-mike-pence-prislubil-boj-za-nenarodene-deti-az-do-skoncenia/890788

Kotleba vyzýva Fica na priamu konfrontáciu: “Verím, že ako chlap, ktorý zvládne 1000 klikov, prijmete túto výzvu”

Bratislava 30. januára 2017 (HSP/Foto:TASR-Branislav Račko)

Pôsobenie Mariána Kotlebu (ĽS NS) ako predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja treba podľa premiéra Roberta Fica (Smer-SD) zastaviť. V relácii verejnoprávnej televízie RTVS Sobotné dialógy ho dokonca označil za nezmyselný experiment. Kotlebova reakcia na seba nenechala dlho čakať a Ficovi poslal výzvu na priamu konfrontáciu.  

Na snímke predseda Banskobystrického samosprávneho kraja a predseda strany Ľudová strana Naše Slovensko Marian Kotleba
Na snímke predseda Banskobystrického samosprávneho kraja a predseda strany Ľudová strana Naše Slovensko Marian Kotleba

Treba veľmi jasne povedať, že tento experiment Banskej Bystrici poškodil, nevyužívali sa európske fondy, neurobilo sa prakticky nič, nie je možné, aby po úrade Banskobystrického kraja chodili holohlaví chlapi a vykrikovali po sebe ‘na stráž’,” povedal Fico v Sobotných dialógoch.

Kotlebová strana ĽS NS ešte skôr uverejnila reakciu na premiérové kritické slova na svojej oficiálnej stránke.

http://www.hlavnespravy.sk/kotleba-vyzyva-fica-na-priamu-konfrontaciu-verim-ze-ako-chlap-ktory-zvladne-1000-klikov-prijmete-tuto-vyzvu/891407

Česká Nezávislá TV (30. januára 2017)

Zlá demokracia

Nedajme  si svoju slobodu

Hovorí exmoslim 

Situácia vo Francúzsku

Finančnou podporou  webu magnificat.sk  

nás pomôžete udržať a rozšírite naše spravodajstvo, aj videový obsah. Môžete tak urobiť prevodom ľubovoľnej čiastky na náš účet

ZUNO 1129555503/8410.  Ďakujeme!

Embassy RF press service <press@rusemb.sk>

Spoločné vyhlásenie Ruska, Turecka a Iránu o urovnaní konfliktu v SýriiVážení priatelia, prosíme Vás aby ste venovali pozornosť tomuto materiálu.
s úctou
Veľvyslanectvo Ruskej federácie
v Slovenskej republike

Krajiny – garanti rokovaní sýrskych strán v Astane – Rusko, Turecko a Irán pripravili vyhlásenie o výsledkoch rokovaní. Potvrdili, že podporujú myšlienku suverenity a celistvosti Sýrskej arabskej republiky, ako multietnickej multikonfesionálnej krajiny. Bolo prijaté rozhodnutie vytvoriť trojstranný mechanizmus, ktorý bude monitorovať režim zastavenia paľby. Vyhlásenie v mene troch krajín v utorok prečítal minister zahraničných vecí Kazachstanu Kairat Abdrachmanov.

„V delegácii Iránskej islamskej republiky, Ruskej federácie a Tureckej republiky podľa vyhlásenia ministrov zahraničných vecí v Moskve 20. decembra 2016 a vyhlásenia Bezpečnostnej rady OSN a jej rezolúcie č. 2356 podporujú začiatok rokovaní medzi vládou Sýrskej arabskej republiky a ozbrojenou opozíciou v Astane 23.-24. januára. Ceníme si účasť špeciálneho vyslanca generálneho tajomníka OSN pre Sýriu na týchto rokovaniach a potvrdzujeme, že podporujeme myšlienku suverenity a teritoriálnej celistvosti Sýrskej arabskej republiky ako multietnickej multikonfesionálnej nesektárskej krajiny, ktorej existenciu zaručuje Bezpečnostná rada OSN,“ ‒ hovorí sa v texte vyhlásenia.

Všetky tri strany sú presvedčené, že vojenské riešenie danej otázky neexistuje a že sa musí riešiť len politickým procesom. Na základe plnenia rezolúcie č. 2354 Bezpečnostnej rady OSN, ktorá v plnej miere zahŕňa konkrétne kroky a zodpovednosť strán za dodržiavanie režimu zastavenia paľby, ako aj za odvrátenie rizika trestných činov pri všetkých organizačných otázkach, ako to požaduje rezolúcia č. 2336 Bezpečnostnej rady OSN o prínose do minimalizácie a zníženia násilia, vybudovania dôvery a zabezpečenie neblokovaného prísunu humanitárnej pomoci v zmysle rezolúcie Rady bezpečnosti OSN č. 2165 z roku 2014, ako aj o ochrane pohybu civilistov v Sýrii.

„Bolo rozhodnuté vytvoriť trojstranný mechanizmus, ktorý má monitorovať, či sa plne dodržiava režim zastavenia paľby, absenciu provokácií a všetky príslušné otázky. My potvrdzujeme svoje odhodlanie pokračovať v boji proti ISIL a organizácii an-Nusra (zakázanej v Kazachstane) a žiadame ich odlúčenie od druhej časti ozbrojenej opozície. Vyjadrujeme presvedčenie, že je nevyhnutné okamžite začať rokovací proces v zmysle rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN č. 2254. Zdôrazňujeme, že medzinárodná schôdzka o Sýrii v Astane je efektívna platforma na bezprostredný dialóg medzi vládou a opozíciou, ako to vyžaduje rezolúcia č. 2254 Bezpečnostnej rady OSN“, – prečítal Kairat Abdrachmanov.

Aj Rusko, Turecko a Irán podporujú ochotu opozičných ozbrojených skupín zúčastniť sa na ďalšom kole rokovaní, ktoré sa uskutoční medzi vládou a opozíciou pod jurisdikciou OSN v Ženeve 8. februára 2017.

„Obraciame sa na všetkých členov medzinárodného spoločenstva, aby podporili politický proces s realizáciou všetkých opatrení, ktoré odsúhlasila rezolúcia č. 2254 Bezpečnostnej rady OSN. Rozhodli sme sa, že budeme aktívne spolupracovať na rokovacej platforme v Astane pod dohľadom OSN s cieľom zabezpečiť sýrsky politický proces a prispieť tak ku globálnym procesom a plneniu rezolúcie č. 2254,“ – povedal Kairat Abdrachmanov.

https://vlast.kz/novosti/21454-rossia-turcia-i-iran-budut-sledit-za-prekraseniem-ogna-v-sirii-sovmestnoe-zaavlenie.html

Embassy RF press service <press@rusemb.sk>

Vážení priatelia, prosíme Vás aby ste venovali pozornosť tomuto materiálu.

s úctou
Veľvyslanectvo Ruskej federácie
v Slovenskej republike

Recept na mier v Sýrii

Poslanec Vladimír Žirinovský ‒ o tom, ako sa skončili dvojdňové sýrske rokovania v Astane

V Astane sa skončila prvá dvojdňová schôdzka lídrov sýrskej opozície a zástupcov vlády. O nejakom ohromujúcom úspechu sa nedá hovoriť. Tvárou v tvár sa znepriatelené strany videli len raz, neskôr sa kontaktovali cez sprostredkovateľov, rozišli sa v očakávaní záverečného komuniké, ktoré napokon nebolo podpísané. Napriek tomu však organizátori schôdzky Rusko, Turecko a Irán vyjadrili spokojnosť. Áno, aj svet vidí pozitívne výsledky, veď padlo aspoň rozhodnutie predĺžiť prímerie. Vďaka tomu, že sa schôdzka konala za zatvorenými dverami, k praniu špinavej bielizne na verejnosti nedošlo. Strany môžu naďalej hľadať styčné body a nestratiť pritom svoju tvár.

O úspechu formátu schôdzky hovorí aj to, že bezprostredne po nej sa práca nezastavila. Napríklad, 27. januára minister zahraničných vecí Ruska Sergej Lavrov prijíma v Moskve lídrov sýrskej opozície, aby s nimi prebral výsledky rokovaní v Astane. V samotnej Sýrii budú strany konfliktu prerokúvať projekt novej ústavy krajiny, ktorý navrhli ruskí experti.

Ukázali sa aj pozitívne smery v téme Blízkeho východu. Tak, špeciálny vyslanec generálneho tajomníka OSN pre Sýriu Staffan de Mistura sa chystá informovať Ligu arabských štátov o výsledkoch schôdzky v Astane. Toto všetko dokopy – to je celý komplex kladných výsledkov schôdzky.

Nepretržitá dôsledná letecká podpora sa stane kľúčom k víťazstvu nad bojovníkmi džihádistami.

Schôdzku v Astane možno pokladať za úspešnú, ak by sme ju porovnávali so ženevskými rokovaniami. Vo Švajčiarsku bola diskusia príliš spolitizovaná. Zúčastňovalo sa na nej veľa nadbytočných sprostredkovateľov, a preto sa reálne kompromisy vôbec nedali očakávať. Každé ďalšie stretnutie na summite sa čoraz väčšmi menilo na politickú šou pre tlač, a reálne výsledky neprinieslo. Ochrancovia povstalcov z bývalej administratívy USA si tichučko šepkali jedno, kurátori Saudskej Arábie ‒ zasa niečo iné, no a novinári ich provokovali k ohurujúcim vyhláseniam. Ženevské rokovania sa zakaždým preto obmedzili len na vzájomné obviňovania, nič viac.

Zárukou úspechu schôdzky v Astane je ešte aj to, že za jedným stolom sa podarilo sústrediť nie politikárov, lež reálnych poľných veliteľov, ktorí hovoria k veci. Vďaka tomuto to bola nie bezhraničná debata politických emigrantov, ale rozhovor ľudí, ktorí so zbraňou v ruke stoja proti sebe, kontrolujú konkrétne územia. Samozrejme, bolo by hlúpe očakávať, že už pri prvom stretnutí sa budú objímať a podávať si ruky. Ale už sám fakt ich stretnutia tvárou v tvár, bez zbrane – už to je víťazstvo. Celý svet uvidel konkrétny výsledok úsilia Moskvy, ktorej sa podarilo nájsť formát na prímerie, ktoré sa bude dodržiavať.

Prechod k reálnemu dialógu sa stal možným najmä vďaka zblíženiu pozícií Ruska, Turecka a Iránu. Práve tieto štáty boli hlavnými organizátormi summitu. Moskva a Teherán majú väčší vplyv na vládu Bašára Assáda ako iné štáty, a Ankara je v tesnom kontakte s ozbrojenou sýrskou opozíciou. A nič viac. Vďaka tomu, že tieto tri strany vedeli nájsť kompromis, zjavili sa šance na dohodu medzi vládou a opozíciou Sýrie. Zatiaľ čo v Ženeve zaznievali len ultimáta. Vznikal dojem, že jediným cieľom rokovaní vo Švajčiarsku je verejne vypráskať Bašára Assáda, a nie nájsť cestu k prímeriu.

Samozrejme, zvlášť treba spomenúť úlohu Turecka. Prezident tejto krajiny Recep Tayyip Erdogan sa definitívne sklamal vo svojich spojencoch v NATO a Európskej únii. Pochopil, že Brusel chce praobyčajne využiť Turecko v sýrskej vojne. Ideálny plán eurobyrokratov spočíva v tom, aby oni sami meditovali o demokracii a slobode na Blízkom východe, a Turkom prenechávali špinavú robotu: prelievať krv, vziať na seba povinnosť obnoviť Sýriu, a súčasne prijať migrantov, ktorí sa hrnú do Európy. Turecko za toto všetko na oplátku dostane ďalší prísľub o prijatí do Európskej únie… Aj to nie teraz, ale niekedy v budúcnosti. Prezident Erdogan je už z toho všetkého unavený a je len prirodzené, že si zvolil zblíženie s Moskvou, ktorá mu navrhuje čestný a vzájomne výhodný spôsob riešenia problému.

Novú administratívu Donalda Trumpa väčšmi zaujíma ekonomika USA, nová administratíva chce do Ameriky vrátiť výrobu, chce „vyliečiť“ vnútorné rozpory, odísť konečne z Blízkeho východu, ktorý stojí Američanov príliš veľa. Okrem toho, pre D. Trumpa môžu mať dobré vzťahy s Ruskom väčší význam, ako je situácia v Sýrii.

http://izvestia.ru/news/659958#ixzz4Wr2tH5g1

Embassy RF press service <press@rusemb.sk>

Vážení priatelia, prosíme Vás aby ste venovali pozornosť tomuto materiálu.
s úctou
Veľvyslanectvo Ruskej federácie
v Slovenskej republike

Spoločné vyhlásenie Iránu, Ruska, Turecka o výsledkoch medzinárodnej schôdzky o Sýrii v Astane, 23.-24. januára 2017

Delegácie Iránskej islamskej republiky, Ruskej federácie a Tureckej republiky v súlade so Spoločným vyhlásením ministrov zahraničných vecí, v Moskve 20. decembra 2016, a s rezolúciou č. 2336 Bezpečnostnej rady OSN:

podporujú začiatok rokovaní medzi vládou Sýrskej arabskej republiky a ozbrojenými opozičnými skupinami, ktoré sa začali 23. a 24 januára 2017 v Astane;

vysoko oceňujú účasť špeciálneho vyslanca Generálneho tajomníka OSN pre Sýriu na uvedených rokovaniach a jeho pomoc pri ich organizovaní;

potvrdzujú svoju podporu suverenite, nezávislosti, jednote a teritoriálnej celistvosti Sýrskej arabskej republiky ako multietnického, multikonfesionálneho, demokratického štátu bez delenia podľa náboženskej príslušnosti, ako to potvrdzuje Bezpečnostná rada OSN;

vyjadrujú presvedčenie, že sýrsky konflikt sa nemôže urovnať vojenskou cestou a jeho riešenie je možné výlučne v rámci politického procesu, vychádzajúceho zo všestranného plnenia rezolúcie č. 2254 Bezpečnostnej rady OSN;

využívaním svojho vplyvu na strany konfliktu konkrétnymi činmi budú napomáhať konsolidáciu režimu zastavenia paľby, ako sa to uvádza v dohodách, podpísaných 29. decembra 2016, a ako to potvrdzuje rezolúcia č. 2336 (2016) Bezpečnostnej rady OSN,

prispievať k minimalizácii porušovania dohôd, zníženiu násilia, upevňovaniu dôvery, zabezpečovaniu rýchleho a neblokovaného prísunu humanitárnej pomoci v súlade s rezolúciou č. 2165 (2014), ako aj k ochrane a voľnému pohybu civilistov v Sýrii;

prijímajú rozhodnutie vytvoriť trojstranný mechanizmus monitorovania režimu zastavenia paľby a zabezpečiť jeho absolútne dodržiavanie, odvrátenie akýchkoľvek provokácií, ako aj určenie všetkých podmienok zastavenia paľby;

opakovane vyhlasujú svoje rozhodnutie spoločne bojovať proti ISIL/DAEŠ a organizácii
An-Nusra a robiť rozdiel medzi nimi a ozbrojenými opozičnými zoskupeniami;

vyjadrujú presvedčenie, že je nevyhnutné čo najskôr aktivizovať úsilie na pokračovaní rokovacieho procesu v súlade s rezolúciou č. 2254 Bezpečnostnej rady OSN;

zdôrazňujú, že Medzinárodná schôdzka o Sýrii v Astane tvorí efektívnu platformu na priamy dialóg medzi vládou a opozíciou v súlade s požiadavkami rezolúcie č. 2254 Bezpečnostnej rady OSN;

podporujú ochotu ozbrojených opozičných zoskupení zúčastniť sa na ďalšom kole rokovaní medzi vládou a opozíciou, ktoré sa bude konať 8. februára 2017 v Ženeve pod dohľadom Organizácie Spojených národov;

naliehavo vyzývajú všetkých členov medzinárodného spoločenstva, aby podporili politický proces, s cieľom čo najskôr uskutočniť všetky kroky, odsúhlasené v rezolúcii č. 2254 Bezpečnostnej rady OSN;

vyjadrujú rozhodnutie spolupracovať na platforme Astany pri riešení konkrétnych otázok politického procesu, uskutočňovaného pod vedením a z iniciatívy samotných Sýrčanov za spolupráce Organizácie Spojených národov, s cieľom prispieť svojou hrivnou do úsilia svetového spoločenstva plniť rezolúciu č. 2254 Bezpečnostnej rady OSN;

vyjadrujú vďaku prezidentovi Kazašskej republiky, Jeho Excelencii Nursultanovi Nazarbajevovi a celkove kazašskej strane za organizáciu Medzinárodnej schôdzky o sýrskom urovnaní v Astane.

http://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/2610777