1. január – sviatok Panny Márie Bohorodičky, Novoročný prejav Vl. Putina, Zúfalé kroky Baracka Obamu, a i.

3558

Bohorodička Panna Mária

Sviatok: 1. január

Liturgické slávenie: slávnosť; prikázaný sviatok

Výraz „Bohorodička“ sa síce vo Sv. písme nenachádza, no na viacerých miestach sa píše o Panne Márii ako o tej, ktorá porodila Božieho Syna. Pomenovanie Bohorodička nachádzame v 3. storočí v spisoch sv. Otcov ako u sv. Gregora Nazianzského, sv. Gregora Nyssenského, sv. Cyrila Alexandrijského, sv. Ignáca Antiochijského a ďalších. Ako dogmu, čiže ako článok viery bolo toto tajomstvo vyhlásené na cirkevnom sneme (koncile) v Efeze v roku 431 a neskôr aj v Carihrade v roku 555. Konciloví otcovia v Efeze prijali uznesenie, že Panna Mária je Bohorodičkou (grécky Theotókos) a že v Kristovi sú zjednotené dve prirodzenosti – božská i ľudská. Súčasne odsúdili blud carihradského patriarchu Nestória, ktorý hlásal, že Panna Mária bola matkou Krista ako človeka, nie Boha.

V lone Panny Márie sa vyvinulo Ježišovo ľudské telo podľa biologických zákonov. Bolo počaté z Ducha Svätého. No vieme, že Boží Syn žil už od večnosti ako druhá Božská osoba. Tento Boží Syn si zobral ľudské telo z Márie Panny a stal sa aj človekom. Panna Márie je Bohorodička a Ježiš Kristus je Bohočlovek. Panna Mária mu poskytla teda ľudské telo. V kristologickom výklade žalmov sa stretávame s Pannou Máriou, poeticky opísanou ako Sväté mesto (Sion), ktoré má vznešeného Obyvateľa (napr. Ž 48, 87, 132 a iné). Pán Ježiš naozaj u nej deväť mesiacov pred narodením býval, aby mohol prísť na svet ako človek.

Aj Druhý vatikánsky koncil venoval Bohorodičke Panne Márii veľkú pozornosť. Celá VIII. kapitola hlavnej vieroučnej konštitúcie sa hovorí práve o nej. Koncil potvrdil doterajšie učenie a povzbudzuje všetkých, aby mali čím väčšiu úctu k tej, ktorá priviedla na svet samého Boha. Boh prišiel na svet skrze ňu a my sa tiež cez ňu najľahšie dostaneme k Bohu. Nazývame ju Kráľovnou vesmíru, Kráľovnou anjelov a má ešte mnoho iných prívlastkov. Z toho vidno, že aj sám Boh ju zahŕňa osobitnou priazňou a jej príhovor je naozaj mocnou modlitbou, ktorá dokáže vyprosiť veľké milosti. Nenadarmo sa konajú mnohé známe mariánske pobožnosti, ako ruženec, litánie, večeradlo a podobne. Toto všetko je praktickým vyjadrením starej latinskej vety „Per Mariam ad Iesum“ (cez Máriu k Ježišovi).

*******************

Novoročný prejav prezidenta Vladimíra Putina


Silvester 2017 – Berlín (bez komentára)

Vraj nepustili do éteru originálnu nahrávku kráľovnej pre BBC

(citát)… ale nie pred tym ako kráľovná (na obr.) vyjadrila jej najtemnejsie obavy/strach, ze rok 2017 bude “ rokom zabijania ake sme nevideli od 2 sv. vojny“ pretoze zlé sily, globalna elita, su rozhodnute zacat vojnu na to aby dosiahli ich ciele.
but not before the Queen expressed dark fears that 2017 will be a “year of slaughter the likes of which we haven’t seen since World War 2“, because malevolent forces, the global elite, are set upon war to achieve their goals.

zdroj: http://yournewswire.com/queen-elizabeth-house-arrest-christmas-message/

Barack Obama zahájil operaci „Scorched Earth“, která má za úkol zničit do 20. ledna 2017 vztahy s Ruskem za bod, ze kterého už nebude návratu. Vyhoštění ruských diplomatů z USA je jenom předehra!

Barack Obama zahájil operaci „Scorched Earth“, která má za úkol zničit do 20. ledna 2017 vztahy s Ruskem za bod, ze kterého už nebude návratu. Vyhoštění ruských diplomatů z USA je jenom předehra!

Dosluhující prezident Barack Obama se doslova utrhl ze řetězu. Poté, co před několika dny pověřil v OSN americkou vyslankyni Samanthu Power, aby v radě bezpečnosti dala zdržením se hlasování průchod proti-izraelské rezoluci, tak dnes navíc vyhostil z USA celkem 35 ruských diplomatů a dal jim lhůtu 72 hodin na opuštění USA [1]. Podle Baracka Obamy jde o odvetu USA za údajně (ze strany CIA) prokázané kybernetické útoky vedené ruskými diplomaty na servery Demokratické strany a také za provokování amerických diplomatů v Moskvě v poslední době. Rusko na Obamův zlovolný a nepřátelský akt již zareagovalo a taktéž prý vyhostí 35 amerických diplomatů z Moskvy v reciproční odvetě, uvedl původně ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Ale tuto informaci později vyvrátil přímo Vladimir Putin, že prý Rusko nikoho nevyhostí, nebude zatím nijak reagovat a počká se až na inauguraci Donalda Trumpa, více zde. Dokonce pozval děti amerických diplomatů do Kremlu na jolku. Ukazuje se, že Vladimir Putin je vskutku formát a už vůbec Baracka Obamu nereflektuje a přehlíží jeho kroky proti Rusku. To je jasný signál smířlivosti směrem k Trumpovi.  (parlamentnilisty)

http://aeronet.cz/news/barack-obama-zahajil-operaci-scorched-earth-ktera-ma-za-ukol-znicit-do-20-ledna-2017-vztahy-s-ruskem-za-bod-ze-ktereho-uz-nebude-navratu-vyhosteni-ruskych-diplomatu-z-usa-je-jenom-predehra/

*********************************************************
Česká Nezávislá TV (30. decembra 2016)

Aj Slovensko má svoje lóže

16. listopadu 2016 v 13:36 | afinabul |  Z domova

Zuzana Lipová si všíma slovenských „nezávislých“ bojovníkov za globalizmus, ktorých ako piatu kolónu nasadzujú spolky s tajným poslaním

Slobodomurári, rotariáni, lionisti… Podľa mainstreamu vraj nijako neovplyvňujú politické dianie a nie sú žiadnymi elitnými spolkami. Oni predsa nič, oni len združujú osobnosti po celom svete, aby ako pochodeň svetla šírili myšlienky humanity, solidarity, tolerancie a demokracie. Tajné spolky s cieľom ovládať hospodársky a politický vývoj sveta? To sú konšpiračné teórie! Sú to v podstate iba ľudia rovnakého razenia, umelci, vedci, lekári, intelektuáli a najmä poprední politici či finančníci, no to je určite iba náhoda. Sú to predsa tí „najlepší z najlepších“, tí, ktorých už „osvietilo“ a práve preto sú na svojich postoch.

Snaha o svet(l)ovládu

Človek si položí otázku, prečo členovia slobodomurárskych spoločností a spriatelených elitných spolkov tak urputne zavádzajú, zľahčujú či dokonca taja svoju príslušnosť ku konkrétnej lóži? Ak naozaj nejde o elitné spolky s tajným poslaním, prečo to ticho? O histórii slobodomurárov na vás internet vychrlí množstvo informácií (v podstate tých istých, len inak predžutých), no o súčasnosti iba nájdete iba kde tu niečo. Medzi riadkami však pravda priam kričí.

Najväčšou slovenskou organizáciou slobodomurárov je Veľká lóža Slovenska. Svojich zástupcov vo Veľkej lóži Slovenska má údajne päť slobodomurárskych lóží. Najstaršou je lóža Humanizmus, vznikla v roku 1993, po nej to boli lóže Kozmopolis a Libertas. V roku 2014 vznikla v Košiciach lóža Pavol Jozef Šafárik a v Bratislave lóža Quatuor Coronati, od 1. októbra 2016 máme v Bratislave aj lóžu Generál Štefánik.

Na zakladajúcom zasadaní lóže Kozmopolis (založili ju dňa 17. mája 2003 v Kremnici) sa zúčastnil aj delegát Európskeho parlamentu Azelio Fulmini a inšpektor vojenských lóží NATO Jacques Huyghbaert. Podľa internetovej správy podnet na vznik tejto lóže vyšiel z kruhov NATO a „založenie tejto lóže spadá do preskupovania politických záujmov v stredoeurópskom priestore a súvisí s oživeným prenikaním ideológie slobodných murárov do mocenských, ako mierotvorných, tak aj hospodárskych záujmov sfér kandidátskych krajín.“ Ako súvisí „záujmové združenie dobrovoľníkov svetla“ s preskupovaním politických záujmov v stredoeurópskom priestore? Žeby pán Huyghbaert bol konšpirátor?

Podľa slobodomurárskeho majstra Petra Bu, ktorý ako člen slobodomurárskej lóže Veľký Orient Francúzska založil na Slovensku lóžu Humanizmus, „slovenskí slobodomurári patria do občianskych združení a sú prihlásení podľa platných zákonov“. Tak preto bolo v slovenskom parlamente toľko kriku, keď sa otvorila tabuizovaná téma neziskových mimovládnych organizáciách financovaných zo zahraničia? Iné vysvetlenie nevidím, no zrejme iba konšpirujem.

 Domček na Baštovej

A keď už sme pri tých náhodách, pozrime sa na jednu zaujímavú adresu. Na Baštovej ulici č. 5 v Bratislave si dvere zrejme ani chvíľu neodpočinú, taká tam musí byť premávka. Sídli tu totiž viacero mimovládnych organizácií: Nadácia otvorenej spoločnosti, Nadácia Centra pre filantropiu, Človek v ohrození, Karpatská nadácia, Slovenská humanitná rada, Nadácia Intenda, Nadácia Orange (mimochodom úzko prepojená s Nadáciou Centra pre filantropiu), Slovensko-český ženský fond, Stredoeurópska nadácia, Nadácia – Centrum súčasného umenia a v neposlednom rade aj Nadácia SPP. To sú ale náhody! Napokon, o cieľoch a persónach v najvplyvnejších mimovládnych organizáciách (áno, sú to aj tie, čo sídlia na Baštovej 5) veľa prezradil aj guru piatej kolóny na Slovensku Pavol Demeš v publikácii Kolektívny portrét (čítajte TU).

Niekedy premýšľam, či sú títo poskokovia mocných naozaj takí babráci, alebo len podceňujú „obyčajných“ ľudí, že si nepospájajú dve a dve. Na jednej strane hovoria o nezávislosti a transparentnosti a na druhej strane okato ukazujú, že za koho kopú. Nie svetlo, ale priam reflektor na seba otočili aj „nezávislí“ občianski aktivisti, žurnalisti, analytici a ďalšie figúrky, ktorí si svojou aktívnou prácou proti záujmom zvrchovaného Slovenska a slovenského národa vyslúžili pozvanie od amerického veľvyslanectva v Bratislave počas volieb prezidenta USA.

Nezávislí filantropi o dušu držali pod dozorom svojich donorov palce Hillary Clintonovej a tešili sa na ďalšie krajšie zajtrajšky. Úplne náhodou sa tu zišli novinár Mirek Tóda z Denníka N, občianska aktivistka z Aliancie Fair-play Zuzana Wienk, poslankyňa Simona Petrík (kandidovala za SIEŤ), výkonný riaditeľ Sorosovej Nadácie otvorenej spoločnosti Ján Orlovský, stála tvár mainstreamových médií a zakladateľ Inštitútu pre verejné otázky Grigorij Mesežnikov, Oľga Gyarfášová tiež z IVO, riaditeľka Odboru rodovej rovnosti a rovnosti príležitostí na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR Oľga Pietruchová a ďalší nezávislí na vôli slovenského národa. A ako správni demokrati, výsledky volieb neprijali a americkým voličom od pľúc vynadali. Mimochodom, viete si predstaviť to haló, keby sa takýto žúr konal na ruskej ambasáde?

A ešte jedna vec mi vŕta hlavou – ak je snaha o svetovládu z dielne slobodomurárov iba konšpiráciou, prečo sa tieto spolky dnes horlivo zasadzujú za imigráciu a hovoria o nutnosti „prekonávať národný egoizmus“? Slobodomurárske lóže sa spájajú od Turecka cez Portugalsko, Talianska, Írsko až po Poľsko, a žiadajú európske vlády, aby prijímali nielen teraz prichádzajúcich imigrantov, ale aby ich prijímali ešte viac v budúcnosti. Záujmy jednotlivých štátov Európy sú im ukradnuté, rovnako sú im ukradnuté európske národy a jednotlivci sú len čísla do štatistiky. Ale to vám nikdy na rovinu nepovedia – nie ste totiž osvietení…

Hovoria „Assadovi žoldnieri“ údajne „vraždiaci civilistov v Aleppe“