Letná M ROSA 2017, Posolstvo Kráľovnej pokoja, Zasvätenie Bulharska, Myrnin odkaz Slovensku, Marián Kotleba zasvätil seba, svoju stranu, jej voličov a Slovensko Panne Márii, Svet podľa Vladimíra Putina , správy

5395

Vážení návštevníci webu magnificat.sk, a odoberatelia mesačníka M ROSA pdf, vzhľadom na to, že po viacerých problémoch (výpadok TV OROL, hackerské útoky a pod.) sa nám nepodarilo spojazdniť hromadné posielanie M ROSY, môžete si je letné dvojčíslo 2017 stiahnuť tu:

MRosa 7a8_2017

Keďže poväčšine márne (až na jednotlivcov – ktorým sme povďační) apelujeme na finančnú podporu nášho webu, môžete – milí návštevníci,  prispieť aspoň jednorazovo na M ROSU- na účet:

Sberbank Slovensko, Bratislava, Magnificat-M ROSA IBAN  SK81 3100 0000 0040 3001 9018

Ďakujeme!

Modlite sa za celý svet

“Drahé deti, ďakujem vám, že odpovedáte na moje pozvania a že sa tu zhromažďujete okolo mňa, svojej nebeskej matky. Viem, že na mňa myslíte s láskou a nádejou. I ja cítim lásku ku všetkým vám ako ju cíti i môj Najdrahší Syn, ktorý ma vo svojej milosrdnej láske vždy znovu posiela k vám. On, ktorý bol človekom, ktorý bol a je Bohom, jeden a Trojjediný a On, ktorý za vás trpel telom i dušou. On, ktorý sa stal Chlebom, aby sýtil vaše duše a takto ich spasil. Deti moje, učím vás ako byť dôstojný jeho lásky, aby ste svoje myšlienky upriamili na neho, aby ste žili mojím Synom.

Apoštoli mojej lásky, prikrývam vás svojím plášťom, pretože vás chcem ochrániť ako matka. Prosím vás, modlite sa za celý svet. Moje srdce trpí, hriechy sa množia, je ich príliš veľa, ale pomocou vás, ktorí ste pokorní, skromní a naplnení láskou, skrytí a svätí, moje srdce zvíťazí. Milujte môjho Syna nadovšetko a skrze neho celý svet. Nikdy nezabudnite, že každý váš brat nosí v sebe niečo drahocenné – dušu. Preto, deti moje, milujte všetkých tých, ktorí nepoznajú môjho Syna, aby sa skrze modlitbu a lásku, ktorá vychádza z modlitby stali lepší, aby dobro mohlo v nich zvíťaziť, aby sa duše spasili a mali večný život. Apoštoli moji, deti moje, môj Syn vám povedal, aby ste sa navzájom milovali. Nech je to zapísané vo vašich srdciach a s modlitbou sa snažte túto lásku žiť. Ďakujem vám”.

Prostredníctvom Mirjany Dragičevičovej – Soldovej, Medžugorie,  2. júl 2017

Bulharsko obnovilo zasvätenie Panne Márii za účasti kard. Leonarda Sandriho


Bulharsko 4. júla (RV) Prefekt Kongregácie pre východné cirkvi kard. Leonardo Sandri sa v nedeľu 2. júla vrátil späť zo štvordňovej návštevy Bulharska. Okrem stretnutí s miestnymi katolíckymi biskupmi sa v Sofii stretol aj s predstaviteľom bulharskej vlády a s patriarchom Bulharskej pravoslávnej cirkvi Neofytom.

Pri eucharistickej slávnosti 1. júla v meste Pleven kardinál Sandri spolu s biskupmi východného i západného obradu obnovil akt zasvätenia sa Bulharska Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Slávnosť sa viazala k 100. výročiu zjavení Panny Márie vo Fatime. Okrem predsedu Konferencie biskupov Bulharska Mons. Christa Projkova, domáceho biskupa Nikopolskej diecézy Mons. Petka Christova, apoštolského nuncia a provinciála minoritov boli prítomní aj viacerí členovia diplomatického zboru.

Farnosť v Plevene spravuje komunita minoritov. Tí kardinálovi venovali pri príležitosti jeho 50. výročia kňazstva a 20. výročia biskupskej vysviacky ikonu sv. Františka. Rehoľníci patria pod Varšavskú rehoľnú provinciu, ktorá má v Bulharsku dva kláštory.

Prefekt Kongregácie pre východné cirkvi sa počas svojej návštevy stretol s členmi biskupského zboru Bulharska, aby načúval ich potrebám. Okrem mnohých pastoračných úloh je pre bulharských biskupov v súčasnosti dôležitou otázkou dosiahnutie plného uznania Katolíckej cirkvi zo strany štátu. Usilujú sa aj o dosiahnutie spravodlivosti vo veci majetku zhabaného Cirkvi za komunizmu.

V záverečný deň kardinál Leonardo Sandri slávil svätú omšu v meste Rakovski v centrálnej časti Bulharska, kde žije väčšina katolíkov. Pri tejto príležitosti vyslúžil sviatosť birmovania skupine mladých. V homílii pripomenul troch bulharských mučeníkov Iosafata Šiškova, Kamena Vičeva a Pavla Džidžova, kňazov z rehole asumpcionistov, popravených v roku 1952 bulharským komunistickým režimom. Kardinál Sandri citoval sv. Jána Pavla II., ktorý pri ich blahorečení v Plovdive v roku 2002 povedal:

„So svojou dynamikou, so svojou vernosťou Evanjeliu a nezištnou službou národu sa ponúkajú ako vzory pre dnešných kresťanov, predovšetkým pre mladých Bulharska, ktorí sa snažia dať zmysel svojmu životu a chcú nasledovať Krista“.

Prefekt Kongregácie pre východné cirkvi navštívil počas štvordňovej cesty aj ruský pravoslávny chrám v Sofii, v ktorom sa zúčastnil na modlitbe vešpier.

Myrnin odkaz Slovensku

Marián Kotleba zasvätil seba, svoju politickú stranu, všetkých poslancov, asistentov, voličov, sympatizantov súčasných i budúcich a celé Slovensko Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie

Dnes v bazilike Narodenia Panny Márie vo Vranove nad Topľou sa, po svätej omši na poludnie, predseda BBSK a predseda politickej strany Kotleba- ĽSNS a poslanec NRSR zasvätil Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie.  Po prednesení zasväcujúcej modlitby mu kňaz udelil svoje požehnanie.

Znenie modlitby zasvätenia M. Kotlebu:
„Ja, Marian Kotleba, pred Trojjediným Bohom, celým nebom, chórmi svätých Božích anjelov, pred všetkými svätými i trpiacimi dušami v očistci, zasväcujem bezvýhradne Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie seba, celú politickú stranu Kotleba – ĽSNS, všetkých poslancov, asistentov, voličov, sympatizantov súčasných i budúcich a celé Slovensko.
Drahá Matka Krista, tvojmu Nepoškvrnenému Srdcu zasväcujem aj všetkých mojich nepriateľov a nepriateľov Slovenska a všetkých, čo ma nenávidia a preklínajú. Nech skrze tvoje Nepoškvrnené Srdce, Boh zmarí všetky úklady satana a zničí jeho moc, aby zavládol pokoj v našich srdciach, rodinách a celej našej vlasti.

Predseda BBSK a predseda politickej strany Kotleba- ĽSNS a poslanec NRSR sa 27. 6. 2017 v bazilike Narodenia Panny Márie vo Vranove nad Topľou zasvätil Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie

Mária, tvojmu Nepoškvrnenému Srdcu zasväcujem aj všetkých tých, o ktorých som kedy rozhodoval a budem rozhodovať a aj tých, ktorým som sa kedy podriaďoval a budem podriaďovať.
Matka, úplne sa ti odovzdávam so všetkým čo mám a čím som. Vládni nado mnou podľa svojho rozhodnutia, aby som našiel zaľúbenie v Božích očiach. Nech moje myšlienky, slová, skutky i celý môj život, je na oslavu Najsvätejšej Trojice a pre duchovné a materiálne dobro nesmrteľných duší.

Amen“

 

 Fatima – posledné tajomstvo

Svět podle Putina (TV seriál) –     USA The Putin Interviews
Dokumentární

**

USA, 2017, 4×50 min Režie: Oliver Stone Scénář: Oliver Stone Hrají: Vladimir Putin, Oliver Stone

TV PRIMA – archiv – online http://zoom.iprima.cz/porady/svet-podle-putina/

na stiahnutie do pc:
https://mega.nz/#F!VyxQSSgB!qqNCdPIEKfCnZiEJrPtO6g

Merkelová ako Pilát, Máme nového Jakeša, Vo Švédsku začína občianska vojna, Snaha USA o zmenu režimu v Rusku a o sýrsky „Vietnam“

Merkelová ako Pilát v schválení homosexuálnych „manželstiev“ v Nemecku ?

EURÓPSKY SÚD ROZHODOL: Imigranti majú nárok na sociálne dávky bez ohľadu na to čo si myslí členský štát EÚ, Školáci v Londýne ubytovaní v moslimských rodinách s hrozbou vyznania islamskej viery, Vo Švédsku začína občianska vojna


Orbánovi neumožnili hovoriť na Kohlovom pohrebe, Kiska je po Milošovi Jakešovi prvý politik, ktorý hovorí o vnútorných nepriateľoch, Ukrajinská slávnosť na počesť nacistického zločinca, ktorý zorganizoval puč proti Slovensku


Snaha USA o zmenu režimu v Rusku a o sýrsky „Vietnam“, Dramatické zmeny v Sýrii – vláda dostáva pod kontrolu centrálnu časť krajin, Hrozí humanitárna katastrofa – IS chce odstaviť obkľúčené mesto od pitnej vody

Merkelová ako Pilát v schválení homosexuálnych „manželstiev“ v Nemecku ?

Merkelová ako Pilát v schválení homosexuálnych „manželstiev“ v Nemecku ?
Médiami prebehla správa o schválení homosexuálnych manželstiev v Nemecku pričom mnohé média priam zdôrazňovali, že Merkelová bola proti. Bolo to tak skutočne ? Treba si všimnúť jednu manipuláciu – na niektorých weboch bolo uvedené a zdôraznené, že Merkelová bola proti, ale bolo zamlčané, že mnohí poslanci Merkelovej CDU hlasovali za. Naproti tomu v správe na radiovaticana.cz bolo uvedené aj to, že Merkelová bola proti ale zároveň aj to, že mnohí poslanci Merkelovej CDU hlasovali za (Pro otevření manželství lesbickým a homosexuálním párům se vyslovili také četní prominentní poslanci Křesťanskodemokratické unie (CDU)). A toto je ten rozdiel v podaní informácie, a to dosť podstatný. Merkelová si zrejme týmto akurát umyla ruky ako Pilát, lebo musela určite vedieť, že mnohí jej poslanci budú hlasovať za a vyzvala ich, aby hlasovali podľa svojho svedomia.
Takže zatiaľčo mnohí kresťanskí demokrati z CDU žiaľ boli ZA, z AfD nikto … to je presne popísané v tej Palkovej knihe „Levy prichádzajú“ ako sa pôvodne kresťanské strany na Západe transformovali na liberálne, Merkelová to len šikovne zahrala … tu je CDU na gejprajde. Merkelová uhýba od jasného „nie“ manželstvu pre všetkých, 27.6.2017 (kath.net), Merkelová v Berlíne povedala, že si želá diskusiu, ktorá „sa pohybuje skôr smerom k rozhodnutiu vo svedomí“. Merkelová, ktorá v minulých voľbách ešte odmietala adopcie detí homosexuálmi, teraz hovorila o „závažnom zážitku“ vo svojom volebnom okruhu. Istá lesbička ju totiž tam pozvala, aby prišla na návštevu k nej a jej partnerke, aby videla, ako sa ich ôsmym deťom v pestúnskej starostlivosti dobre darí.

Feministický časopis žiada, aby biele ženy chodili na potrat. “Vyrieši sa tým problém rasizmu”,
Washington vydáva vodičáky pre transgenderov – gender X Washington, DC adds transgender option for driver’s licenses. And it’s totally illegal

Švédsky premiér chce donútiť kňazov v krajine, aby sobášili páry rovnakého pohlavia. V prípade, že nebudú súhlasiť, chce im zakázať službu, Uvádza, že aj sestrička, ktorá nesúhlasí s potratmi, musí pri potratoch asistovať, inak príde o prácu…

Známa feministka ostro skritizovala rodovú ideológiu: „Nič nedefinuje dekadenciu západu pre džihádistov lepšie ako otvorená homosexualita a transgenderová mánia“, „Je iróniou ako liberáli, ktorí sa odvolávajú na vedu, keď ide o globálne otepľovanie (sentimentálny mýtus nepodporený dôkazmi), zrazu vynechávajú všetky vedecké zmienky o biológii, keď ide o rod,“ poznamenala. uviedla, že keď ide o vedu, transgenderová ideológia nemá oporu.

Školáci v Londýne ubytovaní v moslimských rodinách s hrozbou vyznania islamskej viery, Vo Švédsku začína občianska vojna

Skandál, exkluzivně: Základní škola z východních Čech ubytovala děti na školním zájezdu v Londýně v chudinských muslimských rodinách! Rodiče se o tom dozvěděli až teprve z esemesek vyděšených dětí! Ředitel je potom vyslýchal, kdo informace vynesl ven a poskytl alternativním médiím, prý placených Ruskem!
… Situace je dnes v takovém stavu, že v některých českých školách se např. místo výuky češtiny a pravopisu kreslí mešity, více čtěte zde, nebo do tříd se zvou rodilí muslimové a učí české děti arabská slova, psali jsme o tom zde apod.
… Ještě před odjezdem jsme zvažovali, jestli je tam pustíme, vzhledem k teroristickým útokům … bylo sděleno, že se jedná o údajně prověřené sociálně slabší rodiny a celé to zprostředkovává agentura. Ale nikdo nás neinformoval o tom, že se jedná o muslimy!!!
… České školy zjevně netuší nic o reáliích muslimského světa a hrozbách, které hrozí dětem během pobytu, ale i po návratu domů … Podle Koránu se Muslimem stane každý, kdo během svého života pronese nahlas a za stavu bdělosti a dobrovolně (ne v alkoholovém opojení nebo pod drogami, nebo proti své vůli) tzv. Šahádu, tedy vyznání víry, které zni: „Vyznávám, že není jiného božstva než Alláha a Mohamed je posel Boží!“ … Podle muslimských pravidel je konverze jinvoěrce nebo nevěřícího k Islámu možná jen ve věku plnoletosti, tzn. od 12 let věku dítěte, u dívek je to ve věku 9 let, kdy jsou podle Koránu plnoleté. … Problém, na který jsem upozorňoval už minulý pátek na Svobodném rádiu je, že pokud některé z dětí v Londýně proneslo Šahádu nahlas, anglicky nebo třeba i česky, muslimská rodina má za povinnost tuto událost nahlásit své muslimské obci v Londýně a ta předá informaci do České republiky muslimské obci v ČR. Cestovní kanceláře, ani ředitelé škol v ČR nechápou, že provolání Šahády u dětí ve věku 12 let je v Islámu právně závazné podle právního kodexu Šaría a má dalekosáhlé důsledky.
… Ředitel školy vyzvídal od dětí informace o zpravodajské alternativě a nabádal je, aby nikomu nedávaly fotky a neříkaly o rozhovoru v ředitelně rodičům!Naše děti si dnes pozval ředitel školy “na kobereček“. Zjišťoval si od nich, kdo doma poslouchá Svobodné rádio a jestli něco neví o informacích, které tam byly uvedeny o školním zájezdu, který nyní proběhl.

Černošský ghanský kardinál Turkson vybízí k zastavení migrantů z Afriky, Prefekt vatikánského Úřadu pro integrální lidský rozvoj konstatoval, že v naprosté většině afrických zemí neprobíhají války, které by nutily lidi k útěku. Proto je potřeba pracovat na rozvoji tohoto kontinentu, aby mladí Afričané zůstali ve svých domovech. Ghanský kardinál přirovnal současnou migrační krizi k tekoucímu kohoutku. V takové situaci je potřeba zavřít přívod vody a nikoliv utírat to, co přetéká.

Maďarsko: Občané jednomyslně podpořili vládu proti imigraci, V sociálním průzkumu provedeném za účelem “porady s národem” se maďarské vládě dostalo jednomyslné 99%ní podpory v obhajobě národní suverenity vůči Bruselu a jeho imigrační politice.

V Paríži funguje mobilná aplikácia, ktorá upozoruje na No-Go zóny, Istý používateľ napísal recenziu na aplikáciu: “Je to nepostrádateľná aplikácia pre každého, kto si myslí, že kultúrne obohacovanie domácich nie je kompatibilné s našim spôsobom života.” Iný napísal: “Vzhľadom na súčasnú degradáciu je lepšie mať túto aplikáciu … Bohužiaľ.” V októbri 2016 francúzska vláda vtedajšieho premiéra Manuela Vallsa poprela, že v krajine existujú No-Go zóny po návšteve oblasti, v ktorej upadol policajt do kómy po útokom Molotovovým kokteilom. Tvrdenie premiéra bolo odmietnuté francúzskymi policajnými zväzmi, ktoré uviedli, že No-Go zóny existujú a že polícia, “hasiči a skoro všetci zástupcovia štátu”, nie sú schopní v týchto oblastiach bezpečne plniť svoje povinnosti. Francúzske orgány identifikovali 751 No-Go zón“.

Zpěvu islámského služebníka – muezína – v Hamburku nyní neunikne nikdo. Zkrátka se musí obyvatelé přizpůsobit..., Muezzin (je v islámu služebník mešity) v Hamburku, na ochozu minaretu svolává věřící k modlitbě. To jistě mají tamější přizpůsobiví obyvatelé radost.

Vo Švédsku začína občianska vojna, Švédska polícia v najnovšej správe Utsatta områden 2017 (Zraniteľné oblasti 2017), akomsi manuáli pre policajné postupy v jednotlivých oblastiach Švédska. … Tiež vedúca Vnútornej spravodajskej jednotky (NOA) Linda Staaf je znepokojená situáciou. Vyhlasuje, že násilie sa kriticky stupňuje a miera rizík je oveľa väčšia: “Predtým vás (policajtov) strelili do nohy, aby vás vydesili – teraz mieria policajtom rovno na hlavu! Chcú nás zabíjať!verejní zamestnanci na niekoľkých miestach a úradoch nemôžu fungovať bez policajnej ochrany.
Správa nie je určená iba pre potreby polície či úradov. Je určená pre širšiu informovanosť verejnosti a knižný spôsob akým je písaná, pripomína skôr zúfalé volanie švédskej polície po návrate k politike  …Správa v podstate hovorí, že situácia v krajine je natoľko vážna, že ak Švédsko neprijme radikálne opatrenia, reálne hrozí vypuknutie občianskej vojny. Dokonca v niektorých častiach správa uvádza, že už dnešný stav v niektorých častiach krajiny má kontúry začínajúcej občianskej vojny. …Národný policajný komisár Dan Eliasson však vyzýva celú spoločnosť a slovami: „pomôžte nám, prosím pomôžte nám”, dáva celému Švédsku najavo, že situácia sa úradom vymkla z rúk a krajina stojí na pokraji občianskej katastrofy.


Švédsko brzy na kolenou: V zemi je 55 zón smrti. V Malmö propuká džihád. Ruční granáty proti policii. Fake news již nestíhají ani lhát. Švédové brzy menšinou. Znásilňování za potlesku EU a OSN. Bude v Evropě válka?
30. 6. 2017, Peder Jensen popisuje děsivou realitu švédských měst plných muslimských imigrantů a ptá se, jak dlouho potrvá, než si Evropa uvědomí bezprostřední hrozbu vlastního zániku. …Tyto problémy jsou bohužel až příliš reálné. Zde je několik faktů:

… Švédsku zvoní hrana – Budou-li současné demografické trendy pokračovat, tak by se rodilí Švédové mohli během několika desetiletí stát snadno ve své vlastní zemi menšinou.švédský právní systém je na pokraji zhroucení. …Generální prokurátor v Malmö Ola Sjöstrand v listopadu 2016 veřejně připustil, že jeho úřad se blíží totálnímu kolapsuDruhé největší město Švédska Göteborg je již několik let jedním z nejvýznamnějších náborových center v Evropě pro džihádisty …
… Americký židovský dokumentarista Ami Horowitz vyprávěl příběh svého dobrodružství v Husby v prosinci 2016: „… Policisté mi řekli: Pokud budeme honit podezřelého, a on uteče do této no-go zóny, tak prostě zastavíme pronásledování. A chceme-li do této oblasti vstoupit, musíme tam jít s ozbrojeným doprovodem, jako když jdete do ‚zóny smrti‘ v Afghánistánu.“ … Personál švédské záchranné služby požaduje na svoji ochranu před stupňujícími se útoky plynové masky a neprůstřelné vesty; podobné vybavení jaké používá personál ve válečných zónách.
… Mediální bariéra je neudržitelná – V únoru 2017 místní velitel policie Erik Akerlund v Botkyrka poblíž Stockholmu popřel, že „no-go zóny“ ve Švédsku existují. Toto tvrzení nezní příliš věrohodně. Když jsme my novináři – disidenti, včetně autora tohoto článku, psali o těchto otázkách před 10-15 lety, námi vznesené skutečné problémy byly falešně odmítnuty jako „xenofobie“ údajných „pravicových extremistů.“
… Příprava na válku? – Politik ze strany Švédských demokratů v Malmö Magnus Olsson v lednu 2017 navrhl, že by ve městě měla být nasazena armáda. … V plánu je nyní i znovuzavedení povinné vojenské služby. …Švédská policie byla na začátku roku 2017 instruována, aby zvýšila svoji připravenost na válku.
… Jaké důkazy ještě potřebujete? … Pokud by to úřady otevřeně uznaly, bylo by to velmi špatné pro podnikání a cestovní ruch. … Jak píše Soeren Kern z Gatestone Institutu: „Problém no-go zón je dobře zdokumentován, ale multikulturalisté a jejich politicky korektní podporovatelé vehementně popírají, že existují. Někteří z nich jsou nyní zapojeni do intenzivní kampaně k diskreditaci a umlčení těch, kteří na toto téma upozorňují.“
… Přežití je ohroženo – Je nesporným faktem, že v několika zemích západní Evropy existuje řada oblastí, kde etnické kriminální gangy ovládají ulice … Pokud New York Times a další hromadné sdělovací prostředky tento fakt popírají, tak se zabývají výrobou „Fake News“.Pokud západní média odmítají otevřeně uznat tuto skutečnost, tak vážně ohrožují dlouhodobé přežití našich společností.

Orbánovi neumožnili hovoriť na Kohlovom pohrebe, Kiska je po Milošovi Jakešovi prvý politik, ktorý hovorí o vnútorných nepriateľoch, Ukrajinská slávnosť na počesť nacistického zločinca, ktorý zorganizoval puč proti Slovensku

Na Kohlovom pohrebe mal na prianie jeho manželky hovoriť Orbán, ale nakoniec presadili Merkelovú, Právě Orbán měl být na výslovné přání Kohlové-Richterové jedním z hlavních řečníků během smutečního obřadu. Po domluvě šéfredaktora bulvárního deníku Bild Kaie Diekmanna nakonec od tohoto úmyslu ustoupila. Další lidé pak pravděpodobně zasáhli ve prospěch účasti Merkelové. Její absence by totiž vyvolala v Německu i Evropě skandál, o němž by se ještě dlouho mluvilo.

Kiska označil Rusko za nepriateľa Slovenska „Denník Sme priniesol veľký rozhovor s prezidentom Kiskom, kde povedal šokujúce veci, ktoré ostali bez povšimnutia. Po prvé, že Slovensko má dva typy nepriateľov, vnútorných a vonkajších. Kiska je po Milošovi Jakešovi prvý politik, ktorý hovorí o vnútorných nepriateľoch,“ povedal Chmelár. „Ale čo ma zarazilo ešte viac, označil Rusko za nepriateľa Slovenska. Takúto nehoráznosť si nedovolí povedať ani francúzsky prezident, ani nemecká kancelárka. Rusko nepodniklo voči Slovensku žiaden otvorený nepriateľský krok,“ upozornil.  „Putin ani o Američanoch nehovorí slovníkom, že sú to nepriatelia. Prirodzene, že sa západní partneri určitým spôsobom vyhraňujú voči Rusku a jeho politike, ale v živote by si nedovolili označiť to takýmto vojnovým slovníkom.


Šuchevičfest – ukrajinská slávnosť na počesť nacistického zločinca, ktorý zorganizoval puč proti Slovensku, 30.6.2017, Dnes v západno-ukrajinskom Ľvove začínajú trojdňové slávnosti na počesť výročia 110. narodenín „národného hrdinu Ukrajiny“ Romana Šucheviča – nacistického zločinca, banderovského veliteľa a masového vraha. Šuchevyč s německými agenty zorganizoval puč proti autonomní vládě, který zahájili v noci ze 13. na 14. března 1939. S pomocí ukrajinských sympatizantů mezi četníky získali zbraně, ale jejich útok na kasárna česko-slovenské armády byl odražen. Pod velením generála Prchaly pak armáda pučisty rozprášila.

Snaha USA o zmenu režimu v Rusku a o sýrsky „Vietnam“, Dramatické zmeny v Sýrii – vláda dostáva pod kontrolu centrálnu časť krajin, Hrozí humanitárna katastrofa – IS chce odstaviť obkľúčené mesto od pitnej vody

Pochybná dôveryhodnosť komentátorky Denníka N a iné postrehy, kvonline, Po tom, čo vyšli najavo skutočnosti, že neexistoval žiadny chemický útok na Chán Šajchún, že americké tajné služby a armáda o všetkom vedeli, že americká vláda si celý príbeh doslova vymyslela, je dobré sa spätne pozrieť, kto a ako informoval o tejto neuveriteľnej kauze. … Akurát dnes zverejnil Denník N drzý citát Bieleho domu zo servisu BBC, podľa ktorého „Sýria možno pripravuje ďalší útok chemickými zbraňami. Uviedol to Biely dom, ktorý zároveň Asada a jeho armádu pred tým dôrazne varoval... O článku nositeľa Pulitzerovej ceny Seymoura Hersha, ktorý zverejnil nemecký Welt a ktorý jednoznačne dokazuje, že Sýria je falošne obvinená, médium neprinieslo ani zmienku. Na rozdiel od obvinenia americkej vlády, že tiež vedela o nevine Sýrie pri chemickom útoku v Damasku v roku 2013, kde Hersh bol kritizovaný za použitie anonymných zdrojov, tentoraz redakcii svoje zdroje uviedol a niektorých bolo možné konfrontovať s faktami. Neprekvapí, že ani denník Sme neinformoval o investigatívnej reportáži Seymoura Hersha. … Hviezdny komentár však k udalosti napísal dvorný komentátor denníka Peter Schutz, kde sa tzv. zamyslel „…Sarinom a chlórom. Proti vlastnému národu, ďalší vojnový zločin mäsiara Bašára.  …To čo zverejňovali denníky SME a Denník N sa spravodajstvom nedá nazvať. Je to čistá propaganda a veriť sa dá len dátumu v titulke článkov. Manipulácia začína pri selekcii agentúrnych správ, pokračuje démonizáciou Ruska a Sýrie expresívnym výberom slov a končí jednoznačnými výrokmi, ktoré sa nedajú v kontexte známych informácií nazvať inak ako lžou. … Pre budúce použitie je treba brať zverejnené komentáre z oblasti zahraničnej politiky z prvých dvoch spomenutých denníkov s veľkou rezervou. Médium, ktoré klame raz, bude zrejme klamať aj druhýkrát.


Ako americkí predavači televízorov dosiahli v roku 1996 víťazstvo Jeľcina!, Vítězství Borise Jelcina vítězství v roce 1996 bylo zásluhou amerických politických poradců a osobně Billa Clintona, uvedl World Socialist Web Site ve svém poměrně rozsáhlém materiálu. A nejen to, že dohlíželi na volební program ruského prezidenta, a sledovali průzkumy, ale některé důkazy naznačují, že tyto volby byly zmanipulované a že skutečné vítězství obdržel komunista Gennadij Zjuganov, vysvětluje autor Alan Gilman. … Spojené státy jsou světovým lídrem v vměšování se do voleb v jiných zemích, v období od roku 1946 do roku 2000, Spojené státy 81krát zasahovaly do volebního procesu v jiných zemích. Podle novináře dokonce okolí Jelcina vyzvalo, aby zrušil nebo odložil volby v obavě, že by mohl vyhrát jeho soupeř Gennadij Zjuganov. Nicméně „na záchranu Jelcina před pravděpodobnou politickou porážkou byli vysláni američtí političtí pracovníci“.  … Všichni byli americkými politickými poradci a měli zkušenosti v těchto věcech od Watergate až po pomoc Billu Clintonovi stát se guvernérem Arkansasu. … Aby skryli svoji totožnost, vydávali se za zásupce, kteří přišli do Ruska prodávat televizory. Jak vyplývá z jejich počáteční studie, pro Jelcina se vyslovilo pouze 6% voličů.  „Tento příběh podtrhuje absolutní pokrytectví CIA, Demokratické strany a médií, kteří se snaží rozdmýchat protiruskou hysterii, aby připravily agresi proti Rusku připisuje mu její zásah, který byl v minulosti výsadou Ameriky –  a určit výsledek voleb v jiných zemích,“ uzavírá Alan Gilman.


Britský denník The Independent: V Rusku sú presvedčení o tom, že USA pripravujú zmenu režimu v Kremli, Vzťahy sa zhoršili a sú najhoršie za ostatných 10 rokov.práve Američania sa chcú aktívne zamiešať do politického diania v Rusku a postarať sa o výmenu garnitúry v Kremli. Potvrdzujú to aj informácie z odtajnenej správy rozviedky ministerstva vnútra USA, ktorá sa dostala do rúk novinárom agentúry AP. … The Independent podrobne analyzuje súčasnú situáciu a priznáva, že obavy Ruska sú opodstatnené a nepokúša sa odhadnúť, kedy sa vzťahy medzi USA a Ruskom zasa zlepšia.

Dramatické zmeny v Sýrii – vláda dostáva pod kontrolu centrálnu časť krajin, Juraj Poláček, Nasledujúci komentár bude veľmi stručný. Porovnajte stav pod kontrolou vlády k 1.6.2017 a k 1.7.2017, teda o 30 dní neskôr. Vláda má dnes prvýkrát po dlhej dobe pod kontrolou najväčšiu časť územia Sýrie. Najväčšie straty zaznamenal Islamský štát.

USA na sýrskom prahu – Good Morning, Vietnam?, Portál rusvesna  publikoval zaujímavý materiál Grigorija Ignateva o vývoji celkovej situácie v Sýrii. Po každom údere sýrskych vládnych vojsk, ktorý vedie k otrasom v radoch proamerických síl a ISIS v Sýrii či Iraku, zdvíha sa vlna nervozity USA. Tá sa prejavuje okrem iného v silnejúcich výpadoch viacerých amerických politikov voči legitímnemu sýrskemu prezidentovi Bašárovi Asadovi. … Sergej Lavrov, minister zahraničných vecí RF okomentoval americké vyjadrenia veľmi otvorene. “Viete ja keď počujem, že Američania majú 100% dôkazy, ktoré však nemôžu predložiť, pretože tieto 100% dôkazy sú získané  tajnou službou sú utajované, tak tieto dôkazy prestávam vnímať a viac ma nezaujímajú”. … Situácia momentálne pripomína situáciu v predvečer Tonkingského incidentu, dňa 4.8.1964. Američania vtedy tvrdili, že na ich lode zaútočili Severovietnamci, vtedajší prezident Lindon Johnson vydal príkaz na bombardovanie severovietnamských pozícii.  Dôkazy o útoku Severovietnamcov Američania ako je ich zvykom neposkytli. Američania o vietnamskom útoku klamali a správali sa paranoidne, tieto atribúty sú bežnou mincou americkej zahraničnej politiky aj dnes. Pri riešení sýrskej krízy má momentálne hladina paranoie, klamstiev a dezinformácii z americkej strany veľmi vysokú úroveň.
Čisto teoreticky – čo zabráni Američanom zopakovať vietnamský scenár? Najprv cez mainstreamové média vypustia informácie o “príprave k útoku na americké vojenské lode zo strany sýrskeho loďstva a letectva”, prípadne informácie o “ohrozujúcom priblížení sa k americkému loďstvu” (možno aj zo strany Ruska), takže budú musieť “prijať symetrické opatrenia”. James Mattis už “nahodil udicu”, keď vyhlásil, že Putin pácha vojnové zločiny za hranicami Ruska.
Takže všetko môže byť omnoho vážnejšie, ako sa na prvý pohľad zdá.

Syrskému Dajr az-Zauru kvůli hrázi hrozí humanitární katastrofa, Obyvatelé obklíčeného syrského Dajr az-Zauru mohou zůstat bez pitné vody, protože bojovníci v Rusku zakázané teroristické organizace IS budují hráz na Eufratu, aby zastavili jeho tok, oznámil RIA Novosti informovaný diplomatický zdroj.

V Damašku udrel samovražedný atentátnik. 20 mŕtvych, desiatky zranených, Od začiatku vojny v Sýrii v roku 2011 zostal Damašk, kde sídli vláda prezidenta Bašára Asada, ostrými boji nedotknutý.

Khairi Aldakhi, asi 40-ročný muž, ktorý bol zajatý Islamským štátom: Ako sa správajú bojovníci ISIS: ako vojaci, ktorí poslúchajú rozkaz, alebo ako nenávistní fanatici?Nekonali v afekte, tí ľudia veria Koránu, veria, že ak nás zabijú, pôjdu do neba. Ťažko sa to počúva, ale problémom nie je ISIS, problémom je Korán. Bojovníci ISIS konajú presne podľa Koránu. Oni vedeli, čo robia.    Správy pripravil: : Patrik Mikula