Aktualizované: Napísali ste nám: Podraz? Kolaborácia? Zrada?“ Biskup nabádá Hnutí pro život:“Přestaňte křičet nad potraty“ (a iné prekvapenia)

403

Spoločnosť pre plánované rodičovstvo zosmiešňuje kresťanov

USA 22. apríla (HSP/LN/Foto:LN)

Spoločnosť pre plánované rodičovstvo má podľa Life News dlhú históriu útokov na kresťanov

V utorok večer sa v Seatlli uskutočnil zábavný večer s názvom „Bar Nun Bingo“, ktorý usporiadala Spoločnosť pre plánované rodičovstvo. Rovnaká akcia sa uskutoční aj vo štvrtok 24. apríla. Bill Donohue z Katolíckej ligy pre Life News uviedol, že vystúpenie je ďalším útokom na katolíkov.

Hlavným cieľom oboch akcií je získať finančné prostriedky. Cena lístka je 15 dolárov. Anti-kresťanská gay skupina s názvom Sisters of Perpetual Indulgence (Sestry večného pôžitkárstva) mala prezentovať témy bezpečného sexu a práva homosexuálov.

Spoločnosť pre plánované rodičovstvo má podľa Life News dlhú históriu útokov na kresťanov. Jej zakladateľka Margaret Sanger bola rasistka a anti-kresťanka. V roku 1987 atakovali Matku Terezu a nazvali ju „stará a zvädnutá osoba, ktorá vôbec nevyzerá ako žena“. V roku 1994 sa posmievali Eucharistii v Monmouth County Fair v New Jersey. O rok neskôr obvinili arcibiskupa a kardinála New Yorku Johna O’Connora zo zabitia lekára vykonávajúceho potraty v Brookline. V roku 1998 bola Katolícka cirkev na Long Islande označená za „extrémistickú skupinu.“

Menovaná organizácia v roku 1999 v predvečer sviatku svätého Patrika v Connecticute rozdávala zelené kondómy. V roku 2000 spoločnosť obvinila pápeža Jána Pavla II., že vedie „vojnu“ proti sexuálnym a reprodukčným právam žien, pod ktorými je potrebné rozumieť práva na antikoncepciu a právo na potrat. Počas roka 2009 sa jeden z lídrov floridskej spoločnosti v deň Halloweenu prezliekol za tehotnú mníšku. Ostatní sa k nemu pripojili v duchu hesla „masturbácia bezpečný sex“.

Filozofia uvedených útokov sa prenáša už aj na Slovensko. Podobné zosmiešňovanie slovenských kresťanov aplikujú niektoré organizácie a angažovaný jednotlivci.

humanista2

 

Oľga Pietruchová zrejme plní na Slovensku zvláštnu „misiu“  humanistov,  ako sa často nazývajú členovia slobodomurárskych lóží. 

Čestný titul Humanista roka 2010 bol udelený pani Oľge Pietruchovej. V odôvodnení ocenenia sa okrem iného uvádza:

Pri rozhodovaní o udelení čestného titulu Humanista roka Ústredná rada našej spoločnosti na rozdiel od minulých rokov tento titul priznala, konkrétnemu človeku, ktorý podľa nášho názoru najlepšie spĺňa predstavy o jeho nositeľovi – pani Oľge Pietruchovej.

Rodáčka z Lučenca po ukončení štúdia na Chemicko-technologickej fakulte Slovenskej vysokej školy technickej (terajšia STU) v Bratislave 10 rokov žila v Nemecku (bývalej NSR), kde pracovala vo svojom odbore ako chemická analytička. V roku 1995 sa vrátila na Slovensko, do Bratislavy, kde doteraz žije. V máji 2001 sa stala predsedníčkou občianskeho združenia Možnosť voľby, ktoré pokračuje v obhajobe ženských práv nielen v oblasti reprodukčných práv, ale aj v oblasti rovnosti príležitostí a eliminácie násilia páchaného na ženách. Od júna 2004 pôsobí ako výkonná riaditeľka Spoločnosti pre plánované rodičovstvo a naďalej dobrovoľne pôsobí aj v občianskom združení Možnosť voľby.

V roku 2004 so svojimi kolegyňami lobovaním vo Výbore pre občianske slobody v Európskom parlamente dosiahla, že skupina poslancov a poslankýň zaslala premiérovi list proti zmluve o výhrade svedomia a že sa Európska komisia cez expertnú skupinu začala zaoberať pripravovaným návrhom tejto zmluvy s Vatikánom , čo v neposlednom rade humanistiviedlo k jej neprijatiu.

Ako riaditeľka Spoločnosti pre plánované rodičovstvo zvádza neľahký boj s Konferenciou biskupov Slovenska o každý predpis či materiál, ktorý by mohol mladým zaručiť ich právo na objektívne informácie v oblasti sexuálnej výchovy alebo zaručiť ženám neobmedzený prístup k službám reprodukčného zdravia.

Významný podiel z jej aktivít predstavuje úsilie za udržanie a ďalšie posilňovanie európskeho modelu sekulárnej demokracie a práv ateistov, ktorí tvoria veľkú skupinu obyvateľov Slovenska. Verejne sa hlási k ateizmu a obhajuje jeho pozície.

Čo o sebe píšu „humanisti“ – teda združenie Prometheus?

Sme členskou organizáciou Slovenskej humanitnej rady, Európskej Humanistickej Federácie (EHF/FHE) a Medzinárodnej Humanistickej a Etickej Únie (IHEU).

Základne ciele:
Ochrana práv a záujmov všetkých občanov, ktorí sa nehlásia k žiadnemu náboženstvu. Obrana a uplatňovanie slobody myslenia, náboženskeho vyznania, či iného PRESVEDČENIA, alebo svetonázoru v súlade s Ústavou Slovenskej republiky. Rozvíjanie činnosti zameranej na uspokojovanie špecifických kultúrnych a duchovných potrieb občanov bez náboženského vyznania. Šírenie sekulárneho humanizmu a etiky na národnej i medzinárodnej úrovni. Spolupracujeme s mnohými zahraničnými a medzinárodnými humanistickými organizáciam

http://slovakia.humanists.net/kto-sme.htm

Nový katolický biskup v Derry varoval Hnutí pro život, aby přestalo křičet kvůli potratům.
Biskup Donald Mac Keown (na obr.nižšie), který bude vysvěcen v katedrále sv.Evžena v Derry 6.dubna ( jmenoval ho papež František ) donaldvyslal silné poselství ohledně postupů, jenž používají jak příznivci tak odpůrci Hnutí pro život:“Nemůžete přinutit nenávistí lidi, aby milovali život“.

 

Rovněž naznačil uvědomnění, že Církev nemůže diktovat státu ve otázkách jako např.gay-manželství

 

Níže videa Satanistů kteří křičí na aktivisty Hnutí pro život:„Ať žije Satan“, zatímco příznivci Hnutí pro život zpívají: „Úžasná milost“.
 
 Svatý Vincent z Lerinsu: „Pokud se snažíte sloučit víru s duchem modernismu, tak to vede všeobecně dál, než si lidé myslí, nevede to jen k oslabení víry, ale  k její úplné ztrátě!“
“ Když bláznovství zachvátí celou Církev, musíme se vrátit k Církvi minulosti!“ Sv.Pius X, květen 1914

http://abplefebvreforums.proboards.com/thread/1851

*****************************************************************************************************************************

Zmŕtvychvstanenie Krista je „bezpečnostné riziko!“ – poštová správa o zmŕtvychvstaní nebola na Slovensku doručená z „bezpečnostného hľadiska“

Zaujimave, ak napiste email v ktorom je uvedene v predmete spravy, ze „Ak Kristus nevstal z mŕtvych, márna je vaša viera“ porusujete bezpecnostnu politiku!!!
 Smutne, ze nas niekto takto selektuje len kvoli tomu, ze sa hlasime ku Kristovi.

Culen

———- Forwarded message ———-
From: <adm@socpoist.sk>
Date: 2014-04-20 22:23 GMT+02:00
Subject: Porusenie bezpecnostnej politiky
To: uskutocnujte.slovo@gmail.comObsah postovej spravy so subjektom „Fwd: Ak Kristus nevstal z mŕtvych, márna je vaša viera.“ je v rozpore s bezpecnostnou politikou Socialnej Poistovne.
Postova sprava nebola dorucena.Tha attached message with subject „Fwd: Ak Kristus nevstal z mŕtvych, márna je vaša viera.“ contains a content wich violates our email policy.
The message was not delivered
*********************************************************************************************************************
Úkazy, ktoré vzbudzujú  prinajmenšom úžas
Laudetur Iesus Christus,  vážený p. Selecký, pozrite, aký posmech si robia z Jezisa Krista, krestanov a Virgo Márie:
 https://www.youtube.com/watch?v=QMgSwc2ZZ-Y
https://www.youtube.com/watch?v=qtVpHUjwQSA
Urážanie Ježiša a Nežidov/kresťanov je totižto „zábavnou“ reláciou v Izraelskej TV. Urážať vieru kresťanov je rovnako kóšer ako urážať Nežidov. Je to vlastne veľká zábava pre celý Izrael. Čo by sa asi dialo, ak by takto zosmiešňovaní boli Židia a ich viera? To by bol potom mediálny holokaust!

jorgeZdá sa, že ekumenizmus naberá netušené obrátky

bufet

 

bufet2