Píšete nám: Masaker egyptských kresťanov a i.

418

Je zarážajúce, ako média ale aj politici celého sveta informovali o podobnom útoku Čínskej ľudovej (rozumej komunistickej) armády  s pomocou tankou proti študentom na namesti Nebeskeho pokoja- Tien an men. Ak sa ale rovnako brutálnym spôsobom masakrujú koptský kresťania v Egypte, tak o tom politici mlčia, alebo sa tejto teme venujú len okrajovo. Aj preto je potrebne, aby sme si uvedomili, ako je dôležité, aby bola na Slovensku prijatá a ratifikovaná zmluva o Výhrade svedomia.

Zuzana Roithová: Odsuzuji hrůzný masakr Křesťanů v Egyptě

S velkým zármutkem jsem se dozvěděla o masakru egyptských křesťanů. Příslušníci koptské menšiny tuto neděli (9.10. pozn. red.) protestovali proti žhářským útokům na kostely a proti bezohlednému potlačování demonstrací za práva křesťanů v Egyptě. Nedělní demonstrace skončila tragicky, když se Koptové střetli s armádními složkami. Postup egyptské elity a egyptské armády odsuzuji. Mezinárodní společenství a EU se musí rázně postavit proti masakru obyvatel ze strany státní moci. Všechny násilnosti, nejen z této neděle, musí být důkladně vyšetřeny a viníci potrestáni. Rodinám obětí vyjadřuji upřímnou soustrast,“ říká Zuzana Roithová, poslankyně KDU-ČSL v Evropském parlamentu.

Celý článok TU: http://azn.nawebe.net/ukaztemu.php?id=3

Biskup: „Aliancia za voľnú nedeľu jasne dosahuje väčšinu“

„Dobrá klíma, v ktorej úzko spolupracujú odbory a cirkvi od založenia aliancie“ je podľa slov biskupa Schwarza podstatným faktorom úspechu aliancií za nedeľu. Zdôraznili to aj prezident odborových zväzov Erich Foglar ako aj em. linecký biskup Maximilián Aichern. Biskup Aichern založil rakúsku „Alianciu za voľnú nedeľu“ 3. októbra 2001 spolu s prezidentom odborových zväzov Fritzom Verzetnitschom a prezidentom Komory robotníkov Herbertom Tumpelom. Smerodajná bola aj spoločná kresťanská angažovanosť. To ukázala hojná účasť cirkevných predstaviteľov na slávnostnom akte. Zo strany katolíckej cirkvi sa okrem spomínaných biskupov zúčastnil aj viedenský pomocný biskup Stephan Turnovszky a generálny sekretár biskupskej konferencie Peter Schipka.

Ostatné cirkvi boli zastúpené luteránskym biskupom Michaelom Bünkerom, vrchnou cirkevnou radkyňou Hannelore Reinerovou, koptským biskupom Anba Gabrielom a em. Starokatolíckym biskupom Bernhardom Heitzom.

Najstarší sociálny zákon kresťansko-židovskej civilizácie

Podpredseda Národnej rady Fritz Neugebauer sa vyjadril, že aliancia je síce ešte mladá, no buduje na veľmi starej idey, pretože voľná nedeľa je „najstarší sociálny zákon kresťansko-židovskej civilizácie“. „Nedeľa vytvára priestor pre pokoj na život spoločenstiev, spoločne trávený čas a starostlivosť o sociálne siete, čo si nikdy nemožno dosť vysoko vážiť,“ ako zdôraznil Neugebauer a súčasne napomenul, aby sa s nedeľou zaobchádzalo veľmi starostlivo.

Celý článok TU: http://azn.nawebe.net/view.php?nazevclanku=biskup-%84aliancia-za-volnu-nedelu-jasne-dosahuje-vacsinu%93&cisloclanku=2011100005

A. Čulen

EMAIL  FÓRA ŽIVOTA

20. október 2011
Vážení sympatizanti, podporovatelia, priatelia, 

v dnešnom vydaní Emailu Fóra života vám ponúkame niekoľko zaujímavých správ zo zahraničia, pozvánky na modlitbové pochody za život i príspevky z konferencie k 10. výročiu Fóra života. Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhate organizovať Sviečku za nenarodené deti po celom Slovensku.

S úctou

Marek Michalčík

výkonný riaditeľ Fóra života
———————————————————————————–

Svoju činnosť môžeme vyvíjať iba vďaka darcom. Ďakujeme všetkým za podporu!
Činnosť Fóra života môžte podporiť na účte 0422874576/0900 alebo on-line. Ďakujeme!
Email Fora života – odporučte linku vašim známym na odber nášho pravidelného emailu.
Staňte sa našimi podporovateľmi v Klube Fóra života a priateľmi v skupine Za život na Facebooku.

———————————————————————————-

Sviečka za nenarodené deti 2011

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhate organizovať Sviečku za nenarodené deti po celom Slovensku. Dajte nám prosím vedieť o všetkých aktivitách, ktoré pri tejto príležitosti organizujete 2. novembra a v období okolo tohoto dátumu. Môže to poslúžiť aj ako pozvánka či inšpirácia pre iných. Ďakujeme.
Viac informácií o Sviečke za nenarodené deti nájdete na tejto stránke.
Pridajte sa k udalosti Sviečka za nenarodené deti na Facebooku.

 

Pochod za život

Pochod za život Bratislava, 2. november

Pochod za život Košice, 3. november

Pamätníky nenarodených

Viete o nejakom pamätníku nenarodených či symbolickom hrobe, ktorý ešte nie je v našom zozname? Pošlite nám o tom správu a pripojte fotografiu. Ďakujeme.

10. rokov Fóra života

Príspevky na stiahnutie

Dňa 21. 9. 2011 sme si konferenciou a slávnostným programom pripomenuli 10. výročie vzniku Fóra života. Na konferencii odzneli viaceré zaujímavé príspevky a pozdravy. Ponúkame vám dostupné príspevky na stiahnutie v pdf formáte. Viac …

Čítajte tiež: Retrospektíva Fóra života

Yes to Hungary!

Podporte pro-life posolstvo z novej maďarskej ústavy! Podporte novú aktivitu pro-life hnutia z Maďarska, ktorou chcú naši južní susedia prispieť k budovaniu Európy rešpektujúcej každý ľudský život. Viac … (v maďarskom a anglickom jazyku)

Predstavený bol dôležitý dokument „San Jose Articles“

V Spojených štátoch bol predstavený dokument „San Jose Articles“, ktorý by mal napomáhať v boji o právo na zákonné zakotvenie ochrany života v legislatívach jednotlivých štátov sveta. Viac …

Európsky súd zakázal patenty vyžadujúce si ničenie embryí

Súdny dvor Európskej únie v Luxemburgu rozhodol o zákaze prijímať patenty, pri realizácii ktorých sa predpokladá nutnosť zničenia embryí za účelom získavania embryonálnych kmeňových buniek. Jedná sa o významné  rozhodnutie, ktoré prispeje k obmedzeniu používania týchto buniek vo výskume. Viac …

Európou sa šíri nová droga: Ľudí rozožiera zaživa!

Narkomanka na svoju závislosť kruto doplatilaNarkomanka na svoju závislosť kruto doplatila pred 54 minútami

BRUTÁLNE VIDEO

BERLÍN – Nová droga s devastujúcim účinkom dorazila podľa miestnych úradov do Nemecka. Hovorí sa jej krokodíl, mieša sa v Rusku a predáva ako náhrada heroínu. Ale až po jej aplikácii užívatelia zistia, že si vpichli substanciu s extrémne škodlivými účinkami na kožu a kosti, napísal nemecký denník Die Welt.

Kodeín, benzín, riedidlo na farby, kyselina chlorovodíková a červený fosfor – to sú zložky krokodíla, o ktorom sa predpokladá, že sa teraz dostal do západnej Európy. Z Nemecka už hlásia prípady drastického poškodenia kože a mäkkých tkanív medzi užívateľmi tejto drogy.

Mnohí používatelia podľa nemeckých expertov vôbec netušia, čo droga obsahuje. V Rusku sa dajú lieky na kašeľ a bolesti hlavy obsahujúce kodeín kúpiť bez lekárskeho predpisu, a tak si narkomani môžu drogu miešať sami.

Ruský názov krokodíl zrejme vznikol z infekcie okolo miest vpichu, kde koža zmení farbu na zelenú a odumiera. Šupinaté škvrny na koži sa šíria po celom tele a toxická droga poškodzuje aj kosti. Občas je nutná amputácia, ale používatelia zvyčajne neprežijú dlhšie ako dva alebo tri roky po tom, čo začnú brať túto vysoko návykovú drogu.

Jej užívanie sa v Rusku šíri, pretože je lacná. Jedna dávka stojí len zhruba päť eur, zatiaľ čo dávka heroínu vyjde až na desaťkrát toľko. Výsledná eufória je ale podobná ako po aplikácii heroínu, účinky drogy trvajú dve hodiny.

Keďže kodeín sa v Nemecku bez predpisu kúpiť nedá, experti predpokladajú, že krokodíl vyrábaný v Rusku prepravujú po obvyklých pašeráckych cestách – Varšava, Berlín, Hannover – do zvyšku Nemecka, kde sa predáva ako heroín.

Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

Článek ve Zvědavci (http://www.zvedavec.org)

Tradiční slova „otec“ a „matka“ budou v Británii nahrazena oficiálními výrazy rodič 1 a rodič 2. Tyto výrazy budou používány v oficiálních dokumentech. Úřady rozhodly učinit tento „politicky korektní“ krok proto, aby vyhověly párům stejného pohlaví. Experti jsou si však jisti, že tato záležitost není věcí požadavků jistých sociálních skupin. Toto rozhodnutí je dalším krokem ke zničení tradiční rodiny.

Slova „otec“ a „matka“ budou odstraněna z britských žádostí o pas před prosincem 2011. Jde o úspěch skupiny Stonewall, která brání práva sexuálních menšin. Americké ministerstvo zahraničí se pokusilo udělat totéž dříve, ale nakonec bylo rozhodnuto tato slova z amerických žádostí o pas neodstraňovat.

V poslední době se novelizace v oblasti vztahů pohlaví stávají čím dál tím populárnějšími. Není to tak dlouho, co Pravda.ru psala o školce ve Švédsku, která se světově proslavila poté, co její správa rozhodla prostě zrušit používání zájmen „on“ a „ona“.

Vloni Evropský parlament vydal brožuru, kde doporučil nepoužívat slova „paní“ a „slečna“ ve všech jazykových variacích, jako „Miss“, Mademoiselle“, „Seniora“ a „Seniorita“. Z pohledu Evropského parlamentu představuje používání takových slov diskriminaci žen, protože přímo naznačují jejich sexuální identitu.

Člověk nemusí být expertem, aby pochopil, že takové novely v různých zemích nejsou pouhou náhodou. Je to trend, jehož cílem je změnit vnímání veřejnosti u role pohlaví ve společnosti.

Pavel Parfentjev, předseda meziregionální veřejné organizace „Za rodinná práva“, tento názor sdílí také.

„Skutečně, jde o závažný mezinárodní trend. Začal již v sedmdesátých a osmdesátých letech, jako silné hnutí na obranu práv sexuálních menšin. Existovaly organizace, které se pokoušely bránit dokonce i práva pedofilů, kteří, jak věřily, mají také právo na svoji sexuální preferenci.

Tyto organizace veřejně sdělovaly, že jejich cílem je zničení rodiny. Následně, pod tlakem veřejného mínění, se mnoho aktivistů rozhodlo od veřejného projevování podjatosti ve svých aktivitách ustoupit. Přešli pod roušku ochrany lidských práv. Takto dnes přistupují k právům dětí. Myslí si, že děti musí být chráněny před despotismem svých rodičů – tedy před jakoukoliv formou tradiční výchovy. Aby toho dosáhli, musí nejdříve zničit tradiční rodinu a udělat z rodiny formu, která zotročuje a omezuje děti,“ řekl tento expert.

Aby byli efektivnější, začali představitelé takových hnutí spolupracovat s velkými mezinárodními organizacemi, jako OSN a Rada Evropy. To vedlo k vytvoření malé, avšak silné lobby za ochranu práv sexuálních menšin na mezinárodní úrovni, říká Pavel Parfentjev. Tato lobby má v úmyslu pokřivit vnímání tradiční rodiny v moderní společnosti.

V důsledku toho se evropští představitelé již pokusili vyhnout se použití slova „rodina“ v mezinárodních dokumentech vrcholové úrovně. Místo toho používají výraz „rodina ve všech svých formách“, což má znamenat všechny formy soužití. Vlastně vědomě a záměrně narušili a rozšířili pojem rodina. Rodina jak ji známe z nového výrazu prakticky zmizela.

„Tato lobby dává přednost postupu v malých krocích. Nejdříve říkají, že by nikdo neměl diskriminovat lidské bytosti na základě jejich pohlavních práv a sexuální orientace. S tím je skutečně těžké polemizovat. V Rusku žádná diskriminace skutečných lidských práv a základě sexuálních preferencí není. Zároveň vytváří zvláštní, dříve nevídaná, „práva“ a preference pro homosexuály na mezinárodní úrovni. V důsledku pak přisuzují sexuální orientaci zvláštní význam, lidé jsou podle ní rozlišováni a někteří stavěni nad ostatní,“ řekl Pavel Parfentjev.

Slova naznačující sexuální identitu lidí postupně mizí z oficiálních projevů a dokumentů. Pokud zruší „on“, „ona“, „otec“ a „matka“, nebudou schopni zrušit pohlaví jako takové. Nicméně lze podkopat tradiční vnímání pohlaví.

„Rodina je něčím mnohem víc, než jen manželským svazkem dvou lidí. Je to reprodukční mechanismus celé společnosti. Hnutí za ochranu práv sexuálních menšin se pokouší podkopat tradiční nebo přirozenou rodinu, jak ji říkáme my. Chtějí to rozšířit za rámec veřejných hodnot. A co je důležitější, chtějí oddělit proces rozmnožování a péče o děti od sňatku a rodiny. Podle nich jsou rodiče a děti dvě různé věci, které musí existovat odděleně. Zpochybňují zvláštní roli rodičů při výchově dětí,“ dodal expert.

Mnoho lidí v Británii tvrdí, že výše uvedené novelizace podkopávají v zemi půdu pod rodinami.

Europe to destroy traditional family and sexual identity vyšel 10. října na Pravda.ru. Překlad Zvědavec.