Píšete nám: Čudný vianočný „darček“

282

Vážená redakcia,
posielam Vám svoju skúsenosť so stránkou „Zoznam“ a j dôvod, prečo je nutné ich bojkotovať. Možno sa mýlim, nie som právnička a nerozumiem ich novým “ Podmienkam“, predpokladám, že to majú ošetrené tak, že ich nemožno nijako právne napadnúť.

http://media.zoznam.sk/zoznam-v-cislach/podmienky-zoznam-sk-platne-od-20-12-2011/

Ale prejdem k veci:
Som užívateľkou mailovej schránky Zoznam.sk. Posledné asi 3 týždne dozadu do 20 . 12. 2011, boli dennodenne problémy dostať sa do mailových schránok. 3 týždne bolo na prihlasovacej stránke „zavesené“ aby užívatelia skúšali medzi 23 až 9 hodinou ráno dostať sa k svojim mailom. Dosť ma to prekvapilo, prečo oni /Zoznam.sk/ nemôžu v noci „vykonávať potrebnú údržbu“. Ale ani v noci sa včšinou na stránky nedalo dostať. Podotýkam, že na informácii bolo uvedené len, že ide o údržbu, takže človek nemohol tušiť, aký podraz sa to na neho chystá.

A tu zrazu včera podvečer okolo 17 hod /20. 12. 20110/, prišiel mail s tým, že od 21. 12 . 2012 sa budú meniť podmienky a kto nebude súhlasiť, bude musieť odísť. Podmienky nebolo možné nikde nájsť a o to väčšie bolo moje podozrenie, že to bude niečo nekalé …. Keďže som nemala čas sedieť na internte, odišla som preč s tým, že na druhý deň si všetko stiahnem a pôjdem na inú stránku…..

Ale čo sa ráno o 5 hod nestalo? Nedalo sa už nikam do schránky dostať a našťastie som si všimla, že pri prihlasovaní automaticky súhlasíte s Podmienkami. Tak som to rýchlo zrušila. Takže takto fantasticky prebiehala trojtýždňová údržba stránok…. Ostala som v šoku, ako je to chytre vymyslené , pred Vianocami keď nik nemá na nič času zmeniť narýchlo Podmienky, veď blbý plebs bude opäť slepo súhlasiť so všetkým. ….

Tak napríklad
bod 3
Na základe registrácie, spoločnosť ZOZNAM zhromažďuje a ďalej spracúva informácie, na základe ktorých bude možné priamo či nepriamo registrovaného používateľa identifikovať, ako sú napríklad meno, priezvisko, adresa, telefónne číslo, e-mailová adresa a akékoľvek iné informácie týkajúce sa registrovaného používateľa, pokiaľ tieto informácie dobrovoľne poskytne spoločnosti ZOZNAM.

bod 3
4. Používateľ pri registrácii na Zoznam.sk  d o b r o v o ľ n e udeľuje súhlas so spracovaním svojich osobných údajov.

Ale v bode 11
Používateľ je  p o v i n n ý pri registrácii uvádzať pravdivé údaje v súlade so skutočnosťou.
A najlepšie nakoniec:

V súvislosti s poskytovaním služieb registrovanému používateľovi môžu byť jeho osobné údaje predmetom cezhraničného toku osobných údajov do tretích krajín v rámci Európskej únie, ako aj do USA výlučne spoločnosti alebo spoločnostiam, ktorí pristúpili k Safe Harbor, kedy sa prenos osobných údajov považuje za bezpečný a úroveň ochrany osobných údajov je primeraná, a to v súlade s príslušnými ustanoveniami zákona. Osvedčenie príslušnej spoločnosti v USA o ochrane osobných údajov je k dispozícii na stránkach.

A tak je to napísané šalamúnsky, hlavne dlho a múdro, aby tomu obyčajný človek nerozumel a bol postavený pred hotovú vec a so všetkým súhlasil . Možno preháňam, ale takýto prístup je ešte horší ako za socializmu. Prišla som o všetky kontakty, ktoré som mala uložené a Zoznam. sk s tým rátal…. Je to podraz a až ma desí z tých formuliek , ktoré sú v Podmienkach ak si ich aspoň trošku správne vykladám.
S pozdravom   ZR